własna przydomowa stajnia

Iskra de Baleron, (fajny nick 😁 ) Ale że 15 m średnicy? Zależy jakie masz konie tj. z młodymi albo "świeżymi" bym się w to nie bawiła... Za ciasno. Aczkolwiek rozumiem ograniczenia "lokalowe". Co do podłoża, to się nie wypowiem, nie mam doświadczenia ze zrębkami.


Dzięki  😉
Czyli jest tak jak myślałam, nie ma sensu wygradzać małego lonżownika.
Wysypię w takim razie tylko zrębkami, bo mnie wkurza klepisko które tam jest.
Iskra de Baleron, a 16 m nie zmieścisz? Zmierz starannie. Bo 16 m już mogłoby być.
Ktoś gdzieś pisał, czego dosypuje się do zrębków, aby nie robiły się śliskie gdy mokre, ale już nie pamiętam co to było.
Nie wiem czy nie strzępki z wytwórni wykładzin podłogowych.
Nie wiem czy to dobry wątek, ani czy ten temat był już poruszany, ale muszę napisać bo nie mam siły.

Jak sobie radzicie z ludźmi robiącymi Wam zdjęcia w każdej sytuacji? Odkąd mam konie codziennie widzę conajmniej 3 osoby stojące przy płocie i robiące zdjęcia. Jeszcze ok jak robią zdjęcia koniom, ale wkurza mnie jak robią je mi jak czyszczę konia, jeżdżę, karmię... Już nie wspomnę co się dzieje jak jadę w teren albo idę z koniem na spacer. Oczywiście jak ktoś jest blisko mnie to zwracam (grzecznie) uwagę że sobie nie życzę. Jedni przeproszą, inni postukają się w czoło i zapytają "skąd się urwałaś g......o?" i inne jeszcze bardziej nieprzyjemne teksty. Jak ktoś jest daleko i go zauważę to jak on mi robi zdjęcia to wyciągam telefon (wiadomo, nie zawsze się da siedząc na koniu) i też mu robię zdjęcie albo przynajmniej udaję. Na jednych działa, na innych nie.

Ja wiem że to pewnie się wydaje błahe, ale ja się czuję jak przysłowiowa małpa w cyrku. Nienawidzę jak ktoś mi robi zdjęcia, nawet takich pozowanych z rodziną np na święta a co dopiero z zaskoczenia i ukrycia gdzieś w lesie.

Macie na to jakieś sposoby?  Czy jest może na to jakiś paragraf, czy dopóki tego nieupubliczniają to mogę tylko prosić? Nie jestem żadną osobą publiczną ani znaną. Mam po prostu dwa konie pod domem.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 kwietnia 2021 12:29
Jedyne co mi przychodzi do głowy to tabliczki: "Proszę nie fotografować, koń a chore oko" do części może dotrze.
Potrzebuje do projektu na studia:
ile mniej wiecej wyniosłoby zużycie prądu i wody w stajni korytarzowej na 14 koni ?

Kompletnie nwm w jakie liczby celować  😵 a musze zrobić wycenę choć trochę zgodną z prawdą.
Czym przykryć stojące na zewnątrz rolki z sianem? Od dołu świetnie mi się sprawdzają plastikowe palety, od góry mam plandekę, która przecieka 😑ew co wykombinować żeby je zabezpieczyć? Tunel ogrodowy? Garaż blaszak? Chodzi o zabezpieczenie 6 rolek średnio.
Szczelną plandekę 😉 np baner reklamowy.
Na taką małą ilość nie opłaca się kupować flizu.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 maja 2021 13:25
Co do sprzątania padoku - zamówiliśmy coś na wzór SuperScoopera. Może ktoś też by chciał - jest pan w Polsce, który takie cuda robi na zamówienie 🙂.<br>Ad wiaty - na 3 konie planuję 6x6 zabudowana z 3,5 strony 🙂. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Muchozol,

