Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa, o spirali myślałam (dziekuje, bede pamietała, zeby podpytać), tabletki akurat kompletnie mnie nie przekonują pod wieloma względami. Myślałam tez o krążkach, ale jako dodatkowej antykoncepcji (dla mnie zbyt mała skuteczność, umarłabym ze stresu).
Zdaje sobie sprawę, ze hormony to temat rzeka, dlatego nie chce do niej zbytnio wchodzić. :P ale już dłuższy czas czuje potrzebę zmiany sposobu zabezpieczenia. Tak jak mowilam, wizyta u ginekologa to i tak must have, mozliwe, ze przejde sie do więcej niż jednej osoby i zobaczę jakie dostanę propozycje. Bardziej zastanawiam się jak wyglada profilaktyka z różnymi sposobami antykoncepcji, w tym przypadku najbardziej zastanawiam sie nad implantem. 😉 wsród moich znajomych funkcjonują bardziej mechaniczne zabezpieczenie, plastry i tabletki, stąd szukam dalej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 kwietnia 2021 13:25
Ale tu chodziło o to, zebys zanim wydasz na paroletnim implant, spróbowała czy w ogóle znosisz gestagenowa antykoncepcję. Bo wywalić na implant nie jest problem, ale gorzej jak bedziesz miała dość po trzech miesiącach plamien czy bólu piersi, etc. I wtedy musisz wyciagac implant. A tabletki mozesz odstawić.

A o jakich krążkach mówisz? O hormonalnych? To nie masz sie co bac skuteczności.
Rozumiem o co chodzi, trochę źle się wyraziłam - próbując hormonów wolałabym cos innego niż tabletki, nawet przejściowo. Ale nie wiem jak pod kątem składów wyglądają np. Krążki zamiast tabletek. Ale to juz do uzgodnienia z lekarzem. Sama żadnych decyzji na pewno nie podejmę, bo sie kompletnie na tym nie znam. Niemniej, bardzo dziękuję, bo to bardzo cenna uwaga, myślałam, żeby zacząć właśnie od czegoś łatwiejszego do odstawienia i zobaczyć jak zareaguje organizm. 🙂🌻 (brakuje mi starej minki z kwiatkiem! 😅😉.

Donkeyboy wybacz, zauważyłam Twój post dopiero po wysłaniu swojego. Czyli generalnie nie ma poza takimi zwykłymi, profilaktycznymi kontrolami u gina dodatkowych wizyt czy badań, warunkowanych samym implantem?
Dziekuje za info o badaniach przed założeniem, przyda się. 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 kwietnia 2021 13:45
W czasie brania antykoncepcji hormonalnej nie ma jakos dodatkowych badań niz zwykła profilaktyka raka piersi i szyjki macicy. Plus usg oczywiscie. Szczegolnie przy gestagenie moze dochodzić do powstawania cyst, dlatego ważne jest badanie usg co jakiś czas. Podstawowa krem i próby wątrobowe mozna zrobic regularnie.

Krążki odpowiadają praktycznie tabletka dwuskladnikowym. Implant i spirala to czysty gestagen.
Dziękuję bardzo! 🙂 Jak mówię, dla mnie to czarna magia i noszę się z tematem od miesięcy, podchodzę jak pies do jeża. Ale już chciałabym ruszyć sprawę. Pozostaje umówić się na wizytę. 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 kwietnia 2021 13:54
Dreamer113, nie, tzn. ja mieszkam w UK i mozna sobie na zyczenie zrobic bez kontaktu z lekarzem. Znam wiele osob ktore tylko sie zjawiaja w gabinecie na wymiane, i to nie u lekarza a pielegniarki.

Gienia-Pigwa mowi ci dobrze - sprobuj sobie tabletke o tym samym skladzie. Ja przez lockdown musialam najpierw byc na jednoskladnikowej bo gabinety byly zamkniete. Ale to jest ten sam hormon tylko inaczej podany.
Jak długo czekałyście na miesiączkę po odstawieniu antykoncepcji? U mnie minęły 4 miesiące, byłam u lekarza przy okazji cytologii i zapisał mi leki na wywołanie. Zastanawiam się czy już je brać czy dać jeszcze szanse na powrót bez leków.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 kwietnia 2021 20:54
Krążki mają ten +, że znacząco zmniejsza się ryzyko 'błędu ludzkiego' aka zapomnienia/spóźnienia tabletki, dodatkowo na jego działanie nie mają wpływu wymioty, biegunki czy inne incydenty, które skuteczność tabletki mogą zmniejszyć
aaga84 ja jestem teraz w 3 miesiąc po odstawieniu. W pierwszym miesiącu miesiączka przyszła jak w zegarku w ten sam dzień co na tabletkach, w następnym miesiącu 3 dni później. 4 miesiące to jednak już trochę długo, może warto jakieś badania wykonać, może jest jakaś przyczyna?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 maja 2021 11:11
Ja juz bym bez zastanowienia wywołała.
Fokusowa badania miałam robione i wyszły ok. Ale chyba macie racje nie ma już co czekać..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 09:12
Czy któraś z was jest na pigułkach jednoskładnikowych, tzw. minipigułkach? Dostałam na 3 miesiące od ginekologa, przed założeniem implantu, żeby zobaczyć czy mi taka substancja pasuje. No i mam schizę, że mogą być mniej skuteczne niż plastry...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2021 10:11
zembria, jakie dostałaś?

