Jakie pasze dajecie swoim koniom?

dzięki dziewczyny za info a propo oleju lnianego 🙂  przejrzałam oferty na allegro i w sumie nie wiem,
cene tego wstawionego przez Perlicę jest atrakcyjna, ale opis kompletnie niezachęcajacy, niekorzystny bym powiedziała 😉

najtańszy ludzki olej jaki znalazłam na allegro to https://allegro.pl/oferta/olej-lniany-zimnotloczony-swiezy-1l-omega-3-10563909274

jeszcze się zastanowię, który brać 🙂




Tylko tu masz 1L za 19,90 zł, a np. z Ardexu jest 5L za 56 zł (jest dostępny w ogłoszeniach na re-volcie), który w moim odczuciu jest OK (ja używam).
azzawa, to daj znać co wybrałaś, bo ja myślę tak samo jak Ty, ten najtańszy nie zachęca wcale....
Ja dawałam ten "najtańszy" wcale nie był taki tani wtedy bo z przesyłką wychodził 80zł ale był bardzo ok. Najfajniejszy (i serio najtańszy) olej lniany miałam kiedyś od espany forumowej - aż muszę zapytać, czy jeszcze ma dojście.
Olej i makuch załatwiała monia i rzeczywiście były super jakości. Może wpadnie tu i da namiary na olejarnię.
Dajcie znać, bo chętnie bym tez znalazla sobie jakiś olej w normalnych pieniądzach. Brałam czasem z Hippovetu, ale za 5l wychodzi po 130zl
Mialam ten z allegro za 50kilka ze smartem i byl spoko 🙂
Zapytajcie w Instytucie Włókien Naturalnych w Poznaniu, czy sprzedają jeszcze olej paszowy. Brałam od nich kanistry 30 l za 64 zł z darmową wysyłką  😲
Ostatnio kupowałam olej Ardex 5 l, teraz jest za 65 zł, ale ja kupowałam na pewno taniej, Eurolen jest za 61 zł, na OLX jest najtańszy za 47 zł.
dzięki! napisałam do Instytutu (tzn, do ich sklepu tak konkretnie) jak odpiszą dam znać.

Dobrze też wiedzieć, że ten olej po 50-60 zł za L się sprawdza.

Zerknełam na olx i znalazłam ofertę  [url=https://www.olx.pl/d/oferta/olej-lniany-polski-dostawa-caly-kraj-cena-netto-non-gmo-CID757-IDknyAC.html#1d019a69ab]3,30 pln za L (przy tonie transport gratis :P), są nawet podane wyniki badania próbki [/url] 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 kwietnia 2021 12:17
Ponawiam pytanie o pasze SUKCES czy ktoś ma opnie na temat tych dwóch?
https://konik.com.pl/sukces-pasza-konie-sportowe
https://konik.com.pl/sukcespasza-wysokoenergetyczna-granulat
Ponawiam pytanie o pasze SUKCES czy ktoś ma opnie na temat tych dwóch?
https://konik.com.pl/sukces-pasza-konie-sportowe
https://konik.com.pl/sukcespasza-wysokoenergetyczna-granulat


Ja daję musli hodowlane zarówno koniom hodowlanym jak i sportowym.
Jestem bardzo zadowolona z efektów
Karmię wybredną kobyłę sukcesem dla koni hodowlanych, to jedyna pasza którą zjada chętnie.
Jeszcze odnośnie oleju- czy taki olej lniany z dużego kanistra, czy też przezroczystej butelki dalej ma wartości odżywcze typowe dla oleju lnianego czyli np kwasy omega 3? obserwujecie po nim lesze efekty niż po innych olejach? Pytam, bo kiedy kupuje dla siebie to zwracam uwage czy olej lniany jest z lodówki i w ciemnym szkle. Nawet jest różnica w smaku jeśli chodzi o olej świeżo wyprodukowany w olejarni i transportowany w niskiej temp. względem takiego który stoi ileś czasu na półce w markecie. Gdzieś mi sie obiło o uszy ze olej lniany moze szybko stać sie szkodliwy  🤔
Evson, Ogólnie jakiekolwiek oleje roślinne dobrze się czują w ciemnych, szklanych butelkach. Nie tracą tak szybko wartości odżywczych. Ciemne opakowanie przedłuża też świeżość, nie jełczeją te oleje tak szybko. U mnie w kuchni istnieje tak właściwie tylko oliwa z oliwek sprzedawana w ciemnej, szklanej butelce...A już oliwa z Tunezji to jest majstersztyk.... Naprawdę, jest duża różnica w smaku między np. dodanym do sałatki jakimś "biedowym" oleju z plastiku, a dobrej jakości oliwą z oliwek.... W supermarketach te oleje stoją B. wie ile na tych półkach, w plastikach, ekspozycja na światło wysoka, butelki są przeźroczyste.... (choć też mogło być jeszcze gorzej, bo można byłoby je wystawić na słońce).
Znajomi Włosi narzekali, że nie mogą u nas dostać porządnego oleju/oliwy na każdym zakręcie, muszą się naszukać, bo wszędzie wszystko w plastikach.... Kolega z Tunezji też strasznie marudzi (ale SERIO, nigdy nie próbowałam lepszej oliwy niż ta tunezyjska przywieziona z Tunezji....).... To o czym mówisz - różnica w smaku jest nawet bardzo znaczna.

