Voltopirowe Zamówienia zbiorowe

Sivrite, jeśli kupuje tam rzeczy to kupuje raz na jakiś, ale pożądnie czyli np. kilka derek, więc nie jest to dramat te 120 pln, jesli płacę 1500 za wszystko.
Dla czapraka no to się nie opłaca wiadomo.
Potrzebuje 2 derki padokowe, może strzemiona to będzie konkretna sumka jednak, gdzie ten koszt przesyłki się zgubi.
Jasne przy dużych kwotach zgubi się koszt wysyłki, ale takich większych  zakupów raczej nie robisz co sezon...

PE miało fajne Promki na drobne rzeczy lub końcówki serii - byczesy, kurtki, czapraki czy super ochraniacze były czasem za śmieszne pieniądze.
Teraz dopłacać  ponadto 100zl  za wysyłke się po prostu mija z celem, chyba że ktoś jest bardzo zakochany w ich marce.
Sivrite, jeśli kupuje tam rzeczy to kupuje raz na jakiś, ale pożądnie czyli np. kilka derek, więc nie jest to dramat te 120 pln, jesli płacę 1500 za wszystko.
Dla czapraka no to się nie opłaca wiadomo.
Potrzebuje 2 derki padokowe, może strzemiona to będzie konkretna sumka jednak, gdzie ten koszt przesyłki się zgubi.


Dlatego też wspomniałam, że za dwa wyścigowe siodełka i ochraniacze (waga 7,05 brutto paczki) zostałam już podliczona na wysyłce dwukrotnie. A zaręczam, sama pewnie wiesz, że derka padokowa z PE waży sporo więcej niż siodło wyścigowe. :P
Aż sprawdzę z ciekawości...
Kurde, 3 derki nadal 18,57... No to serio nie fair, żeby za dwa siodła z półterlicą podliczyć mnie x2 wtedy. :/ Rozumiem, jakbym zamawiała normalne siodła, to wtedy gabaryty powodują dwie paczki, ale one idą jedną paczką, mam to na piśmie na mailu...

Jabooshko, właśnie. Od lat łapałam bluzki, kurtki czy ochraniacze i tyle. W 2020 kilkukrotnie nawet nie przekroczyłam 50 funtów, żeby wpisać kod, bo mi się to nie opłacało, acz moja dusza płakała, że nie mogę użyć kodu. :P Ja jestem bardzo zakochana w PE, ale nie, nie dam 120 złotych za wysyłkę, firmy kurierskie serio mają co robić, żebym nie musiała tyle bulić. Poszukam czegoś w Polsce.
Sivrite, rozumiem Ciebie, ale ja dam za te derki, bo one są niezniszczalne, nieprzemakalne i koń się w nich nie poci, nawet jak pogoda zwariowała i raz minus a raz plus 15.

jabooshko, kiedyś robiłam co sezon, zawsze na BF, ale to miałam 2 konie i niszczyciela, więc zmieniałam wszystkie derki na PE.
Teraz już mam wszystkie PE, więc potrzebuje w sumie na zapas jakby coś zepsuł/rozwalił.
Wiedziałam, że będzie brexit i że będą jaja, więc nakupiłam zapas tych rzeczy  typu kaloszki, czapraki. Trzymam w garażu i nie używam, bo na 1 konia to nie jestem w stanie zużyć.

W Kraemerze jest teraz kod na 10 € (przy zamówieniu za minimum 70 €). Czy ktoś może będzie zamawiał?  🙇
Chętnie podepnę się z małą rzeczą za 9,99 €  :kwiatek:
Czy może ktoś z okolic Bielska-Białej/ Jastrzębie Zdrój (śląsk)  będzie robił zamówienie z agro-vital?  👀
Chętnie dołączę  :kwiatek:
czy kto będzie robi zamowienie z pe?
zamawia ktoś coś z www.reitsport-manski.de?
kurczę - Jak to w końcu jest z PE - czy koszty, które mam w podsumowaniu są finalne?
Zakładając wysyłkę do Polski, jako osoba fizyczna.
Wyliczyło mi teraz shipping 24£ a tax 39£, cło zero. Cena faktycznie spadła po zalogowaniu się.

