Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Znajdę coś podobnego do Nuba Slimmer, ale w milszej cenie? 🙁
Gillian   four letter word
10 kwietnia 2021 08:34
Sighl Horse dla grubasków 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
10 kwietnia 2021 10:00
Gillian 🙂 a które to "dla grubasków" ? niemieckiego nie znam, a to co przejrzałam to ma energetyczność w kosmos  😲  a Slimmer ma 8,6MJ


dopisek: rox a podajesz Slimmer pełnoporcjowo, czy tak aby był posiłek ? 🙂 popatrz na sieczki Dengie z kalorycznością 8,5MJ, mój twierdzi że są pyszne, a worek 20kg jest tak nabity, ze starcza naprawdę na dłuuugo  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 kwietnia 2021 10:11
Gillian jeśli masz na myśli Nimm's Leicht musli to nie będzie to zupełnie odpowiednik, ma strasznie mało minerałów, a w Slimmerze masz wszystkie skoncentrowane, żeby w małej dawce je zapewnić.
Gillian   four letter word
10 kwietnia 2021 13:22
zembria, dokładnie to mam na myśli, tylko nie mogę wejść na polską stronę  👀 minerałami się nie przejmuję bo i tak leję Chevinal na to. Pasza pięknie pachnie, jest "lekka" , koń za nią szaleje. No i odkąd przestał być na niej pełnoporcjowo to roztył się jak ostatnia świnka  😵
A jak ze "zjadliwością" otrębów ryżowych z Unipasz lub z Mar-polu? Chciałabym wprowadzić mojej (razem z musli), ale pamiętam jak kiedyś kupiłam z Pro-linena to tknąć za żadne skarby nie chciała (ale ogólnie większość rzeczy z Pro-linena było na wielkie NIE). Z tego co pamiętam próbowałyśmy też z Nuby, ale również był dramat. Więc mimo że było to trochę temu obawiam się kupna worka otrębów... 🙄
Siesiepy   Ponczek bez rączek
10 kwietnia 2021 22:15
Gillian nie Ty jedna. Krzyczy mi, że ich strona jest niebezpieczna i nie wpuszcza.
A jak ze "zjadliwością" otrębów ryżowych z Unipasz (...)


Moje konie w pierwszym momencie uciekły od żłobów 😁 😁
Ale pasza została na noc i rano wszystkie żłob były "wyczyszczone" do zera. Od tego momentu - koniowate grzecznie jedzą i nie protestują 🏇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2021 09:29
Gillian Slimmer Nuby jest tak skomponowany, że nie potrzebujesz już Chevinala lać, jest kompletną paszą więc koniec końców przy tym dawkowaniu i braku potrzeby kupowania innych supli nie wychodzi tak drogo.
Gillian   four letter word
11 kwietnia 2021 10:05
Niby tak ale jestem uzależniona od zapachu Chevinala i chyba kupuję go bardziej dla siebie  😜 😁 😂
BUCK, podaję Slimmera pełnoporcjowo 🙂
zembria, faktycznie patrząc w kategoriach dodatkowego suplementowania, którego nie robię, nie wychodzi to drogo.
Ale mam jakiś wewnętrzny bunt na fakt tak drastycznych podwyżek Nuby 🙁 no nie umiem się z tym pogodzić 😀
Wszystko poszło w górę 🙁
Nawet na agrovitalu płacę o kilkanaście zł więcej za to samo zamówienie, niż jeszcze końcem roku.
Gillian, Ja też jestem fanką Chevinala od lat , aż taką, że raz ten zapach tak mnie skusił,że go polizałam  😜
To był błąd i to wielki  😂
Gillian   four letter word
11 kwietnia 2021 13:10
Aż z ciekawości spojrzałam na ceny Nuby i aż mnie serce zabolało  😁
aguchaka u mnie Unipasz bez problemu zjadany, ale mogę być złym przykładem, bo koń jest odkurzaczem i wciąga wszystko jak leci.
Perlica, nie jest taki zły.. jak mocno przemagowana pomidorowa 😉 Też uwielbiam, działanie i zapach, nie smak 😁
W ogóle Foran jest ekstra.
Puma, Moje życie legło w gruzach, po polizaniu tego 😂 bo myślałam,że to ma smak malinowej czekolady  😵

