Ogłowia

Czy ktoś używa może ogłowia Kavalkade Ivana? Jestem rozdarta między Ivaną a Ivy - Ivana wizualnie zdecydowanie wygrywa, ale obiło mi się o uszy, że skóra jest dużo gorsza niż w Ivy... 🤔
Do użytkowników Kawal-ów anatomicznych- jak Wam się trzyma ten "skośnik" od nachrapnika? Kobyła mi się mocno ślini i pasek chyba od wilgoci wygląda jakby spuchł, zrobił się taki nieładny zwłaszcza na brzegach. Nie miałam takiego problemu nawet w tańszych ogłowiach 🙁


Miałam Kawaka anatomicznego 2 lata i nic się kompletnie z tymi paskami nie działo. Mój koń co prawda nie ślinił się jakoś bardzo bardzo, ale często myłam te paski.
Do użytkowników Kawal-ów anatomicznych- jak Wam się trzyma ten "skośnik" od nachrapnika? Kobyła mi się mocno ślini i pasek chyba od wilgoci wygląda jakby spuchł, zrobił się taki nieładny zwłaszcza na brzegach. Nie miałam takiego problemu nawet w tańszych ogłowiach 🙁


U mnie po roku nic. Sprzedałam praktycznie jak nowe. Jesteś pewna, że to pasek, a nie resztki tej śliny, osadzone? Bo ja zeskrobywałam z mydłem takie warstwy, wyglądały jak skóra, ale jak się podrapało, to schodziło.
Czy komuś ogłowie (albo cokolwiek innego) TMD umarło niemalże od samego patrzenia?