Z lnianym jest podobnie tj. ten olej powinien być w ciemnej butelce i w niskiej temperaturze przede wszystkim, bo po prostu szybciej straci te właściwości odżywcze (omega 3 właśnie) - albo po prostu szybko zjełczeje. Innych szkodliwości nie zarejestrowałam. Aha - warto sprawdzić czy wolno ten olej trzymać w lodówce, bo.... oleju tłoczonego na zimno tj. takiej np. oliwy z oliwek, nie powinno się trzymać w lodówce, gdyż wytrąca się osad, który obniża wartości odżywcze.... (i w ogóle, taka oliwa robi się bardzo "błeh". Sprawdzone....). Z lnianego niby się nic nie wytrąciło, ale... dla mnie olej lniany z lodówki jest fuj (no, smakuje źle), więc gdybym miała używać, wolałabym przeznaczyć dla niego piwniczkę.


Ludziowie. Produkują gdzieś pasze z gwiezdnego pyłu dla koni?
Zjadę.
Zejdę na zawał.
Nie wiem co dać koniowi. Poszukiwana pasza niskobiałkowa (poniżej 10% najlepiej), niskoskrobiowa i niskocukrowa. Jakakolwiek.
Re Vital Cubes Eggersmana
Siesiepy   Ponczek bez rączek
14 kwietnia 2021 21:31
Sankaritarina a co rozumiesz przez "niskoskrobiowa" i "niskocurkowa"? Do jakich konkretnie wartości?
A tak z innej beczki. Może głupie pytanie, ale jaka jest różnica między sieczką z lucerny a suszem (granulatem)? Prócz ceny i spowolnienia jedzenia przy sieczce 😉 I czy mogę dawać susz z lucerny (granulat) bez moczenia? Susz dodaje do wysłodków, więc się moczą, a chciałabym trochę sypnąć do jedzenia zamiast sieczki. Kilka razy dostawała sieczkę, ale jakoś za nią nie przepada (woli granulaty), a poza tym i tak od zawsze się nie śpieszy przy jedzeniu, więc na funkcji spowalniacza mi nie zależy 😉
aguchaka, działa lepiej jako bufor przed jazdą na konie z wrzodami żołądka niż tradycyjna sieczka,jest przetworzona, więc szybciej spełnia swoje zadanie, tak po krótce. To info od Dengie.
Czy kiedyś spotkaliście się z pelletem z owsa?
Czy ktoś karmił tak swoje konie?
Ja używam ostatnio i jestem zachwycona. Owies w całości rozgnieciony i speletowany. Nie kurzy się jak gnieciony, jednocześnie jest "wydłubany" z łuski. Konie ładnie wolno zajadają
Perlica Dzięki wielkie! To mogę dawać bez obaw w takim razie 🙂
aguchaka, działa lepiej jako bufor przed jazdą na konie z wrzodami żołądka niż tradycyjna sieczka,jest przetworzona, więc szybciej spełnia swoje zadanie, tak po krótce. To info od Dengie.


A mnie wet powiedział, że lepiej dawać sieczkę w naturalnej postaci, a nie granulatu, bo wtedy dłużej jest trawiona, a pelet szybciej "przelatuje" przez układ pokarmowy. I bądź tu człowieku mądry.
mindgame, dlatego jeszcze raz przeczytaj co napisałam.
Dając coś przed jazdą chcesz żeby zadziałało szybciej przecież.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 kwietnia 2021 08:00
[...]

Ludziowie. Produkują gdzieś pasze z gwiezdnego pyłu dla koni?
Zjadę.
Zejdę na zawał.
Nie wiem co dać koniowi. Poszukiwana pasza niskobiałkowa (poniżej 10% najlepiej), niskoskrobiowa i niskocukrowa. Jakakolwiek.


Moje żrą teraz dodsona: klik
Mega fajnie zaczęły wyglądać, a są tylko na miarce dziennie (rozbite na 3 posiłki), czasem dodatkowo mesz agrovitalu.
mindgame, dlatego jeszcze raz przeczytaj co napisałam.
Dając coś przed jazdą chcesz żeby zadziałało szybciej przecież.


No mnie wet zalecił sieczkę sieczkę, a nie granulat tuż przed jazdą 🙂
mindgame, nie wiem jakie masz wrzody. To jest z badań Dengie, ale odnośnie tylko EGUS.
Perlica, rozwinięcie EGUS to Equine Gastric Ulcer Syndrome, więc bardzo ogólne pojęcie wrzodów. U nas było 1/2. Więc co masz na myśli pisząc EGUS?
Hej, zawsze używałam sieczki z sukcesu, ale od jakiegoś czasu nie mogę jej nigdzie znaleźć. Wie ktoś czy wycofali ją ze sprzedaży? Ew czy polecacie jakieś tańsze ale sprawdzone sieczki bez tony melasy?
mindgame, chodzi mi  o miejsce ich powstawania, wg badań żołądek= lucka granulat przed jazdą lepiej niż sieczka, bo działa szybciej. Na np. oddżwiernik = nie ma znaczenia i nie wiadomo co lepiej, brak badań.
Szukam godnej polecenia paszy (musli-granulat) dla ogiera kryjącego, coś co pomoże na zachowanie odpowiedniej wagi, jako dodatkowy posiłek po kryciu. Jest coś wartego uwagi i sprawdzonego? 🙂
mindgame, chodzi mi  o miejsce ich powstawania, wg badań żołądek= lucka granulat przed jazdą lepiej niż sieczka, bo działa szybciej. Na np. oddżwiernik = nie ma znaczenia i nie wiadomo co lepiej, brak badań.


ok, wszystko jasne.
Rudaska8), sieczka wróci po pierwszych zbiorach nowej lucerny. Co roku tak jest, że wyprzedają się do zera z poprzedniego pokosu. Tak przynajmniej tłumaczy to Pani z Sukcesu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się