Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

efeemeryda   no fate but what we make.
30 marca 2021 17:45
Wiem, że temat się przewijał ale było to już jakiś czas temu.
Jaką suszarkę bębnowa do ubrań polecacie ? Zależy mi na energooszczędnosci i żeby nie kurczyła ubrań ani tez nie niszczyła ich w inny sposób  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 marca 2021 19:02
Z pompa ciepła 🙂

Ja mam dobre doświadczenia z AEG i Miele.
efeemeryda   no fate but what we make.
30 marca 2021 19:23
Gienia to wiem  :kwiatek:
Ale modeli jest trochę i ciut, nie wiem co poza pompa jest ważne, nie wiem jak szukać  👀
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
31 marca 2021 12:23
Osobiście kupiłabym jakiś podstawowy model ale napewno takich firm jak Bosch/Siemens, AEG/Electrolux czy Miele. W tych topowych masz dodatkowo np. Wkładkę na suszenie butów czy swetrów. Ale musisz sie zastanowić czy bedziesz tego potrzebowac. Ja susze 99% ( oprócz wełny/syntetyków  ) ubrań i używam właściwie w 99% zwykłego programu na bawełnę. Sztucznych rzeczy właściwie nie posiadamy a jak to leci na wieszak. No i wełna na płasko.  Z mojego doświadczenia wygodniejszy jest filtr na fuzle ( czy jak to sie zwie 😉 ) umieszczony w drzwiach a nie w głębi pod otworem. Ale wtedy nie mozesz miec suszarki ze szklanymi drzwiczkami.

Tu masz przykład:

https://m.oleole.pl/suszarki/aeg-t8dec68scp.bhtml

Tam na zdjęciach widzisz wlasnie ten filtr ukryty przy otworze na dole. Nie jest to super wygodne ale da sie żyć ( miałam tak paręset wlasnie w AEG ). Ale ogolnie AEG ma naprawdę super suszarki.

A tu nawet tańszy Bosch i to z koszykiem:

https://m.oleole.pl/suszarki/bosch-wtr87te0pl-serie-6.bhtml

No i patrz tez na a+++ bo prąd w Polsce drogi jest. I 8 kg wkład, bo nawet jak masz mniejsza pralkę to pewnie kiedyś zmienisz 😉 i jakbyś nawet musiała w wannie jakas derkę wyprać to mozesz ja wysuszyć 😉
ma ktoś sprzęt marki gorenje?
efeemeryda   no fate but what we make.
01 kwietnia 2021 21:05
Gienia-pigwa dziękuje  :kwiatek:
Zależy mi jednak żebym mogła spokojnie suszyć wszystko, a nie sama bawełnę bo ja jednak mam sporo ciuchów z elastanem.

Podobno Electrolux EW9HEU478R PerfectCare nie kurczy na programie delikatne, a mimo to wychodzą suche rzeczy.
Jeszcze podobno ta jest Ok, ale sama nie wiem która wybrać żebym mogła bez obaw korzystać  😵
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2021 06:11
Ale ty mozesz suszyć z elastanem. Ja porostu nie susze bo nie mam praktycznie takich rzeczy 😉 w każdej suszarce masz takie programy.

Samsunga ja bym nie kupowała. Electrolux jest ok, AEG jest porostu ich ( Electroluxa) topowa marka ( stara niemiecka marka, Electrolux ja wykupił iles lat do tylu).

Ja miałam pralkę i suszarkę AEG.

