naturalna pielęgnacja kopyt

KaNie, czytając opis kulawizny chciałam zapytać, czy noga wyżej sprawdzona - ale już wiem że nie, bo pulsowało.
Poczekaj spokojnie na wet-check.
Bo to wcale nie brzmi kopytowo, chyba że pod klejeniem strzałka zrobiła się czuła (tu będziesz wiedziała czy jest takie ryzyko, bo ty kleiłaś,
tylko, gdy koń się nie rusza, strzałki mogą się sypnąć w kilka godzin).
Oprócz ewentualności tej strzałki czekałabym spokojnie chłodząc kopyta (macie śnieg?) i grzejąc górę (od nadgarstków).
Bo to niewykluczone, że on ma pofikany metabolizm i jazdy a la reumatyczne.
A może być i tak, że odciążając kopyta naciągnął się "pod pachą".
Jasne ze gdy widzimy zwyrodnienie na RTG, to fiksujemy się, że to jest powód. Ale nie musi być.
Raz miałam do czynienia z klaczą ze zwyrodnieniami kopytowej, ale były też zwyrodnienia stawu koronowego.
Tam się nic nie dało poradzić, żeby nie wie co i nie wiem kto. Jak była w formie - to chodziła, jak nie - to znaczyła.
W takich +- 3 miesięcznych cyklach. Co doprowadzało do szału, bo ledwo człowiek nabrał nadziei, ledwo praca zaczęła być normalna - to prr.
W końcu jej właścicielka odpuściła. Kopytowo przetestowała co tylko się dało.
Czy ktoś z werkujących, miał może styczność z tym tarnikiem
tarnik
i może powiedzieć jak się tym pracuje?
W piętce jest szczelina 3cm szeroka, idzie głęboko w głąb kopyta, ujscie ropy się zrobiło. Czy mogę taką nogę moczyć w armexie? (z powodu strzałek, nie ropy)
W piętce jest szczelina 3cm szeroka, idzie głęboko w głąb kopyta, ujscie ropy się zrobiło. Czy mogę taką nogę moczyć w armexie? (z powodu strzałek, nie ropy)

Mozesz.
Dziękuję!
Poszukuję oleju do kopyt ultra nawilżającego  👀
oli330
Oleje nie nawilżają.
Poszukuję oleju do kopyt ultra nawilżającego  👀


Z preparatow nawilżających ja polecam ten:
https://twojkon.pl/produkt/cdm-cornucrescine-hoof-moisturiser-preparat-nawilzajacy-do-kopyt-500-ml/

aczkolwiek nic nie zastąpi padokowania na trawie, odpowiedniego żąrcia, czystego boksu i punktualnego werkowania.
dzięki, to wszystko ma zapewnione. żyje jak pączuś w maśle 😉
Oli330 z mojego doświadczenia - koni, które żyją jak pączuś w maśle i potrzebują nawilżania kopyt od zewnątrz... no na pewno istnieją ale ja nie spotkałam jeszcze.
Dobre warunki - ale takie top, fest u bosego konia zawsze skutkują kopytami, które nie potrzebują niczego z zewnątrz.
Jeśli kopyto pęka, kruszy się to albo koń stał w złych warunkach i teraz to wychodzi, albo ma braki żywieniowe, albo jest źle werkowany. Spojrzała bym na kopyta (kształt, skątowanie itd.).
A zaraz potem na morfologię rozszerzoną z oznaczeniem poziomu minerałów.
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Hej, czy wiecie kto z osób zajmujących się naturalnym werkowanien może przyjechać w celu konsultacji kopyt w kujawsko pomorskim?
To znowu ja..
Podpowiedzcie proszę jakie buty ochronne na padok.. Tanie, nie muszą się nadawać do jazdy, byke ochroniły podeszwę i dały jej warunki do nadbudowania na twardym padoku.
zapewne coś z rodzaju easyboot glow, czyli przed koronkę, bo na padoku to pewnie sporo godzin spędza
Kogo możecie polecić dojeżdzającego w okolice Kwidzyna? Niestety pilne.
Cześć. Mój koń aktualnie jest kuty ortopedycznie (trzeszczki), niestety widzę, że kucie absolutnie nic nie zmienia i zastanawiam się nad naturalnym werkowaniem. Czy polecacie kogoś w woj opolskim/śląskim? Niestety mapka mi się nie otwiera i nie znalazłam nikogo w okolicy 😕
blucha, z opóźnieniem dziękuję za odpowiedź.
Jak sobie radzicie z gnijącymi strzałkami przy padokowaniu 24h?

Kolejne pytanie, mial ktoś z Was przypadek konia z "plaskatym" kopytem które miało położone katy wsporowe? Przyrost kopyta jest słaby, kon suplementowaby , wyniki krwi są ok. Konia badało dwóch fizjoterapeutów i nic nie znalezli, przeszedł pełne badanie tuv jest ok, tylko jedna nogą jest taka, pozostałe kopyta są ok...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 sierpnia 2021 09:44
Polećcie proszę obcęgi, przejrzałam 20 ostatnich stron, wiem że kiedyś było pisane ale nie pamiętam i nie mogę odnaleźć.

Potrzebuje obcęgi dla zimnioka, kopyta robimy z małżem regularnie więc nie ma tej ściany dużo ale jednak na sam tarnik za grubo. Do tej pory używaliśmy kleszczowych (takich dla krów) ale są mało poręczne i chyba czas sobie ułatwić życie. Myślicie, że tak ok 200 zł na własne potrzeby znajdzie się coś sensownego?

edit. jeśli jest jakiś wart większych pieniędzy to też proszę o nazwę. Pamiętam jak żałowałam na tarnik a jak w końcu kupiłam Bestię to się zakochałam.
jesli masz typowego grubasa, czyli twarde i grube ściany, to 200 zł nie wystarczy, polecam zainwestować w coś profi, mustad itp najlepiej podpytać sie na fejsie u Kowalencki, on ma duzy wybóe wiec doradzi.
dla ,,zwykłych,, szlachetnych koni czy kucy na własne potrzeby takie cęgi za 140-150 zł są na lata, ale nie na grubasy 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2021 11:15
TRATATA, Też polecam Mustad, będziesz miała je "na zawsze".
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 sierpnia 2021 11:21
Czyli jednak trzeba zwiększyć budżet, to popatrz e te Mustady w takim razie. Dzięki na odpowiedź, przynajmniej wiem czego nie kupować.
TRATATA,
Poniżej ceny Mustadów znajdziesz u Kowalenckiego tańsze cęgi z Pakistanu. Moim zdaniem są o wieeele lepsze niż Mustady, no i kopyta ciężkich koni tną jak masło.
olorin669, a które konkretnie, wstaw linka proszę.
Ja szukam jakiś cęgów teraz mniejszych- bo moje (jakieś bzdetne no namy) może i tną ale nie daję rady złapać nimi dobrze np. ścian wsporowych.
kotbury,
Oni nie mają sklepu internetowego więc nie dam rady pokazać tych cęgów. Jeżeli potrzebujesz małych, 14" cęgów, to raczej bierz Mustada, bo ci z Pakistanu nie robią mniejszych niż 15".
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 sierpnia 2021 10:30
kotbury, Odpisali mi z kowalenckiego, że te cęgi pakistańskie to firma NAWA.IND, cena 250 zł
O dzięki wam.
Muszę sobie budżety pozakładać na mustada w takim razie.
Dobre są?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się