Jakie pasze dajecie swoim koniom?

właśnie Magdzior, jak dawkujesz Mebio? Moja pełnoletnia kobyła zaczęła mi fajnie odbijać na Baileys Top Line Conditioning Cubes, aczkolwiek Mebio trochę tańsze i składowo wydaje się fajniejsze. jak rozmawiałam z dietetyk z Hippolyta to poleciła mi dawkowanie La Rosslet pellet 2kg/dzień (kobyła 600kg, pracuje 4 razy w tygodniu rekreacyjnie, wraca po kontuzji więc bez mięśni), ale kurcze podoba mi się ten Build up i się zastanawiam co robić  👀
Tez uwielbiam mebio build up  😀 trochę ponad miesiąc mam pod opieka Kobyłkę mocno do podtuczenia i je mebio na pół z owsem i do tego sieczka i juz widać fajne efekty  😅 niestety nie umiem wstawiać zdjęć przez telefon, a nie mam dostępu do komputera
Klami który producent tak podaje? zerknę z ciekawości ale wychodzi na to, że powinno sięwszystko sumować (ukry, fruktany, skrobię).

Perlica, caverra_afk Evson NO własnie ja też wzięłam tak z głupia bo mamy teraz gratis dowód do stajni raz w miesiącu. Ja szczerze mówiąc nie patrzę na dawkowania producentów (ewentualnie orientacyjnie) bo każdy koń jest inny,  a dwa to ja dodałam to mebio do owsa żey cokolwiek mu wspomóc przybranie na wiosnę bo on jak mało chodzi to od razu gorzej wygląda. Nie spodziewałam sie tak szybkich efektów. Dostaje w sumie jakieś 2-2,5 miarki dziennie nie mam pojęcia ile to jest wagowo. Do tej pory dostawał po 1,5 miarki owsa na trzy posiłki, a teraz po prostu dorzuciłam mebio do śniadania i kolacji zmniejszając trochę owies. Ja teraz w stajni ja jestem raz w miesiącu to jest dobrze więc to takie półśrodki bo oczywiście lepiej gdyby dostawał to samo na wszystkie posiłki, lepiej gdyby zmniejszyć jeszcze owies, ale z racji, że i tak proszę inne osoby o robienie mu pudełek to nie chcę za bardzo szaleć. Dlatego też nie szukałam na siłę super niskocukrowej paszy bo i tak owies dostaje, ale to mebio z tego co pamiętam ma poniżej 20% więc nie jest źle.

Klami Wzięłabym czystą lucernę bez dodatków jeśli to dla wrzodowego ma być i nie przejmowałabym się aż tak wtedy ilością cukrów podawanych przez producenta.
Lov   all my life is changin' every day.
18 kwietnia 2021 20:31
Klami, tu w opisie widzę cukier 4,4%, ale sama jeszcze nie testowałam 😉

https://sklep.polskizlob.pl/PZ_AlfAlfaOil
Magdzior, dla wrzodowca z czystym już gastro. Problem w tym, że lucerna jest "fe", a przynajmniej kiedyś zawsze była. Puchnące nogi, wysypka itd. A jakąś sieczkę wypadałoby dać.
Dobrze myślę, że jak są cukry i fruktany odrębnie, to trzeba zsumować?

Lov, lucerna odpada i tu problem jest właśnie.
Lov   all my life is changin' every day.
18 kwietnia 2021 20:47
Klami, aaa, nie doczytałam. A coś z Agrobsa?
Klami a ta - Jarpasz, sieczka z traw?
Co prawda jest lucerna, ale na przedostatnim miejscu.

My wypróbowaliśmy polecane tu otręby ryżowe z Unipaszu i koń wrócił do normy 🙂.
Lov, no właśnie wszystkie Agrobsy mają minimum koło 8 cukru, to chyba dość dużo. Szczególnie jak na sieczkę. Stąd właśnie moje pytanie w tym wątku o te cukry w sieczkach. Patrzę na Dengie i mają po 1,5-3. Tylko wszystko lucerna.

Muchozol, ale jest. To może być zbyt wiele.
Klami, Marstall Wiesen-heu? Meise mi ją poleciła, z racji, że jej koń lucerno-nie mogący....
Ewentualnie Derby z tymotki....? Dengie ma tylko granulat z trawy łąkowej, więc to tak ten.... a słoma owsiana może być? Baileys ma spoczko te sieczki - daję swojemu emerytowi Golden Chaff (słoma owsiana), Ultra Grass jest bez lucerny (za to z olejem sojowym, jak coś).... (ale nie dokopałam się jeszcze analizy cukru),
Sama intensywnie szukam.  🙄

Re Vital Cubes Eggersmana

Dzięki za namiary :kwiatek:

Moje żrą teraz dodsona: klik
Mega fajnie zaczęły wyglądać, a są tylko na miarce dziennie (rozbite na 3 posiłki), czasem dodatkowo mesz agrovitalu.

