Koronawirus

magda, u nas to samo 🙈 praca zdalna to nie praca, wirusy to wymysł, szczepić się nie będą bo są CZIPY I NIE DADZO SIĘ KONTROLOWAĆ 🙈
a generalnie przez produkcję non stop przetaczają się zachorowania, fajnie.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 kwietnia 2021 14:35
Ja wiem, że to możliwe, ale mimo wszystko przykro - koleżanka lekarz, dwie dawki pfizera w styczniu - teraz chora... na szczęście łagodnie, ale chciałoby się wierzyć, że ta szczepionka całkiem chroni.
Jakby tylko istniala taka,która chroni na 100% 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
19 kwietnia 2021 16:17
Oczywiście, że wiem, że takich nie ma, ale po prostu przykro.
No cóż, nie ogarniam nowej wersji forum, nawet nie udało mi się zalogować na stare konto... Ale nieważne.

galopada_ czy możesz powiedzieć w jakim momencie reagować, żeby nie przeciągnąć człowieka w domu? Moi rodzice zachorowali, jeszcze nie wiem na co, jutro mają być wyniki testów, ale pro forma dali im kwarantannę. Ja na wszelki wielki zamówiłam pulsoksymetr i zamierzam im go jutro przekazać. Czy na jakieś konkretne niepokojące objawy mam ich uczulić, gdyby się okazało że to covid?
Reżimówce się wymsknął program ciekawy. Przewidywanej powtórki już nie puścili...
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563?fbclid=IwAR10B1CIvSMntrNGU6Pg1SMNqBrdF-bk8tbCCAXfBHSf0S_qbYZuMm8gFGs

Oczywiście bardzo prawdopodobne jest, że właśnie przeprowadzana jest nagonka na ministra zdrowia ale umówmy się, wtedy by to powtarzali do znudzenia 😉
NowaJa, wysoka gorączka powyżej pięciu dni, nasilającą się duszność, obserwowane spadki saturacji. Bywają tacy z dusznością, uporcxyeym kaszlem, goraczkujący dwa (!) tygodnie, do 39st a bywa i więcej i jak przyjeżdżają to w KT są olbrzymie 🙁
Im więcej czytam o narodowym programie szczepień, tym bardziej doceniam, że zostałam zaszczepiona poza nim i nie musiałam borykać się z kalejdoskopem zmian i sprzecznych wytycznych. Chyba już nikt nie wie, kto, kiedy i gdzie może być szczepiony. Pewien lekarz, na podstawie doświadczeń z prowadzonego przez niego punktu szczepień powiedział: “Wg Dworczyka chaos informacyjny i organizacyjny jest błędem systemu. Otóż nie m błędy systemu, bo nie ma żadnego systemu”.

Przypuszczam, że większość z nas się zetknęła z kimś, kto został zaszczepiony “na telefon’ - tzn. w punkcie szczepień mieli dawki niewykorzystane i żeby się nie zmarnowały, dzwonili do zainteresowanych, czy mogą pojawić się w ciągu godziny. Niedzielski w którymś z wywiadów stwierdził, ze to jest niemożliwe, bo tak wszystko jest zorganizowane, że dawki nie mogą się zmarnować. Z drugiej strony są punkty, gdzie nie dzwonią, bo się boją (afera Janda i inni) i niewykorzystane dawki wylewają.
Ja ostatnio ściągałam cztery osoby na szczepienie "na telefon" po tym jak zdyskwalifikowalam te planowe. O ile jest to ktoś ze skierowaniem z systemu, to nie ma najmniejszej problemu. Jeśli to ktoś spoza grupy osób, którym przysługuje szczepionka to trzeba zrobić adnotację "ryzyko utylizacji dawki". 😉
busch   Mad god's blessing.
20 kwietnia 2021 22:37
NowaJa, wysoka gorączka powyżej pięciu dni, nasilającą się duszność, obserwowane spadki saturacji. Bywają tacy z dusznością, uporcxyeym kaszlem, goraczkujący dwa (!) tygodnie, do 39st a bywa i więcej i jak przyjeżdżają to w KT są olbrzymie 🙁

galopada_, Słyszałam jakieś historie że z saturacją są jaja że np. 90 nie chcą brać bo czekają aż spadnie poniżej 90, a niby poniżej 92 powinno się bić na alarm. Dzieje się coś takiego czy to plotki?


