Stajnie w Warszawie i okolicach

lostak   raagaguję tylko na Domi
02 kwietnia 2021 05:48
o matkooo.... mała wieś Zaręby, a okazuje się, że tam stajnia obok stajni  😲


i to jest super!!!
Mała wieś Zaręby staje się absolutną bohaterką dzisiejszych czasów, właściwie gdzie nie spojrzysz - stajnia, wyspecjalizowane do każdych potrzeb i dyscyplin 😉)) i wiem, że za chwilę zacznie budować się kolejna! na kawę do sąsiada, gdzie konia w boksie zostawimy lub na zawody będziemy jeździć wierzchem. 
Drodzy voltowicze, poszukuję stajni z dobrym dojazdem z Bielan - metro Młociny, jestem zmotoryzowana. Ambitna rekreacja, więc zależy mi na instruktorze i koniach, które nie będą tuptusiami do pchania. Zainteresowała mnie też opcja dzierżawy konia w stajni Złoty Koń na Białołęce - czy warto? Wyszukałam w tym wątku historycznego posta nieaktywnej użytkowniczki forum, odradzającego to rozwiązanie. Będę wdzięczna za każdy pomysł 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
02 kwietnia 2021 11:20
Poncioch ponieważ my tutaj to o pensjonatach rozmawiamy, to w tym wątku chyba będzie łatwiej o odpowiedź 🙂 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html
Dzięki za naprowadzenie na właściwy tor  🤣
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 kwietnia 2021 18:01
Dzień dobry, czy macie może informacje, gdzie teraz w okolicach Ząbków, Marek, Radzymina i może jeszcze z 15 km na północ są teraz wolne miejsca?
Koleżanka szuka dla swojego - miło byłoby gdyby miejsca były dwa, to może bym się z nią przeniosła, ale wiem, jak to jest z miejscem w Wawie 😀

Ja mieszkam tu tylko 7 miesięcy, więc trudno mi jej cokolwiek doradzić.

Tak do 900-950 zł może dodam 😉
Stajnia Loco w Rasztowie - jeszcze niedawno mieli wolne miejsca, może warto podpytać?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 kwietnia 2021 18:45
Stajnia Loco w Rasztowie - jeszcze niedawno mieli wolne miejsca, może warto podpytać?


Tak, aczkolwiek w okresie zimowym cena wzrasta do 1200 zł i to już jest troszkę za dużo 🙁
[quote author=patrycjasz link=topic=46.msg2969705#msg2969705 date=1617556263]
Stajnia Loco w Rasztowie - jeszcze niedawno mieli wolne miejsca, może warto podpytać?


Tak, aczkolwiek w okresie zimowym cena wzrasta do 1200 zł i to już jest troszkę za dużo 🙁
[/quote]

To nie wiedziałam, że pensjonat u nich podrożał.
Pensjonat nie tyle podrożał co na okres zimowy jest stawiana namiotowa hala , za która zwyczajnie trzeba zapłacic. Hala jest "tymczasowa" na 3 miesiące i za 3 miesiące zimowe stawka pensjonatu wzrasta. Po rozebraniu hali na wiosne cena wraca do wyjsciowej..
Szukam stajni w okolicach Marki, Wołomin, Serock, Legionowo (północno-wschodnia część Warszawy) dla 2 koni
Moje wymogi to:
-Duże padoki z możliwością puszczenia jednego konia oddzielnie oraz jednego ze stadem oraz regularny dostęp do siana w okresie zimowym
-Duże boksy, codziennie wybierane z możliwością postawieniach na trocinach/pelecie/torfie
-Dobra opieka stajenna
-Dobrej jakości siano
-Fajnie by było gdyby był jakiś plac zewnętrzny/hala/lonżownik z ok podłożem
-Ciepła woda na myjce
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 kwietnia 2021 07:07
Aczkolwiek w Loco mnie osobiście przeraziło podłoże na tej tymczasowej hali
Stajnia Ojcowizna zaraz koło Serocka
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 kwietnia 2021 22:40
Aczkolwiek w Loco mnie osobiście przeraziło podłoże na tej tymczasowej hali


A co tam za podłoże było?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 kwietnia 2021 20:32
Przepraszam za post pod postem, ale przypomniało mi się, ze dostałam cynk, ze w stajni Zagosciniec jest wolny boks - widziałam opinie sprzed paru lat o stajni, coś się zmieniło? Wiem, ze teraz doszła hala.
Czy to prawda, że w jednej podwarszawskiej stajni padł koń po zakażeniu wirusem herpes?  😕
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 kwietnia 2021 10:10
[quote author=Hermes link=topic=46.msg2969970#msg2969970 date=1617775654]
Aczkolwiek w Loco mnie osobiście przeraziło podłoże na tej tymczasowej hali