Ja biore juz niestety pare lat i wsio ok 😉 spokojnie, one działają!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 10:23
Mama brać Limetic, jak będę dobrze tolerowała, to zakładam implant.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2021 10:46
Czyli desogestrel, biore to samo. Standardowa minitabletka. Pamiętaj, ze mozesz troche plamić ale z czasem bedzie lepiej 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 10:49
Dzięki. Domyślam się, że trzeba czasu zanim się ustabilizuje wszystko. Ja od jakiś 15 lat na plastrach lecę więc przywykłam do wygody, ale tu mam nadzieję ze też będzie ok z czasem. Mam tylko stracha, że coś nie zadziała.
zembria 15 lat na plastrach? Wow, ja to właśnie plastry bym podejrzewała o brak skuteczności, nawet ich nie rozważałam nigdy na poważnie 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 18:19
Wcześniej piguły parę lat, ale w moim przypadku piguły miały spore ryzyko, że zostaną.. nazwijmy to przedwcześnie usunięte z organizmu 😉 Plastry mi się super sprawdzały cały czas. Dzieciów brak :P
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 maja 2021 16:32
Czy branie tabletek anty może być jakimś przeciwwskazaniem przy covidowym szczepieniu?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 maja 2021 16:55
Najlepiej zapytać się na infolinii, ja jestem na krążku i nie było żadnego problemu z Pfizerem 🙂 nigdzie nie słyszałam ani nie czytałam o żadnym 'konflikcie' szczepionki z hormonami🤔
Pati2012, nie jest przeciwwskazaniem
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2021 10:19
Czy branie tabletek anty może być jakimś przeciwwskazaniem przy covidowym szczepieniu?

Pati2012, pytałam o to lekarza już bezpośrednio w punkcie szczepień (na chwilę przed podaniem preparatu) i zaszczepili mnie normalnie, także myślę, że nie jest.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 maja 2021 15:47
Dziękuję bardzo 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2021 08:13
Dziewczyny, ma któraś implant? Jak długo wam się goiło miejsce po założeniu? Założyłam w poniedziałek popołudniu, dziurka już malutka, zasklepiona, ale mam siniaka, taki nie duży 1,5-2 cm na 4-5 cm, ale jednak bolesny. Jak ręką ruszam to nic nie boli, ale jak np. ubierając bluzę przejadę po tym miejscu rękawem mocniej to boli. Normalne, czy raczej nie? niecałe 2 doby minęły od "zastrzyku".
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 lipca 2021 08:36
Kilka dni, wiec mysle ze normalne
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2021 08:44
Becia23, Dzięki 🙂 Doktorek był bardzo fajny, wszystko mi powiedział, ale o tym że może parę dni boleć nie wspomniał więc wolałam się upewnić.
Mam strasznie głupie pytanie. Czy są jakieś nowe metody antykoncepcji?
Całe życie byłam na tabsach, ostatnie z 6 lat na plastrach.
Teraz jestem już 3 lata bez niczego i się zastanawiam co dalej.
Czy jest jakaś metoda, która nie zawiera hormonów, a jest skuteczna ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 sierpnia 2021 07:47
GyneFix? Albo inna niehormonalna wkładka domaciczna.

NPR mieszane z barierowymi metodami

Barierowe metody

Duzo wyboru nie masz 🙂 No jeszcze wazektomia faceta czy podwiązanie jajowodów ( ale to za granica niestety, no i gdy macierzyństwo jest etapem zamkniętym).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 sierpnia 2021 07:47
Perlica, Nie. Jak chcesz skutecznie to tylko hormony. Najmniej inwazyjna, tzn. najniższą dawkę hormonów ma wkładka domaciczna. Niby wkładka sama, bez hormonów, też ma działać, ale wiele słyszałam historii, że mimo wkładki doszło do zapłodnienia.
Gienia-Pigwa, właśnie o Gyne fix czytałam, bo to jedyna wkładka dla nieródek.

Co do wkładek to fakt, moja koleżanka ma 3 dziecko i to był jescze mega problem, bo nie można było tej wkładki już wyjąć, bo już dziecko było za duże i musiała leżeć w szpitalu, bo nie wiedzieli co z tym fantem zrobić.
Ludzie w kosmos latają, a nie wymyślono nic ciekawego.
Po odstawieniu hormonów organizm mi się oczyszczał 2 lata, miałam pryszcze na plecach i dekoldzie fuuujj, w końcu to przeszło, ale nie chciałabym znowu przez to przechodzić.
Z drugiej strony metody barierowe raczej mają małą skuteczność.
Nie można wymyślić czegoś dla facetów hormonalnego ? Byloby to mniej inwazyjne niż zaburzenie cyklu u kobiety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się