Przypuszczam, że większość z nas się zetknęła z kimś, kto został zaszczepiony “na telefon’ - tzn. w punkcie szczepień mieli dawki niewykorzystane i żeby się nie zmarnowały, dzwonili do zainteresowanych, czy mogą pojawić się w ciągu godziny. Niedzielski w którymś z wywiadów stwierdził, ze to jest niemożliwe, bo tak wszystko jest zorganizowane, że dawki nie mogą się zmarnować. Z drugiej strony są punkty, gdzie nie dzwonią, bo się boją (afera Janda i inni) i niewykorzystane dawki wylewają.

trusia, kuźwa ja się usiłuję wpisać na taką listę zainteresowanych w swoim mieście i oczywiście u mnie w punktach szczepień twierdzą że oni sobie biorą następne planowe osoby i niby list zainteresowanych nie ma (dzwoniłam do dwóch pobliskich szpitali i zwykłego punktu)... A w zupełnie innym mieście połowa znajomych mojej siostry zaszczepiona z list zainteresowanych bo ciągle się ktoś wykrusza... Dlaczego muszę mieć takiego pecha z bojącymi się punktami w okolicy 🤣 Nie chcę za daleko dzwonić bo później nie zdążę, wątpię by długo czekali xD
Ja się tak zaszczepiłam "na telefon". Zgłosiłam się do kilku przychodni. I z jednej pewnego dnia zadzwonili. Nie było pędu pt. ma pani 11 minut*🙂 Tylko ja już miałam skierowanie w systemie po tych primaaprilisowych fikołkach systmu (i nawet jakąś późnomajową datę). W każdym razie jestem po pierwszym dziabnięciu Moderną.

* Last Minute Vaccination Call / Foil Arms and Hog
busch   Mad god's blessing.
20 kwietnia 2021 23:11
A tak z Ciekawości ile Ci czasu dali, jeśli mogę spytać? Rozkminiam jaki zasięg sobie dać 🤣

Filmik zacny 😀
Miałam godzinę, pewnie i więcej by uszło. W sumie nie wiem, jakie mechanizmy stały za na tym nagłym zawezwaniem. To chyba nie było tak, że została im jedna dawka, bo ktoś się wycofał albo nie zakwalifikował. Raczej niespodziewanie dostali więcej szczepionek niż przewidywali. Z rozmów wynikało, że większość ludzi to były takie osoby, które się miały u nich szczepić za jakiś czas – tylko im przesunięto termin (informując dzień wcześniej). Plus chyba kilka takich jak ja – z zapisania "na zeszyt" na wypadek niespodziewanych wolnych dawek. Więc nie wiem, czy mój przykład coś Ci pomoże...

To podwarszawski punkt w jakieś szkole tego-czy-owego. Celowałam w nich, bo w weekendy jestem często blisko. A akurat – przypadek – zostałam jeszcze na poniedziałek.

Kocham FA&H 🙂
busch, nie wiem, nie jeżdżę karetką. W dzisiejszych czasach saturacja 90 czy 92 nie jest już tym samym czym była dwa lata temu 🤷 pacjenci 92% a w gorszych momentach pandemii 90% leżą na łóżkach beztlenowych, więc może stąd przypadki nie wzięcia takich ludzi do szpitala.
busch   Mad god's blessing.
21 kwietnia 2021 21:53
galopada_, Kumam, dzięki za info



Teodora, również dziękuję za informację 🙂
Nowe zmiany dla krwiodawców po szczepieniu przeciw COVID-19.
"Osoby, które zostały poddane szczepieniu przeciw COVID-19, jeżeli zostały zaszczepione szczepionką mRNA, czyli produkcji Pfeizera, bądź Moderny, to okres dyskwalifikacji wynosi 48 godzin. Natomiast jeżeli były to szczepionki wektorowe, czyli produkcji AstraZeneca, bądź Johnson&Johnson - to tutaj okres dyskwalifikacji wynosi dwa tygodnie".
Bischa   TAFC Polska :)
23 kwietnia 2021 15:48
Słuchajcie, jak to jest? Wczoraj zrobiłam test (potrzebny do wyjazdu, nie ze miałam jakieś objawy), wróciłam do domu i oczywiście siedzialam na kwarantannie, dostałam telefon z GIS że jestem objęta kwarantanną. Przed chwilą przyszedl wynik-ujemny. Czy muszę czekać na telefon/smsa o zdjęciu kwarantanny, czy mogę normalnie wyjsc (czeka na mnie paczka w paczkomacie)?
Bischa, masz wynik ujemny, nie jesteś na kwarantannie. Miałam taką kwarantannę miesiąc temu, pomimo dwóch testów jednego dnia (ujemnych) do dziś na intern. koncie pacjenta mam info o tym, że jestem na kwarantannie 🤣
anai, moja kuzynka też tak miała, mieli jej zdjąć kwarantannę w chwili jak wyszło że ma wynik ujemny, nie zdjęli jej tej kwarantanny, i nie mogła dostać się do lekarza, bo w komputerze, ona cały czas "była " na kwarantannie. Dopiero telefon do lekarza, który skierowała ją na test, załatwił sprawę.
A z innej beczki, we wtorek mam szczepienie i mówiąc szczerze, trochę się boję 🙁
Ja dziś się szczepię Moderną. Rejestrowałam się wczoraj i termin od razu na drugi dzień.
Ja też dziś Pfizerem. Udało mi się jakimś cudem zmienić termin z 18 maja na dziś. Ja się nie boję szczepienia, tylko stania godzinnej w kolejce przed. Zapisałam się do największego molochu w mieście :/
Bischa   TAFC Polska :)
24 kwietnia 2021 18:34
Warszawa!!!

