Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Facella mój tata ma swifta 1.3. Rocznik 2009 albo 2010. Ja to auto bardzo lubie. Dość zwinne, pali sensownie- po Wrocławiu ( miasto + AOW)- 6-7 litrów benzyny. Nic się w nim nie dzieje. Rzeczy eksploatacyjne tylko wymieniane. Fakt, ze autko ma jakieś 130 tys tylko przejechane, ale mimo wszystko już trochę lat ma. Nie wiem czy Japończyk czy Węgier. Wolałbym wersje 5-cio drzwiową, bo jednak wygodniej, ale to nie moje auto. A jak ojciec kupował to szukaliśmy auta w dobrym stanie, a ilość drzwi była bez znaczenia. Ostatnio jeździłam nim dłuższą chwile i nie chciałam oddac. No dobra chciałam bo to manual i nie ma grzanych siedzeń 😂
Ale Facella mówi o Sporcie, ta buda nie występuje w wersji 5 drzwiowej to raz, a dwa niestety nie ma jej co porównywać do zwykłego Swifta, bo jest ogrom różnic.
dea   primum non nocere
15 lutego 2021 05:34
Jak daleko, to może warto wysłać firmę sprawdzającą, zamiast się tłuc osobiście. Ja wysłałam do dwóch - jeden okazał się być złożony z przystankiem (oszczędziłem czas...), ale drugim aktualnie jeżdżę i nie narzekam 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lutego 2021 08:09
Ja już sama nie wiem, dzisiaj znalazłam VW Polo IV, pomimo braku grzania dupki poważnie go rozważam, bo mi się Golf przez te lata świetnie sprawował... a że resztę oczekiwań spełnia w pełni...
Dlaczego ten wybór musi być taki trudny  😵
Facella, podrzucam Hyundaia i30 pod rozwagę. Skusiła mnie promka na ratę (mam wynajem długoterminowy) i niezłe wyposażenie. W zasadzie w moim budżecie miałam do wyboru yarisa z 2019 i c4, obydwa w wersjach podstawowych, oraz właśnie i30. jeździłam dla porównania toyotą i hyundai zdecydowanie pozostawia lepsze wrażenie. ogólnie stosunek ceny do jakości bardzo na plus
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lutego 2021 22:56
Jeździłam Hyundaiem jak byłam przedstawicielem i z radością się go pozbyłam  🤣 za każdym razem jak musiałam do niego wsiąść to byłam momentalnie chora. To był rocznik 2014 z lusterkami na wajche i szybami na korbkę  😁 pomijając najbardziej biedną wersję, jaką się dało wyprodukować, nie lubiłam nim jeździć, źle mi się w nim siedziało i brakowało mi mocy. Jestem tak zrażona, że raczej nie biorę pod rozwagę.
I chyba jednak stanie na tej Polówce...
Rozumiem 😀 we mnie podobne wrażenia wywołał yaris, z designem deski rozdzielczej sprzed 20 lat
Czy ktos jezdzi/jezdzil peugotem 207? 🙂
Sni mi sie po nocach ostatnio  👀
faith, mialam pare lat, benzyniak, 1.4, 2006, wersja Premiere XS bodajze czyli luksus panie 😁 z komputerem pokladowym i czymtam jeszcze. Niezawodny byl - a jezdzilam nim w pewnym momencie po 40 tysi rocznie, w tym w trasy do Polski i w Alpy etc., jak na nastoletnie miejskie auto to sporo IMO - jedyne duze naprawy to wymiana akumulatora i alternatora jak chlop zapomnial swiatel wylaczyc, za to elektronika zawodzila co i rusz. Czujniki parkowania zdechly na amen, klima zyla, jak chciala, zarowki sie palily w tempie 1 na miesiac i zaden mechanik nie mogl dojsc dlaczego, a mi bylo po prostu szkoda kasy na drogie naprawy.  Wzglednie ekonomiczny byl (jakos 6l/100 przy jezdzie miasto + autostrada tak bez szalenstw, gora 120 km/h) ale za to w trasie wiadomo, powyzej 150 wrazenie ze odlecisz, a na autostradzie w gorach pod gorke na czworce 🤣 Ogolnie spoko autko, ale nie na moje potrzeby 🙂
Czy ktos korzystal kiedys z uslugi wynajecia osoby do oceny stanu technicznego auta przed jego zakupem? W sensie kiedy jest to np daleko od miejsca zamieszkania.
faith, my korzystaliśmy, a potem moi rodzice. Za pierwszym razem pojechaliśmy z nim, drugie auto oglądał już sam (dla nas). To drugie auto kupiliśmy.
Moi rodzice korzystali z jego usług, żeby obejrzał samochód 360 km od miejsca zamieszkania (moich rodziców), więc tak naprawdę jak płacili to dopiero zobaczyli auto na żywo 😀
Czyli generalnie polecasz? Jakas konkretna firma to byla? 🙂
My z naszego rzeczoznawcy jesteśmy bardzo zadowoleni, moi rodzice również (a kupowaliśmy auta w zdecydowanie dwóch różnych kategoriach cenowych), więc jego konkretnie mogę jak najbardziej polecić 🙂 Jest z Poznania, ale jeździ po całej Polsce 🙂
(nie wiem jak teraz dodaje się linki do postów)

