Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2021 20:47
Dodajcie do ankiety opcję "poproszę rollback do poprzedniej wersji forum" 🤣
budyń, to nie będzie taka ankieta 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 kwietnia 2021 23:39
root, jak znajdę wolną chwilę to chętnie zrobię rundę albo dwie pod względem UX/UI/QA, tylko muszę tę wolną chwilę znaleźć 🙃
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2021 01:08
Ja mogę testować, nie wiem jak się to robi profesjonalnie, ale lubię grzebać i kombinować (co się stanie jak sto razy walne mieczem w ten kamień itp.)
emptyline   Big Milk Straciatella
20 kwietnia 2021 01:19
Też mi się zmiany nie podobają, ani troszkę...

Strasznie dużo rzeczy mi nie pasuje, a szczególnie:
1. brak ulubionych wątków (!!)
2. brak wątków z odpowiedziami na moje posty
3. brak galerii (!!)
4. za małe avatary
5. brak podpisów
6. brak możliwości powrotu z ogłoszeń
7. słabe emotki
8. brak możliwości edycji bądź usunięcia zdjęcia z postu (chyba, że jestem cymbał i nie wiem jak)
9. kolor tła
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 kwietnia 2021 02:09
Dla mnie ogólnie całość jest za jasna. Wali po oczach jak cholera, zwłaszcza nocą. Jestem raczej z ludzi, którzy wolą przyciemniać miejsca, gdzie są posty, wypowiedzi... Oczywiście przy zachowaniu czytelności.
Oprócz tego popieram problem z: rozciąganiem okna wpisywania postu i jego niewyśrodkowaniem po rozszerzeniu. 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 kwietnia 2021 03:37
Cały czas mnie przerzuca w ogłoszenia i muszę wchodzić na forum od nowa :/ i gdzie się podziały moje ulubione wątki?
Root napisał:

Najpierw kilka informacji praktycznych:
Ugryź się, Wujku Dobra Rada. To forum ma być dla ludzi, a nie na odwrót.

Co do osób narzekających, to cóż zrobić - zawsze przy zmianie dowolnej strony do której ludzie są przyzwyczajeni jest jęczenie i narzekanie. Potem się ludzie przyzwyczajają
Czytaj: "Wy się nie znacie. Siedźcie cicho. Będzie tak, jak jest, bo mi się takie podoba."

ponieważ alternatywą jest brak zmian lub zamknięcie forum
Bo nie ma żadnej innej możliwości, innych narzędzi... Ojoj !

Mam nadzieję, że ostatecznie nie jest tak źle
Nie, ostatecznie jest jeszcze gorzej.

w przeciwieństwie do nowoczesnych form dyskusji typu facebook
Właśnie ! Sprowadziłeś to forum do poziomu "nowoczesnej" formy a'la Faceboook: nieczytelne, niefunkcjonalne, burdel na kółkach.

jeśli komuś zmiany nie odpowiadają, nic na to nie poradzę
Takie zachowania powinny zostać udokumentowane i przekazane do Sevres pod Paryżem. Jako wzorzec arogancji.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 kwietnia 2021 06:58
root, na komputerze forum jest teraz jasną plamą - tak to wygląda https://zapodaj.net/1bebfa97f700a.jpg.html
Najnormalniej w świecie bolą oczy od takiej jasnej plamy. Na telefonie jeszcze jakoś to gra, ale na komputerze to jest dramat.

Nie ma opcji "ignoruj"? 👀

Emotki u mnie na telefonie wyglądają ok - są iphonowskie natomiast na komputerze .... dziwne🙏

