Kącik Rekreanta (część XIV) 2021

Alez witamy pana Rudego konia!  💘 💃
wątek zamknięty
Czardasz to bardzo zależy czego szukasz: siwe czy kare, czy kolorowe, czy malowane, czy użytkowe, czy na konkursy morfologiczne etc. 😉 Różne hodowle się w różnych rzeczach specjalizują, nawet w obrębie jednej rasy. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, to napisz do mnie PW, spróbuję doradzić.

Sankaritaina gratuluję reaktywacji koniucha 💕 Do teraz pamiętam jaki to był ból jak wróciłam do jazdy po paruletniej przerwie a to było już dwa lata temu. Wkurz miałam niesamowity bo niby wiem co mam zrobić, już to robiłam, a ciało udaje że wcale nie i że pierwsze słyszy 🙈 No i kondycją też byłam zdegustowana, mimo że uprawiałam też inne sporty w okresie nie jeżdżenia. Tak czy siak, tydzień, dwa i będziesz śmigać!
wątek zamknięty
Ja tylko chcialam nadmienic, ze nie chcialam absolutnie obrazic PRE ani milosnikow tychze 😉 bo to na pewno fajne konie potrafia byc. Bardzo proludzkie, przylepne i mile i dobrze jezdzone sa do jazdy szeptem 🙂 a zle jezdzone, no coz, tam gdzie charakterny KWPN pojdzie w ostry bunt, PRE zareaguje histeria i panika.

Po prostu ile jezdzcow tyle preferencji, ja wole jak kon jest kawalem twardego buca na pelnej kur.... 😂😉

Pozdrawiamy z kucyczkiem z kliniki (test zdjec przy okazji)

Kucyczek sie goi, ja siwieje, bo niby mam plan rehabilitacji z wdrazaniem klusa po minucie, tyle ze z Fly to upierdliwa sprawa eufemistycznie mowiac, kucyk raz rozklusowany nie wraca do stepa.... I kusi mnie, zeby ja wyslac po prostu 24/7 na pastwisko 🤔 z drugiej strony jak sie na tym pastwisku rozwali to sobi do konca zycia tego nie wybacze 🙁
IMG_20210419_094639~2.jpg IMG_20210419_094639~2.jpg
wątek zamknięty
kokosnuss, - piona z tymi bucami, mam to samo 😂 Czasami mam ochotę udusić swojego kluska za bycie upartą mendą wiecznie idącą po bandzie, ale takiego go kocham. Nie wytrzymałabym z mameją i panikarzem.
Wdech-wydech z kucyczką, powoli do przodu, rehabilitacja jest paskudna, ale to miesiąc czy dwa w perspektywie całego życia. W komforcie i bez bólu 😉
feno, - piękne ciacho! Najlepszego razem!
Sankaritaina - odpalaj, odpalaj Rudzielca 😁 Nie ma się co poddawać.

