Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 kwietnia 2021 09:22
Przydałoby się też przywrócenie oznaczenia, która wiadomość została odczytana. Teraz można się tylko domyślać, wcześniej widać było że ktoś w to wszedł.
Aaaaa w pw, to faktycznie nie zrozumialam. Ajm sorry 🙂
O, fajnie, że ulubione wróciły 🙂
A czy link do nich mógłby się znaleźć też na górnej belce, obok głównych działów?
Screenshot 2021-04-22 at 11.59.32.png Screenshot 2021-04-22 at 11.59.32.png
Mam jeszcze takie sugestie:

1. Pod okienkiem nowej wiadomości: wstawianie linka, podkreślenie, rozmiar i kolor czcionki

2. Belka z działami forum - też na dole, żeby nie trzeba było przewijać strony.


I takie pytanie: czy opcja usunięcia postu przez autora zostanie, czy będzie zablokowana?

I sugestia: usunąć z Technicznych wątki z innych działów, typu Lej w Bryczesach czy Gdzie Jeździć w Trójmieście.
Chciałam powiedzieć, że po paru dniach naprawdę nawet się przyzwyczaiłam. Nawet do braku mojej ulubionej funkcji, czyli wątków od ostatniej wizyty. Co prawda nadal na komputerze oczy mi się szybko męczą, ale w zamian teraz chętniej odpalam forum na telefonie, wcześniej robiłam to naprawdę sporadycznie. I na plus jeszcze opcja dodawania większych zdjęć w png
Uparcie ucina mi połowę odpowiedzi, nawet przy próbie edycji, więc piszę kontynuację tutaj.

Png

edit. omg, no nie napiszę do końca tego, nie wiem o co chodzi.

edit 2. Próba nr 4.

Nawet do pojawiania sie zdjęć jako miniaturki, które trzeba powiększyć da się przywyknąć.

Aktualnie najbardziej przeszkadza mi mały rozmiar avatara i brak tych wszystkich odnośników pod nazwą. Wcześniej czytając wątek wystarczyło widzieć kątem oka obrazek i już się wiedziało kto, co pisze. Teraz i avatar i nazwa są mało wyraźnie zaznaczone.

edit. 3 No nareszcie. Wychodzi na to, że nie mogłam użyć < i od tego miejsca wywalało wszystko.
To teraz ja :P Powstały te ulubione wątki, pododawałam trochę i chciałam sobie życie uprościć i skrót do rv zrobić od razu do /forum/ulubione, ale okazuje się, że nie mogę wejść poprzez ten link, bo pokazuje, że nie mam wątków dodanych, tylko muszę kliknąć odnośnik na głównej stronie forum i dopiero wtedy działa.
A ja tak tylko wrzucę na temat rzekomego przystosowania forum do telefonów. Jak widać przy linkach dalej się rozjeżdża.
7CA7419E-8905-4381-9490-93DD05E299EF.png 7CA7419E-8905-4381-9490-93DD05E299EF.png
F86EC24D-73E6-46B0-A819-0DF65425DE3B.png F86EC24D-73E6-46B0-A819-0DF65425DE3B.png
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2021 09:34
Mi mocno doskwiera wielkość zdjęć. Strasznie małe, na telefonie to już w ogóle z lupą trzeba.
No i brak emotek na kompie.
wiem że już było ale strasznie doskwiera mi:

- brak możliwości powrotu do głównego działu czy chociaż do góry strony jak już się jest na samym dole wątku.

-że kliknięcie na nazwę użytkownika powoduje otwarcie karty tego użytkownika a nie dodanie jego nazwy do mojej odpowiedzi 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 09:49
budyń, z tego co sprawdziłam to 'u mnie działa', wiem, najgorsze co można powiedzieć. Wczoraj kilka razy mi pokazywało przy odświeżaniu że nie mam ale kolejne odświeżenie rozwiązywało problem 🙂
zembria, emotki na kompie są, w dolnym lewym rogu pod polem do pisania postu

Wrzucam Wam na weekend ankietę, polecam wypełnić i proszę myśleć głównie o starej wersji i podejść w miarę bez emocji do odpowiedzi 😉
https://forms.gle/SV8oTfDTGdi3pXko9

root po weekendzie będzie mógł ją podpiąć też w innych częściach forum, by Ci, którzy tu nie zaglądają mieli takie same szanse na wypowiedzenie się.

No działamy. Będzie fajnie, serio 😁
Miłego piąteczku!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2021 10:15
Ja mam kwadraciki... i tu by się emotka padająca na twarz przydała.
xxagaxx ja to nawet nie wiedziałam, że jest taka funkcja, że po kliknięciu na nazwę ona się dodaje i wszystko ręcznie klepałam 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2021 10:30
Ja też. Nie raz się rypnęłam, bo źle czyjś nick przeczytałam.
smartini, wrzuciłam również jako przypięty post na grupę facebookową.
Do kiedy dokładnie ankieta będzie aktywna?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 10:52
Ascaia, będzie to trochę zależeć od tempa, w jakim będą wpływać odpowiedzi, chciałabym zebrać sensowną ilość odpowiedzi by miało to wartość 'badawczą'. Strzelam w jakieś 2-3 tygodnie, jak będę miała ją zamykać to dam znać kilka dni wcześniej żeby Ci, co odkładają na ostatnią chwilę mogli się zmotywować
Zagadkowe działanie (nie żeby przesadnie uciążliwe 😉😉
- jak wchodzę po raz pierwszy na główną-forumową, to mam trzy działy
- jak odświeżę – dochodzi dział ulubionych
I to się powtarza (chyba po każdym nowym odpaleniu przeglądarki).

