M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

efeemeryda   no fate but what we make.
21 kwietnia 2021 19:29
Jara dziękuje za pomoc 😍 a mogłabyś zasięgnąć języka czym ta koleżanka malowała wannę ? Już mam wizje nowej łazienki tanim kosztem 😍😍😍😍

Co do ścian to nie bardzo umiem doradzić 🤔
Myśle, że mięta to dobry pomysł, może mięta z białym ??
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 19:37
JARA, ja bym poszła w takim razie na większość ścian z jakimś ciepłym (ale nie za bardzo) neutralnym kolorem (jak ten Lotus Tikkurili) a na przykład narożnik z łóżkiem (z kawałkiem sufitu) na jakąś zgaszoną, ciemną miętę (taką ciut bardziej w zieleń niż w morski) tak żeby się ten mocny kolor nie gryzł z ciepłymi tonami w drewnie.

(kolor jak ta ściana z makramką, akcent na ścianie jak na reszcie)
2fd925179ce10ecdc75d0ad77d7c195f.jpeg 2fd925179ce10ecdc75d0ad77d7c195f.jpeg
a7b5ff3b68713ee6e001eb2633f2254b.jpeg a7b5ff3b68713ee6e001eb2633f2254b.jpeg
a29a52f9926cf89dadc8c3e284bbfba2.jpeg a29a52f9926cf89dadc8c3e284bbfba2.jpeg
f3760b8067ed5a7cfd8d1b8b3d48ea71.jpeg f3760b8067ed5a7cfd8d1b8b3d48ea71.jpeg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 19:42
smartini, podoba mi się!
efeemeryda, wysłałam smsa, dam znać jak się odezwie 😉
Nooo, właśnie taka zgaszona mięta to byłby sztosik. Zawsze jak ci kolorów "zabraknie", to możesz zasłony dobrać pod kolor. Ile ty masz roślin!
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 20:23
Ja to bym się nawet pokusiła o pomalowanie kaloryfera na taki kolor jak akcent na ścianie :P kurcze, nie wiem czy Tikkurila ma bazę do kaloryferów 🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2021 20:31
efeemeryda, na pewno są specjalne farby do malowania wanien np. V33
efeemeryda   no fate but what we make.
21 kwietnia 2021 21:02
Jara, safie bardzo dziękuje 🌷
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 21:35
Otworzyli już budowlane? Nie mogę się doczekać 😅


Farby do grzejników to straszna biedna jednak, same białe, czarne i srebrne :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 21:47
JARA, Strona Tikkurili mówi, że kaloryfery można malować ich bazą Everal Aqua więc możesz dobrać dokładnie ten sam kolor do kaloryfera i do ściany 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 21:49
No i temat omówiony 😍

Teraz tylko zostanie sprawdzić czy pokryje ten brąz 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 22:00
Tą konkretną bazą malowałam elementy szafy z płyty paździerzo-niewiadomojakiej (śliskie, udające drewno), chwytała bardzo zacnie i pięknie pokryła. Tylko trzeba pamiętać, że emalią to naklepiej cieniutko ale więcej warstw, efekt jest tego wart 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 22:05
Edytowałam poprzedniego posta, ale chyba się nie zapisał, więc dodam raz jeszcze. Na początku w ogóle myślałam o betonie, zrobiłam taki beton w przedpokoju u mojego faceta i wygląda sztos. Później stwierdziłam, że nie będę pchała się w jakieś cuda, bo w tym mieszkaniu bywam, większość czasu spędzam na wsi.

Mam jeszcze jeden dylemat. Straszne podoba mi się ten malowany sufit, w tym rogu będzie wyglądało to ekstra. Zależało mi na czymś ciemniejszym przy łóżku (w sensie nie białym, bezowum czy jasno szarym), bo jednak ściana przy łóżku się brudzi. I taki sam dylemat mam w okolicach psiego legowiska. Jak tam maznąć te miętę? W pokoju są tylko dwa katy 90°, nad legowiskiem już tak efektownie się nie wjedzie na sufit.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 22:29
Ja mam pewną bardzo szaloną wizję... pytanie jak bardzo jesteś przywiązana do parkietu 😈

Bo jakby zrobić dwa punkty 'spanka' i przy łóżku wyjechać na sufit a przy legowisku na podłogę... 😍 jutro mogę to narysować 😂

jakaś mniej odjechana wizja też mi świta, ale potrzebuję papier i kredki 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 22:37
Nieeee, parkiet musi zostać 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2021 22:44
Zostać zostanie, pytanie czy musi zostać w naturalnym kolorze
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 22:45
Przyjmijmy, że tak 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 kwietnia 2021 22:46
Nooo, właśnie taka zgaszona mięta to byłby sztosik. Zawsze jak ci kolorów "zabraknie", to możesz zasłony dobrać pod kolor. Ile ty masz roślin!
szam, strasznie kocham rośliny i jestem nieanonimowym kwiatoholikiem, ogranicza mnie tylko brak miejsca 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 kwietnia 2021 06:06

Trzy posty pod rząd, ale się nie da edytować...