Tymczasem u nas różnie i podłużnie, tu zaczynamy ciągi w galopie, po czym klusek wymyślą sobie bolące plecki. I to po tygodniu luźnej roboty 🙈 Tak totalnie z nikąd, ot się zblokował, bo w sumie czemu nie. Czekamy na fizjo, a w między czasie lonżing, masowanie plecków z wcierką i jazda z galopem po długim stępie. W galopie puszcza i jest ok, ale kłus nam jakością umarł, ehh... szczęście w nieszczęściu zawody z tego tygodnia wypadły na trzeci tydzień maja, więc gad ma czas na to, żeby przestać udawać księżniczkę na ziarku grochu. Po kilku dniach terapii jest lepsiej, ale dalej nie to, więc proszę o kciuki za szybki przyjazd fizjo.
Przynajmniej mam czas zrzucić nadprogramowe kg, żeby zmieścić się we frak 😝 Pozdrawiamy cały kącik i zostawiam zeszłoroczną fotkę z zawodów. Niech już będzie tak ładnie, depresji od tej hali dostaje 😅
IMG_4567-2.jpg IMG_4567-2.jpg
wątek zamknięty
feno, czyli w sumie potwierdziłaś moje przypuszczenia, że ten 'gorszy' obrazek to w większości przypadków wpływ niewłaściwego treningu/postępowania z tymi końmi 😉
moja klaczka pochodzi z Andaluzji, ale co do hodowli nie mogę złego słowa powiedzieć 😉 wychów w stadzie wolnowybiegowym - od urodzenia zahartowana, konie zadbane, źrebięta po urodzeniu imprintingowane (jakoś dziwnie mi ta odmiana słowa brzmi, ale chyba jest poprawnie?), ja po przyjeździe młodej się nieźle zdziwiłam bo nastawiałam się, że będzie dzikus i czekają nas do przepracowania podstawy takie jak chociażby ubieranie kantara i prowadzanie na uwiązie - nic bardziej mylnego 😉 młoda bardzo kontaktowa, od pierwszego dnia dawała się po całości głaskać 😉 a jak przyszedł czas na nauczenie czegoś nowego to łapała błyskawicznie o co chodzi 😉 (tfu tfu! oczywiście co by dalszych postępów nie zapeszyć 😅 )
twój za to jak z bajki 😉 i wychodziło by, że jakieś pół roku starszy od mojej :P wiec chętnie będę śledzić wasze poczynania jeśli będziesz pisać o postępach 😉 z ciekawości tylko spytam ile ma w kłębie?

kokosnuss bo to jednak liczy się duet koń-jeździec, a tu nawet rasa nie daje gwarancji dobrego zestawienia 😉 każdy ma swoje upodobania/oczekiwania i według nich powinien szukać 😉
wątek zamknięty
any, a to oczywiscie, ja np. nie lubie wrazliwych, miekkich koni, czy z drugiej strony koni bez temperamentu, ale to nie znaczy, ze takie konie sa w jakis sposob "zle" 😉 inni ludzie nie lubia wiecznie nakreconych koni o subtelnosci na poziomie rozpedzonego skladu intercity i tez ich czasem rozumiem 😉
wątek zamknięty
keirashara, bo z tymi zwierzętami naszymi to nie da się nudzić. Ja czasem jadę do stajni z myślą "co tym razem" 🤣 przerabialam już drobne pierdółki, dziurę w policzku, szycie nogi, ściąganie podków średnio co tydzień, ostatnią akcję z nagwożdżeniem, także ten. Kciuki za szybki przyjazd fizjo!

feno, fajnie, że piszesz tu o pre, bardzo ciekawe. 🙂

Sankaritaina super, że wracacie! Powoli, do przodu 😍

Mój zaciesz z galopu i koń okrągły, ja okrągła 😅


received_341354567510009.jpeg received_341354567510009.jpeg
IMG_20210420_214419_483.jpg IMG_20210420_214419_483.jpg
wątek zamknięty
Anai jaki pan taki kram! 😀 a w ogole to zaciesz cudowny ☺
wątek zamknięty
Pozdrawiamy kącik, dawno nas tu nie było 🙂
kokosnuss podziwiam Cię, za cierpliwość i wytrwałość w pracy z tak wyjątkowym przypadkiem😉.
anai, kawał maszyny i sama pozytywna energia z was bije.🙂
U nas też wreszcie wiosna. Cieszymy się z Julką każdym ciepłym dniem. Konie zaczynają regularnie pracować a my tracić kalorie😉
259352.jpg 259352.jpg
253970.jpg 253970.jpg
259357.jpg 259357.jpg
IMG_20210419_085455_800.jpg IMG_20210419_085455_800.jpg
259355.jpg 259355.jpg
IMG_20210421_121454.jpg IMG_20210421_121454.jpg
wątek zamknięty
brzezinka oooooooo jak milo was widziec! 🙂 jak Julka? Widze ze ruda jezdona przez mlode pokolenie a mlody przez Ciebie?
wątek zamknięty
any mój też na andaluzyjskich pastwiskach wychowany, trochę bardziej drama king w obejściu póki co 😉 ale też przyjaźnie nastawiony i szybko łapie nowe rzeczy. Jest z sierpnia 2018, także póki co nie ma w czym tych postępów robić oprócz nauki dobrych manier 😜 i mierzy 155cm w kłębie. Z jakiej linii jest twoja klaczka? Poka ją na jakiś fotkach 💕