A co tam za podłoże było?
[/quote]
Jakiś zwykły piach, ale mega kopny i z tego co wiem, niekoniecznie było tam regularnie równane, a jak już ktoś zrobił tam lonże (akurat byłam wtedy na hali jak ktoś skończył lonże) to dramat straszny.
Czy istnieje w okolicach (+/- 20km) Ożarowa Mazowieckiego stajnia z halą? Wymagania: nielimitowane siano, czysto w boksach, nienaganna opieka, tereny - tak żeby postawić konia i spać w miarę spokojnie. Codziennie przejeżdżam obok Umiastowa ale wydaje mi się, że tam nie ma gdzie jechać w teren.
patrycjasz a Zielonki? Nie wiem jak z terenami, zielone i piaszczyste padoki, w boksach było czysto i opieka chyba też fajna. Halę mają. Ja miałam tam stawiać, ale jak zrobili halę to cena mocno do góry poszła i zrezygnowałam.
do Zielonek to chyba zawsze długa kolejka stała, ja sie interesowałam i zapisałam na listę ok, 3 lata temu, to po półtorej roku dostałam tel., że zwolnił sie boks 🙂
stety/niestety w między czasie pozmieniało się sie na tyle, że nie na rękę była mi przeprowadzka więć zrezygnowałam.
Patrząc po google mapsach tam też może być cieżko z terenami.

Fokusowa ile wynosi teraz cena z halą?
Zapomniałam o Zielonkach! Zapomniałam bo tam jest odwieczna kolejka na boks.
Nie śpieszy mi się co prawda ze zmianą, robię rozeznanie gdzie warto byłoby ewentualnie uderzyć.

Edit: są tereny, trzeba kawałek przejechać tzn. nie ma bezpośredniego wjazdu. Niemniej, nie uśmiecha mi się oczekiwanie na boks przez kilka miesięcy.
Może kogoś zainteresuje:

Stajnia we wsi Myszczyn (pow. warszawski zachodni).  Profil raczej sportowy, skoki. Konie na padokach pogrupowane - oddzielnie młode, oddzielnie sportowe, itd.

W planach hala. Rozbudowują się. Cena obecna 1200, ale z halą będzie więcej.  

Właścicielka zrobiła wrażenie osoby konkretnej i znającej się na prowadzeniu stajni, ale kontakt był krótki, więc może mylący. 
trusia, zmieniamy stajnie? 😀

Znam osobę, która trzyma tam konia, infrastruktura jest super jeśli ktoś chciałby trenować. Ciekawa jestem jaka będzie cena pensjonatu z halą.
Czy istnieje w okolicach (+/- 20km) Ożarowa Mazowieckiego stajnia z halą? Wymagania: nielimitowane siano, czysto w boksach, nienaganna opieka, tereny - tak żeby postawić konia i spać w miarę spokojnie. Codziennie przejeżdżam obok Umiastowa ale wydaje mi się, że tam nie ma gdzie jechać w teren.


A Pilaszków - RubyHorse? Nie wiem jednak jak tam z halą, ale chyba jest w planach, no i do lasu chyba kawałek żeby dojechać
Fokusowa ile wynosi teraz cena z halą?


Tuż po powstaniu hali podniosło się do 1450 zł. Ale mówili sami, że zobaczą jak koszty hali, prądu itp będą się układały. Ja zgłosiłam się na boks jakoś w maju (2019) chyba? A info o wolnym boksie i nowej stawce dostałam pod koniec sierpnia (2019). Ze względu na cenę zrezygnowałam.
eloiine, szukam stajni z halą a nie stajni, która ma ją w planach. Obecnie stoję w pensjonacie z lasem pod nosem ale brak hali całkowicie uniemożliwia mi trening i mam tego powoli dość mając świeżo zajeżdżonego młodego konia...
Mamy kogoś, kto stoi w Polanie?  :kwiatek:

Oraz jakie jeszcze pensjonaty są warte uwagi w tych okolicach (tj. kierunek na Otwock, Falenicę, Mińsk Mazowiecki) - do 20 km od Wawra.
Budżet do 1000 zł
Zapomniałam o Zielonkach! Zapomniałam bo tam jest odwieczna kolejka na boks.
Nie śpieszy mi się co prawda ze zmianą, robię rozeznanie gdzie warto byłoby ewentualnie uderzyć.

Edit: są tereny, trzeba kawałek przejechać tzn. nie ma bezpośredniego wjazdu. Niemniej, nie uśmiecha mi się oczekiwanie na boks przez kilka miesięcy.


Tereny są, ale ten kawałek jest całkiem długi, najpierw przez osiedle, co jest dość kłopotliwe (co zrobić, jak koń zrobi kupę), potem wzdłuż szosy. Naturalnie nie jest to trasa szybkiego ruchu, ale jednak ruch jest. Ja tam schodziłam z konia, bo bałam się jechać obok śmigających samochodów. Ale nie każdy jest takim tchórzem jak ja. I nie każdy koń jest tak strachliwy jak mój. 
Wie ktoś może jak wygląda sytuacja w Stajni u Dawida na Białołęce. Stajnia mieści się przy ulicy Dębowej 18. Jakie warunki teraz tam panują i jaka cena za pensjonat??
Ktoś coś, jakieś opinie o pensjonacie w Całowaniu?
infantil, Ja słyszałam same dobre opinie😉. Mogę Cię skierować do osoby której koleżanka tam stoi/stała
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się