Na plus łatwość odpowiadania i cytowania
Rozumiem, że niedopracowanie nowego forum spodwodowało krótkie spięcie w sieci i pierwszy troll-bot nowej -nowej-volty uzuskał samoświadomość 🤣
Ja z tych nie marudzących jestem.
Wiem, że zmiany nieuniknione są ale... tym razem funkcjonalność leży i kwiczy.
Przede wszystkim brak mi przeglądania ulubionych wątków od ostatniej wizyty.
Po wejściu na Revoltę wczoraj przeżyłam szok.
Do dupy taka robota. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2021 08:59
Generalnie mleko się rozlało i teraz po prostu trzeba to usprawnić i naprawić. Mapujemy z moon funkcjonalności, Root odezwij się do mnie na maila 🙂
Na dniach wrzucimy (chyba najlepiej tu) krótkie badanie także będę wdzięczna za SZCZERE odpowiadanie bez emocji i nadmiernej niechęci.
Cieszy, że mogłam rano tu przeczytać posty normalnie na mobile i normalnie odpowiedzieć, bez tracenia wieków na horizontal scroll ;P jakiś plus jest, powoli ogarniemy kolejne.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 kwietnia 2021 09:19
smartini, tak, akurat wygląd samych wątków na telefonie jest na plus. Przynajmniej dla mine. Na poprzedniej rv też musiałam przerzucać na horyzontalny widok albo musiałam bardzo mocno wytężać wzrok. 😅

Emotki podkopiowane z facebooków, smartfonów i innych rzeczy, w troszkę okrojonej wersji. Do tego na pewno się człowiek przyzwyczai, dla mnie to nie problem, chociaż fakt, starymi emotkami dało się wyrazić coś więcej i nie raz mi revoltowych emotek brakowało na np. facebooku.

Na plus również przyciski do odpowiadania i cytowania, nie wiem tylko jaki jest sens ukazywania ich po nakierowaniu na post. Wtedy samo rozłożenie hmm... kafla z postem jest mało estetyczne i nierówne (duża, biała przerwa pod treścią, która rezerwuje miejsce na te dwa, znikające przyciski, nieadekwatna do czegokolwiek).

Na minus kolor, wielkość okna do pisania posta (okno do emotek jest większe od okna do wpisania posta!), funkcjonalność rozszerzania okna do pisania posta (brak wyśrodkowania, na telefonie za to nie udało mi się trafić w mikro kropkę i odpuściłam w końcu), wielkość avatarów, brak podpisów i bardzo nieatrakcyjna, nudna do bólu strona główna. Może urozmaicić kafelki z kategoriami za pomocą ikon? Obrazków? skrótowego cytowania najnowszego posta w kategorii? Prezentowanie, w jakim wątku jest najnowsza odpowiedź? Bo jest pusto. I biało.
Trochę zdemotywował przymus wyklikania wątków, które nas interesują, żeby prezentowało ikonkę nowych postów. Czekam również chociaż na ulubione wątki.
Brakuje mi opcji podglądu napisanego postu przed jego wysłaniem.

Troszeczkę też dla mnie cytowana treść za mało się odróżnia od postu. Może przy zachowaniu tej bieli na kafelku postów, warto byłoby lekko wyszarzyć tło w ramce cytatu? Tak to mi się trochę to wszystko zlewa i gubi, gdy się nie wczytuję.

Brakuje mi również listy zalogowanych użytkowników na dole strony. Zawsze sobie stamtąd klikałam w swój profil itd. 🙂 Była też taka informacja przyjemna na profilu (chyba?), kiedy się ktoś ostatni raz logował.

Trzeba będzie też podlinkować w ogłoszeniach (po przejściu na użytkownika jakiegoś) dobry link do profilów na re-volcie, bo aktualnie są podlinkowane stare, przez co wywala nas na główną stronę.
Z poziomu komputera czuję się jakbym trafiła do jakiegoś internetowego średniowiecza. Jest to dla mnie nie do przejścia.
Do wszystkich minusów które były wymienione dodam, że wyszukiwarka działa tragicznie - po wpisaniu hasłą wyskakuje mi zaledwie kilka postów z..2014.
Z telefonu faktycznie jest wszystko lepiej czytelne (jeśli chodzi o posty), aczkolwiek jak wczoraj weszłam, to myślałam, że tel mi się zepsuł 😀
Czy można sobie ustawić, żeby wątek otwierał sie na ostatniej stroni, a nie na pierwszej? Takie ustawienie jest, delikatnie mówiąc, idiotyczne.

Za małe awatary! trudno odróżnić użytkownika.