kokos eee nie no ja się nie obrażam, po coś w końcu tyle tych ras mamy i jak wiadomo każda zmora znajdzie swego amatora czy jak to szło 😂 Ja miałam takiego nieco bucowatego wielkopolaka do którego osobowości trzeba było się nieomal łomem dobijać więc teraz wolałam coś bardziej... nastawionego na interakcje 🙃 Zdrówka dla kucyka i równowagi psychicznej przede wszystkim 😍

anai mega radość z ciebie bije na tych fotach i nic dziwnego, też bym zacieszała na takim ciachu 🦄

To jeszcze Starego wstawię, bo tylko o Małym ostatnio rozprawiam. A Stary zaczął ostatnio bardzo ładnie chodzić po tym jak mu zafundowałam fizjo i zrobiłam przerwę na samo rozciąganie i spacery, żadnego dresażowego fiku-miku. Zyskał gaz i czuć że wreszcie dobrze mu w swoim ciele.

fiffy.jpg fiffy.jpg
wątek zamknięty
brzezinka oooooooo jak milo was widziec! 🙂 jak Julka? Widze ze ruda jezdona przez mlode pokolenie a mlody przez Ciebie?
faith,
Zasadniczo taki mamy podział, ruda jest Julki a młody mój. Te konie mimo, że z jednej matki są jak ogień i woda. Ruda oaza spokoju a gniady ma swoje za uszami. Generalnie Julka kocha rudą nad życie i świetnie się obie dogadują. W tych zwariowanych czasach jeszcze bardziej doceniam to, że mamy taką odskocznię.

feno, siwy wygląda obłędnie, kawał konia 😍
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
feno, o to nawet nieco więcej jak pół roku różnicy 😉 moja w niedzielę 2 lata kończy dopiero :P więc sobie trochę na konkretną robotę poczekam 😉 póki co do przerobienia mieliśmy naukę podawania kopyt przede wszystkim 😉 no i zaznajomienie z pastuchem zaraz po przyjeździe 😅 a poza tym pseudo nauka lonżowania tak bardziej z ciekawości czy załapie odesłanie na koło i sygnały na odległość - załapała z marszu więc nie męczę :P za młoda jeszcze na regularne lonżowanie 😉 kilka razy brałam ją też w teren na lince jadąc na drugim koniu 😉
jeśli chodzi o pochodzenie - pozwolę sobie podesłać link do rodowodu na priv 😉
a zdjęcia o ile mi się po wrzuceniu nie przemieszają to pierwsze najaktualniejsze 😉 kolejne dwa z zeszłego roku 😉 a ostatnie dwa od hodowczyni (dostałam folder zdjęć młodej z hodowli co było bardzo miłe) 😉

(wrzucam drugi raz bo nie ogarnęłam, że tak długie nazwy plików zdjęć będą widoczne, a edytować załączników się nie dało 🙈😉
Q.JPG Q.JPG
0001.JPG 0001.JPG
DSCN0552.JPG DSCN0552.JPG
0002.jpg 0002.jpg
0003.jpg 0003.jpg
wątek zamknięty
feno oooooo super siwy wyglada! A ciastek mlodziuuuuuuni, to tym bardziej fajnie ze interaktywny 🙂
any tez fajny dzieciak, oryginalna taka 🙂 niech sie zdrowo chowa!
brzezinka e no to super 🙂 widac ze sie dziewczyny rozumieja 🙂 trzymam kciuki za was, bywajcie czesciej!
Keirashara no masz... Ale pewnie szybko sie naprawi przy fizjo i za tydzien dwa bedziecie smigac. Trzymam kciuki za zawody - popaczam na wyniki w internetach! 🙂