On to kiedyś jadł, tylko ciężko mi określić czy było OK, czy nie OK. Ale warte rozważenia.... 🙂
A jak mesz? Często dajesz?
Klami Hippolyt ma sieczki bez lucerny ale z tego co patrzę to cukier blisko 7% w obu. Marstall Wiesen-Fasern fruktany blisko 4%, chętnie zjadana powinna być też tymotka ale nie widzę nigdzie podanego cukru... Bez lucerny chyba nie ma szans zejść do chociażby tych ok 3%.
Magdzior, Miarka Build up Mebio to ok. 800 gram.
Myślałam,że chodzi o pełnoporcjowe.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 kwietnia 2021 05:01
Sankaritarina, dostają mesz z melisa i rumiankiem agrovital. Daje im tak ze 2 razy w tygodniu 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 kwietnia 2021 22:33
Klami, DERBY® Luzerne Pur 5,9% lub SIECZKA Z TYMOTKI - DERBY® TIMOTHEE-GRAS PUR 3,7%
Hermes, i jak ten mesz z Agrovitlu Ci się sprawuje?
Przypominam sie z olejem lnianym: z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich odpisali mi że robią na zamówienie w op. 5 i 30 L, ale ceny juz się nie doprosiłam 🙁
tak więc skoro te 5 l z allegro działa to przetestuje. Jak nie zadziała, to ktoś w stajni na pewno przytuli 🙂 żeby sie nie zepsuło za szybko mam plan odlewać sobie w małą buteleczke a kanister trzymac w lodówce w domu
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 kwietnia 2021 09:36
Puma, jestem bardzo zadowolona z niego, konie też. W ogóle bardzo lubią produkty z agrovitalu, szczególnie otręby ryżowe są mega 🙂
Przypominam sie z olejem lnianym: z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich odpisali mi że robią na zamówienie w op. 5 i 30 L, ale ceny juz się nie doprosiłam 🙁
tak więc skoro te 5 l z allegro działa to przetestuje. Jak nie zadziała, to ktoś w stajni na pewno przytuli 🙂 żeby sie nie zepsuło za szybko mam plan odlewać sobie w małą buteleczke a kanister trzymac w lodówce w domu

azzawa, daj znać jak się już dowiesz o cenę 30l 🙂
espana Też do nich napisałam kilka dni temu. Pani obiecała, że dowie się o cenę i da znać. Może jak już co najmniej dwie osoby napisały to nas nie oleją 😀
No wlasnie Pani z Instyrutu dopisała mi przeprosiny za brak kontaktu i obietnicę, ze sie dowie i da znać zaraz po tym jak napisałam na RV, więc mialam podejrzenie, że czyta 😁
Dostałam odpowiedź, cena to 25,90 netto za litr. Mają bańki 5 i 30 litrów. Wysyłka od 20 zł, czas oczekiwania na olej to 2 dni robocze.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2021 13:13
Coraz bliżej mi do wykończenia zapasów Nuby i tym samym do szukania zamiennika. Planowałam dogadać się z jakąś firmą i robić pod zamówienie. Ale może znacie jakiegoś gotowca BEZ lucerny, kukurydzy i marchwi??
Dostałam odpowiedź, cena to 25,90 netto za litr. Mają bańki 5 i 30 litrów. Wysyłka od 20 zł, czas oczekiwania na olej to 2 dni robocze.
Reyline, czyli jest to zwykły olej spożywczy, raczej nie paszowy.
espana, pytałam o paszowy, zaznaczałam, że dla koni itp.
To strasznie drogo, z VATem to 31,85 za litr, bez zniżek przy większej ilości - to w zwykłym sklepie ludzki jest tańszy. Ja wtedy kupowałam za półdarmo, i niby paszowy, ale znajomy odlewał sobie ode mnie do butelek i wypijał na równo z moim koniem 😅
Dostałam tą samą odp. Też pytałam o paszowy.
Mam pytanie do osób, które zamawiały sieczkę z lucerny z Jar-paszu. Moja przyszła dziś i jestem lekko zdegustowana... wg mnie to nie jest z lucerny a ze słomy i trawy. Do tego okropnie się kurzy... Wstawię zdjęcie co o tym sądzicie?
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2021 07:24
Mój_Misek, Ja o tym sądzę tyle- Każda sieczka i trawokulki (z lucerny, trawy) produkcji PL to biomasa! to samo z paszami! Ceny podobne, a jakość przepaść!

Ostatnio weszły na polski rynek pasze/sieczki "Zboża Polskie" - skusiłam się na sieczkę i trawokulki.
To była ostatnia szansa dla Polskich pasz!
Mój_Misek mam tą sieczkę, jest to jak najbardziej lucerna. Pyli się koszmarnie! Nie jest to super produkt, tylko mi już wszystko opada przy temacie lucerny.... Każda jedna ma tyle pyłu, te olejowane się nie "kurzą" bo pył ciężki, ale mój koń i tak tego nie zjada.... Do tej pory dawałam alfa oil z dengie, ale też mi się już średnio uśmiecha płacić ponad stówę i wywalać 1/4 wora, bo zostaje w żłobie.... Przetestowałam chyba już wszystkie lucernowe sieczki i żadna nie jest taka jak bym sobie życzyła 😕 chyba najlepiej wypada blattin z olejkiem miętowym, ale też mnie nie powala.
Najlepiej to chyba Nuba, bo pył granulowany.
Hartog Digest też nieźle.
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2021 11:16
Perlica, Hartog jest bardzo fajny miałam lucernę, a teraz mam gras-mix bo lucerny nie potrzebuję. I tak siwej wchodzą te sieczki że wezmę też na próbę balancer niby bez melasy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się