Co mnie wkurza w jeździectwie?

Ale co wam do tego kto na co wydał swój hajs? Może zajrzymy do waszych kieszeni?


skoro to były jakieś publiczne zbiórki to chyba nie jest zaglądanie do kieszeni - tylko stwierdzenie faktu.
Zreszta  kto bogatemu zabroni przewalać (imho bez sensu) hajs  😁
Siesiepy   Ponczek bez rączek
14 kwietnia 2021 16:15
Facella a nic mi do tego. Jedni wydają miliony na apke wyświetlająca diament, inni na treningi z rekreacyjnymi influencerami. Nie zmienia to faktu, że może mnie to zwyczajnie dziwić.  🙂
NIe, że wkurza, ale śmieszy troszkę tak:
mam wrażenie, że polska definicja "koń gorący" znacząco różni się od amerykańskiej🙂

Oglądam jakieś youdupy i normalnie (w ujeżdżeniu szczególnie) non stop najważniejsze, że koń "grzeczny"... czyli nie , że naumiany i wychowany tylko, że w moim odczuciu no taki trochę zmulony.
A jak już się pojawia, koń, który czasem bryknie czy machnie głowa to o laboga- zbójca dziki.
Piszę wiadomość testową, żeby obaczić jak to teraz działa 😝

kotbury To się świetnie łączy z opowieściami EliPe z zagranicznego wątku 😅
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 kwietnia 2021 15:17
Wątki się teraz otwierają od pierwszej strony? Czy jakoś nie tak klikam w nowym formacie?
Nie, zniknęło otwieranie na ostatnim poście. Forum zmieniło się na totalnie niefunkcjonalne, przynajmniej w mojej opinii. Dramat.
Nie zniknelo, ale objawia sie w przeczytanych/udzielanych watkach.
Kurcze, a ja nie mogę się normalnie zalogować, wywala mi że niewłaściwe hasło. Nosz kurde! Musiałam przez fejsa 🙁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 kwietnia 2021 20:51
Przydałby się wątek o problemach z nowym forum, żeby informatyk mógł na bieżąco ogarniać.
Watrusia, ja sie zalogowalam haslem sprzed pol roku, adres email tez sie nie zgadzal, takze tak. I nowe emotki sa do d.... 😭
Przydałby się wątek o problemach z nowym forum, żeby informatyk mógł na bieżąco ogarniać.
Na_biegunach, w technicznych jest 'Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.' myślę, że to dobre miejsce do tego typu zgłoszeń 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 kwietnia 2021 21:05
Watrusia, ja sie zalogowalam haslem sprzed pol roku, adres email tez sie nie zgadzal, takze tak. I nowe emotki sa do d.... 😭
kokosnuss,

Oj Tak Tak! Emotki =='
Przydałby się wątek o problemach z nowym forum, żeby informatyk mógł na bieżąco ogarniać.
Na_biegunach,
Ja tam nie wiem czy informatyk ma czas zeby przeglądać na wątki konikowego forum, skoro jest tu tylko administratorem technicznym. Na dole informacji o nowym forum jest link do zgłaszania problemow który przekierowuje do priva do roota 🙂

Mnie sie ikonki bardzo podobają, te stare były już mocno stare 😜 wiały pierwszą wersją GG 😅
azzawa, Oj tam, te emotki miały swój urok, nie we wszystkie aspekty życia trzepa wpychać "nowoczesność" 😉
Mnie denerwuje brak "ulubionych wątków". Czy ta opcja zniknęła, czy po prostu nie potrafię jej znaleźć?
Reyline, ma się pojawić za kilka dni, na razie jej nie ma
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 kwietnia 2021 16:27
https://instagram.com/__hakamada__?igshid=lqaqopzcxf6p
Nie przekonuje mnie ten chudy trzylatek jeżdżony na padzie i halterku... I skąd tu prawie 8000 obserwujących??
Pati2012 bo to coś ma ponad 22 tysiące subskrypcji na yt xDDD
https://www.youtube.com/channel/UCscItMhqRCj5opAIptd-u5w/featured
Mnie tam bardziej zastanawia luzem latający koń przy ulicy i w lesie, gdzie można trafić na więcej ludzi/koni/innych zwierząt/aut niż się może wydawać 😉
Sasini, co do ulicy, to się zgodzę, ale mało tu filmików i zdjęć forumowiczów, którzy w teren jechali z luzakami? Ten koń się mimo wszystko pilnuje, fakt trochę to ryzykowne, ale zwierzak odczula się na wszelakie, potwory zagryzające konie😉 Całkowicie odstresowany. W latach jak jeszcze jeździłam w klubie, to opiekowałam się kobyłą, która też tak chodziła za mną, śmiali się w klubie żebym chociaż dla przyzwoitości, zakładała jej kantar. Szkoda że moja własna konina tak nie chodziła, ale ona była za bardzo niezależna.
Powiem tak ja rozumiem i szanuje więź z koniem bo to godne podziwu. Ale koń to nadal tylko koń. Fajnie jakby dziewczyna miała w tym wszystkim jakiś zdrowy rozsądek bo zwierze może się zachować instynktownie i to będzie ponad „więź”. To że my ludzie myślimy sobie, o fajnie konik za mną biega i jest taki nierozłączny, oh jak super. Do czasu, aż się coś stanie. Może ja widziałam za dużo wypadków, nie wiem ale jak dla mnie to jest gruba przesada. Dziecko się bawi, bo się naoglądało filmów. Jak się stanie tragedia to będzie płacz. No i dodam jeszcze, że najgorsze w tym jest to że już inne dzieci ją naśladują i się chwalą jak to spacerują z koniem bez niczego. ”.Watrusia,
Na szybko przejrzałam jej profil i nie rzuciło mi się nic tragicznego w oczy. Fajnie dziewczyna się bawi, koniowi chyba krzywda się nie dzieje.