Jeżdżę niewiele i czasem na kantarze bądź bez ogłowia więc ogłowie ma u mnie raczej wieczne wakacje.
Jakiś czas temu zauważyłam, że przeciera mi się nachrapnik. Wiedziałam, że nie było opcji, aby koń gdzieś to przetarł, no i powiększało się to samoistnie. Zdecydowałam więc, że wyczyszczę te ogłowie i wyśle do reanimacji. Zostałam poinformowana, żeby je wcześniej potraktować wodą z płynem w celu zmycia ewentualnych resztek smaru. Tak też zrobiłam i doznałam "lekkiego" szoku gdy po zamoczeniu już w samej wodzie farba wierzchnia zaczęła sama schodzić. Dosłownie zostawało mi to na palcach 😲. Po wyczyszczeniu został jakiś dramat, coś, co obecnie mogłabym wyrzucić do śmietnika. Z racji tego, że funkcjonalnie bardzo mi pasuje te ogłowie i że dla tej funkcjonalności wybrałam robione na zamówienie, spakowałam je w paczkę i wysłałam do odratowania. Natomiast mino, że miałam kiedyś i ogłowia dużo tańsze to z czymś takim nigdy w życiu sie nie spotkałam. Dla mnie pomyłka.
IMG_20210417_135607_Easy-Resize.com.jpg IMG_20210417_135607_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210421_101410_Easy-Resize.com.jpg IMG_20210421_101410_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210421_225726_Easy-Resize.com.jpg IMG_20210421_225726_Easy-Resize.com.jpg
Jak wyląda rozmiarówka QHP? Cob będzie z tych mniejszych czy raczej cob/full?
O co chodzi z oglowiami opisywanymi jako neck relax? Wstawiam przyklad ma focie - chodzi o te czesc potyliczna, jak to ma pomoc w rozluznieniu szyi?
B320760_S.jpg B320760_S.jpg
Faith, chodzi o to, że ogłowie nie opiera się na samej potylicy, tylko dalej. PSoS też takie robi. Ogólnie to pierwsze 2 kręgi i u konia i u człowieka są problematyczne ze względu na ich ruchomość i nie powinny być przeciążane, więc pewnie o to chodzi. Ale ile w tym prawdy, to musiałabym konia koleżanki zapytać, a nie wiem jak. 😀
Ok, ale czy to nie jest w takim razie to samo co cofniety mocno pasek potyliczny?
Bardziej bym to opisała jak podkładkę z kanałem. Boki nadal opierają się na szyi za uszami, tylko kręgosłup jest odciążony. Te mega cofnięte potylice dość dziwnie leżą, bo właśnie nie jest zachowana najkrótsza linia między wędzidłem a paskiem potylicznym. Co widzę takie ogłowie, to ono się jakoś dziwnie układa. A to leży normalnie, paski policzkowe nadal idą od wędzidła do potylicy, a nie dalej na szyję.
Aaaaaha, dzieki serdeczne za wyjasnienie 🙂
Ja mam ogłowie z takim właśnie "uwolnieniem potylicy". Podszycie opiera się o szyję, ale bezpośrednio nad kręgosłupem go nie ma i nad nim jest prześwit.
A jakies praktyczne skutki? Czy po prostu wierzysz ze to wiekszy komfort? 🙂
Mnie takie rozwiązanie zaleciła fizjo, bo ruda ma rzekomo bardzo cienkie i delikatne więzadło karkowe na odcinku potylicznym i tam idzie dużo napięć. Rzeczywiście mam wrażenie, że uwolnienie tego odcinka od nacisku poprawiło jej komfort pracy.
Czy spotkał się ktoś kiedyś ze łzawieniem oczu spowodowanym źle dopasowanym ogłowiem? Już nie mam pomysłu. Oczy po oględzinach weta ok, kanaliki drożne, a od kilku miesięcy łzawią - niezależnie od pogody, owadów itp. Niby potylica anatomiczna, wszystko dopięte zgodnie z zasadami, ale może coś tam jednak uciska...?
Czy ktoś kojarzy czy da się gdzieś kupić ogłowie ale nie gotowe, a z dobranych elementów? Mam konia z dziwną głową, który potrzbuje naczółka full, a nachrapnika i pasków policzkowych cob i już mam dośc ogłowi składanych z 3 różnych 😉🤦
olq może schockemohle?
Olq, BR.
Z Schockemohle nie tak łatwo.. u większości czas oczekiwania 21 dni, bez gwarancji, że zrobią na czas -.- przy czym z Schockemohle trzeba uważać, bo generalnie mają ciut większe te rozmiary.
O dziękuję! BR wygląda jak coś co może sie udać złożyć z części zamiennych 😀
faith, co to za ogłowie na twoim zdjęciu, z tą odciążoną potylicą?
Claridge house no neck pressure 🙂 z kramera.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 maja 2021 18:07
olq Claridge house ma też ten system Mix & Match i możesz sobie tam sama wszystko dobrać.
Czy ktoś kojarzy czy da się gdzieś kupić ogłowie ale nie gotowe, a z dobranych elementów? Mam konia z dziwną głową, który potrzbuje naczółka full, a nachrapnika i pasków policzkowych cob i już mam dośc ogłowi składanych z 3 różnych 😉🤦
olq,
W KaWal możesz sobie złożyć ogłowie z rzeczy dostępnych na stronie, można łączyć rozmiary, większość modeli mieszać itp. trzeba tylko popatrzeć co się podoba i napisać, najlepiej na fb jakie elementy i w jakich rozmiarach by się chciało skomponować 🙂
Dzięki!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 maja 2021 12:20
Dostanę gdzieś sam pasek potyliczny, anatomiczny, profilowany, miękko podszyty, czarny a tylko dwoma paskami? Do policzkowcyh i podgardla? Wszystkie co znalazłam to mają też trzeci pasek do nachrapnika.
Zembria, ja robiłam na zamówienie u Pana Marka, bo te ze 2 lata temu szukałam usilnie i nie ma. -_- Zakaz mienia anatomicznej, podszytej potylicy, jak nie chcesz nachrapnika, bez nachrapnika koń nie może mieć wygodnie.
Ewentualnie coś takiego: https://sklep.bergo.pl/busse-classic-pasek-potyliczny-do-oglowia , ale tylko anatomicznie wycięty.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 maja 2021 12:54
Sivrite, Na zamówienie, to wiem, szukałam raczej gotowca, żeby sobie zamówić już tylko paski potyliczne i podgardle.
pokora93, Szukam czegoś szerszego i bez dziur po bokach najlepiej.
Ewentualnie coś takiego: <a href="https://sklep.bergo.pl/busse-classic-pasek-potyliczny-do-oglowia" target="_blank" rel="ugc">https://sklep.bergo.pl/busse-classic-pasek-potyliczny-do-oglowia</a> , ale tylko anatomicznie wycięty.
Ni cholery nie rozumiem takiej "anatomiczności". 😀 Pasek wycięty, a podszycie już nie. Miałam w ręku parę takich ogłowi i to podszycie kompletnie się nie dopasowuje do uszu, równie dobrze mógłby tam być pasek.

Swoją drogą, cytaty nadal mają tagi HTML i się robi kompletny pierdzielnik...
Sivrite marketing 🤷 nieistotne, że pic na wodę 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się