Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

dea   primum non nocere
28 października 2020 13:14
Na 24h na dworze słabo się sprawdza podszycie. Jeden deszcz, jest mokre i obciera, ciężkie, brudzi się mocniej. U nas się sprawdzało najlepiej jak były z miękkiej taśmy kantary, bez podszycia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2020 13:19
Są takie bez okuć, na rzep, z samej taśmy, do trzymanie 24h są bardzo fajne, bo lekkie i nie obcierają, do tego to co dea wspomniała, szybko schną w razie deszczu.
koń uwielbia trzeć łbem o wszelakie drzewa, więc obawiam się że za taki na rzep nie sprawdzi się  😕
Szukam długiego uwiązu, takiego z 4m, najlepiej nie białego i nie za miliony monet 🤣 Znalazłam jeden, ale właśnie biały i zaraz będzie w kolorze brudu. Generalnie ma być do wygodnego  wypasu na trawie, nie jakiś zadań specjalnych 😉.
dea   primum non nocere
07 grudnia 2020 20:55
Ostatnio takie robiłam 😉 kawałek liny z budowlanego, karabinek łezka, trochę "dratwy" do przywiązania, też z budowlanego. Za cztery sztuki czterometrowych wyszło mi niecałe 80zł.
dea, - chciałabym gotowca, bo to na prezent 😉 Taki wiesz, bardziej elegancko jednak wykończony, ale jednak nie za 150zł, bo tyle za sznurek nie dam, wolę coś fajniejszego kupić.
Szukam długiego uwiązu, takiego z 4m, najlepiej nie białego i nie za miliony monet 🤣 Znalazłam jeden, ale właśnie biały i zaraz będzie w kolorze brudu. Generalnie ma być do wygodnego  wypasu na trawie, nie jakiś zadań specjalnych 😉.


Sprawdź na https://siodlarenka.pl/kategoria-produktu/dla-konia/liny-i-lonze/ tanie nie są ale mam bordowy z brązową skórą komplet kantar + lina i jest piękny  😍 wystarczy dopasować karabińczyk ( ja mam złoty) do liny zapleść i gotowe. 🏇
dea   primum non nocere
07 grudnia 2020 22:58
No tak, to inna bajka 😉 są w porządku do codziennego użytku, ale na prezent to już lepszy bajer potrzebny.
keirashara, klik
klik
klik
Kunia, - dzięki! Komplet odpada, to jest za durny koń na sznurkowe kantary, ale liny ładne 🙂
Puma, - biały widziałam, ale czarny to jest to! Dziękuję ślicznie :kwiatek:
Czy ktoś korzysta z kantarów Kentucky z eko skory? Chce zakupić jakiś elegancko skórzany bądź skórzano-podobny kantar i zastanawiam się właśnie nad Kentucky i schockemohle fremont. Może ktoś wie jak z jakością, jak się sprawuje w użytkowaniu. 
No dobra. W czym taki uwiaz z owiniętym łańcuszkiem jest lepszy od po prostu uwiazu z łańcuszkiem?
Ta sama firma a różnica cenowa duuuuza.

Kentucky
Klami, może przy owinięciu skórą ogniwa łańcuszka są lepiej zabezpieczone? Nie wkręcą się tam żadne włosy np? A sam uwiąz będzie sztywniejszy. Zgaduję.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 marca 2021 16:57
Klami ma łagodniejsze działanie przy podpięciu pod szczęką.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 kwietnia 2021 11:21
Poszukuję turbo pancernego, niezniszczalnego kantara na padok. Jest w stadzie jeden głupol, który notorycznie się bawi kantarami...
Ostatni zwykły kantar wytrzymał...tydzień 😉 w co polecacie zainwestować?
Poszukuję turbo pancernego, niezniszczalnego kantara na padok. Jest w stadzie jeden głupol, który notorycznie się bawi kantarami...
Ostatni zwykły kantar wytrzymał...tydzień 😉 w co polecacie zainwestować?


Moje chodzą w tych zwykłych najzwyklejszych z decathlonu już któryś rok i są nie do zdarcia  😀
[quote author=Pati2012 link=topic=725.msg2969866#msg2969866 date=1617704517]
Poszukuję turbo pancernego, niezniszczalnego kantara na padok. Jest w stadzie jeden głupol, który notorycznie się bawi kantarami...
Ostatni zwykły kantar wytrzymał...tydzień 😉 w co polecacie zainwestować?


