Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

A ja mimo wszystkich żali, chcę pochwalić ROOTA. Po imieniu wydaje mi się, że to druga połówka założycielki forum i chwała za to, że chciało mu się za to w ogóle zabierać. Ja jestem użytkowniczką tylko i wyłącznie komputerową, nie używam forum w ogóle przez telefon, dlatego na początku miałam tylko zonka, że coś jest inaczej. Ale do każdych zmian można się przyzwyczaić a użytkownicy telefonów, powinni być teraz zachwyceni 🙂 Ci co piszą, odchodzę, więcej nie wrócę, bo im się nie podoba design no to trudno, do widzenia. Ja jestem na forum, nie dlatego, że lubię jego kolory, ale dlatego, że chętnie czytam i czerpie wiedzę, od niektórych użytkowników. Fakt, super by było, gdyby forum było wykoksane w kosmos, z kolorkami, muzyczką itd, ale weźcie pod uwagę fakt, że to darmowe forum, które nie bombarduje nas milionami wyskakujących reklam.
Smartini, Moon fajnie, że zaoferowałyście pomoc, na pewno wspólnymi siłami z Rootem wprowadzicie poprawki, które zadowolą tych, którzy marudzą najbardziej 🙂
Powodzenia
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2021 12:27
Jeszcze dodam na plus, że po wejściu w wątek nieprzeczytane wiadomości są oznaczone czerwonym paskiem 💪
smartini,
Nie znam szczegółów projektowania stron, technologii informatycznej. I nie operuję (nie mam potrzeby operowania) specjalistycznym słownictwem. Ale to nie znaczy, że nie mam z tym zupełnie do czynienia - w sensie procesowym. A termin "dobre praktyki" nie odnosi się tylko do Twojego zawodu.

Jestem naprawdę wdzięczna rootowi i Moon i Tobie również, za chęć pomocy przy aktualizacji technicznej strony forum. Ale Twojego tonu rozmowy nie znoszę i jak widać nadal dajesz (mi) powody by mieć na niego alergię. Zrozum w końcu, że ludzie wkoło Ciebie również mają rozum, wiedzę i doświadczenie życiowo-zawodowe oraz potrzeby i prawo głosu. Oraz, że nie trzeba pracować w danym zawodzie by mieć prawo i podstawy logiczne do wyrażania swojej opinii i potrzeb w temacie.

Cieszę się, że będzie ankieta dla wszystkich. Mam nadzieję, że jej wyniki zostaną rzeczywiście uwzględnione.


Moje uwagi:

- forum stojące na domenie re-volta.pl, nie jako podstrona ogłoszeń
- wyrazisty odnośnik do forum na stronie Ogłoszeń

Strona Główna
- powrót elementu graficznego - baneru ze zdjęciami z plaży
- funkcja "ulubione wątki"
- galeria
- wyrazisty odnośnik do strony Ogłoszenia
- poprawa funkcjonalności "szukajki"
- zalogowani użytkownicy

Podstrony Działów
- autor ostatniego postu
- odnośniki do Strony Głównej i pozostałych Działów na dole strony

Wątki i pisanie
- większe avatary i nie w kółeczko - powrót do starego wyglądu
- przyciski PW, ogłoszenia, etc przy avatarze - powrót do starego wyglądu
- podpisy POD wiadomością - powrót do starego wyglądu
- opcja "ignoruj"
- odnośnik "przejdź na górę strony" na dole strony
- odnośniki do Strony Głównej i pozostałych Działów na dole strony
- cytowanie z automatycznym wstawieniem nad cytatem autora i czasu oryginalnej wiadomości
- za automatu większe okno odpowiedzi
- powrót starych emotikonek, włącznie z tymi animowanymi
- możliwość wstawiania zdjęć w treść posta (to być może jest - jeszcze nie próbowałam, widzę po postach innych, że są wstawiane tylko jako załączniki do otwarcia jako pop-up)
- informacja o nowych wiadomościach przed wysłaniem
- edycja postu bez limitu czasowego
Ascaia, nie rozumiem czemu obrażasz się na smartini. Nigdy Ci nie odmawiała prawa głosu - od początku pisała, że przygotuje ankietę dla wszystkich użytkowników forum. To Ty się upierałaś, że tylko „starzy” mają mieć prawo głosu i ich głos powinien być ważniejszy. No tak to nie działa 😉
Co do dobrych praktyk - cały świat IT opiera się na tych dobrych praktykach. Wypracowali je ludzie, którzy zjedli zęby na tym temacie. Naprawdę nikt nie tworzy aplikacji złośliwie, tak żeby użytkownikom było trudniej 😉 a zwykły użytkownik nie ma w ogromnej większości przypadków pojęcia, że można lepiej i łatwiej coś zrobić. I to jest w 100% normalne - ja mam blade pojęcie o Twojej pracy, Ty masz blade pojęcie o świecie IT (tak, też pracuje w IT). No nie da się znać dobrze na wszystkim 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2021 13:49
Brakuje też podswietlenia, oznaczenia, działu z nowymi wiadomościami na głównej stronie. Trzeba wejść w dział, żeby zobaczyć wątki "na czerwono", wczesniej cały dział się zaznaczał.
Pytanie / propozycja. Na początku na stronie startowej (sorry za neolityczny język) pokazywała się duża plansza z różnymi informacjami. Jak się ją raz zamknęło, to nie wraca (dlatego nie pamiętam, co dokładnie na niej było).