Pokombinowałam z podpisem. Nie podoba mi się, że jest na górze, a nie pod spodem. Poza tym nowa wersja forum chyba nie lubi tych, którzy nie lubią PiSu, bo zniknął mój tekst, ze nie kupuję na Orlenie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 kwietnia 2021 10:28
trusia, jak wejdziesz na dany wątek to już kolejny raz przeniesie Cię do ostatniej nieprzeczytanej wiadomości
safie, dzięki
A jak z ogłoszeń w sposób prosty wraca się na forum? Tzn. bez klikania na "back"?

Nie ma już możliwości cytowania, tak jak w wersji poprzedniej, czyjeś wypowiedzi czy ja jej nie widzę?
Umarło moje okienko "Moja re-volta", czyli jestem zalogowana na zawsze? Tu miała być emotka, ale nie zadziałało, a w edycji nie potrafię wstawić emotki.
Na komputerze nie mogłam nic zrobić ma nowym forum, poszło dopiero na telefonie. Przydało by sie to poprawiać bo co się nawściekałam to moje.
root   szef wszystkich szefów
20 kwietnia 2021 13:58
Na większość spraw odpisałem wcześniej i nie będę się powtarzał. Głównie dotyczy to problemu wchodzenia na pierwszą stronę wątku - it's not bug, its a feature 😉

Co do emotek, to jak pisałem są to standardowe emoji. Na każdym urządzeniu będą pojawiać się nieco inne, bo każdy dostawca używa swoich emoji. Poprzednie emotki, niestety były pikselowe i nie da się ich skalować. O ile na PC wyglądałyby w miarę, to na telefonach, w widoku mobilnym, wyglądałyby kiepsko. Domyślam się, że gdybym je zostawił, usłyszałbym od wielu użytkowników, że emotki są brzydkie i jak tak może być 🙄
Acha, jeśli chcecie mogę zmieniać zestaw tych podstawowych emoji - dodawać przydatne lub usuwać niepotrzebne. Można też wklejać, przynajmniej niektóre, emoji z innych portali itp. List emoji w sieci jest dużo, np: https://emojipedia.org/

Jeśli chodzi o powrót do forum z ogłoszeń, to przecież nic się tutaj nie zmieniło. Nigdy takiej opcji nie było (a raczej link do forum, który jest na dole strony ogłoszeń jest tam cały czas). Zastanawiające w sumie jest to, że nigdy to nikomu wcześniej nie wadziło, a teraz nagle tyle osób to dostrzegło i uważa to za jakieś poważne niedociągnięcie 😁
Czy to nie pokazuje, że tak naprawdę nie chodzi o faktyczny brak, tylko o to, że pojawiło się coś nowego a ludzie z natury nie lubią zmian i w pierwszym odruchu dostrzegają głównie wady? Nieee, niemożliwe 😇

Swoją drogą forum trafi do menu ogłoszeń i będzie pełnoprawną częścią jak poprawię problemy wieku dziecięcego, które tu zgłaszacie.

Skalowanie okienka do edycji i wielkość "kropki" do tego skalowania, jest niezależna od forum i jest to funkcja przeglądarki, na którą nie mam wpływu.

Ulubione wątki i galeria tak jak powiedziałem wrócą. Galeria w sumie już jest, jeśli ktoś musi coś poprzeglądać lub sprawdzić - https://ogloszenia.re-volta.pl/galeria/ - jednak nie działa póki co upload nowych obrazków, więc proszę mi tego nie zgłaszać. Pracuję nad tym.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to jestem otwarty na propozycję. Zasadą, która chcę zachować jest odróżnienie kolorystyczne od ogłoszeń. Poza tym tak jak pisałem jeśli jest zapotrzebowanie na tryb nocny, będzie tryb nocny. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie dla osób czytających przed snem itp.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i konstruktywne uwagi. Jeśli ktoś ma problemy z czymś lub chce zgłosić coś konkretnego, tak jak już pisałem - proszę na priv!
Jeśli chodzi o powrót do forum z ogłoszeń, to przecież nic się tutaj nie zmieniło. Nigdy takiej opcji nie było (a raczej link do forum, który jest na dole strony ogłoszeń jest tam cały czas).
Przejście do Forum z Ogłoszeń powinno, moim zdaniem:
--> być większe (np. takie jak opis działów Informacje / Ogłoszenia / Moje konto, a nie w formie mikro tekstu pod ciasteczkami)
--> znaleźć się również na górze strony
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2021 14:45
root, kiedyś było inne przejście z forum do ogłoszeń (z opcji na górze, tak samo jak galeria) i otwierało się jeśli dobrze pamiętam w nowym tabie przeglądarki. Teraz jest przejście z user session z forum do ogłoszeń a nie ma z ogłoszeń do forum w ten sam sposób - stąd zgrzyt, bo ścieżka nie jest 'w obie strony' 😉