Moje chodzą w tych zwykłych najzwyklejszych z decathlonu już któryś rok i są nie do zdarcia   😀
[/quote]

Podpisuję się pod tym! Mam konia, który cały dzień chodzi po padoku i z kumplem notorycznie naparzają się po twarzach m.in. szarpią się za kantary i... mój koń wraca z poobijanym pyskiem ale kantar mimo ciężkiego użytkowania cały czas żyje 😀
Słuchajcie potrzebuję porady, odnośnie rozmiarów. W których firmach wypadają duże full?
Mam konia na granicy rozmiarów, albo 4/xfull (ale nie ma za bardzo z czego wybierać) albo duży full.

Z fulli wiem, że pasuje na niego:
- kupiłam ostatnio busse soft jest ok
- york to zależy od modelu, jedne wychodzą, inne nie....
- Imperial riding - miałam kiedyś był w sam raz

Jakieś pomysły?  👀 Najlepiej coś budżetowego z podszyciem z filcu/neoprenu/ zamszu do 50 zł.
Waldhausen Perlon Satin
Alaska, - mustang! Mega solidne i porządne, na prawdę duże, celuj spokojnie w full od nich (choć xfull też mają, ale to chyba na słonie jest :lol🙂
keirashara właśnie chodzi o to, że on w fulla (3) Mustanga to się mieści tak na "słowo honoru"  😁 na maksymalnie zluzowanej regulacji, jest tak bardzo na styk. To jest słoń, ma nad 170 w kłebie i ponad 700 kg, ale nie ma właśnie az tak wielkiej głowy 😉
Bardzo lubię kantary API w koniki (active horses) kupuję na allegro xfulle i sa bardzo fajne, ale szukam jakiejś alternatywy 😉
Alaska, Schockemohle. One są gigantyczne 😉 na fulla kupuję cob zawsze
Alaska, Schockemohle. One są gigantyczne 😉 na fulla kupuję cob zawsze


Wiem, tak samo eurostary są wielkie 🙂
ale na jego codzienne kantarkowe rozrywki z kumplami, to szukam czegoś znacznie tańszego  😁 żeby serce mi nie pękało 😉
Kupiłam ostatnio w przypływie radości eurostara na promocji i boję się go na niego założyć  😂
Alaska, Eurostary też, one są pancerne, choć wygląd mogą stracić 😉
Jeszcze taki z gwiazdkami Horsenjoy chyba, też ma wielki full.
Alaska, - ale mustang ma przecież xfulla też 😉 Bardzo polecam te - klik, niby nie mają podszycia, a nie obcierają i są turbo pancerne. Garbonos mojej mamci z łbem jak dwa wiadra spokojnie w niego wchodzi, mojego jaśnie księciunia nie obcierają.
Jak ktoś szuka czegoś fajnego i niedrogiego na codzienny użytek to ostatnio kupiłam takiego Waldhausena Rose Shine:



Jedyne 10 euro a bardzo fajnie zrobiony, miłe podszycie ma. Mój ma główkę jak konik morski ale widziałam też Full i wydał mi się całkiem spory.
Alaska, kavalkade miało podobne do schocków, takie z polarem, i duże.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 kwietnia 2021 10:40
Alaska Horze ma duże kantary też.
keirashara właśnie chodzi o to, że on w fulla (3) Mustanga to się mieści tak na "słowo honoru"  😁 na maksymalnie zluzowanej regulacji, jest tak bardzo na styk. To jest słoń, ma nad 170 w kłebie i ponad 700 kg, ale nie ma właśnie az tak wielkiej głowy 😉
Bardzo lubię kantary API w koniki (active horses) kupuję na allegro xfulle i sa bardzo fajne, ale szukam jakiejś alternatywy 😉


Ja na swojego wielkokonia z długą głową mam canter club i to jest najlepszy jakościowo kantar jaki miałam.
Eskadrony i schocko moim zdaniem się chowają. Sprzączki są rewelacyjne bo nie mają tych wystających dynksów. W ogóle jakość taśm, podszycia, metalowych elementów - top, topów.

Mam szary i żałuje, że nie wzięłam drugiego- niebieskiego bo jest piękny (do tego ma bordo litery). ale zakupię, zakupię🙂
Czy znacie jakieś kantary z taśmy 20mm? Kupiłem ze 4 lata temu takiego BR, służył dobrze i długo. Chętnie kupiłbym raz jeszcze, niestety była to limitowana kolekcja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się