A my sobie dalej powoli dlubiemy, w sumie glownie ja nad swoim dosiadem 🙂 niestety z wiekiem wylaza moje asymetrie wiec musze sie w koncu nad tym pochylic 🙂 tymczasem pozdro od ciolkow z pomorza zachodniego 😎
inCollage_20210422_201759669.jpg inCollage_20210422_201759669.jpg
wątek zamknięty
Pozdrawiamy kącik z Synkiem. Pracuje coraz lepiej i coraz ciężej też, zaczynamy powoli robić jakieś ciekawsze rzeczy. 😀
IMG_0854.png IMG_0854.png
IMG_0902.png IMG_0902.png
wątek zamknięty
brzezinka dziękuję, w końcu zaczął się odbudowywać i naprawdę genialnie pracuje 😍 Prawdziwa przyjemność mieć do dyspozycji takiego profesora, sporo się dzięki niemu uczę.

any śliczna dziewczynka i całkiem fajny papier ma 😉 Oby zdrowo rosła! Mi się marzy na starość typowa "jaca campera". Kupiłabym damskie siodło, traje de amazona i wyruszała w niespieszne spacery po posiadłościach (taaa pomarzyć można, zwłaszcza o "posiadłościach" 🤣😉

faith hahah nie ma to jak selfie z ziomkiem, ja mam ich na telefonie z 9389344398 (chyba czas zawołać jakiegoś fotografa 😂😉

flygirl już widziałam fotki na insta, gustowny komplecik. Wszystko pasuje, a zwłaszcza maść konia 💖
wątek zamknięty
brzezinka, o, sto lat Cię tutaj chyba nie było 😉 super Was widzieć, Julka coś startuje?

flygirl, ślicznie wyglądacie, jak milion dolców 😍

faith, z wiekiem też wzrasta chyba nasza samoświadomość. Ja też dopiero teraz zaczynam czuć asymetrię oraz spinanie niektórych mięśni, które powinny być rozluźnione. Ale jak już mamy świadomość swoich problemów to połowa sukcesu 😀 selfie świetne 😍

any, cudna! Strasznie jestem ciekawa Waszych PRE, także chwalcie się postępami i rośnięciem 😉

My dalej powoli wdrażamy się do pracy, nawet jakąś kawaletkę skoczyliśmy 😍 Galopujemy coraz więcej, chłopaka jest też ciut więcej, ale muszę cały czas wszystko robić ostrożnie ze względu na słabe mięśnie.
IMG_20210423_190925_861.jpg IMG_20210423_190925_861.jpg
wątek zamknięty
feno no ten odcień mu wyjątkowo pasuje. Ogólnie wszystko na niego pasuje oprócz - ku mojej rozpaczy - ciemnych brązów.😓 Zmusił mnie do patrzenia na inne kolory czapraków.;😅

anai dziękujemy, a plan jest żeby wyglądać jeszcze lepiej.😎💐 (emotka, której najbardziej mi tu brakuje to :kwiatek🙂 Ej, twój nie wygląda jak na rozruchu, nadal kawał konia. Mało spadł, czy szybko odbił?

keirashara i jak sytuacja, wróciliście do roboty? Pewnie planujesz jechać Drzonków pod koniec maja? Ja się modlę, żebym pojechała tam luzakować, do Białego Lasu nie jadę i mi przykro bardzo.😭