Czy do tego mam jeszcze doliczyć polski VAT płatny przy odbiorze? Wtedy czym byłby ten "tax" przy podsumowaniu?
jabooshko, kupujesz spoza UE, więc zapłacisz VAT.
jabooshko koszty Ci niestety dojdą później po dostawie - firma kurierska poprosi o podpisanie im dokumentu, że zlecasz im procedurę oclenia i poniesiesz związane z tym koszty a potem dostaniesz sympatyczne fakturki - jedną za fatygę drugą za cło - u mnie to było odpowiednio 85 i 220 zł dodatkowych kosztów, które poznałam dopiero gdy przesyłka trafiła z GB do Polski. I wcześniej nie masz możliwości sprawdzenia ile to będzie niestety. U mnie tak zadziałał UPS.
jabooshko koszty Ci niestety dojdą później po dostawie - firma kurierska poprosi o podpisanie im dokumentu, że zlecasz im procedurę oclenia i poniesiesz związane z tym koszty a potem dostaniesz sympatyczne fakturki - jedną za fatygę drugą za cło - u mnie to było odpowiednio 85 i 220 zł dodatkowych kosztów, które poznałam dopiero gdy przesyłka trafiła z GB do Polski. I wcześniej nie masz możliwości sprawdzenia ile to będzie niestety. U mnie tak zadziałał UPS.


Nie zamawiałaś na firmę? Dzwoniłam do nich i poinformowali mnie, że prowizja wykładowa (85 złotych właśnie) jest dla firm, osoby fizyczne są zwolnione.
Cło zależy od produktu, ale jest to poniżej 2%, więc bez przesady...

Jabooshko, na stronie został Ci podany tax?
Sprawdzasz, ile zapłaciłaś. Mnożysz to x0,23, taki zapłacisz VAT. MNOŻYSZ RAZEM Z KOSZTEM WYSYŁKI. Jeśli się dowalą do produktów wyprodukowanych poza Anglią, to niewielkie cło, około 1,5%. Prowizji wykładowej jako osoba fizyczna nie powinnaś dostać.
Dzieki, zatem odpuszczam - kwoty zrobią się zdecydowanie za duże
No to dupa.
Sivrite, mi nie policzyli VATu od wysyłki...
jabooshko, kupowałam z PE w tym roku. Dochodzi tylko VAT. Tak, jak pisze Sivrite,  dodatkowe 85 zł dotyczy firm, nie osób fizycznych.
[quote author=_Gaga link=topic=43218.msg2970950#msg2970950 date=1618394858]
Sivrite, mi nie policzyli VATu od wysyłki...
jabooshko, kupowałam z PE w tym roku. Dochodzi tylko VAT. Tak, jak pisze Sivrite,  dodatkowe 85 zł dotyczy firm, nie osób fizycznych.
[/quote]
W cholerę dziwne, bo w przepisach jest VAT od kwoty całości, specjalnie po to, żeby nie omijać VAT-u podnoszeniem kosztu wysyłki kosztem ceny produktu. Może kurs mocno spadł od momentu Twojego zamówienia do momentu clenia? Oba moje zamówienia miały policzony VAT od kwoty sumarycznej z wysyłką.