Poprosze o namiary na tego Pana 🙂
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 maja 2021 13:46
Do Dam-Stal (pan od a'la Super Scoopera) - 790 772 720.
Do pana od wiat - 500 378 988.
Mój ring ma 25 lat i 15m średnicy. Moje dwa najstarsze konie mają 34 i 26 lat i od 21 lat pracują zima a czasem latem w tym ringu. Oba mają się świetnie i chodzą pod siodłem do dzisiaj
Orientuje się ktoś jaki na jest mniej więcej koszt budowy krytej ujeżdżalni 20x60?
Pytanie do posiadających płyty ażurowe w boksach/wiatach - przygotowywaliście jakoś specjalnie podłoże, czy były kładzione na to co było naturalnie? U mnie jest piach i trochę się boję, że pod końmi płyty będą "pływały"? Ktoś coś? 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 maja 2021 08:00
olq, Ja mam pod paśnikami takie. Rodzime podłoże to piach, został tylko wyrównany i lekko "posypany" betonem. Nic więcej nie robiliśmy, ale pod paśnikami też mam sucho, konie tam nie sikają, deszcz nie pada. Nie wiem czy to wystarczy w boksach.
Ja mam w dwóch boksach zrobionych z wiaty na siano.
Ponieważ to była bardzo szybka akcja nie było czasu na przygotowanie podbudowy.
Mam ziemię ciężką, ilastą, nasypałam cienką warstewkę piachu, wyrównałam o tyle o ile i położyliśmy płyty.
Jest jako tako 😉
Bardziej z powodu mało starannego (pośpiech) przygotowania plantu (wyrównania podłoża)

Przed stajnią mam chodnik zrobiony starannie, na grubej warstwie ubitego piachu i nic się nie rusza.
Ja położyłam płyty ażurowe w jednym boksie, awaryjnie, bo był tam dołek i podczas ulew podpływała tam woda, podsypaliśmy piachem i na niego położyliśmy płyty, na dłuższą metę się nie sprawdziło, bo w te dziury powchodziły kupy, siki i śmierdziało okrutnie 🤔
A, dodam, że oczywiście było to zasypane po położeniu również piachem.
Jak się zasypie to po pewnym czasie piasek osiada i trzeba uzupełnić, lub nasypać z naddatkiem i nadmiar po ok 2 tygodniach wygarnąć.

Na smród pomagają środki do dezynfekcji dezosan itp
Dzięki wielkie - spróbuję w takim razie położyć na piachu i zasypać piachem (tego mam wkoło nadmiar) - smrodu się nie boję, nie mam nigdzie wylewki, ścielę grubo, raz w tygodniu sypię dezynfekcję i odpukać póki co jest dobrze.
No w sumie ja nic więcej nie robiłam, bo było to chwilowe rozwiązanie i wolałam to rozebrać, może gdybym musiała to zostawić to szukałabym rozwiązania 😉
rox   ogony trzy
09 maja 2021 14:47
Potrzebuję pilnie rady. Właśnie psychole postawili ambonę bezpośrednio przy moich padokach. Dosłownie 2 metry od mojego ogrodzenia, dzieli je zaledwie ścieżka. Zanim dotarłam na koniec łąki, odjechali, więc nawet nie wiem, kto co i jak. Gdzie mam jutro dzwonić? Do nadleśnictwa? Co mówić? Jest jakiś przepis na to?
rox, Nadleśnictwu raczej nic do tego, znajdź koło łowieckie z tego rewiru. Ewentualnie jak byś miała problem ich namierzyć to wtedy do Nadleśnictwa, lub do leśniczego- często to też myśliwy, tylko wtedy najlepiej podać im adres leśny, żeby wiedzieli jaki to jest obszar.

