Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze

mindgame ja też Elfaba serdecznie polecam, przy czym już bardzo niechętnie bierze do roboty obce siodła, odkąd szyje własne... nie ma czasu po prostu.
Mnie też mówił, że obcych już nie będzie brać, ale kilka stron wcześniej ktoś się ze mną spierał, że jednak bierze, więc nie wiem 🙂
Po 1.5 roku użytkowania siodła, które on mi dopasował mogę go tylko chwalić. Świetna robota, potwierdzona przez niezależnych fizjo. Koń nie ma w plecach żadnych napięć (a w zadzie się zdarzają 😉 )
Czy ktoś ma do polecenia kogoś, kto wybebeszyłby/dopchałby siodło z głową? Okolice Warszawy. Kieffer.
Hej! Polecilby ktoś osobę najlepiej z Warszawy kto zdejmie miarę z konia i przywiezie kilka siodeł na przymiarke? 🙂
Dancer jakiego siodła szukasz i jaki masz budżet?
Witam wszystkich,
poszukuje specjalisty do dopasowania siodła, który podjedzie na Podlasie 🙂
Pomożecie ? Doradzicie?  🙂 plis
Czy ktoś ma wiedzę na temat nowych, personalizowanych Daw Magów? Jak z ich jakoscią?
Mój DawMag ma już 15 lat i w związku ze zmieniającymi się plecami konia niestety wymaga już zmiany. Nie wiem natomiast jak z jakoscią tej firmy obecnie. Ktoś może się wypowiedzieć?
Sunny, ja mam Daw Maga Grand Prix robionego pode mnie i pod konia na zamówienie z trochę inaczej niż standardowo ustawionym klockiem i dłuższą tybinką. W grudniu będą dwa lata i siodło jest super. Wygląda prawie tak jak było nowe. Skóra jest bardzo dobrej jakości. Pan od Equipe jak je zobaczył to stwierdził, że to jest właśnie jakość daw mag, a siodła nawet nie czyściłam specjalnie. Raz na czas tylko przeciągnę olejem, ale to może zrobiłam z 3 razy odkąd je mam. Pan Fabian z ELfabhorse (u niego zamawiałam siodło i on dopasowywał wypełnienie) powiedział, że najważniejsze jest smarowanie olejem paneli, bo od potu końskiego skóra może stwardnieć i popękać. Po dopasowaniu przez Pana Fabiana siodło leży super na koniu i przy żadnej kontroli grzbietu przez weta czy też fizjo (a kilku różnych nas w międzyczasie odwiedziło) nikt nie zauważył żadnych bolesności. Tak więc uwielbiam to siodło i polecam, bo to raczej siodło na lata. Jedyna wada to jest to raczej model do niewysokich podskoków, dlatego teraz zmieniam na inne i mam nadzieję, że będzie tak samo dobrze leżało i oddziaływało jak ten mój Daw Mag (no i tutaj mam już pewne obawy, ale zobaczymy).
Sunny Mam DM grand prix, też na zamówienie, ta najdroższa opcja. Do dziś wygląda jak nowe. Wierz mi, że przewyższa jakością wiele nowych siodeł innych firm. No i, co najważniejsze, ma serwis w Polsce.
Sunny, Myślę, że DM produkowane obecnie są nawet lepszej jakości niż te sprzed x lat tj. są lepiej uszyte, bardziej "jezdne" 😉 a nadal solidne. Ja tam akurat nie jestem jakąś wielką fanką, ale jak Ci się dobrze jeździ w tych siodłach, to czemu nie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 listopada 2020 21:23
mindgame co masz na myśli pisząc "do niewysokich podskoków"?
Constantia do max 120cm. Mnie komfortowo skakało się na zawodach do 110cm. W domu wyżej, ale na zawodach mój koń robi większe skoki niż w domu.
mindgame, kwagga, Sankaritarina, dziękuję za opinie 🙂
Hej, poszukuję rozsądnego pasowacza w Łódzkim, bo konio mi się rozrosło. Czy możecie polecić kogoś sensownego w tej okolicy?
Elfab horse mam bardzo mieszane uczucia, brałam nowego Kentaura, inne siodło było u nich naprawiane, wszystko ok, kontakt kiepski, ale jakoś uszło. Wysłałam moje siodło do poprawek rymarskich, czysto estetycznych, wymiana skóry na tybinkach plus wymiana przystuł. Na początku kontakt marny ale jednak był, Pan Fabian zaproponował wymianę wypełnienia, bo coś mu się nie podobało, zgodziłam się. Z czasem kontakt coraz słabszy. Siodło przepadło na ponad miesiąc. Ostatecznie po nękaniu telefonami, mailami, messengerami, siodło do mnie wróciło. Na pierwszy rzut oka siodło brudne (zawsze siodła wracały wyczyszczone i zabezpieczone, często z olejem do pielęgnacji), skóra na tybinkach wymieniona, przystuły stare, wypełnienie nie ruszone. Po telefonie okazało się, że moje siodło zostało zlecone do naprawy Daw Magowi, przystuły zostały skrócone a nie wymienione o co prosiłam, panele nie ruszone, bo przecież nic takiego nie ustaliliśmy. Także tak, moje uczucia bardzo mocno mieszane ...
Czy ktoś orientuje się, kto teraz mniej więcej jeździ dopasowywać siodła, przyjeżdża z siodłam do sprawdzenia, ściąga miare itp. w okolicy Poznania. Konieczny i Andersz to wiem, ale czy może jest jeszcze ktoś? :kwiatek:
Pan Sebastian z x-Horse.com jeździ po całej Polsce.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 marca 2021 10:22
MalinaZGryzina Zuzanna Piekut jeździ w wielkopolskie.
Ktoś kompetentny kto mógłby sprawdzić jak leży siodło z niezbyt odległymi terminami? Lokalizacja pomiędzy Łodzią a Warszawą.
MalinaZGryzina Zuzanna Piekut jeździ w wielkopolskie.