Galopu tego konia nadal nie ogarniam, bo jest za dobry jakościowo dla mnie i mam wieczne schizy, że mu go zepsuję.🙄 Ale tak poza tym, to naprawdę jazda na nim to sama przyjemność. Młode konie są super.😍
IMG_0872.png IMG_0872.png
wątek zamknięty
anai,- no dokładnie, nudy nie ma 🤣 Cudowna radość bije z Waszych fot, najważniejsze, że do przodu 😁
brzezinka, - jakie fajne to Gniade, cóż to za zwierz? 🙂
faith, - no fizjo będzie dopiero 4 maja, więc dostaje już nerwicy 🙈 ale co zrobię jak nic nie zrobię... pilnujemy kondycji, robię co mogę i tyle.
flygirl, - nie wróciliśmy, bo ciągle czekamy na wizytę, szczęście w nieszczęściu w Drzo ma być 4 maja Ania Bajko, a wizytę kogoś innego udało mi się umówić i tak nawet dzień później 🙄 Bajko już go robiła dwa lata temu, a na moje oko to znowu zblokowana miednica, tylko tak z 3x mocniej. Ciśniemy od piątku lonżing na zmianę ze spacerkami, bo jak w zeszłym środę niby było ok pod siodłem i ciut więcej pojeździłam to w czwartek już niezbyt... najgorzej, że tak mu tyłek nosi, że całkowita przerwa nie wchodzi w grę, dziś po dwóch dniach luzu to byłam bliska przerobienia go na karmę dla kotów 😝
Drzonków oczywiście chcę jechać, póki tu jeszcze jesteśmy, po drodze jest Kliczków, ale nic z tego 😓 Tak czy tak jestem na miejscu, więc jak będziesz to pewnie się spotkamy 😉 Synek jedzie startować? Czy on tylko domowy?
wątek zamknięty
Z synkiem jest ciężka sprawa logistyczna, więc zobaczymy jak to wyjdzie. Nie ukrywam, że chciałabym na nim cos wystartować, no ale...

Oby moja zawodniczka była gotowa z dwoma końmi, wtedy musi mnie wziąć.😎
wątek zamknięty
keirashara u nas przez jakiś czas był podobny temat na taśmie, przyczyną w naszym przypadku okazało się siodło, a ja biedny student stałam się bankrutem. Czego to się dla tych szkap nie robi 🙄😅
anai Ten twój chłopak jest takim olbrzymem! U nas w kucykowej stajni najwyższy koń ma może 162cm i widok takiego smoczyska jak Twój to jest wow 😍
Flygirl piękny ten młodziak, on jest kary czy taki ciemny kasztan?

A u nas jak wcześniej wspomniana wymiana siodła z powodu bólów pleców, ale mamy już zamówione nowe siodło i teraz pozostaje 3 miesiące na nie czekać. Czasem coś się pobujamy w skokowce pożyczonej, ale pracując przy koniach to czasem nie chce mi się już na nie patrzeć po pracy 😅 także mocno niedzielny ze mnie jeździec, ale kucynce to służy bo pomimo większej ilości wolnego niż roboty jest cudowna. Głównie to chodzimy sobie na spacer w teren z psem i chillujemy. Wszyscy na mnie w stajni krzyczą, że takiego mam super konia i czemu nie jeżdżę, a kucynka za 3 dni w sumie dopiero kończy 4 lata.
Kilka fotek z wczorajszego rozruchu, jeszcze sporo pracy mamy w kłusie, ale weźmiemy się za to na spokojnie jak przyjdzie nasze siodło. 🙈
B5BA366C-A2D7-4E91-93DE-D3BF5D06DD00.jpeg B5BA366C-A2D7-4E91-93DE-D3BF5D06DD00.jpeg
66C7D9E3-CF1E-4837-A6E9-20D5B5A718C9.jpeg 66C7D9E3-CF1E-4837-A6E9-20D5B5A718C9.jpeg
4B053118-D148-45D3-B920-9D4B6585E840.jpeg 4B053118-D148-45D3-B920-9D4B6585E840.jpeg
wątek zamknięty
Anai dobrze mlody wyglada, serio! Mlody jeszcze to pewnie szybko sie zregeneruje, wiec mysle ze szybkowam zejdzie 🙂
keirashara Ania Bajko jest świetna, na pewno was ogarnie. Staw krzyzowo biodrowy mogl sie przyblokowac, racja to. Tez przerabialam 🙂
dairoxroxi kucynka taka młodziutka? 🙂 to faktycznie nie ma sie co spieszyc 🙂 szmatki sztosik! Jak juz pisalam w innym watku 🙂

