Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

W tej chwili połowa wpisów jest bez sensu, bo zniknęły nz wpisów zdjęcia 🙁
Lepsze wrogiem dobrego.
W imię "dobre na mobilkach" forum jest nieczytelne. Żle się pisze na desktopie. Pola input i fonty za małe. Powiększanie sobie fontów na ekranie powoduje, że gubią się elementy layoutu.
Wiele elementów (np. lista wiadomości w poczcie) teraz zajmuje więcej ekranów - także nawet na mobilkach jest niewygodna.

I najgorsze- klikając w dany wątek - ląduje się na pierwszej stroni, czyli dotarcie do treści aktualnej zawsze wymaga dodatkowego klika (przeładowania sjajtu - transfer danych).

Niestety nowa wersja jest słaba...
Siesiepy   Ponczek bez rączek
19 kwietnia 2021 09:44
Też bardzo mi brakuję tego, żeby było widać, że coś nowego się pojawiło w wątku. Jednak opcja z klikaniem w gwiazdkę była super i się lądowało tam gdzie się skończyło czytać...
Kastorkowa,

Ojj mi również. To było jednak świetne.
Kastorkowa   Szałas na hałas
19 kwietnia 2021 09:47
Zwracam honor, faktycznie jak ktoś odpiszę w wątku pojawia się gwiazdka i przenosi do ostatniej wiadomości
Kastorkowa Tylko chyba trzeba sobie poklikać w te wątki które nas interesują, żeby tak było 😀 Ale nie jestem pewna, próbuję znaleźć zasadę 🙂
Czy tylko ja nie mam możliwości odpowiedzi na wiadomości dotyczące ogłoszeń?😕
Z tego co widzę to przy kolejnej wizycie przenosi nas tam gdzie skończyliśmy. Więc jak juz sie było w danym wątku na ostatniej stronie to przy kolejnej wizycie tam sie ląduje
Z tego co widzę to przy kolejnej wizycie przenosi nas tam gdzie skończyliśmy. Więc jak juz sie było w danym wątku na ostatniej stronie to przy kolejnej wizycie tam sie ląduje

Zrobiłam tak w "towarzyskich" pootwierałam wszystkie wątki, które mnie interesują i przeskoczyłam na ostatnia stronę, po czym wyłączyłam kartę. Zobaczymy czy to coś da 😀
Przede wszystkim brakuje zaznaczenia wątków, w których od ostatniej wizyty pojawiły się nowe posty, no i przenoszenie na 1 stronę wątku
Post został usunięty przez autora
Przede wszystkim brakuje zaznaczenia wątków, w których od ostatniej wizyty pojawiły się nowe posty, no i przenoszenie na 1 stronę wątku
ptyśmiętowy, jest takie zaznaczenie, przesuwa się na 1 pozycję taki wątek i zaznaczony jest na czerwono
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 11:40
O Jezu... nowa wersja jest koszmarna i nieczytelna. I brakuje mi sekcji „nowe odpowiedzi w moich wątkach”. Chyba ze się nie dokopałam.
Po zalogowaniu od razu przenosi do ogłoszeń, ja miałam problem z powrotem na forum.
Dlaczego stroną główną są ogłoszenia?! Z których w dodatku nie ma możliwości powrotu do forum?!
Ahhh i zniknęły podpisy i animowane awatary. No cudownie.
Chciałam edytować profil i wywala mi non stop błąd „to nie jest prawidłowy link do strony www”, a mam link zaczynający się od https://.
Testował to ktoś w ogóle?! Ilość błędów jakie wyłapałam w 10 minut jest porażająca!
Vanille, Kotbury, na pierwszą stronę wyrzuca przy pierwszej wizycie. Przy każdej kolejnej wyrzuca na ostatnią.

