dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Napisałam, ze nie miałam odczucia kapcia na treningu czyli na brak powera nie narzekam. Koń zaczyna cięższe treningi i owszem, jak nagle zrobiło się 20 stopni to był zlany potem, wiec myśle ze to by był dobry moment na elektrolity.
Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2021 10:38
flygirl, ja już kilka razy, przy pomorskich +17/19 stopniach dawałam elektrolity, bo mi się koniu w odrośniętym futrze i przy sporej dawce emocji, zagotował.
Obecnie jednak... planuję jednak zamiast cienkiej plandeki, włożyć 100tkę...  😫 😵
Ja juz nie wiem co mam robic przy tej pogodzie  🙇
Ale moj tez sie spocil jak swinka w te 2 dni lata, wydaje mi sie ze normalka przy takim przeskoku.
No raczej. Z "mojej" trójki (dwa moje i trzeci pod opieką) dwa w ten przeskok się zagotowały pomimo że bezrobotne. Trzeci pokontuzyjnie w chłodnej stajni - więc nie... Żaden elektrolitów nie dostał przez 2 dni lata w środku zimy.
Moon, ja wczoraj golonego i odrośniętego trochę, przebierałam szybko w 200 gr... Tj nie ja, bo nie dotarłam - a właściciel stajni na moją prośbę.
Sama daję elektrolity dopiero jak koń w konkretnej robocie poci się dzień w dzień - czy to przez pogodę, czy przez pracę. Ale jak mi się koń raz pod derką czy pod siodłem spoci, to nie koniecznie.
O rany, jeszcze raz. 😀 Ja nie mam zamiaru dawać elektrolitów w obecna pogodę. Myśle bardziej o lecie. Koń do tego czasu na pewno będzie miał lepsza kondycję, ale treningi tez będą cięższe. Sadzac po tych dwóch dniach plus jego ogólnym podejściu do upału to myśle, ze elektrolity byłyby pomocne. Mam nadzieje, ze tym razem napisałam wystarczająco jasno. 😀
Cytując:
Elektrolity podaje się koniowi, który rzeczywiście je traci - na skutek konkretnego treningu, podczas upałów, czy przy chorobach układu trawiennego.
A później:
Z "mojej" trójki (dwa moje i trzeci pod opieką) dwa w ten przeskok się zagotowały pomimo że bezrobotne. Trzeci pokontuzyjnie w chłodnej stajni - więc nie... Żaden elektrolitów nie dostał przez 2 dni lata w środku zimy.

Podbiję też, że większość mieszanek elektrolitowych dostępnych na rynku to głównie mieszanka soli i cukru.. Magnez to często jakiś ostatni dodatkowy składnik. Jeśli koń dostanie tego za dużo w jednej dawce, to w po prostu wysika nadmiar.
Raczej wątpię że ktoś zamierza pakować w konia pół wiadra elektrolitów codziennie przez trzy miesiące.
Czy ja gdzies dostane chevinal w pellecie?
Siesiepy   Ponczek bez rączek
10 kwietnia 2021 14:21
Słuchajcie, muszę wyrazić swoje niezadowolenie. Zaczęłam skarmiac witamin hest ze Złotowitala. Konie jadły, wiaderko 4kg. Spoko.
Zamówiłam w środę kolejne. W szczegółach produktu, na zdjęciu 4kg podane. Cena ta sama co wczesniej. Cyk zamówiłam. Przyszło mi to samo wiaderko, z tym samym dawkowaniem, w tej samej cenie, ale 1kg lżejsze. Wlazlam na stronę Złotowitala i tylko w opisie niżej widniało info, że opakowanie jest 3kg. Na zdjęciu i wysoko w opisie (szczegóły produktu: tak to nazwałam) dalej jest info o 4kg.
Wkurzyłam się.
Wychodzi na to, że witaminy zdrożały o 25%. W tym wypadku chyba bardziej opłaca mi się skarmiac Hovelera.  🤔
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 kwietnia 2021 15:45
pokusiłabym sie o zwrócenie uwagi na nieuczciwość wobec klienta 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
10 kwietnia 2021 18:08
Pati2012 zamierzam w poniedziałek.  😉
Co lepsze jako wspomagacz dla młodego niepracującego konia w trakcie wzrostu (już nie intensywnego)?
Cortaflex HA Regular Powder czy St. Hippolyt Movicur?
Jakie przerwy powinno się robić w podawaniu MSM? Wcześniej robiliśmy ok miesięczne, ale kobyła bardzo sztywniała i chciałabym skrócić ten czas :/ Weta pytałam to sam do końca nie wiedział, a na internecie nie mogę nic znaleźć.
Te przerwy się robi ze względu na ryzyko wrzodów.
Jeśli musisz je skrócić to może zacznij podawać osłonowo sieczkę z lucerny, olej kukurydziany.
Reguły jako takiej nie ma. MSM po prostu daje dość ostro po śluzówce żołądka.
jak to działa przy np Boswelli, która też ma w składzie MSM? Teoretycznie na opakowaniu nic o przerwach nie ma. Co drugi dzień podaję mash, suple wrzucam do niego lub rozmoczonej paszy. Daje drugi miesiąc i zastanawiam się, czy po końcu opakowania robić przerwę.
Mój koń dostaje aktualnie Chevinal+, a kowal zalecił nam jeszcze Formula4Feet. Gdzieś wyczytałam, że nie powinno się stosować tak bogatych supli na raz. Jak to ugryźć?
Czy po prostu skończyć Chevinal i wtedy podawać Formułę?
4feet ma głownie bardzo dużo dobrego białka. Dlatego kopyta o tym rosną jak głupie.
Spisz sobie składy, porównaj to będziesz wiedzieć czy coś tam się nie pokrywa- nie robi się za dużo.
Pamiętaj, że np. cynk utrudnia przyswajanie magnezu itd.
No popatrz sobie i pokumaj.
Bardzo dużo się pokrywa:
Żelazo
Jod
Kobalt
Miedź
Magnez
Cynk
Selen
Biotyna
Wit. D3, E