A propos dlubania i świadomości ciala... Zaczelam pracowac z fizjoterapeutka. Jako ze jestem krzywa okrutnie i mam spore ograniczenia w zakresie ruchu w biodrach - no to czeka mnie sporo pracy.
Duzo tez mysle w trakcie jazdy o tym gdzie mam napiecia, srodek ciezkosci, czy siedze prosto...zmudna robota.
Tez macie takie rozkminy czy jestem jedyna? 😉
Mam nadzieje ze za miesiąc-dwa zobacze jakies efekty rowniez w siodle 🙂
wątek zamknięty
O. To ode mnie bylo, nie wiem czemu uzytkownik usuniety 😅
wątek zamknięty
Kimkolwiek jestes usuniety uzytkowniku 🤔 tez mam takie rozkminy non stop jak tylko kon mi nie daje za duzo innych pilniejszych zajec powiedzmy. W momentach korekt albo na trudniejszych koniach zawsze mam rasowego garba 🙄 za to dzieki wspinaniu chociaz fizycznie i kondycyjnie w miare ogarniam i nawet jakes miesnie core chyba sie pojawiaja 🙂

dairoxroxi, kucynka sliczna i proporcje ma jak duzy kon, tylko czaprak na pol klody zdradza, ze to jednak kuc 😉

Wet nam rozpisal plan rehabilitacji w oparciu o wyjazdy w teren i klusy po prostej, wszystko fajnie, ale chyba wrocimy na plac 😂 ostatnio bylo grane "ja chce galopowac i g.... mnie obchodzi twoje zdanie" w kombinacji z roznymi przytupami w miejscu na kazdego mijajacego nas TIRa, cholery idzie dostac i momentami az srednio bezpieczne to bylo.
Normalnie ja te tiry obchodza jak zeszloroczny snieg, ale na dlugiej prostej to piekny pretekst zeby pobiegac... w reku "ploszy sie" (czytaj: probuje pogalopowac na pale) juz na literalnie WSZYSTKO 😑 zycie z kontuzjowanym koniem takie piekne 🤣

Za to jak dobrze pojdzie w sobote kon nr 2 bedzie juz u mnie, tj jesli przejdzie tuv. Wiec jest stres 🙊
wątek zamknięty
To ja bylam, to ja!
Tez staram sie cwiczyc w domu, na pewno poprawilam gibkosc i elastycznosc, ale jednak z asymetriami nie dam rady sama 🙂
Moj kon jest genialny w pokazywaniu ze krzywo siedze, bo odmawia wykonania ruchu/elementu albo niemilosiernie sie krzywi. Tylko nie zawsze jestem fizycznie w stanie to poprawic.. Starosc kutwa no :/

Kokosnuss kciuki trzymam za nowego wobec tego i za kucynke tez 🙂 pochwal sie jak powiekszysz stado oficjalnie 🙂
wątek zamknięty
Moj kon wali z zadu pod sufit jak krzywo siedze :P tj na oparcie na jednym strzemieniu albo na pochylanie sie nad szyja. Swiadomosc wlasnego ciala plus milion 🤣
wątek zamknięty
A tak, to jest jasny przekaz 😅
Moj raczej np odmawia galopu, albo gnie sie w chinskie 8 albo rozpada w tryb 'klus sulkowy'.
Niemniej jednak, ciezki rap 🙂
Kiedys to jezdziectwo bylo latwiejsze 😎
wątek zamknięty
Kiedys to jezdziectwo bylo latwiejsze 😎
Święte słowa!!!
wątek zamknięty
kokos i jak tam nowy konik? Kupujesz? 😍

Wczoraj był Dzień Konia i mój dostał w prezencie... kastrację 😝 Wyrodna madka ze mnie ale cieszę się że mamy to już za sobą i jak tylko będzie zagojony i opadnie testosteron to zostanie przeniesiony na padok z kumplami.
Btw jak go kupiłam to wszyscy się dziwili po co mi taki gówniarz na którego jeszcze z rok tyłka nie posadzę, a mnie takie pierdoły jak pierwszy raz na myjce, pierwsza lonża etc cieszą bardziej niż jakieś piaffy i pasaże na Starym 😝

bombon.jpg bombon.jpg
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.