Styl western (dawniej kącik)

Ja nie lubię filcu 😁. To w tym temacie nie doradzę.
Jak masz dostęp to może PC?
Ja wracam do zakupów i razem z bratem przylatują mi nowe ochry i popręg z tej firmy 😀. Będą testy 😎.
Cześć! Z racji tego, że nie znam się na sprzęcie westernowym czy ktoś mógłby mi pomóc z tym siodłem? Dostałam je od taty ale tylko leży a ja nie mam na nie fantazji. Chciałabym je sprzedać tylko nie wiem za ile mogłabym je puścić w świat. Siodło oceniam na stan chyba nie najgorszy, ma kilka plam, zarysowań...widać, że było używane ale też nie widać aby zaraz miało wyzionąć ducha. Siodło według etykietki jest firmy Western Rawhide.
GabiJamal ja mogę jeszcze polecić Mattesa z wkładkami korekcyjnymi. Gruby, mięchaty, profilowany no i poprostu futro owcze od strony konia, ja osobiście go kocham 😍
GabiJamal testowałam różne pady. Filcowe i z naturalnej wełny są trudne w utrzymaniu. Neopranowe odparzają. Najlepiej sprawdza mi się Western Imports z panelami CSF.  Cena ok 600 zł, dostępne najtaniej i w największym wyborze w horsepassion u Karoliny Rusnak. Od spodu misiek syntetyczny, z wierzchu wełna. Można powiesić i wyprać szlaufem bezproblemowo na dworze. Gruby tam gdzie potrzeba, trwały, piękne kolory i wzory. Mam dwie sztuki. Jeżdżę w tym zawody rajdy i treningi. Panele jednolicie grube na całej długości, nie ,,uciekają" jak żel. Stają się odrobinę bardziej giętkie pod wpływem ciepła konia.
Grettiena Jak to siodło pchniesz za 1500 zł w Polsce to możesz być zadowolona. Firma kanadyjska robiąca masówkę.  W sprzedaży jest sporo dobrych firmowych amerykańskich siodeł o bardziej popularnych i wygodnych profilach w cenie 2000 do 3000 max.
GabiJamal testowałam różne pady. Filcowe i z naturalnej wełny są trudne w utrzymaniu. Neopranowe odparzają. Najlepiej sprawdza mi się Western Imports z panelami CSF.  Cena ok 600 zł, dostępne najtaniej i w największym wyborze w horsepassion u Karoliny Rusnak. Od spodu misiek syntetyczny, z wierzchu wełna. Można powiesić i wyprać szlaufem bezproblemowo na dworze. Gruby tam gdzie potrzeba, trwały, piękne kolory i wzory. Mam dwie sztuki. Jeżdżę w tym zawody rajdy i treningi. Panele jednolicie grube na całej długości, nie ,,uciekają" jak żel. Stają się odrobinę bardziej giętkie pod wpływem ciepła konia.
Grettiena Jak to siodło pchniesz za 1500 zł w Polsce to możesz być zadowolona. Firma kanadyjska robiąca masówkę.  W sprzedaży jest sporo dobrych firmowych amerykańskich siodeł o bardziej popularnych i wygodnych profilach w cenie 2000 do 3000 max.



Dziękuje ❤️
Gdzie mogłabym szukać ogłoszeń o pracy za granicą?
Bardzo bym chciała wyrwać się na kilka lat z polski, popracować jako luzak, najlepiej w stadninie westernowej.Czy widziałyście jakieś aktualne ogłoszenia?najchetniej Bawaria,Austria ewentualnie Szwajcaria,byle blisko gór
GabiJamalgdzieś mi mignęło, że Rolescy szukali luzaka z zakwaterowaniem i wyżywieniem, ale to PL
GabiJamalgdzieś mi mignęło, że Rolescy szukali luzaka z zakwaterowaniem i wyżywieniem, ale to PL


Już nie aktualne, pisałam z Panią Czechowicz
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2021 13:42
GabiJamal, trochę pytanie jakie stajnie Cię interesują (reining? techniczne?), warto poszperać po fb zawodników i stajni z Europy, zwykle wędrują ogłoszenia i sobie zawodnicy wzajemnie sherują 😉
smartini a taki off top - zobaczymy Was jeszcze na zawodach? Był plan wzięcia Budynia do Krakowa pamiętam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2021 14:39
Muchozol, nie sądzę 😉 do Krakowa pewnie w końcu przyjedzie, ale swoje na arenie zrobił, wprawdzie po wypadku ma się dobrze ale myślę, że na emeryturę zasłużył z nawiązką. Sportowo spełniam się gdzieś indziej
A planujesz jeszcze startować końsko? U Budynia emerytura sportowa czy taka całkiem?
Psowo to czytam wątek - tylko nie bardzo mam z czym się udzielać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2021 14:49
nie robię takich planów. Życie pozwoli to będę startować, nie pozwoli to nie będę 🙂
Dobre podejście 🙂.
Mnie ciągnie zobaczyć "jak to jest", i jak nie drzwiami to oknem albo kominem i w końcu się uda 😁.
GabiJamal, trochę pytanie jakie stajnie Cię interesują (reining? techniczne?), warto poszperać po fb zawodników i stajni z Europy, zwykle wędrują ogłoszenia i sobie zawodnicy wzajemnie sherują 😉