jak pisałam, odezwij się do mnie na maila (lun znajdź mnie na fb 😉 ), mapowanie forumowej części serwisu w zasadzie mam gotowe, zrobimy szybkie badanie a potem będziemy działać z Moon w kwestiach UI UX - jeśli jesteś gotowy to dalej kodować i usprawniać to może nam wyjść coś naprawdę fajnego 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2021 14:49
Problem z brakiem przejścia z ogłoszeń jest taki, że po logowaniu na forum przerzuca od razu w ogłoszenia. I odnośnik „strona główna” tez wynosi do ogłoszeń. Może dlatego „nagle” „wszystkim” to przeszkadza. Ja w ogóle z ogłoszeń nie korzystałam, wiec mnie nie obchodziły odnośniki i powroty, ale jak mnie nagle strona zmusza to tak, przeszkadza mi to.
Brakuje w tym wszystkim też klasy w komunikacji. Jak wprowadzasz zmiany to nie piszesz do ludzi, ze to już było omówione i nie będziesz się powtarzać, bez informacji gdzie i kiedy to odmówiłeś, bez odnośnika, po prostu spadaj człowieku i radź sobie sam.
Ludzie mogą być wkurzeni skoro bez ostrzeżenia zostali wepchani w nową, gównianą wersje forum, a osoba za to odpowiedzialna ma ich w dupie.
Jeśli stara-nowa revolta umierała to ta zdechnie bardzo szybko z takim podejściem.
Moon   #kulistyzajebisty
20 kwietnia 2021 15:02
Wiecie, mi po lekturze ostatnich postów odechciało by się w ogóle kiwać małym palcem u nogi w sprawie tego forum.
Jak nie było robione nic - źle, jak coś zostało zrobione - też źle.

Nie mówię, że obecna wersja jest super, bo nie jest, ale no... nie wiem, może przez to, 'żem z branży' to mocno doceniam w ogóle chęć stworzenia wersji mobile, która - było nie było - stała się koniecznością w dzisiejszych czasach.

Pamiętam jakie było oburzenie jak weszła nowa wersja ogłoszeń (w sensie, nie tych, będących wątkiem forum, tylko osobnych) - oesssu, wszyscy jak jeden mąż narzekali że wtf, że chcą stare. I co, teraz chcielibyście powrót do kilometrowego wątku? Jakoś dało się przyzwyczaić...

Mam nadzieję, że uda się nam coś nie coś poprawić i usprawnić korzystanie z forum, jeśli oczywiście root, wyrazi chęć wdrożenia naszych sugestii.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2021 15:26
Moon, zaczynam mieć podobne odczucia. Krytyka krytyką, ale warto, by była konstruktywna.
Zmiana się stała i się nie odstanie, bo to bez sensu. Komunikacja mogła być lepsza, wiele rzeczy mogło być lepszych ale nie jest. Można albo teraz wylewać wiadro pomyj albo dać konstruktywny feedback, by dało się to krok po kroku usprawnić.
Jak się teraz wszyscy zaczną przerzucać co gorsze i co poszło nie tak to dojdziemy tylko do punktu, w którym osoby mogące to naprawić... zrezygnują 😉
Ja zadeklarowałam swoją pomoc w swoim wolnym czasie bo mam realne umiejętności, by w pewnych aspektach tych prac pomóc i faktycznie usprawnić działanie forum. Jeśli zbiorą się chętni, to możemy je zrobić lepszym, niż było (serio, jest spore pole do popisu 😉 )

Do ankiety z badaniem dołączę nieobowiązkowe pole z deklaracją chęci pomocy - kto będzie mógł i chciał wesprzeć (czy to UI UX czy kodowanie czy późniejsze testowanie) to będzie mógł się zgłosić.