https://pl-pl.facebook.com/autodoradcapoznan/
Dzieki! 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 15:10
Jakby kogoś interesowało, to skończyłam z Polo IV poliftowym w dieslu 😵 (ta ikonka miała być mdlejacym ludkiem, nie wyrobie...)
Przepraszam, jeżeli gdzieś to już jest ale nie znalazłam.
Jaki wideorejestrator polecacie? Zmieniam auto i tym razem KONIECZNIE z trybem parkingowym. Jakiś ciul notorycznie mi pod blokiem rysował stare auto. Nowego bezkarnie nie pozwolę 🤕
Coś prostego w obsłudze/intuicyjne. Niezawodne.
Myślałam o takim klik ktoś ma?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 maja 2021 08:51
Xiaomi 70mai pro 😉

Ma tryb wysokiego wyczuwania i potrafi mnie poinformować o super ważnym wydarzeniu jakim było to, że bus przejechal obok 😁
Ja od wczoraj mam Polo 🤠 jestem tak zakochana w tym aucie, że prawie w nim spałam 😅 po latach jeżdżenia kolumbrynami wreszcie mam pierdka, którym jestem w stanie zaparkować w dowolnym miejscu 😂 wymiary idealne dla mnie, zwinne i sprytne autko. W środku cicho, w końcu słyszę radio 😂
JARA, dzięki! Fajnie to wygląda i cenowo przyjemniej. Zastanawia mnie, że ten tryb parkingowy jest czuły na wstrząsy. Mnie ciul rysował czymś w stylu kluczy, obawiam się, że to nie wywołuje wstrząsów. Raczej potrzebuje czegoś co wykrywa ruchy w pobliżu 🤔
KamilaPa   Kamila Alina
12 maja 2021 13:09
Toyota Yaris - niezawodna, mała i mało pali. Idealna dla miasta
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 maja 2021 16:47
Toyota Verso, 2017 po lifcie, 1.8 benzyna - jakieś uwagi i wskazówki? Po ilu tys km należy zacząć się martwić?

Knedlik octavia ma 357k najechane, szukam następcy zanim skodzina ducha wyzionie (niestety, opiera się wciąż mocno)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 czerwca 2021 08:04
Ja powoli myślę o zastępcy Škody Fabii, szukam czegoś co też będzie mi palić około 5-6 litrów :p i będzie raczej tanie w utrzymaniu, a gdyby miało lepsze odejście to już w ogóle miód malina!
Alvika, jeśli Cię to pocieszy, to Fabia rodziców ma najechane 366 tysięcy i już zaczyna trochę się sypać, także jest szansa, że i Twoja Octavia niedługo odda ducha Panu 😀
-Alvika-, jesssu ona jeszcze żyje? Może ją zepchnij do jakiegoś zbiornika wodnego 😁
busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2021 16:17
Toyota Yaris - niezawodna, mała i mało pali. Idealna dla miasta
KamilaPa, ja miałam takie odczucia do momentu aż moja yariska wykręciła ponad jakoś 160-170 tysięcy kilometrów, a teraz coraz więcej kasy w nią pakuję xD. Rocznik 2006, benzyniak silnik 1l, jeździłam nią po mieście z dłuższymi trasami autostradą raz na około 2 miesiące.

Tak do tych 160-170 tysięcy kilometrów nic tylko wsiadać i jeździć, wymieniać filtr i olej i to tyle. A teraz w krótkim czasie wymieniłam alternator (auto totalnie zdechło na trasie), musiałam zrobić totalny remont silnika bo paliło jakiś niecały litr oleju na 1000 km (xDDD), niby konserwowałam podwozie raz na 2-3 lata, a i tak czeka mnie niedługo wymiana rury wydechowej bo jest cała przeżarta rdzą, do tego klima jest nieszczelna i wycieka czynnik chłodzący ale typki od klimy nie wiem czy nawet mi wymienią co trzeba bo twierdzą że ciężko z częściami. Do tego teraz mi coś gwiżdże w aucie jak przekracza 70km/h, cholera wie co tym razem się pierdzieli bo mechanicy tylko przyznali że to bardzo dziwny dźwięk i też go słyszą ale nic mądrego nie wymyślili, poza tym że trochę jedno łożysko się wyrobiło ale nie na tyle żeby je wymienić xDD. Poza tym yariska jest bardzo głośna w trasie i ten silnik litrowy powoduje że auto jest dosyć mułowate, no ale to już bardziej cecha auta po prostu.