Nope. Już jak zobaczyłam na głównej info o "lepszej, prostszej wersji", to mi witki opadły. To jest tylko moje wybrzydzanie na całe internety, jasne, ale to upraszczanie wszystkiego doprowadza mnie do szewskiej paski. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć upraszczanie dużych stron, ale upraszczanie czegoś tak prostego jak forum jest dla mnie niepojęje.
Główka wygląda tak, że jako nowy użytkownik pomyślałabym, że ktoś sobie ćwiczy HTML i CSS i to jakaś fejk strona. Jedynym ozdobnikiem na całym forum jest logo najeżdżające na navbar.
Jak widzę następne biały divy, to mnie szlag trafia. Bo biały to czysty... A że z telefonów ludzie korzystają często w nocy, to już tam co tam...
Kółka. Curwa, te kółka. Nie wiem, każda nowa osoba we frontendzie chciałaby wszędzie walić kółka. Naprawdę można te ramki zaokrąglać na różne sposoby, nie tylko kwadrat i kółko. Przy aktualnej wielkości awatarów, te kółka sprawiają, że już kompletnie nic na nich nie widać. Chociaż jak mają być w ogóle na forum w takiej wielkości jak są, to mogłoby ich nie być. Te awatary to były przez lata jedyne ozdobniki tego forum, a zostały jakieś pypcie, na których nic nie idzie zobaczyć.
Na plus uproszczony box inputu posta. Ładny. Chociaż ten przycisk "Wyślij", który nie jest ani z prawej, ani z lewej, ani na środku, tak trochę z d... Ale jest to chyba rzecz, która tutaj nie jest prosto z generatora, te przyciski.
Serio, na jakikolwiek kolor te divy z postami, bo aż mózg się lasuje. Szary chociaż, kurde. -_-
Brak wyszukiwania ostatnich postów użytkownika. Często pozwalało mi to znaleźć sens rozmowy.
A, połączenie na białym belki "profilowej" od posta i samego posta. Nie ogarniam. O ile ktoś nie będzie miał podpisu na całą linijkę, to kupa pustego miejsca się robi przy każdym poście. Pomijając ideę PODpisu nad postem. Nie ogarniam też wyskakiwania "odpowiedz" i "cytuj" dopiero po najechaniu.
Mech... Serio mi się nie podoba. Wiem, że jest moda na upraszczanie, ale naprawdę aż tak? Z jednej strony layout zrobiony jak 20 lat temu, goły, bez żadnego Javascripta, a z drugiej nieużyte też żadne ozdobniki, których używało się kiedyś. Div, div, div, color, background-color i heja.
I te kółka. -_- I te mini awatary. Kółkowe. -_-
majek   zwykle sobie żartuję
19 kwietnia 2021 11:48
czy galeria zniknela na zawsze?
A, i w trakcie pisania posta już nie wyskakuje powiadomienie, że ktoś coś napisał. Przekierowuje do strony z Twoim nowym postem i nawet nie pokazuje (kij tam powiadomienie) wcześniejszych postów.
Facella, też szukałam przejścia z ogłoszeń na forum. Pomijając fakt, że teraz już całe forum stoi na domenie "ogłoszenia", co dla mnie jest kompletnie bez sensu. Bo to ogłoszenia są do forum, a nie na odwrót.
Na dzień dobry wywaliło mi błąd ze złego logowania, jak chciałam wejść na pocztę, na który nie ma przekierowania (takie błędy nigdy nie powinny być pokazywane użytkownikowi, każdy powinien mieć swoje przekierowanie z wiadomością o błędzie). Więc pewnie gdzieś jeszcze są.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 11:53
Znalazłam ostatnie posty użytkownika - trzeba wejść na profil i są na samym dole.
Box do odpowiedzi jest za mały, kurde, trzy linijki i pół ekranu tła?! Litości.
Boję się jak to będzie na kompie, skoro jest zoptymalizowane pod telefony...
NO I GDZIE SĄ RE-VOLTOWE EMOTIKONY?!

Ja spadam z rv. Nie zniosę. Niech ktoś mnie pingnie na fejsie jak to wróci do normalności. Link w profilu 🙄
AHA. I to coś - 🙄 - to ma być icon_rolleyes?! ANIMOWANE ROLLEYES?
Ktoś się za to zabrał od dupy strony i bez testów. Żałosne.
Dlaczego stroną główną są ogłoszenia?!
Bo poprzednio ogłoszenia były dołączone do forum a teraz odwrotnie - forum zostało podpięte pod ogłoszenia 😐
Galerie zdjęć zniknęły, masakra. Można było choć uprzedzić to by sobie człowiek zarchiwizował na dysku a tak poszły w pi... wszystkie przechowywane foty (emotka kukunamuniu i zemdlal) Ulubione emotki też poszły w niebyt 👎
Ok, załączyły mi się powiadomienia o nowych postach teraz.

Facella, to okno można rozciągnąć w prawym dolnym rogu, tak samo, jak się rozciągało wcześniej. Ale mogłoby być domyślnie szerokości forum rzeczywiście.
I kolejne radosne "Ta strona nie działa. Strona ogloszenia.re-volta.pl spowodowała zbyt wiele przekierowań". 😀
Emotek nie używałam, ale wiem, że je lubiliście. Galeria... Wiem, że koleżanka miała w niej naprawdę pozbierane zdjęcia i grafiki z wielu lat, ciekawe, czy to jest gdzieś zarchiwizowane, ale wątpię przy tym, jakie błędy są na forum. :/
A, brak przekierowań w stopce. Scrolluj sobie na samą górę, jak przy dużych dyskusjach strona ma kilometr długości. 😀

