Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Mry, ja ubezpieczam od wielu lat w Allianz i jestem zadowolona. Byłam kilkukrotnie zalewana i zawsze reakcja była szybka a kwota odszkodowania zadowalająca.
mils   ig: milen.ju
10 marca 2021 16:36
Dziewczyny, help. :kwiatek: Czym pomalować szklane butelki, chodzi mi o rodzaj farby. Delikatnie, może prześwitywać i wymagać możliwie najmniej roboty, czyli np. bez żadnego wypalania w piekarniku czy coś takiego. Kilka odcienie beżu to będzie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 marca 2021 16:58
Dziewczyny, help. :kwiatek: Czym pomalować szklane butelki, chodzi mi o rodzaj farby. Delikatnie, może prześwitywać i wymagać możliwie najmniej roboty, czyli np. bez żadnego wypalania w piekarniku czy coś takiego. Kilka odcienie beżu to będzie.


Farby olejne, sa tez takie specjalne do malowania na szkle np. firmy Pebeo
Są w papierniczych/plastycznych farby do malowania na szkle 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 marca 2021 14:17
Laparoskopia przez pępek - czy po zabiegu pępek jest zdeformowany? Czy blizny już zostają, czy jest szansa, że znikną? Ile się to wszystko goi?
emptyline   Big Milk Straciatella
14 marca 2021 16:35
safie, zależy pewnie trochę od pępka, ale mój wygląda tak samo jak przez zabiegiem, natomiast blizny mi zostały - nie są duże i mi nie przeszkadzają. Moja skóra akurat słabo się regeneruje, więc może u innych ślady nie są widoczne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2021 11:57
Ja też mam bliznę na pępku i dwie niżej, ale tylko jedna z nich jest brzydka - wciągnięta, pozostałe dwie w tym ta na pępku jest tylko małą kreseczką.
Czy te nowe obostrzenia od soboty uderzają w jakikolwiek sposób w jeździectwo?
Obiekt sportowy jest rozumiany jako stajnia i nauka jazdy?
Wyjazd w teren z kilkoma osobami do lasu to łamanie rozporządzenia?
Gubię się w tym a o jeździectwie jakby kompletnie zapomniano ( nie to że narzekam)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 marca 2021 18:50
Dlaczego niby wspólny teren miałby być łamaniem "obostrzen"?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2021 17:38
Czy zużyte torebki z herbatą nadają się na kompost? Tzn. jak mam kompostownik, to mogę je tam wyrzucać, czy do śmietnika zwykłego?
zembria, nadają się, i fajnie wzbogacają kompost, tylko lepiej odrywać  kartoniki (jeśli są).
Bo na kartonikach mogą być niefajne farby/pigmenty.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2021 06:24
Dzięki 😀 Kartoniki i sznurki to wiadomo, miałam wątpliwości o samą torebkę.
dea   primum non nocere
07 kwietnia 2021 06:43
Zależy od torebki, niestety. Sprawdź, czy się rwie jak już zużyta. Niektóre są plastikowe, np nieszczęsne piramidki z Liptona, one tylko do zmieszanych...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2021 06:55
A, to też muszę zwrócić na to uwagę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 kwietnia 2021 08:38
nigdy nie kupowałam na Amazonie. Jeśli przy produkcie jest zaznaczone "only for US market - not for export", ale strona mi pokazuje koszty sprowadzenia do Polski, to mogę to zamówić bez problemów, czy nie?  👀
madmaddie, bardzo możliwe ze sprzedający anuluje Twoje zamówienie. Ja tak miałam z czymś z Niemiec bodajże. Tez mi pokazało koszty na PL ale nie doczytałam, ze nie wysyłają za granice w opisie produktu
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 kwietnia 2021 15:27
hmmm, muszę w takim razie głębiej zbadać sprawę, dzięki!
Potrzebuje do projektu na studia:
ile mniej wiecej wyniosłoby zużycie prądu i wody w stajni korytarzowej na 14 koni ?

Kompletnie nwm w jakie liczby celować  😵 a musze zrobić wycenę choć trochę zgodną z prawdą.
Może zapytaj w wątku własna przydomowa stajnia, może ktoś posiada taką stajnie, albo o połowę mniejszą i pomoże  🤣
Mam takie pytanie, chyba tutaj pasuje...

Otóż, złamałam dzisiaj paznokieć, ale ta perfidnie że w połowie płytki gdzie już wrasta do ciała. Krew się polała, boli na maksa, ten ułamany kawałek niestety nie zerwał się do końca 🙄 nie dam rady nawet go obciąć albo opiłować, bo tak boli... Czekać jak się zagoi i wtedy ściąć ?
kolebka, ja bym chyba zakleiła plastrem, żeby nie miał możliwości się podważyć i urwać samoistnie i cierpliwie bym poczekała... Połamane paznokcie to paskudna sprawa 😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 kwietnia 2021 08:46
kolebka,, zaklej plastrem. Nie wiem jak długie masz paznokcie, ale spróbuj za dzień lub dwa trochę skrócić - obciąć albo delikatnie przypiłować i tak sukcesywnie.
Niektórzy sztukują taki złamany paznokieć ucinając kawałek torebki od herbaty, nakładając na miejsce pęknięcia i lakierując.
Na razie zakleiłam dwoma plastrami, właśnie mam niestety długie paznokcie i każde stuknięcie albo zahaczenie gdzieś to ból jak 150 😕 także okleiłam wszystko dookoła...
Cały palec pulsuje 🤦

Kupię sobie w końcu łyżkę do butów zamiast pchać stopę po palcu do buta!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 19:44
kolebka, zaklej plastrem i poczekaj dwa dni, aż przestanie boleć i dopiero wtedy utnij paznokieć na krótko, aby już więcej go nie urażać.

W przeciągu miesiąca zerwałam tak dwa razy jeden paznokieć, konkretne odszedł od palca.
Gdzie zamawiacie flots?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 kwietnia 2021 13:20
TRATATA, daj adres mail.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 kwietnia 2021 21:20
Dziękuję.
Czy mamy tu kogoś, kto przenosił się do innego miasta i ma jakieś tipy odnośnie takiej przeprowadzki? 😁
Na szczęście z gabarytów mamy tylko TV, drapak i kimatyzator (gdzie klimę możemy zostawić u rodziców w garażu). Głównie będą to mniejsze agd (odkurzacz, ekspres, blender itd), do tego dojdą ciuchy, książki, trochę kubków itd. Przeprowadzam się już kilka razy w życiu, ale w obrębie 20km i mogłam jechać choćby na 15 razy 😅 Teraz będziemy mieć 150km, dwa koty i konia do przeprowadzenia, koń na pewno jedzie dzień później, ale to i tak cięższa wyprawa. Planuję zrobić przed wyprowadzką segregację ciuchów, część zimowych rzeczy zostawić u mamy, alkohol wypić 😂, żarcie zjeść/oddać, osobno spakować to co potrzebne na pierwsze dwa dni, ale może jest coś jeszcze o czym nie wiem lub nie pomyślałam? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się