Ale wszyscy tu zebrani będą musieli
a) uzbroić się w cierpliwość - projektowanie i kodowanie trwa, jeśli uda się dogadać ze wszystkimi stronami to pewnie będziemy działać feature by feature
b) mieć świadomość, że projektuje się dla wszystkich, pod wyniki badań i panujące już patterny zachowań - na pewno nie będziemy ani odtwarzać wszystkich funkcjonalności 1:1 ani nie będziemy pokrywać każdej możliwej zachcianki. To co mogę obiecać, to że jeśli będę coś projektować to zgodnie z obecnymi zaleceniami, dobrymi praktykami i w myśl szeroko-pojętej użyteczności.

I spokojnie - ludzki mózg nie lubi radykalnych zmian ale też szybko się przyzwyczaja do nowych (szczególnie lepszych) działań.
Będzie dobrze, tylko plis, nie zabijcie chęci do działania, bo zostaniemy z tym co jest, a tego pewnie nikt, razem z root nie chce
Mogę napisać, co na przykład mi się podoba (są takie rzeczy) 🙂
Poza tym, że nieporównanie łatwiej czyta się na telefonie.
Fajnie widać, co jest nowe (i który wątek ma nowe wypowiedzi, i które wpisy w wątku są nowe). Czerwień nie do pomylenia.
Żółty jest w dużej ilości, pewnie uspokojnie go to najmniejsze wyzwanie (co innego konsensus użytkowników....) ale zasadniczo podoba mi się brak ozdobników.
W końcu metodą prób i błędów znalazłam ten mikro link do powrotu z ogłoszeń na forum. Zdecydowanie jest to opcja dla wytrwałych.

Ja uważam, że wygląd to pikuś. Jednym to się podoba, innym co innego. Ważniejsza jest funkcjonalność:
1. Za mało funkcji przy pisaniu postów.

2. Ale najgorsza jest brak możliwości cytowania, pokazującej kogo cytujemy. Przecież to była jedna z najważniejszych funkcji w dyskusjach wszelakich. Jak zgaduję, root nie jest aktywnym uczestnikiem, skoro nie rozumie jej przydatności i ją wyeliminował.

3. Brakuje mi też funkcji podglądu napisanego posta, wtedy sporo błędów się wychwytuje.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2021 15:42
Ja na kompie w pracy nie mam emotek w ogóle, mam kwadraciki, z telefonu nie mogę się zalogować. Do ogłoszeń mogę, a na forum niet. Nie da się otworzyć miejsca gdzie powinien być profil. W związku z tym, że głównie korzystam z forum właśnie z pracy, albo telefonu, to chyba na mnie już pora.
Poznikała połowa, jak nie więcej opcji i informacji. Nie wiem, po co były te zmiany, w telefonie korzystało się z forum zupełnie normalnie, brakowało jedynie usprawnienia wrzucania linków i większych zdjęć. Teraz napisanie nawet tego krótkiego posta to jakaś lipa, przez to miniaturowe okienko gdzie go nawet nie widać...
Do tego trzeba przescrollować całą stronę na górę żeby wrócić do listy wątków...
Jestem na nie.
Wygodnie też by było, gdyby linki do każdej części forum były też na dole. Łatwej byłoby poruszać się po forum.

Edit:
widzę, że właśnie zembria napisała to samo.

Edit 2:

tfu, tfu, wypluwam punkt 2 z mojego postu nad zembrią. Pojawiła się opcja cytuj!

Edit 3:

jak można w edycji dodać emotkę?
Mogę napisać, co na przykład mi się podoba (są takie rzeczy) 🙂
Fajnie widać, co jest nowe (i który wątek ma nowe wypowiedzi, i które wpisy w wątku są nowe). Czerwień nie do pomylenia.
Żółty jest w dużej ilości, pewnie uspokojnie go to najmniejsze wyzwanie (co innego konsensus użytkowników....) ale zasadniczo podoba mi się brak ozdobników.

Teodora,

Szkoda, że nie ma nicka użytkownika, który napisał ostatni post w danym wątku.

Edit:

tfu, tfu, wypluwam wyplucie na temat cytowania. Bo zacytowałam post Teodory i wygląda na to, że napisałam do Teodory, a nie że zacytowałam jej post.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się