I naprawdę, w suszarce z pompa nie masz sie co bac. One susza w niskich temperaturach. To jest całkiem inna suszarka niz kondensacyjna. Wiem, bo miałam takie i takie. 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
02 kwietnia 2021 07:19
Gienia-Pigwa super, dziękuje za pomoc. Jesteś niezastąpiona  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2021 07:36
Zobaczysz, bedziesz kochać bardziej niz zmywarkę  🥂
Oj, tak! Kocham suszarkę miłością wielką. Akurat potrzebowałam kondensacyjnej, bo potrzebowałam... dogrzać kąt sypialni.
Bo mam w sypialni, pracuje w dzień. Zatem wszystko wędruje od razu do szaf i szuflad.
Zapomniałam o żelazku, byle wyciągać ciepłe rzeczy.
Suszę wszystko, najczęściej na miksie - 59 min. Ew. kilka grubszych (np. pasy w dresach czy... czapraki) dosycha luzem.
Chyba że suszę coś puchowego czy wełnianego. I to jest super sprawa, móc normalnie uprać puchową kurtkę czy kołdrę.
Mam najnowszego Boscha ze "starszych" (bez pompy). Niczemu się nic nie dzieje, żadnemu silikonowi etc.
Tzn. dzieje się 🙂 - wszystko odświeża swój wygląd, np. kiedyś uprany i "połamany" jedwab.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 kwietnia 2021 09:18
Kondensacyjna to inna inszosc. Przy niej to nie trzeba ogrzewania w łazience
Gienia-Pigwa, No właśnie potrzebowałam stale dogrzewać jeden kąt. Bo my mamy stareńką chatę.
Przy czym tego Boscha nie da się porównać ze starszymi kondensacyjnymi.
Jakoś suszenia jest prima sort.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 kwietnia 2021 17:50
Ponieważ wciąż się jeszcze nie mogę zdecydować proszę Was o pomoc która lepsza ta czy ta, jak czytam to wydaje mi się, że to niemalże to samo, ale jednak bosh chyba lepiej wypada  👀
efeemeryda, Bosch ma suszenie puchu i lesze klasy suszenia (A/A vs B/B), kosz też fajna sprawa.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 kwietnia 2021 06:54
EfeemerydaWez Boscha 🙂 i daj znac jak przyjdzie i odkryjesz nowa jakos zycia  🏇

Halo, do pierza nie musisz miec właściwie specjalnego programu 🙂

efeemeryda   no fate but what we make.
07 kwietnia 2021 07:24
Gienia  😍 No to biere  🏇
Gienia-Pigwa, niby nie - a jednak zupełnie co innego. Mój Bosch od tej różni się tym, że jest z 4 serii, bo bez pompy, tylko rekuperator, łatwy do czyszczenia.
Panel sterowania, programy, bęben - wszystko to samo. Najbardziej w niej lubię program miks, na który wrzucam pełną zawartość pralki, i stadardowo suszy 59 min., a można dorzucić "plusiki", dodając po kilka minut, gdy wiesz, że jest coś grubszego.
Program na puch jest dłuższy, delikatny, w niższej temperaturze, ale też, dzięki temu że jest, nie muszę o tym myśleć.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2021 07:49
Gienia ozłocę Cię normalnie za Twoje rady  :kwiatek:
Suszarka jest GENIALNA  😍
wyciągnęła tyle kudłów i filcu, że to jest aż niewiarygodne. Mało tego ona WIE, że pranie jest suche  😲 wcale nie mieli dwóch godzin jak to przewiduje program, tylko wyłącza się np. po 40 minutach bo ona już skończyła  😜 jestem w SZOKU.
Chodzi ciszej niż pralka, normalnie same superlatywy, zamierzam jeszcze tylko sprawdzić na liczniku ile faktycznie bierze prądu na takim standardowym cyklu  🙂
efeemeryda, haha mnie zawsze zastanawia skąd suszarka bierze tyle kudłów. Ale wreszcie moje ciuchy wychodzą z prania bez kocich kłaków. Od kilku miesięcy umieram ze szczęścia.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 kwietnia 2021 09:25
A nie mówiłam?  😂 Wypij dobre czerwone  wino za mnie, bo moja głowa juz nie toleruje tego trunku a tak bym sie napiła  😵
efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2021 09:35
🏇 hehehe wczoraj wznosiliśmy toast właśnie czerwony winem, słuchając kojących dźwięków bębna suszarki  😁 😜
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 kwietnia 2021 10:50
Ok, zaliczę ci  🥂