Może opracować na nią nowy, roboczy tekst i powiesić jeszcze raz? Bo pojawiają się te same pytania – np. o to, że jak się pierwszy raz wchodzi na forum, to żadne wątki nie mają oznaczenia aktywności. Albo jak wrócić z ogłoszeń do forum. Że cytuje się tak albo owak. Można by te kilka rad dać. I napisać, że to faza przejściowa i ducha nie traćcie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 14:12
Teodora, zaktualizujemy ten komunikat na stronie głównej wraz z dodaniem linku do ankiety 🙂
Post został usunięty przez autora
smartini, byłabym za kilkoma zdaniami już teraz 🙂
Dosłownie dwa-trzy, bo pytania są ciągle te same.

PS Gdybym chciała ręcznie wpisać, kogo cytuję, to jak by to wyglądało? Gdzie i jak wstawić użytkownika?
[ quote] tekst tekst [ /quote]
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2021 14:29
Teodora, z tego co pamiętam:

[ quote="nick"] tekst tekst [ /quote]

ale nie jestem pewna czy to w obecnej wersji zadziała.
Właśnie chyba nie (stąd ten mój usunięty post powyżej). Ale sprawdzam jeszcze raz:

1.
[quote="Moon"] tekst tekst [/quote]

2.
tekst tekst

PS Czyli działa cytowanie bez autora [1), a z wpisanym w powyższy sposób [2]– nie działa.

smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 14:49
Póki co można 'chamsko' przerzucić nazwę użytkownika, która wpada poniżej cytatu do środka cytatu póki tego nie naprawimy 😉 dajcie nam chwilkę 🌻
O. Jeszcze chyba o tym nie było wspominane, a nie potrafię znaleźć opcji "ignoruj" 😉
smartini, chciałam pobyć samodzielna 😉🌲
Responsywności mi brakuję.

W wersji deskopowej zdecydowanie użytkownik po lewej stronie + większy avatar, co przy okazji ograniczy szerokość pola z tekstem i będzie czytelniej.

Poza tym:

- nazwa użytkownika, który ostatni odpowiedział na dany post
- lista kilku pierwszych/ostatnich stron przy nazwie
- podgląd wiadomości przed wysłaniem

Dobrze, że coś się w końcu zadziało (nim samo zdechło). Z drugiej strony, nie potępiałabym tak krytykujących. Forum darmowe, to fakt. Obecny właściciel mógłby je wystrzelić w niebyt.

Ale to jednak jest jakaś społeczność. Z długą historią - sięgającą jeszcze zupełnie innego miejsca, przyzwyczajeniami i renomą krążącą po stajniach. To powinno zobowiązywać... 😜 No do wcześniejszej dyskusji nad zmianami chociaż, do poszukania pomocy wśród użytkowników, jeśli się samemu nie ma możliwości czy chęci na dopieszczanie projektu - co na szczęście się stało, tylko wśród ogólnego oburzenia 😉.

Z takich smaczków kojarzących się z voltą/re-voltą wymieniłabym:

1. Podział tylko na trzy kategorie (uff, zostały na szczęście) - tutaj jednak przydałaby się dobra wyszukiwarka.

-> Jeśli forum ma być formą repozytorium wiedzy to może wprowadzenie (ograniczonej) puli tagów do oznaczania postów?