PS Trochę może i tęsknię za starymi ikonkami, ale za to nowe siedzą grzecznie w linijkach tekstu. W starych niektóre skutecznie powiększały odstęp między wersami.
Fokusowa, zembria, no ja musiałam się przed chwilą powstrzymać,odpisując, żeby na wasze strony nie przejść 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2021 11:12
Ankieta zrobiona, przy jej wypełnianiu znalazłam jeszcze jedną rzecz - ten jasnoszary tekst „zobacz mój profil” na tle tej jajecznicy jest bardzo słabo widoczny, w dodatku jest dość mały, wiec się sporo naszukałam.
ankieta zrobiona.
Btw. jeszcze uważam ze te znaczki że nowy post w wątku, są STRASZNIE nie widoczne, trzeba skupić wzrok żeby zobaczyć że jest nowy post.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 11:16
Facella, strona wizualna będzie znacząco poprawiona, w tej kwestii możemy spokojnie polegać na moon, pierwsze szkice wyglądają bardzo obiecująco 🦄 na pewno będzie zgrabnie, czytelnie i niczego nie trzeba będzie szukać 🙂
Ankieta wypełniona 🙂 Tam opisałam czego mi brakuje, więc nie będę się powtarzać. W każdym razie trzymam kciuki i mam nadzieję, że w ramach spełniania życzeń nie przesadzicie w drugą stronę 😉 Poza drobiazgami mnie się obecna wersja forum podoba. Fajne, lekkie forum, bez nadmiaru ozdobników. Przywróćcie "wątki nieprzeczytane od ostatniej wizyty" i opcję "przeczytane" będzie ok.

Mam tylko problem z logowaniem na telefonie. Wydaje się, że zalogowałam się poprawnie, ale od razu wyrzuca mnie do ogłoszeń. Nie jestem w stanie przejść stamtąd na forum, więc wchodzę jeszcze raz od nowa i okazuje się, że nie jestem zalogowana. A mam zapamiętane hasło w przeglądarce i do tej pory to działało.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2021 12:13
Ja też wypełniłam, ale oczywiście zapomniałam dopisać wszystkiego. Wpadło mi jeszcze, że fajnie gdyby była możliwość oddawania zdjęć w pw, czy forumowych czy z ogłoszeń.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 12:19
deidre, Z logowaniem jest trochę bubel wynikający z architektury portalu, mamy już projekt nowej więc będzie to wyprostowane i proces logowania będzie bardziej intuicyjny.
Chwilowo, zanim tego nie wyprostujemy (zajmie to trochę czasu) z ogłoszeń można przejść linkiem w stopce, pewnie tymczasowo dodamy przejście z 'moja re-volta/moje konto żeby było spójnie zanim nie wjedzie nowsza wersja

Też nie planujemy koncertu życzeń bo to zwyczajnie niemożliwe, ani technologicznie, ani logicznie 😀
Dzięki za odpowiedź. Nie śpieszy mi się bo na telefonie czytam rzadko.

Najważniejsze, że jesteście otwarci i chętni do działania 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 13:40
Post został usunięty przez autora
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 13:42
smartini stare forum stalo na takim systemie ze ja sie czulam jakbym z 10-15 lat do tylu sie przeniosla
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 13:45
w sensie?
Wpadło mi jeszcze, że fajnie gdyby była możliwość oddawania zdjęć w pw, czy forumowych czy z ogłoszeń.
zembria, właśnie chciałam rzucić, że było by to fajne i wygodne - nawet podesłanie durnego potwierdzenia nadania przesyłki czy dosłanie dodatkowych zdjęć przedmiotu z ogłoszeń było by o wiele prostsze 😉 na pw tak samo czasem chciało by się dorzucić jakieś zdjęcie, a bez galerii to się lekko pod górkę robi 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 14:46
w sensie?
smartini, wybacz probowalam wpisac wiadomosc ktora mi forum ucielo w usunietej wiadomosci i niby bylo dobrze a teraz widze ze znowu skopsalo 😒

Chodzi o to ze masz racje, ze poprzedni system byl stary i trzeba bylo go totalnie zastapic co wiaze sie z diametralnymi zmianami. Ze to ze wszyscy uwazaja ze to forum jest be to normalne, bo wyrobili sobie takie a nie inne wzorce uzytkowania - gdzie co jest i jak dziala. I tak samo jak mamy X w prawym gornym rogu tak byl np. podglad wiadomosci przed wyslaniem. 100% sie zgadzam ogolnie i masz moj glos. Zostalo to zrobione od d...y strony ale jesli jest taki przeskok generacyjny w technologii to zmiany beda duze i tyle. Jakby byly coroczne reiteracje chociazby tego co jest to by sie do tego doszlo tylko kto ma na to czas... juz nie wspomne ze pisanie tego nowego forum od dechy do dechy to szacun dla roota, zwlaszcza jak to robi sam. I to za darmo.

A od siebie dodam ze na poczatku tez mi sie nie podobalo a teraz w sumie mi pasuje, juz sie przyzwyczailam. Alleluja ze jest w koncu wersja mobilna i z tego sie ciesze.

A jak ktos jeszcze nie zasugerowal... to chcialabym przycisk LUBIE TO. Lapka w gore. Serduszko. Cokolwiek 😃

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się