Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko

Jeahhh Calinek jest moj💕 chcialam adrie ale nie wiedzialam jak licytowac a tu juz bylam troche czujniejsza🙂 jednak sie nauczylam! Takze mam 1 kucka za 9800-nie malo.0246974398934E+34; Ale przynajmniej bedzie mial super nowy dom
Apsik 9800
86DDAA62-16EE-4C35-80F4-CBB77D9A8BD0.png 86DDAA62-16EE-4C35-80F4-CBB77D9A8BD0.png
Apsik 9800
86DDAA62-16EE-4C35-80F4-CBB77D9A8BD0.png 86DDAA62-16EE-4C35-80F4-CBB77D9A8BD0.png
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2021 13:21
azazu93, dokładnie
pestka2012 gratuluję 🙂 Choć cena za kucyka zabójcza 😉
Zabawna sytuacja przy koniu Dafne - było 17 900 i ktoś chyba chciał dać więcej o te 300 zł, ale wbił 179 000,03. No cóż, ktoś straci wadium. 😅
O matko 😲
Melanie oj tam, skąd wiesz, może zapłaci 🤣 kto bogatemu zabroni 😎😎

Wiecie co, ja raz w życiu kupiłam konia ze zdjęcia, było to bodaj osiem lat temu. Surowa 3,5latka NN za 2,5 tys. Ba! Miałam ten komfort, że na miejscu mogłam się rozmyślić. Ale z racji tego, że przejechałam prawie 500km to mi się nie opłacało rezygnować i wzięłam. Jasne, ceny od tego czasu poszły mocno w górę, no ale dla mnie to nie do pomyślenia, żeby dawać tyle pieniędzy za konia którego nawet w ruchu nie zobaczę, nie poznam charakteru itd. No, ale tak jak już powiedziałam "kto bogatemu zabroni" więc niech się bogaci biją 😎😎
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2021 10:19
HEIDI ktoś wie ile ma lat ? paszport niewyraźny :/
I kolejna dwulatka poszła za 48tys.😎 A mówią, że kryzys i biedne społeczeństwo 🤣🤣
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 12:06
I kolejna dwulatka poszła za 48tys.😎 A mówią, że kryzys i biedne społeczeństwo 🤣🤣
NowaJa, czyzby to ta po Zanzierze? 🙃
Tak, dokładnie 😉
tak 🙂 czy jest to koń wart takiej kwoty pozostawię do oceny tym którzy się znają na źrebakach 🙂



Ja przy takich kwotach wolałabym kupić na tradycyjnej aukcji - jednak można konia zobaczyć w ruchu etc. Ja bym tyle nie dała za kota w worku a i ciekawsze źrebaki widziałam za lepszą kasę ALE jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o ocenę źrebaków, także możliwe, że moja ocena jest zupełnie nietrafiona 😉 . Może ktoś zna tego konia i wie że to turbo prospekt.

Jednak mnie ta aukcja dała do myślenia - za granią aukcji koni jest pełno i to nie tylko elite choice - także dla ludzi chcących kupić konie ze średniej półki. Państwowe stadniny powinny iść tą drogą moim zdaniem - na pewno więcej chętnych by było na konie, a i może by się znaleźli kupcy z za granicy. Teraz trzeba jeździć, pytać, szukać info - nie kazdemu się chce.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 12:13
Tak, dokładnie 😉
NowaJa, az poszlam sprawdzic. No ludzie sa niesamowici. Za taka kase to by spokojnie fajnego konia w podobnym wieku kupili. Z mozliwoscia obejrzenia przez weta i w ogole XD
Ba, jakby sie uparl to i za te kase kupily jakiego zrebaka w Vechcie bo tam sie ceny of 4.000 eur zaczynaja na aukcji.

Serio Zanzier to taki dobry ogier ze sie wszyscy rzucili? 😅 bo nie dalej jak rok temu widzialam na volcie roczniaki po nim, z obustronnym niemieckim (ujezdzeniowym) pochodzeniem za 20tys +/-

Ide w takim razie szukac API pod aukcje i zakladam konski portal aukcyjny 🤣🤣🤣🤣
W vechcie to chyba bez vatu?

Przynajmniej u nas tak jest, na aukcji do cen trzeba doliczyc vat + 10% marzy, wiec realne ceny na januszowych aukcjach srednich koni tez nie powalaja.
Klacz Filozofia po Tjungske sprzedana za 32 300 zł. Te ceny coraz bardziej mnie zaskakują... Chyba, że zakupił ktoś kto zna konia osobiście.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 12:23
W vechcie to chyba bez vatu?

Przynajmniej u nas tak jest, na aukcji do cen trzeba doliczyc vat + 10% marzy, wiec realne ceny na januszowych aukcjach srednich koni tez nie powalaja.

kokosnuss, tak - bez VAT. Ale jakby nie bylo patrzac na filmik jw. a co mozesz sobie kupic za 48tys zl to dla mnie jest no brainer. Moze ja sie nie znam za źrebakach ale moje laickie oko widzialo fajniej ruszajace sie (i z lepszym pochodzeniem) za te same pieniadze.