Przy ulicy takiej typowej widzę konia u niej zawsze na uwiązie a te puszczania luzem w lesie - może i mało bezpieczne ale jeśli dzieje się to niedaleko stajni to bym
Przymknęla na to oko...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 kwietnia 2021 11:17
no puszczanie konia luzem zupełnie nie przekonuje...
chociażby może go myśliwy pomylić z jeleniem czy innym dzikiem.. a i skąd pewność, że zawsze wróci do stajni albo latając luzem nie wleci w jakieś bagno czy inną dziurę?
Wystarczy zobaczyć pare jej filmów na yt. Ja tutaj nie chce teraz być odbierana za osobę „hejtującą” tylko raczej zwrócić uwagę, ze super praca z koniem tylko więcej zdrowego rozsądku przy tym.

Edit. Dodam że na jednym z jej filmów na yt jest fragment gdzie wychodzi z lasu na drogę i łapie tego konia pare metrów przed samą jezdnią. Nie widząc w tym żadnego problemu.

Druga rzecz jest taka, że z lasu korzysta wiele ludzi. A wszyscy myślą, ze jak w chodzę do lasu to jestem taki totalnie sam. Nie prawda i nie mam tu na myśli dzikich zwierząt. Ludzie chodzą, jeżdżą na rowerach, jeżdżą autami, są inni jeźdźcy na innych koniach. Co w przypadku zderzenia z obcym koniem? A co w przypadku spotkania agresywnego psa? Wiecie jest wiele aspektów które trzeba brać pod uwagę i lepiej jest mieć wtedy konia w miarę możliwości „pod kontrolą”.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 kwietnia 2021 15:15
Zgadzam się z Sasini. Miałam znajomą z taką "więzią, puściła konia 2-3 km od stajni w lesie,. Szedł, a potem lota i nie ma. Szukaliśmy go, ale nic. Znalazł się na 2 czy 3ci dzień w stajni u jakiegoś rolnika, który go złapał. Na szczęście nic się nie stało.
Teraz też puszcza innego konia luzem w lesie - przy dużo bardziej ruchliwej trasie i pytałam czy po tamtej akcji się nie boi. Odpowiedziała, że tamten koń był indywidualistą, a ten nie jest.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2021 01:31
Nie wierze w to co czytam...
https://zrzutka.pl/9c5gwh
Na Facebooku rozgorzała dyskusja - paniusia musi mieć konia pre i to takiego za 40 tys. zł, a ze od roku nie pracuje, to jej nie stać, więc DAJCIE.
Kobieta zachowuje się jak rozkapryszona 12-latka, jej wypowiedzi są chamskie i bezczelne, zachowuje się jakby te 40 tys. to był pikuś i wyskakujcie z hajsu.
No i oczywiście zarzeka się, ze poprzedni koń był ubezpieczony bla bla bla, coś słabe to ubezpieczenie skoro ani grosza jej nie wypłacili...
Czy tylko ja uważam to za naciągactwo, widzimisię i skrajny brak odpowiedzialności?
W sensie... nawet jak uzbiera na tego konia, to co dalej? Skoro teraz jej nie stać na kupno, to nagle po kupnie magicznie będzie mieć na utrzymanie i „wszelki wypadek”?
A na jakiej grupie ta dyskusja? Ja mega współczuję takiej historii. Niby zwykłe padokowanie, nic ekstremalnego i tak tragiczny wypadek. Ale również mam zawsze ambiwalentne odczucia kiedy ktoś zbiera na takie rzeczy jak kupno konia. Zwłaszcza dziwi mnie utworzenie zrzutki dzień po uśpieniu konia. Ale jak ktoś chce sponsorować komuś marzenia to jego wybór.
Co do lasu. Jadę sobie kiedyś galopem, niedaleko od stajni, najbliższy lasek - a tu nagle w poprzek, trawiastą przecinką, godnie zasuwa motocykl, taki dłuuugi.. Śliczny - szafir i chrom. Szczęściem udało się stanąć tuż przy jego baku. Więc czy lasy takie bezpieczne - śmiem wątpić.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
24 kwietnia 2021 02:09
https://www.facebook.com/groups/583178458365058/permalink/4646472532035610/
Z jednej strony zgadzam się z Facellą z poprzedniej strony:
Ale co wam do tego kto na co wydał swój hajs? Może zajrzymy do waszych kieszeni?
A z drugiej jest tyle bardziej "szczytnych" i moim zdaniem bardziej potrzebnych zbiórek, że aż smutno, że ktoś potrzebuje naprawdę pomocy a dostaje kto inny. Ja tam w każdym razie nie wspieram.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
24 kwietnia 2021 02:12
Facella, też we mnie zawrzało.
Wiecie, jak już pisałam, bez konia GP za 150 tys. mnie też nie ma, jak jej bez PRE. To ten, kto chętny się zrzucić? A potem zrzucić się na teningi w pro pensjonacie? Marzenia innych trzeba spełniać, spełnijcie moje.
Zbieranie na konia "egzotycznej rasy", jawnie przyznając się że się nie ma dochodu, to sorry, ale już skrajny debilizm. Bo jak wyłoży choćby na jego utrzymanie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2021 02:27
Ja jestem daleka od zaglądania do portfeli, zgodnie z tym co Muchozol cytuje. Kto będzie chciał ten wpłaci i nic mi do tego. Chodzi mi jedynie o to bezczelne podejście i brak odpowiedzialności za to, co się stanie po realizacji zbiórki - kolejna zbiórka na utrzymanie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się