Więc bym polecała yariskę z zastrzeżeniem że najlepiej ją upłynnić zanim przekroczy magiczne 150k przebiegu 🤣. Ja na ten rok kupiłam OC z assistance bez limitu holowania bo czuję że się przyda xDDD
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 czerwca 2021 17:49
Pati2012, nie wiem w jakich widełkach szukasz, moj ojciec i brat maja Astre i Pulsara z 2015 roku, i jedno i drugie ma najechane bo tata jezdzi do pracy z lubelskiego na Slask 2x w tyg.
Zeby nie bylo Pulsar kucnal raz tak porzadnie ze nawet ASO nie wiedzialo co z tym fantem zrobic. Byl na gwarancji, dali tacie w zastepstwo full wyposazenie Qashqaia na miesiac wiec nie marudzil 😂 ale ogolnie poza tym mankamentem i jednym i drugim jezdzi sie fajnie, pomimo malych silniczkow (chyba 1.4 i 1.2) to jedzie to niezle. Co do spalania Pulsar wygrywa w cuglach, nawet udalo mi sie zejsc na 3.6l/100km oleju, normalnie chyba pali tak 4-5 w mieszanym trybie. Z drugiej strony Astra ma wiekszy silnik + benzyna, na bank na gazie tez bys zaoszczedzila a “kop” tez by byl.
Ja powoli myślę o zastępcy Škody Fabii, szukam czegoś co też będzie mi palić około 5-6 litrów :p i będzie raczej tanie w utrzymaniu, a gdyby miało lepsze odejście to już w ogóle miód malina!
Pati2012,
5-6 litrow benzyny? ropy? gazu? xD Gaz = nie wiem czy wykonalne :P

Toyota Verso, 2017 po lifcie, 1.8 benzyna - jakieś uwagi i wskazówki? Po ilu tys km należy zacząć się martwić?<br>
<br>
(...)

-Alvika-,
Różnie bywa, przypadłości mogą się pojawić dokładnie takie same, jakie Busch opisywała w kwestii Yariski.
Ale - nie wiem jak cieżką nogę masz = dla mnie 1.8 "nie jedzie". 2.0 w dieslu jest lepsze dla takich większych Toyot (też ekonomiczne, 6-7 średnie spalanie da się ukręcić). No, tylko diesel. Tu trzeba liczyć się z byciem dieslem... Ale ten silnik może być serio długowieczny... Chociaż to trochę ruletka, więc pewniej będzie i tak postawić na benzynę, bo te silniki benzynowe 1.6 i 1.8 montowane w Verso są ponoć spoko. Auto nie jest marzeniem dresiarzy, byznesmenów czy wiejskich wojażerów co to muszo mieć czarnego sedana, bo ładny (to ja, to ja!), więc może jest szansa na egzemplarz nierozjechany na wszystkie strony.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 czerwca 2021 07:34
Sankaritarina, aaa dopisuje, diesel :p budżet no tak ekhm do 12 tys maks
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 czerwca 2021 08:15
Ja polecam Polo IV 1.4 TDI poliftowe (szczególnie ze przedlifty są wizualnie paskudne). W weekend zrobiłam 800 km, autostradą (z niemiecką prędkością autostradową :P) i trochę drogami powiatowymi, łyknęło 6,5l ON/100km. Jakbym jechała grzeczniej i bez gwałtownych zrywów, to by pewnie poniżej 6 zeszło. Bardzo ładnie się zbiera, jednocześnie nie czuć prędkości (często mam wrażenie że się wlekę 30 km/h a na liczniku drugie tyle), wygodne, nie za głośne w środku (no tak do 120 km/h da się rozmawiać nie krzycząc), niebrzydkie, małe, łatwe do parkowania, tanie i popularne części, a i większość mechaników ogarnie najpopularniejszą markę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2021 10:45
Pati2012, ja mam astrę G 2.0 16V w kombi i tyle pali :P za tę cenę powinnaś już wyhaczyć H, a to fajne samochody - wygodne, tanie w naprawie. Ja mojego gruza uwielbiam <3
Małych samochodów nienawidzę, mam wrażenie, że strefa zgniotu jest na kolejnym aucie :/ polo czy yaris to klaustrofobia dla mnie. A asterka jest przestronna i długa, a jednocześnie nie ma problemu z parkowaniem. I nawet nie ma tyle rdzy ile by można się spodziewać, dwa ogniska na tej mojej 20 letniej (gdy deszcz szumi, a wiatr wieje, słychać opla jak rdzewieje :P )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się