Mysle ze ponprostu chetnych na te klacz bylo duzo i sie ludzie wzajemnie przebijali. Bo to musi byc okazja jak u komornika 😅 Przeciez nawet u Cichoniow na Foals Auction chyba bylo taniej kupic cos wyselekcjowanego i tez po Zanzierze albo i lepiej, za podobna kase.
Wiele scenariuszy jest możliwych - dłużnik brać udziału w licytacji nie może, ale osoba podstawiona przez niego - już tak 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 12:28
Wiele scenariuszy jest możliwych - dłużnik brać udziału w licytacji nie może, ale osoba podstawiona przez niego - już tak 😉
Aga_Leming, tez mam takie przeczucie, jak chca to niech placa 😉
Ja rozkminiam po cichu kto tam jaki przekret moze robic, ale za malo sie znam na polskich realiach i przepisach niestety zeby zrozumiec, jak w tym by szlo uprac troche kasy..

Ze losowi, uczciwi ludzie tak bardzo chca miec takie se konie z zdjec to nie wierze jakos.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 12:45
Ja rozkminiam po cichu kto tam jaki przekret moze robic, ale za malo sie znam na polskich realiach i przepisach niestety zeby zrozumiec, jak w tym by szlo uprac troche kasy..

Ze losowi, uczciwi ludzie tak bardzo chca miec takie se konie z zdjec to nie wierze jakos.

kokosnuss,

Przeciez Zbyszko i tak sprzedaje nadal inne konie na slupa. Cos moze w tym byc.

Moze po prostu podbijaja ceny liczac ze kon sie sprzeda za niebotyczna sume do kogos i tak splaca dlug koniem wartym 1/2 tego co ktos zaplacil.
Myślę podobnie. Ciekawe ilu by było chętnych jakby tego samego konia wystawili w ogłoszeniach za chociażby 40 tys 🤔 jakoś śmiem wątpić że tak szybko znalazłby się tłum chętnych. Ale może się nie znam 😉
Ale licytacje chyba też mają to do siebie, że ludziom się instynkt hazardzisty włącza 😅
donkeyboy
Zanzier ma dobry marketing i bardzo ładnie obrazuje jak jest ważny.
Nie zauważyłam u nas sensownej promocji ogierów czy to stacji zagranicznych czy rodzimych, pomijając Cichoń bo oni się do tego przykładają.
Ludziom się chyba wydaje że ogier wypromuje się sam i że ogłoszenie o stanówce jest w zupełności wystarczające.

W okolicy Vechty źrebaków jest na pęczki, każdy coś znajdzie, za 5 tyś można kupić dobrego odsada z dobrym pochodzeniem, za 8 tyś już rokującego a za 10 i więcej prawdziwy prospekt.
Trzeba tylko pojechać, umówić się na spotkania, spędzić te 2-3 dni jeżdżąc a potem już tylko ogarnąć vet-check, papiery wywozowe i transport 😉
Na licytacjach koni sie swietnie pierze brudne pieniadze, ale to latwiej prywatnie a nie na komorniczej... Nie wiem, jak taka licytacja w Polsce wyglada od zaplecza, na jaki rachunek trafia te pieniadze i kto sprawuje nad tym nadzor 🤔
dla porównania https://verdener-auktion-online.com/en/auctions/details/8th-verden-auction-online-foals-25
patrząc że 48tys zł to mniej więcej 10 tys euro biorąc pod uwagę podatek to jednak sporo lepszych źrebaków z lepszym papierem bym kupiła za tę kwotę w Verden 😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 kwietnia 2021 13:24
jabooshko, to prawda ale mi by sie chyba zdrowy rozsądek też włączył przy takich cenach 😅

Iskra de Baleron, no zgadzam sie totalnie z tym co mówisz. Ja wiem że Zanzier ma mega popularność w Polsce ale czy jako ogier, on sam jest taki dobry? Wydaje mi się że jest mnóstwo źrebaków po nim, czy są jakieś wybitne to nie sądzę aczkolwiek to zależy też od matki. A skoro popularny to pewnie duzo kryć też ma i leci hurtowo. Ciekawe jak potomstwo wypada w MPMK np. i jaka jest naprawde jego wartosc jako „dostawca genów” a nie jaki on jest modny.
Ale to juz temat na inny watek chyba 😅
Pomijajac jakosc omawianego ogiera, przeciez na normalnych aukcjach jest vetcheck i gwarancja w ramach ochrony konsumenta, w przypadku licytacji komorniczej raczej nie... wiec te konie ze zdjec moga byc kulawe w pizdu, no straszna okazja zycia 😉
anetakajper   Dolata i spółka
23 kwietnia 2021 13:32
anp, Jest różnica między 2 latkiem, a żrebakiem z 2021.
Zapewne w verden nie znajdziesz 2 latka za 10 tyś E
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się