efeemeryda, kolezanka odpisała, ale nie była w stanie wskazać dokładnej firmy, malowała wannę już 2 lata temu. Była to farba do renowacji, która polecił jej pań w Obi albo Leroy 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
22 kwietnia 2021 09:11
Jara dziękuje 🙂
Galindia   Pozdrawiam Galindia.
23 kwietnia 2021 10:04
Przy małym mieszkaniu możemy poszaleć z jakością materiałów. Myślę podobnie jak Anaa, zamiast paneli można położyć deski drewniane. Doda ciepła pomieszczeniu. Duże lustro na szafce także powiększa optycznie pomieszczenie.
Przyszłam popłakać. Kuchnia i schody nam się mocno przesunęły w związku z tym zostajemy (mam nadzieję, dzisiaj się okaże) w naszej norce jeszcze miesiąc 😭 a jeśli nie to...w piątek przeprowadzka do mieszkania bez kuchni🙈
FurryMouse, trzymam kciuki, żeby było jak najszybciej i jednak z kuchnią 🙂
Post został usunięty przez autora
FurryMouse, a ile bez tej kuchni byście byli? Sytuacja ciulowa ale ja tam (już teraz) z uśmiechem wspominam 3 tyg na starej mikrofali i tosterze. W salonie, który też był w totalnej rozsypce z małym dzieckiem. I to mycie talerzy w łazienkowym zlewie 😅 spartańsko max ale co nas nie zabije... Trzymaj się 🙏
IMG_20201116_214244_Easy-Resize.com.jpg IMG_20201116_214244_Easy-Resize.com.jpg
szam, dziękuję. Jeszcze trwamy w niepewności. Wczoraj ludzie oglądali mieszkanie i dzisiaj powinni dać znać. Może uda się chociaż kilka dni przeciągnąć... Kuchnia będzie się robić po majówce. Schody start w piątek/sobotę.
W ogóle jestem przerażona ile jeszcze kasy schodzi. Niby wydawało mi się, że już prawie wszystko mam a tu a to karnisze, a to zasłony, a to obrus i zbiera się tego.
falletta, takie rzeczy się pamięta na długo, ale to są te fajne, ciepłe wspomnienia🙂

FurryMouse, bez schodów można żyć. U mnie minął prawie rok od wprowadzenia, drzwi, poza łazienką na dole, to nie miałam prawie dwa lata. Grunt to mieć gdzie coś odgrzać, mieć jakiś prysznic i jakiś chociaż materac na podłodze- bez reszty w swoim domu nadal czujesz się świetnie.
Ja mieszkam 2 lata ponad i co miesiąc coś dokupuję, więc rozumiem ból. A potem dochodzą podatki, przeglądy instalacji, serwisy, normalna wymiana zużytego sprzętu - never ending story.
FurryMouse, mam za soba 8 miesiecy bez kuchni, dacie rade 😉

Zdjecie znalazlam, kuchnia w lewym rogu, salon bez mebli i podlogi, raz sie zyje 😜
IMG_20210107_102213.jpg IMG_20210107_102213.jpg
Heh, dzięki dziewczyny 🙂🙂 tylko, że ja mam roczne dziecko w domu 😁 Gdyby go nie było to w ogóle nołproblem. Dodatkowo mój Adam pracuje z domu, a pracuje z kompa więc musi mieć na niego kawałek miejsca. Dooodatkowo (😅😉 nie mamy szafy i mieć nie będziemy jeszcze do lipca więc pokój Młodego jest cały w kartonach i jeszcze przez chwilę będzie. Ach, no i póki nie ma schodów to nie ma pralki. I tak dalej, i tak dalej 🙃
Ale na szczęście okazało się, że możemy tu zostać jeszcze jeden miesiąc. Także przeprowadzimy się już na prawie gotowe. Może nawet blat w kuchni zdąży dotrzeć (bo będzie granit i wykonawca potrzebuje na realizację ok 2 tyg od skończonej kuchni).
Dzisiaj wieszają się lampy 😍
No i wstępnie zarezerwowane! Wczoraj szalony tour po trzech budujących się osiedlach, ale stanęło w końcu na tym, na którego budowę co prawda jeszcze wejść nie można ale od początku podobało mi się najbardziej. Może nie jest takie fancy, zielone, spokojne jak inne - brak ruchu wewnątrz, jakieś ławeckzi, drzewa ale dla mnie jednak ważniejsza była funkcjonalność. A tutaj będą garaże zupełnie osobne na parterze budynku, więć nie potrzeba już komórki bo są na tyle duże że na spokojnie zmieści się tam sporo innych rzeczy.

Wahałam się pomiędzy tym układem a nieco innym z osobną kuchnią i szerszym przedpokojem, ale jak się okazało, że w tamtej klatce nie ma windy to decyzja podjęła się sama. Drugie piętro, okna południowe więc chyba całkiem ok. Teraz pozostaje za tydzień podpisać umowę i potem czeeekać i myśleć.
Już mam wstępny plan na ulokowanie szafy w przedpokoju ale po częściowym usunięciu ściany między nim a salonem tak żeby szafa wciskała się w przestrzeń salonu a nie pomniejszała przedpokoju. Muszę tylko wymyślić jak zaaranżować jej plecy by wyglądało to ok.
Screen Shot 2021-04-29 at 14.48.15.png Screen Shot 2021-04-29 at 14.48.15.png
efeemeryda   no fate but what we make.
29 kwietnia 2021 19:51
Magdzior gratulacje !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się