Tak Foran jest świetny, używam też ich Nutri calm oraz wit E plus selen. Firma z tradycjami , testująca swoje produkty na dużej liczbie koni, zanim coś wprowadzą.
Patrząc po składzie te otręby ryżowe z Unipasz i Mar-Pol to chyba to samo? Ten sam producent czy zbieg okoliczności?  😀
Dzięki dziewczyny  🙂 Zamówię w takim razie te otręby, może uda mi się je jakoś przemycić 😉
A jeszcze pytanie. Przy podawaniu otrąb ryżowych jest sens dawać dodatkowo olej ryżowy czy nie? Len ekstudowany z Fitmin zamówiłam, więc będzie zamiast oleju lnianego, ale jak z otrębami ryżowymi?
Potrzebuję jakiegoś zamiennika za niedostępną sieczkę Dengie Hi-Fi Apple. Mój koń je obecnie śladowe ilości treściwego, a suple muszę w czymś przemycać, to była jedyna sieczka, która dawała radę. Próbowałam jabłkowej Mollichaf AppleChaff, ale niestety nie daje rady, może jest jakieś inne smakowe cudo dla grubasków na długim L4?
Gdzie najlepiej cenowo wychodzi olej lniany?  :kwiatek:
Katasia ja niesmaczne leki dawałam w sieczce Dengie healthy hooves. Miałam zarówno wersję niebieską jak i tą fioletową. Niebieska strasznie pozlepiana melasą, aż takie grudy  melasowe znajdowałam. Nie polubiłam jej. Wolę wersję bez melasy. Ta super ziołowo pachnie i konie się zajadały. Ale moje średnio wybredne.
azzawa chyba na allegro ze smartem.
Gdzie najlepiej cenowo wychodzi olej lniany?  :kwiatek:


ja swego czasu kupowałam po 45zł za 5l na allegro z darmową dostawą dzięki smart, ale coś się porobiło i tej oferty nie ma :/ ostatnio zamawiałam też na allegro i również ze smart, ale od innego dostawcy i już za 53zł - widzę, że oferta nadal dostępna
azzawa, przyłączam się do pytania, ale mi wychodzi, że z allegro:
https://allegro.pl/oferta/olej-lniany-5l-10489247677

Ale nie mam doświadczenia, bo inne są 2 x droższe i w sumie z powodu "metki" czy jednak jakości?

Wpadłam pochwalić sieczkę hrs, genialna, miękka, niepyląca, a tak pachnie, ze sama bym zjadła.  😜
[quote author=Sivrite link=topic=25.msg2970036#msg2970036 date=1617793845]
Jak bardzo zbita jest sieczka z lucerny z Agro-vital (22 kg)? Da radę ręką w rękawiczkach, czy do rozbijania kopystką?


Nikt nic?
[/quote]

Co ja tam napisałam... O Jar-Pasza mi chodziło, o Jar-Pasza. <facepalm> I się dziwię, że nikt nie odpowiada. 😀
Jak bardzo sprasowana i jak bardzo drobna?
Sivrite kupiłam w tym miesiącu tę sieczkę na próbę, od razu zdjęłam folię i przesypałam do pojemnika i nie ma żadnego problemu z rozdzielaniem jej ręką, nabiera się dobrze. Jest trochę grubsza i dłuższa niż np. lucerna z Sukcesu.
dzięki dziewczyny za info a propo oleju lnianego 🙂  przejrzałam oferty na allegro i w sumie nie wiem,
cene tego wstawionego przez Perlicę jest atrakcyjna, ale opis kompletnie niezachęcajacy, niekorzystny bym powiedziała 😉

najtańszy ludzki olej jaki znalazłam na allegro to https://allegro.pl/oferta/olej-lniany-zimnotloczony-swiezy-1l-omega-3-10563909274

jeszcze się zastanowię, który brać 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się