Bez różnicy, bardziej chodzi o pieniądze, a styl i technika to tylko dla przyjemności.Oferowali mi fajną stawkę ale przy ujezdzeniowych koniach, gdyby nie fakt że mam okres wypowiedzenia miesięczny,to bym już dawno tam była.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
18 maja 2021 13:28
Proszę o pomoc, łęk winteca czerwony 32 cali jakiemu rozmiarowi odpowiada w siodle westernowym semi, quarter, full czy Xfull ?
Nie wiem za bardzo w jakim wątku o to zapytać, a że jest to sprzęt westowy to postanowiłam tutaj spróbować. Szukam tego typu hackamore, zastanawiam się tylko skąd zamawiać? Jak wypadają te rozmiary? Wszędzie gdzie znajduje cokolwiek w sklepie jest napisane "little S", teraz nie wiem jak bardzo jest to małe S. Mój koń ma mały łeb, w typie araba, ogłowie nosi cob. Może znacie jakiś sklep zza granicy, któremu można zaufać... albo może ktoś z was kupował kiedyś taki patent i wie co i jak? 😅
0001.JPG 0001.JPG
0002.JPG 0002.JPG
Sasini napisz maila do Horse Passion, może znajdą Ci to w jakiejś hurtowni 😉
edit: i na pewno doradzą 🙂
gocunio, Dziękuję! 💕
Hej.
Mam pytanie odnośnie butów, jeśli znacie wątek bardziej adekwatny po podeślijcie bo lupą nic nie znalazłam. Kupiłam cudne Ariaty, używki, niestety przy chodzeniu uwierają mnie w środku zaraz pod kostką. Stąd 2 pytanie.
1. Czy kowbojki powinny być sztywne czy raczej trzeba je czymś uelastycznić?
2. Jak je wypchnąć w tych miejscach zaznaczonych na czerwono?
Help 🙂
215641645_319464873251616_6260919311746055858_n.jpg 215641645_319464873251616_6260919311746055858_n.jpg
219604924_389453055862898_228335919354793720_n.jpg 219604924_389453055862898_228335919354793720_n.jpg
Post został usunięty przez autora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 sierpnia 2021 14:55
Byłam w sobotę na kursie z sędzina Magdaleną Szarszewską w UP Ranch. Zaskoczyła mnie znikoma ilość słuchaczy. Uczestników z końmi też nie jakoś spektakularnie.
Tyle gadania w tym wątku o kursach, o tym że Polacy nie chcą się kształcić.

Kurs był świetny, dużo nauki, obserwacji. W przeciwieństwie do kursu z Karin Prevedel nikt nie mówił że już się nie chce uczyć, nie było takiego pozerstwa.
Szkoda tylko że nie pojechaliśmy z koniem. Ale w planach mamy zapraszenie Uli i Magdy do nas na konsultację 🙂.
Muchozol2, Zazdroszczę. Dla mnie trochę daleko. Chętnie skorzystam z koniem jeśli taki kurs będzie gdzieś w dolnośląskim.
kasia&figa, Próbuj ratować jak już zainwestowałaś. Ariaty mają skóre w środku. Stara niestety często jest sztywna, powyginana (bo leżały bez prawideł) i kaleczy stopę. Umyj mydłem glicerynowym (takim do siodeł) na zewnątrz i w środku. Poczekaj aż naturalnie wyschną (absolutnie nie na słońcu) Potem nasmaruj olejem z woskiem pszczelim (takim do siodeł) i wypchaj gazetami. jak wyschną będą bezpieczniejsze dla stóp, ale same odkształcenia i tak będą widoczne. Nowe ariaty są dość sztywne, ale skóra, w miarę użytkowania dopasowuje się idealnie do nogi.
Cześć 😊 Jest tu może osoba, która z klasyki przerzuciła się na west? A dodatkowo może spróbowała przestawić także konia pod ten styl? Jeżdżę jakieś 13 lat w stylu klasycznym i razem z moją 12 letnią kobyłką poszłyśmy w skoki. Skoki też od zawsze najbardziej mnie kręciły, ale od jakiegoś czasu zaczęło mnie to nudzić. Ostatnio ćwiczymy elementy workingu, super zabawa a konikowi naprawdę fajnie idzie. Zastanawiam się mocno nad spróbowaniem sił w wescie. Oczywiście raczej już tylko na poziomie rekreacyjnym z tym koniem. Może ktoś miał podobnie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2021 15:01
Ja się przesiadałam z klasyki ale koń był 'robiony' od zera w west. Ale, na polskich arenach mamy chociażby Bohuna, który z WKKWisty stał się wielokrotnym mistrzem Polski (i nie tylko) w takich konkurencjach jak trail, western ridding, pleasure.
Nie jest to niemożliwe ale na pewno trzeba wziąć pod uwagę nawyki, budowę, predyspozycje.
Co znaczy 'elementy workingu'?
smartini, Mam na myśli przeszkody wykorzysywane w konkurencjach working equitation. Wspomniałam o tym, ponieważ mimo wszystko odbiega to od klasyki i tego co robiliśmy do tej pory. Bardziej kojarzy mi się z westem, ale może nietrafne porównanie
Np cofanie po L-ce czy side -pass
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2021 15:44
takie rzeczy są w trailu ale sam working equitation to nie do końca western, wygląda trochę jak hybryda idąca swoim torem ale ma źródła w innej jeździeckiej kulturze 🙂 jeśli dobrze kojarzę (ale nigdy mnie szczególnie ten styl nie interesował) wywodzi się z hiszpańskich (?) / latynoskich jeźdźców pracujących z bykami ale w inny sposób niż 'kowboje' (genezą westernu jest praca z bydłem, wypasanie stad, wyłapywanie sztuk itd)
Tak, też tak myślę, że to bardziej taka hybryda, ale właśnie pewne elementy są podobne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się