EDIT: Jabooshko, jeśli strona pokazuje Ci tax, to pewnie jest to odliczony przez nich tax na rzecz wysyłki za granicę. Nie płacisz go. Tax to VAT, możesz zapłacić tylko jeden i masz go odliczonego od razu na stronie.
Zapłacisz tylko VAT w Polsce i ewentualnie kilka złotych cła.
Mnie najpierw poinformowali, że w ogóle nie wiedzą jak to oclić, i że leków nie wożą więc nie wiedzą jakim cudem tam są leki no i niestety kazali podpisać pokrycie kosztów in blanco, że tak powiem inaczej w ogóle nie przystąpią do procedury i zwrócą towar do GB. Ja pierwszy raz sprowadzam, już i tak długo trwało, lek pilnie potrzebny więc się nie awanturowałam - zgodziłam się na wszystko byle procedurę przyspieszyć, potem jeszcze trochę przepychanek było - w wątku o Cushingu pisałam - koniec końców przyszły dwie faktury od UPS - jedna za usługę a druga za vat, obie zapłaciłam ale wiem, że następnym razem już z GB podziękuję bo wychodzi tak samo jak z UE w sumie z tymi taxami.
Ki.ka, leki to raczej kompletnie inna bajka, niż ochraniacze z PE...
Sivrite, pisałam już , że mi się chyba z tym jedynym zamówieniem z PE jeszcze w styczniu przyfarciło. Miałam 2 faktury na jedno zamówienie, bo im się coś porąbało (wystawili coś, czego nie było, musiałam anulować zamówienie i zrobić nowe). Załapałam się jeszcze na tanią wysyłkę (50 zł bodaj). A przez te porąbane faktury plus korekty (wysyłałam komplet) chyba nie ogarnęli tych kosztów dostawy po prostu.
nie chce sie ktoś podłączyc do zamowienia z kraemer?
Ktoś chciałby się przyłączyć do zamówienia z Mayi Delorez z okazji promocji -20%?
PS of Sweden ma promke na koszulki techniczne - przy zakupie dwóch rabat -50%. Może ktoś rozważa zakup? Chętnie bym też się dołączyła, ale samej nieoplaca mi się przy kosztach wysyłki. Jestem z Poznania 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 maja 2021 22:11
Czy ktoś jest zainteresowany zakupami w rideawaystore.com?
Czy ktoś planuje zakupy bezpośrednio z Equiline.it ?
Jak coś to proszę priv 😁
Hej ,zamawia ktoś z niemieckiego e-baya? Sprzęt można wychaczyć w fajnych cenach tylko ta przesyłka to trochę przesada .
kasia2107rafal, ale to przecież zalezy od sprzedającego jaka cena za wysyłkę.
Tak i nie, zależy od wielu rzeczy, wielkości paczki, wagi, przewoźnika.... Nie ma co liczyć na koszty wysyłki jak w Polsce w przypadku przesyłek międzynarodowych.
Zwłaszcza że nawet Deutche post zwiększyło ceny.
faith, no to już inna kwestia, ale już to co sobie wpisze na aukcji to jego własna sprawa. Czasem jest dostępna poczta niemiecka, czasem tylko kurier. No i stąd sie bierze cena. jeszcze inaczej jak sklep wystawia, idzie się dogadać. A jak prywaciarze to juz gorzej.
Nah, nie jest tak źle jak umisz w niemiecki i podlinkujesz ceny dhl-a 😉
Czy ktoś jest zainteresowany zakupami z kramer.de?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 listopada 2021 13:58
Czy ktoś kupował ostatnio coś z PE?
Wyżej ktoś pisał, że po zalogowaniu, ceny zmniejszone są o ichniejszy VAT.
Nic takiego mi się nie pokazało po zalogowaniu.
Przesyłkę skalkulowało mi na 19 f.
Ms_konik, a masz okrągłe kwoty, czy takie kończące się na przykład na 33, 17 czy 83 centy? Bo jak masz takie nieokrągłe, to liczy tę cenę już z Twoich cookiesów bez VAT-u. Rzeczywiście teraz nawet jak jestem niezalogowana, to już odejmuje VAT.

Swoją drogą, derki już po 20 funtów droższe niż kupowałam w 2018/2019. Czyli po naszym kursie ponad stówka na każdej jednej derce. Sprawdziłam 3 różne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się