2. Kolorystkę. Bo była inna niż niebieska na wszystkich forach by przmeo. Pamiętacie jeszcze jak to kiedyś wyglądało? 😜

3. Emoty (R.I.P) - będę tęsknić za konikiem z szabelką, chichotem i szukającymi oczami.

4. Opcja ignoruj - nigdy nie korzystałam, ale to chyba kwintesencja 😉.

Ogłoszenia jako motor napędzający forum (np. finansowy + nowi użytkownicy) nie brzmią źle (jako osobna podstrona w ramach jednego serwisu). Jakby nie patrzeć to też powrót do tradycji 😎.

Przykład współczesnego forum.
No i nie mogę już edytować, więc dodam osobno:

- breadcrumbs u dołu strony
- i dłuższy czas na edycje

Na plus, wyszukiwarka działa dużo lepiej od starej.
ewuś,
To Ty się upierałaś, że tylko „starzy” mają mieć prawo głosu i ich głos powinien być ważniejszy. No tak to nie działa 😉
Co do dobrych praktyk - cały świat IT opiera się na tych dobrych praktykach. Wypracowali je ludzie, którzy zjedli zęby na tym temacie. Naprawdę nikt nie tworzy aplikacji złośliwie, tak żeby użytkownikom było trudniej 😉 a zwykły użytkownik nie ma w ogromnej większości przypadków pojęcia, że można lepiej i łatwiej coś zrobić. I to jest w 100% normalne - ja mam blade pojęcie o Twojej pracy, Ty masz blade pojęcie o świecie IT (tak, też pracuje w IT). No nie da się znać dobrze na wszystkim 😉

Azali wżdy nie pisałam, że TYLKO starej gwardii należy wysłuchać, ale owszem, uważam, że stara gwardia powinna mieć bonus.
Jak płachta na byka zadziałało na mnie konkretne zdanie i w tym temacie zdania nie zmienię. Uważam, że ślepe stosowanie dobrych praktyk i uogólnień, ujednoliceń i tzw. "demokracji" często źle się kończy. Dotyczy to wszelkich branży do jakich się dotknęłam. W tym procesu tworzenia stron internetowych (jak wspominałam - nie od strony stricte techniczno-informatyczno-kodowej, lecz od strony konsultowania funkcjonalności).

Konkretne hasła proponowanych ulepszeń/powrotów wypisałam powyżej.
Czekam na ankietę.
Na razie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 kwietnia 2021 21:15
Kodować nie umiem niestety ale jak potrzebna jakaś pomoc to mam obecnie bardzo dużo czasu 🙂
busch   Mad god's blessing.
21 kwietnia 2021 21:55
Czy Wy też teraz wiecznie klikacie na czyjś nick żeby się do tej osoby zwrócić i za każdym razem jesteście zaskoczeni że przenosi do profilu? 🤣

Chyba jednak bym wolała powrót funkcjonalności klikania w nick, żeby się wpisał w pole na wiadomość z boldem, a obok przycisk "profil".
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 21:58
busch, średnio 2 na 3 razy ;D siła przyzwyczajenia jest OGROMNA
Też miałam WTF jak zaszła zmiana ale teraz JUŻ się przyzwyczaiłam i spoko się czyta.

MOON, smartini, root - dzięki za czas jaki temu poświęcacie! Będzie dobrze! 🙂
Ja ogromnie doceniam nowe forum na telefonie - do szału mnie doprowadzało wcześniejsze bo cuda mi się działy na ekranie.
Na początku jak weszłam na kompie to myślałam, że jest zapsute. Dalej nie wszystko mi się podoba ale powoli się przyzwyczajam.

Ascaia, no niestety to nie jest tak, że stara gwardia ma mieć jakiś bonus. Starej gwardii na forum to już niewiele jest - trudno, żeby pod ludzi co zaglądają tu raz na kiedyś forum trzymać w przestarzałej informatycznie formie. Poza tym najbardziej ucieszyłam się z kłódeczki 🙂. I choćby z tego powodu warto było to forum przerobić.
Pomarudzę, a co 😉 W końcu od tego chyba jest (też) forum? 😉