Co do przepisu to niestety. Mogą u siebie niemal wszystko. Jedynie jak byś się zrzekła dożywotnio chęci odszkodowań spowodowanych przez zwierzynę, to wtedy faktycznie na działkę nie wejdą. Ale za działką... wolność Tomku...
rox   ogony trzy
09 maja 2021 23:18
Właśnie jestem po akcji. Zaczęli strzelać już ze swojej nowej twierdzy. Konie na padoku.
Myślałam, że rozjadę ich autem 😀
Na szczęście jakiś ugodowy myśliwy, chyba mocno zdezorientowany faktem, że kobita w szczerym polu o takiej godzinie robi aferę. Zdobyłam od niego wszystkie numery na "kierowników" tego koła łowieckiego. Jutro będę wydzwaniać..
Rox współczuję🙁 Mam wrażenie, że na myśliwych w tym kraju nie ma mocnych. U mnie rok temu przechadzali się i radośćnie strzelali obok naszej łąki (na której akurat rozwijaliśmy pastucha), no serio się bałam żeby nas nie ustrzelili. W poprzedniej stajni strzelali do kaczek kilka m od naszych padoków - na próbę uświadomienia, że konie się nam boją i za chwilę je będziemy ganiać po lasach usłyszałam, że mam uważać, żeby mnie nie ustrzelili...
Spoko, po tym jak myśliwi zastrzelili mojego psa w zasadzie w obrębie podwórka to wiem, że na myśliwych nie ma siły. Miałam nr rejestracyjny, świadków i kulę. No i co z tego 🙂
Też muszę wyłączyć moje pastwiska z terenu polowań. Jeszcze jakiś bystrzacha pomyli źrebaka z sarną… Dzisiaj zamontowałam kamerę na jednym z pastwisk. Miała być tylko na czas wyźrebienia ale coś czuję że zostanie 😉
6D2B57A0-03AD-41FC-BF23-FA51E6951FB4.png 6D2B57A0-03AD-41FC-BF23-FA51E6951FB4.png
Iskra de Baleron - jak zamontowałaś i jaka to kamerka? Rozważam, żeby u siebie zrobić, ale nie ogarniam tej tematyki 🙁
gosiaopti, Kupiłam przez Allegro coś co się nazywa Overmax 4.9
Obsługa i instalacja jest banalnie prosta - kamera potrzebuje wifi, albo kabel z internetem. Wszystko obsługuje się z aplikacji na telefonie.
W dzień widzę konie (kropki 😉 ) na końcu łąki, czyli jakieś 170m od kamery.
W nocy podczerwień ma zasięg max 30m.
Plusem w tym modelu jest opcja podsłuchu i mówienia 😀 mogłabym dać ją tam gdzie przychodzą ludzie głaskać konie i zwracać im uwagę 😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 maja 2021 08:41
Jeszcze tu spytam,
Czy ktoś zlecał oświetlenie placu firmie? Jakie to koszty? Zastanawiamy się czy robić sami, czy wynająć firmę.
Iskra a chciałam zapytać ile od routera masz te kamerę? Jak sprawdzić czy tam gdzie będę chciała ją przyczepić jest internet? Tj zasięg wi fi? Cena fajna.
shewolf, ja sprawdzam telefonem 🙂 jak telefon łapie ruter to kamera też złapie. Zasięg zależy od rutera w dużej mierze, od jego siły sygnału.
Potrzebuję pilnie rady. Właśnie psychole postawili ambonę bezpośrednio przy moich padokach. Dosłownie 2 metry od mojego ogrodzenia, dzieli je zaledwie ścieżka. Zanim dotarłam na koniec łąki, odjechali, więc nawet nie wiem, kto co i jak. Gdzie mam jutro dzwonić? Do nadleśnictwa? Co mówić? Jest jakiś przepis na to?
rox,

Trzeba się dogadać z kołem łowieckim. Osobiście miałam podobne zdanie jak Ty, że to psychole ale odkąd bobry wycinają mi drzewa i paliki od ogrodzenia pastwiska a dziki ryją na terenie krosu poważnie rozważam budowę ambony i zapraszanie myśliwych
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się