popręg

Dziewierz, jedyne co mi przychodzi do głowy to taki nietypowy popręg „ErrePlus spider” ale on może być nawet droższy od Mattesa. Nie ma pojęcia ile kosztuje bo dostałam z całą ofertą na siodło.
Dance Girl, taki popręg jest też  z innej firmy, w GNL widziałam, tylko za chińskiego nie chce mi się teraz strona sklepu otworzyć.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 lutego 2021 15:49
Hejka, przymierzam się do kupna popręgu ujeżdżeniowego z Mattesa. I mam pytanie czym różni się zwykły model od SLIM LINE? Czy jest on dedykowany dla jakiegoś konkretnego typu konia?
Mam też problem z dokładnym wyborem typu popręgu ponieważ nie do końca wiem w jaki typ budowy wpasowuje się mój koń. Sama wydedukowałam, że w asymetryczny. Ten w kształcie księżyca trochę średnio bo mój koń nie ma aż tak szerokiego rozstawu żeber ani wąskiej klatki piersiowej.
https://shop.mattes-reitsport.com/ueber-sattelgurte-formen-und-richtig-messen  - link do rodzajów popręgów

Zdjęcie poglądowe [przepraszam za stan czystości]
Czy ktoś ma może Mattesa w rozmiarze 70 i mógłby zmierzyć i podać długość całego popręgu? Z pomiaru wychodzi mi idealnie 70 cm, ale mam wrażenie ze bedzie ciut za długi 🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2021 07:16
Karutek Chyba Aleks ma 70 cm, o ile mnie pamięć nie myli. Napisz do niej może?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 marca 2021 09:40
Popręg Mattes mam, ale 80 cm. Całkowita długość to 92cm. Może się komuś przyda ta informacja.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2021 09:50
To nawet nie byłam blisko 😜
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 marca 2021 10:54
75cm mam asymetrycznego, anatomicznego daw-maga, 65 cm mam Kavalkade Memory.
zembria ano  😜

Dziewczyny potrzebuję popręgu dla kucyka max 85cm a tak naprawdę to chyba 80 byłby w sam raz. Tylko nigdzie nie mogę takowego znaleźć i niestety wszystkie ujeżdżeniowe odpadają. Szukam, szukam i niestety w tym rozmiarze nie ma 🙁, może któreś z Was coś takiego mignęło przed oczami?
Pomadka, pierwszy lepszy czy taki
Pełno tego...
Pomadka, a z czystej ciekawości czemu nie ujezdzeniowe?
Siodło ma krótkie przystuły i popręg ujeżdżeniowy nie pasuje, Gaga właśnie nie sprecyzowałam - bawełniane odpadają i z pcv - kobyla się obciera jak diabli. Bardziej celowałabym w neoprenowy - coś takiego http://horsetack.pl/pl/p/Popreg-Premiere-Neo-Ease/16442 tylko 80cm i niestety nie ma 🙁.
Pomadka, może kup oba, i z tego neoprenowego odetnij rękaw na krótszy?
A masz jeszcze biothane:
https://allegro.pl/oferta/popreg-biothane-80cm-10455594262
no i ten:
https://allegro.pl/oferta/popreg-neoprenowy-mustang-czarny-80-cm-10410850260
super dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
rox   ogony trzy
24 marca 2021 19:55
Czy popręg wszechstronny Horze Harleigh ma gumy? Opis ich nie uwzględnia, więc zakładam, że nie, no ale.. może akurat 😉
Witam, czy ktoś podejmował się wymiany gum w popręgu. Mam świetny popręg Prestige, użytkowany non stop ponad 10 lat. Skóra ok, ale gumy już się zestarzały. Zastanawiam się czy ewentualna wymiana gum jest warta, czy lepiej zainwestować w nowy  🙄
Dobry rymarz powinien sobie poradzić, ja wymieniałam akurat w neoprenowym, ale bez problemu.
Jakiś popręg skórzany profilowany w kolorze ciemnego brązu skokowy?
Ważne żeby był bardzo miękki
Do 250 zł
Enduroboy, zobacz sobie Kavalkade, ale nie wiem czy nowy to ci się uda dostać w tej cenie, bywają używki.
Szukam ujeżdżeniowego popręgu z wycięciami na łokcie. Chętnie z futrem (może być sztuczne) lub miękka skóra. Jak najtaniej, wiadomo. Na jakie firmy patrzeć?
flygirl, - mam od dwóch/trzech lat daw-maga i sprawdza się na prawdę super. Skóra jest super jeśli chodzi o utrzymanie w czystości, futro jest tu jednak ciut upierdliwe, ten mogę przetrzeć w minutę po każdej jeździe. Koń golony całorocznie, przytarł się tylko raz, jak za luźno zapielam pas do lonżowania i zjechał do przodu po zapięciu gum 🙈 To chyba jeden z tańszych skórzanych.
Hej, czy ktoś się orientuje gdzie mogę odesłać popręg prestige do wymiany gum? Ma już swoje lata, dużo przeszedł i zaczęła się przecierać, a szkoda wyrzucać bo reszta bez zarzutu. Da się w ogole zrobić coś takiego? Będę wdzięczna za wskazówki 😇
Było niedawno takie pytanie - powinno się dać ja wymieniałam akurat w syntetycznym, ale dla rymarza to była bułka z masłem warta 20zł (przy czym miałam materiały), ale powinno wyjść taniej niż nowy popręg.
Szukam na wczoraj skórzanego popręgu w kolorze ciemnego brązu. Najchętniej anatomiczny. Rozmiar 135 z gumami. Myślałam o Kentaurze Dijon. Znajdę coś ciekawszego w podobnej cenie? Żałuję, że nie brałam jakiś czas temu jak był w promocji 🙂
Może komuś się kiedyś przyda - gumy w popręgu wymieniłam w Daw Magu, panowie mi zrobili bardzo szybko i sprawnie. Polecam 🙂
Które popręgi z futrem (wszechstronne/skokowe) mają te futerka odpinane? 🙂
arabek, kentucky z fartuchem ma odpinane futro na rzep
Jaki popręg ujeżdżeniowy polecacie, który zapobiega przesuwaniu się siodła do przodu?
201218696_4005390339516513_3730233368660883057_n.jpg 201218696_4005390339516513_3730233368660883057_n.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się