Wszystkie zmiany, przenosiny, adaptacje rozumiem.. Aczkolwiek jeszcze bardziej rozumiem robienie tego profesjonalnie. Nie na "hurra", bo "pomarudzą ale się przyzwyczają, przecież za darmo robię". Może mam jakieś dziwne standardy, ale tak samo potraktowałabym klienta kupującego bułkę jak i tego, który zamawia sto tortów co weekend. Szczególnie, że ten klient od bułki przychodzi po nią już od 10 lat... 😉
Jeśli brakuje rąk do pracy - to może ich poszukać? Od razu znaleźli się chętni jak tylko dostrzegli "katastrofę". Można było podpytać o ich czas i chęci przed wrzutką nowej wersji na produkcję.. ale pewnie się nie znam i tylko narzekam.
Spławianie niezadowolonych userów mądrymi technicznymi hasełkami to już w ogóle miodzio.
Zastanawiałam się czy nie przygotować listy niedziałających ficzerów, stąd weszłam na ten wątek coby nie powtarzać już zgłoszonych. Ale po odpowiedziach roota i jego chórku chwalebnego to.. chyba i tak będziecie mądrzejsi.

Aż przytoczę podpis ("nadpis" obecnie?...) jednego z userów - lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę niż profesjonalnie silić się na profesjonalizm.

Powodzenia w "naprawianiu" błędów (tudzież po prostu w dodawaniu podstawowych funkcjonalności).

P.S. Też jestem "z branży".
epk, pozwól, że się nie zgodzę z Tobą w kwestii "starej gwardii". Jak widać chociażby po tym, co się dzieje w tym wątku, to jednak to ta grupa nadal stanowi trzon rozmów.
" to nie jest tak" - tylko od właściciela forum, tudzież roota, zależy czy tak jest, czy nie i jak będzie. Stąd moje apele.

I ponownie - ani przez moment nie chodzi mi o totalny brak zmian. (???) Tylko o zmiany zgodnie z potrzebami użytkowników, nawet jeśli nie są zgodnie z trendami.
Bezpieczeństwo czy przystosowanie do urządzeń mobilnych przecież w to nie wchodzą
Ja zgłaszam problem z wiadomościami pw.
Przez lata nagadałam się z forumowiczami przez pw i o ile ja kasowałam regularnie swoją skrzynkę tak okazuje się że rozmówcy nie - i teraz w wątku wiadomości pojawiły się kilometry pw z kilkunastu lat.
Ładowanie się tego strasznie spowalnia wchodzenie w wiadomości. Do tego większość wiadomości jest podwójnie.
Teraz nie ma możliwości kasowania, w związku z tym przydałoby się:
- możliwość trwałego kasowania wybiórczych wiadomości lub z zakresu dat od do. Teraz można tylko całą konwersację skasować ale i tak w momencie pisania nowej wiadomości całość wraca.
- albo jakieś archiwum dla starszych wiadomości
- i wyświetlanie roku przy dacie a nie tylko dzień i miesiąc
- i szukajki skoro jest to jeden tasiemiec tekstowy

O takich fanaberiach jak zamianę tego najprostszego edytora tekstowego na poprzedni rozumiem można tylko pomarzyć?
Brakuje wszystkiego m.in możliwości cytowania, formatowania tekstu, wstawiania zdjęć itd
I jest ograniczenie ilości znaków w jednej wiadomości, dlaczego?

I chyba nikt jeszcze tego nie pisał:
- możliwość wyszukiwania forumowicza na forum
- i analogicznie sprzedającego w ogłoszeniach, i/lub przywrócenie funkcji ikonki "ogłoszenia"
Jest mozliwosc cytowania. Formatowania tekstu tez - tylko podstawowa.
Wg mnie to akurat zaleta - mega niewygodne bylo trafianie w te miliard kafelkow towarzyszacych na tel. Ale ja lubie prostote.
Wróciły ulubione 😍 Mi już więcej do szczęścia nie potrzeba 😀
faith, w pw jest możliwość cytowania? w jaki sposób poza kopiuj- wklej? quote nie działa
formatowanie w jakim stopniu niby działa, bo ani boldowanie, ani podkreślenie, ani kursywa nie działają.
Może pomyliło Ci się z pisaniem postu na forum bo tu jest więcej możliwości niż w pw?
Siebie cytować nie można?
I jest ograniczenie ilości znaków w jednej wiadomości, dlaczego?
Odkryłam dlaczego mi ucinało wiadomość, pisałam znak "and" i na tym znaku tekst był ucinany. To normalne?

& - próba czy tu można użyć
edit. - tu można a w pw ucina tekst na tym znaku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się