Czyli skończyć Chevinal i dawać Formule? Czy np. pół dawki jednego i pół drugiego?
No ale to sobie musisz w ujęciu ile czego się pokrywa i jak to sią ma do dawki dziennej (dziennego zapotrzebowania vs. dzienna dawka z danego supla).
Może musisz odstawić, a może musisz zmniejszyć dawkę. No i to co masz w paszy powinnaś uwzględnić.
Nikt ci tu przecież nie poda konkretnej odpowiedzi bo niby na podstawie jakich danych..
Czy jest cos bardziej neutralnego w smaku co da kopa jak chevinal? 🙂
Nie wiem czy to dobry wątek - przygotowujemy się do operacji nogi i już wiem, że będzie miesiąc stania boks-kwaterka, spacery w ręce i potem stopniowy powrót do życia. Czy może macie jakieś sprawdzone suple na wyciszenie? Nie chciałabym, żeby mną targał jak szmatą, a tak to się może skończyć  😁  Czy ktoś już może testował CBD od horseline'a? Z opisu najbardziej właśnie ten suplement mnie przekonuje (dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne, a tym nie pogardzę). Nie chę konia zmulić psychotropami tylko trochę go wyluzować.
:kwiatek:
fokusowa ja nie wiem jak ten z Horseline ale zwykły olejek CBD moją raczej pobudził niz zmulił 🙂 w takim sensie pozytywnym wzmożona chęć do ruchu była 🙂
Fokusowa, koleżanka kiedyś podawała swojej klaczy anti-stress z hippolyta i moim zdaniem dawał dobry efekt
faith, a Chevinal w pellecie?
Puma no wlasnie szukam, ale niezbyt dostepny.
Fokusowa, koleżanka kiedyś podawała swojej klaczy anti-stress z hippolyta i moim zdaniem dawał dobry efekt


Tylko zwierz mój na pokrzywę uczulony (przynajmniej kontaktowo), a tam jest w składzie  🙁

bluch o masz, to z horseline to w granulacie, z opisu powinno właśnie konia rozluźnić, może stąd pobudzenie?  😁
Ja jestem aktualnie drugi miesiąc na witaminach
Equine Nutri Plan Enhancer Quarter Horse i muszę powiedzieć że są naprawdę mega. Moja kobyła wreszcie pozbyła się grudy, dostała pięknych jabłek i wygląda naprawdę top. Także jak ktoś ma problemy skórne polecam.
Ogólny wygląd konia też bardzo na plus - mimo że nie zmieniłam diety koń szybko się nadbudował mięśniowo po przerwie w robocie. Dużo kompleksów  witaminowych przerobiłam i ten jest jedyny gdzie widzę naprawdę dużą różnicę.


Oni u mnie wjadą jako kolejni właśnie - bo ja mam mega szacun do osoby, która to tworzy. Niesamowita wiedza.
A propos Equine Nutri Plan i ich Quaterowych witamin, to miesiąc temu około zamawiałam i będą się przerzucać na Quater na Sport, bo ludzie się martwili czy jak mają folbluta to mogą dać witaminy dla quaterów 😀 Składem się prawie nie różnią, do Sport dodali tylko algi żeby jakkolwiek te dwa produkty rozróżnić, więc jakby nie było na stanie quatera to śmiało można brać sport🙂
A ja się na te witaminy z Nutri Plan muszę pożalić- kupiłam, bo polecane i składowo super a efektu niestety zero.... Klacz z marną grzywą, ogonem, wolno odrastającą sierścią, wiecznie od wszystkiego obcierająca się i liczyłam na efekty pod kątem sierści a tu nic. Wytestowałam już trochę różnych suplementów i jak na razie nic nie pomogło także jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to chętnie przyjmę.
savil, - przy sporych problemach poszłabym w badania zamiast supli w ciemno, np. u konia mojej mamci wyszedł parę lat temu spory niedobór manganu - nie mamy pojęcia jak i skąd, na potęgę wypadały mu włosy, poleciał z wagi. Metodą prób i błędów w życiu bym do tego nie doszła 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się