kącik zaprzęgowca

elita17 to kiedyś, póki co nie ma na to dobrych warunków 🙁 najpierw siodło, potem pomyślimy, może jakąś parkę kiedyś poskładam 😜
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 września 2020 12:42
To może "ABC Powożenia" widzę, ze chyba wznowili nakład i znów jest szansa ją kupić  😅
Tak, podlinkowana wersja to wznowione wydanie
Czy znacie jakieś osoby godne polecenia, zajmującę się zajeżdżaniem koni do zaprzęgu ? Interesuje mnie woj. śląskie, ewentualnie gdzieś w pobliżu.
zdecydowanie polecam
https://www.facebook.com/katarzyna.kurys
a na forum chyba jako Katarzyna K
Chciałam się pokazać z nowym nickiem, bo forum mnie zmusiło do nowej nazwy. Tutaj "była" Atea ze Stajni Woźniczka.

Sporo osób pisało do mnie pytania dot. zaprzęgów, więc w razie czego jestem teraz dostępna pod tą nazwą użytkownika 🙂

Kto korzysta z, wreszcie, majowej pogody i zaprzęga? 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 maja 2021 11:05
Ja sobie odpuściłam temat zaprzęgania i już prawie rok bryka stoi pod plandeką 😕 Jak jest ładna pogoda to jednak wolę w siodło wrzucić tyłek i totalnie mi przeszedł zapał. Wiem, że nigdy się nie odważę wyjechać poza bramę pastwiska to i już mi się nawet ćwiczyć nie chce 😩
TRATATA, ale wynika to z jakiś konkretnych problemów czy po prostu się boisz?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 maja 2021 11:31
Poprostu się boję, zapewne, gdyby wsiadł jakiś wiejski chłop to by normalnie pojechał a ja mam w głowie jakieś obawy. Ogólnie to spokojny koń ale w zeszłym roku szurnełam błotnikiem o płot i jak ruszyła z kopyta to nie zdążyłam nawet okiem mrugnąć i zostałam na bryczce a ona się zerwała i poszła w długą (pasy pękły). Moje podejrzenia są takie, że to nie chodziło o ten płot a po prostu dobry pretekst żeby się wymiksować z roboty bo już raz jej się to udało wyrwać. Z drugiej strony wolałam żeby te pasy pękły w krytycznym momencie niż by miała mnie wozić w popłochu. I tak źle i tak niedobrze.
witam,2 miesiace temu kupiłem kucyka,wałacha 8 lat od Pani co kupiła go ponoć od handlarza.U tej Pani brał udział w hipoterapii,widziałem dużo filmów jak dzieci same na nim jeździły,bryczki co prawda u Pani nie było ale oponę spokojnie bez problemów ciągnął.Od tygodnia mam bryczkę ale z kucykiem idzie ciężko.Najgorsze jest ruszenie konik drepta w miejscu lub cofa się na zewnątrz i często dębuje nawet z oponą po czym rusza i potrafi iść długi kawałek drogi,gdy się zatrzymamy znowu ma ciężko ruszyć choć czasem zdarzy mu się że ruszy bez problemu.Macie jakieś pomysły?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2021 07:31
Brzmi jakby było mu za ciężko, albo boi się, że będzie za ciężko.
to silny kucyk jak już wystartuje to idzie w bryczce leciutko ale jak tylko się zatrzymam to całe jego przedstawienie od nowa.Nie wiem czy to strach czy upór
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2021 10:12
Mógł być oprzęgany wcześniej do za dużego ciężaru i spodziewa się oporu.
dziś również do zaprzęgnięty do opony pierwsze kilka startów dębował,cofał a potem już po zatrzymaniu startował ładnie.Na początku on koniecznie chce odwrócić się w moją stronę a po ktorymś razie gdy go zatrzymam podchodzę do niego trochę popoprawiam uprząż wracam na tył i wtedy już ładnie stoi i czeka są na to jakieś wypróbowane sposoby?
Cześć! Jakoś na wiosnę chciałabym zacząć poważną robotę z zaprzęgami, stąd moje pytanie czy w okolicach Warszawy/Wyszkowa tak do 50/70km znacie kogoś, kto udziela treningów z powożenia? 😁
Również coś pod kątem przygotowywania do odznak 😉
Haruka, w okolicach Wyszkowa jest Bartłomiej Kwiatek.
Ireneusz Kozłowski Stajnia Jagodne, Weronika Kwiatek w Łącku,
elita17, Weronika Kwiatek już nie stacjonuje w Łącku tylko troszeczkę dalej w Klusku 😉
No to mam stare info 😉 A dokładnie gdzie, bo nie mogę znaleźć tej miejscowości
dokładnie miejscowość Klusek, 10km nie cały chyba nawet od Gostynina, dokładnie między Łąckiem a Gostyninem
@weronia90 Poznałam p. Bartka bardziej od strony potencjalny pracownik-pracodawca i powiem tyle: rozczarowałam się
Haruka, napisałam na priv
Hej czy grupa jeszcze istnieje🙂?
Istnieje, ale nikt się nie udziela.
Wiosna idzie, to i zaprzęg można ruszyć i nie zamarznąć 😁

na fotce - po terenie, już się wyprzęgamy
338037484_1901987256829705_6581513864084032036_n.jpg 338037484_1901987256829705_6581513864084032036_n.jpg
Czy jest gdzieś w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego/Płońska/Płocka stajnia, w której można przyjść na trening zaprzęgowy? Chciałam zafundować taką atrakcję chłopakowi, żeby mógł zobaczyć z czym to się je i czy faktycznie mu się podoba 😀 Na razie jeździ tak po prostu, a jednak gdzieś tam marzy mu się bryczka 😉
Sprawdziłam tę Stajnię Jagodne i myślę, że się tam odezwę, jeśli nie będzie nic innego, ale jednak to jest zupełnie w przeciwnym kierunku 🙈
Hej, chce kupić maratonkę dla mojego kuca 140cm. Moglby mi ktoś wyjasnic jak dobrać wymiar takiej maratonki zeby klaczy bylo wygodnie?
BUCK   buttermilk buckskin
27 czerwca 2023 09:05
Haru99 spróbuj w Palamo 🙂 właściciel jest amatorsko zawodnikiem w zaprzęgach i sporo wygranych na koncie 🙂 Ślepowrony k.Płońska
Kolor, Na fb są fajne grupy dotyczące zaprzęgów i powożenia

https://www.facebook.com/groups/316862533173794

https://www.facebook.com/groups/457488478554758

na pewno też doradzi https://www.facebook.com/stajniawozniczka
Super dziekuje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się