Ale wiecie co... Ja to mogę podziękować za to forum, widzę, czego nie robić, żeby się wkurzać użytkowników strony, to jest serio dobra nauka na własnej skórze. xD Acz raczej sama bym rozwiązała większość tych problemów przed oddaniem strony do użytku, ale ja nie jestem profeszynal frontend developerem. :P Może kiedyś będę. 😀
Mnie brak słów. Strona jest dla mnie kompletnie nieczytelna i paskudnie wyglądająca. Szkoda, bo teraz aż się odechciewa wchodzić tutaj bo kompletnie nie umiem się odnaleźć 🙁
Kurczę, co tu się dzieje?! 😓 Cholernie brakuje mi "odpowiedzi na twoje wątki" i z tymi od ostatniej wizyty, bo zamiast przeglądać całe forum, wolałabym odpalić sobie zakładkę i zobaczyć, czy czeka na mnie odpowiedź w ważnym dla mnie temacie. Kompletnie nie potrafię się po tym forum teraz poruszać (zarówno na telefonie i na komputerze).
Ja byłam stałą użytkowniczką RV z telefonu i nie miałam z tym żadnego problemu - większość moich postów była pisania ze smartfona... Teraz jest nieczytelnie i niewygodnie. Ja jestem na nie.

Właśnie, co z galerią? Miałam tu zdjęcia, których nie miałam nigdzie indziej i teraz kompletnie przepadły.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 12:43
Sivrite, jak na telefonie powiększyć ten boks do odpowiedzi?
On jest szeroki na całą stronę, ale jest śmiesznie „niski” - załączam screenshot. Cały ten obszar ponizej, żółty i szary, jest zbędny...

SUPER, ZDJĘCIA TEZ NIE DZIAŁAJĄ.

Nie ma opcji „podejrzenia” nowego awatara, po wybraniu nowego zdjęcia od razu się zapisuje - NAWET BEZ KLIKANIA ZAPISZ ZMIANY.
To jest niepoważne.
B627F23C-D2CF-46A1-AFC3-77D4F030BD88.png B627F23C-D2CF-46A1-AFC3-77D4F030BD88.png
Nic mi się tu nie podoba! Nie potrafię się odnaleźć, forum jest nieczytelne! Wszystko trzeba szukać na nowo, Dlaczego na górze nie ma paska zadań, gdzie wszystkie funkcje były razem? Teraz trzeba klikać w menu, żeby je znaleźć! Dlaczego tak trudno jest przejść ze strony głównej ogłoszeń do forum? To jest FORUM, a nie ogłoszenia re-volta 🤦 Gdzie są stare emotki???
Facella, w prawym dolnym rogu okna do wpisywania masz taką mikroskopijną kropeczkę. Jak A dziesiątym razem w nią wcelujesz, to możesz rozciągnąć okno. Na komputerze ten znaczek jest mini, ale jak już wiesz, że tam jest, to go znajdziesz i użyjesz, na telefonie trzeba się namęczyć. Ale wersja lepsza na telefony... 😀
Jakiem prosty chłop ze wsi, tak powiem: niech .....(*) strzeli tego, kto wpadł na pomysł zmiany platformy. Dlaczego ją zmieniono ? Bo się komus tam dotychczasowy layout przestał podobać. Bo ma być nowocześnie, bo dzieci wychowane na reklamach wiedzą, że nowe = lepsze bez względu na to, czy jest lepsze. Więc wygląd mamy cacy, a funkcjonalności zero. Nieczytelne, popieprzone w użytkowaniu, nie przetestowane porządnie przed oddaniem do powszechnego użytku. Działa tylko na Edge, jakakolwiek zmiana standardowych ustawień Mozilli, czy IE sprawia, że nie można wysłać wiadomości. Ale co tam, najważniejsze, że na telefonie można, prawda ?

Od dżumy, ognia, głodu, świerzbu i uszczęśliwiaczy na siłę chroń mnie, Panie Boże !

(*) - oczywiście piorun
Czy da się wrócić do starego widoku revolty? 🙏
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 13:41
Post został usunięty przez autora
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 13:41
Post został usunięty przez autora
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 kwietnia 2021 13:43
Chryste, strona pozwala na wielokrotne wysyłanie tej samej wiadomości.
Nie ma żadnej kropki przy ramce, ma zaokrąglone narożniki.
Chciałam dodać screenshot nie jako png, a jpg, ale jpgi w postach TEŻ nie działają.
Facella, a tak się uda? Klik.
Udało się. 😀
gryglodor, właśnie, może jest taka możliwość? Jeżeli tak, to może warto zrobić ankietę, kto byłby za powrotem do starej formy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się