Jeżeli wcześniej używałaś jakiś płynów zmiękczających to pamiętaj, ze juz nie potrzebujesz. Pranie z suszarki zawsze jest miękkie.
Gienia-Pigwa, a ja właśnie musiałam wrócić do płynu do płukania. O ile faktycznie mega miękkie pranie jest i nie trzeba o tyle zaczęło mi się wszystko tak elektryzować, że szok.
efeemeryda   no fate but what we make.
15 kwietnia 2021 11:18
Jak już 10x napisałam suszarkę mam i kocham  😍

teraz pora na ekspres do kawy i znowu liczę na Wasze niezawodne porady  😜
Chcę żeby mielił, był łatwy w obsłudze, mógłby robić jakieś fancy kawy i spieniać mleko, ale pod warunkiem, że będzie się to łatwo czyścić  :kwiatek:
Gienia ozłocę Cię normalnie za Twoje rady  :kwiatek:


Jak się okazuje, Gienia jest studnią bez dna jeśli chodzi o rady. Szkoda, że nie ma teraz żadnej potrzeby nowego sprzętu. A może mam, ale nie wiem, bo np. suszarki nie mam.

Gienia, ja jeszcze raz  :kwiatek:
Jak już 10x napisałam suszarkę mam i kocham  😍

teraz pora na ekspres do kawy i znowu liczę na Wasze niezawodne porady  😜
Chcę żeby mielił, był łatwy w obsłudze, mógłby robić jakieś fancy kawy i spieniać mleko, ale pod warunkiem, że będzie się to łatwo czyścić  :kwiatek:


Kilka stron temu męczyłam dziewczyny o ekspres🙂 jaki masz budżet? Później napiszę Ci opinię o moim.
efeemeryda   no fate but what we make.
15 kwietnia 2021 14:10
D+A Ok sprawdzę sobie  :kwiatek:
Chciałabym się zmieścić w 3tys jeśli to możliwe  🥂
No to akurat zmieścisz się w tym budżecie.

Ja w grudniu kupiłam Delonghi Dinamica Plus, zrobił ok 700 kaw i jak na razie jestem bardzo zadowolona.

Chciałam ekspres prosty w obsłudze i robiący mleczne kawy jednym przyciskiem, bo tylko takie piję i wiem, że nie chciałoby mi się oddzielnie spieniać mleka.

Obsługa tego ekspresu jest banalna, intuicyjna. Wszystko sam Ci mówi. Na ekranie wyświetlają się komunikaty co zrobić np. opróżnic pojemnik na fusy, dolac wody, odkamienić itd. System mleczny jest łatwy w czyszczeniu. Ma jedną bardzo wkurzającą rzecz- rurka, z której wypływa mleko. Bardzo ciężko jest ustawić naczynie tak, żeby i mleko i kawa trafiły do filiżanki bez jej przesuwania. Ja juz mam to ogarnięte, ale przy niskich i wąskich filiżankach jest to mega wkurzające. Poza tym ekspres w pełni spełnia moje oczekiwania.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 kwietnia 2021 14:54
Ciesze sie, ze mogłam pomoc.  😡


Ekspres tez polecałyśmy pare stron do tylu. Wlasnie Delonghi Dinamica Plus to bedzie dobry ekspres w tej cenie.

Ja mam nowa Jura E8, ale to inny budżet 😉 chociaż ekspres  warty każdej złotówki.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
15 kwietnia 2021 14:58
Też mamy (a raczej teście) DeLonghi Dinamica, od jakichś 3-4 lat chyba już? Serwis stety-niestety też sprawdzony (młynek do kawy nam się ukręcił, na gwarancji poszedł jeszcze), bardzo sprawny, ale przymus picia rozpuszczalki lub sypanki to była tortura. Człowiek łatwo się do dobrego przyzwyczaja.
Dobrze się czyści, łatwo odkamienia, dużo kaw do wyboru, każda z rodzajów ma możliwość własnej modyfikacji pod kątem ilości naparu i mleka, intuicyjna obsługa. Kawy do wyboru albo przez główny panel (jeden klik) albo przez Drink Menu (jak chcemy coś innego), albo przez My Menu (jak mamy potrzebę ustawienia swoich proporcji). Polecam, leniwym nawet wodę na herbatę zrobi. 😉 Jak się będziemy przeprowadzać na swoje to pewnie kupimy to samo albo nowszą wersję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się