Dziękuję bardzo! Już jesteśmy umówione, o kogoś takiego mi chodziło.  😅
Polecicie kogoś do dopasowania posiadanego już siodła, konkretnie Prestige? Potrzebne zmierzenie konia i pewnie jakieś dopchanie.
ŚLĄSK

Elfab i Equishop odpada 😉 ;
Potrzebuje kogos dobrego do dopasowania siodla, kto jest/dojezdza do Warszawy. Kon mi sie rozbudowal i mimo tego ze leki moge wymienic, to niestety nie wystarcza, potrzebuje kogos zeby mi podopychal panele. Siodlo Pessoa
Olimpia190, do mnie przyjechała w celu dopchania paneli Roksana Szymańska, jestem zadowolona. Dopchanie załatwione na miejscu od ręki.
W equishopie jest nowa osoba do pasowania siodeł - Magdalena Meller znana dobrze juz jako fizjo freepless ale to śląsk i moze troche oklice , dojeżdza dopasuje siodło i przy okazji moze pomasować, wiem że w equishopie duzy wybór siodeł od ręki i dają fajny rabat na osprzęt do siodła, a siodło ma terlice z dożywotnią gwarancją.
Aletra, super, dziekuje, widze ze ma blisko. Na pewno sie do niej odezwe
xbutterx, dziekuje, ale equishop to niestety nie moja polka cenowa
Witam, kogo polecacie do zmierzenia konia na terenie Śląska? Ewentualnie kogo polecacie do dopchania poduszek podbicia? Może być ewentualnie z wysłaniem gdzieś dalej.
Do tego czy ktoś poleca siodła Ikonic?
Zania, polecam Pana Adriana Fabiana z elfab horse.
Potrzebuje uzupełnić wypełnienie i skorygować lekko siodło Harry Dabbs. Możecie mi kogoś polecić z okolic Warszawy?🙂
ZakreconaKoniara123, Michał Dobrowolski, MD siodła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się