Gdzie zrobić test, ten płatny ok 500 zł (teraz robiłam na NFZ żeby sprawdzić, czy nie przechodzę bezobjawowo) przed wyjazdem do pracy za granicą, żeby wynik był jak najszybciej? Najwczesniej musze zrobić we wtorek lub w środę (jeśli we środę, to muszę mieć 100% pewności że będę mieć wynik testu w czwartek rano!), w czwartek wyjazd.
Ja też dziś Pfizerem. Udało mi się jakimś cudem zmienić termin z 18 maja na dziś. Ja się nie boję szczepienia, tylko stania godzinnej w kolejce przed. Zapisałam się do największego molochu w mieście :/
_Gaga,

Będę nudna, ale jeszcze raz: jak to dobrze, że nie musiałam korzystać z tego narodowego programu. Żadnych kolejek, żadnego szukania miejsca (tu brakuje mi emotki z poprzedniej wersji forum).

Bischa, Medicover robi te testy. Nie wiem, jakie szybko są wyniki, ale jutro tam będę, mogę zapytać, jeśli do tej pory nie znajdziesz miejsca.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 kwietnia 2021 22:21
Bischa, PCR czy antygenowy?
Obydwa możesz zrobić praktycznie na lotnisku Chopina. W okolicach 500zł to raczej chodzi o PCR, chyba, że jeszcze jakiś inny test jest Ci potrzebny.
trusia, okazało się, że bez sensu się bałam. Cała procedura z kolejką, wypełnianiem dokumentów, rejestracją, badaniem, szczepieniem, umówieniem drugiego terminu, odczekaniem po szczepieniu - zajęła mi w sumie jakieś pół godzinki. Nas - wieśniaków - nie wpuszczali głównym wejściem, to i kolejka mniejsza, niż do kasy w Biedronce 😉
Zaszczepiłam się. Żyję. Loguję się do Windowsa bez PINu, a na Amazonie nie muszę już podawać numeru karty kredytowej 😂
Czy można ustalić drugi termin czy jest przydzielany odgórnie i nie ma dyskusji?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 kwietnia 2021 18:54
Briliante, w mojej przychodni termin dostaje się odgórnie, z marginesem +/- 2 dni.
<b>trusia,</b> okazało się, że bez sensu się bałam. Cała procedura z kolejką, wypełnianiem dokumentów, rejestracją, badaniem, szczepieniem, umówieniem drugiego terminu, odczekaniem po szczepieniu - zajęła mi w sumie jakieś pół godzinki. Nas - wieśniaków - nie wpuszczali głównym wejściem, to i kolejka mniejsza, niż do kasy w Biedronce 😉<br>
Zaszczepiłam się. Żyję. Loguję się do Windowsa bez PINu, a na Amazonie nie muszę już podawać numeru karty kredytowej 😂

_Gaga,

To ja chyba zostałam zaszczepiona fałszywką, bo nadal bez PINów nc nie mogę zdziałać. 😂

Miałaś szczęście, ze tak latwo i szybko poszło. W Warszawie któregoś dnia na szczepieniach na Stadionie Narodowym (może to teraz nazywa się szpital narodowy?) był taki tłum i kolejka na godziny stania, że dwóch facetów się pobiło.

A ja jak Andrzej Duda:

Wygląda więc na to, że Andrzej Duda został zaszczepiony w pracy.
https://www.o2.pl/informacje/ambulans-przed-palacem-prezydenckim-wysiedli-medycy-6633298022251168a
Briliante, sądzę, że można się dogadać ws terminu. Mi zadano pytanie, czy termin pasuje - pasował (sobota wieczór), więc nie dyskutowałam dalej.

trusia, może twój chip uaktywni się po drugiej dawce 😉
Gaga, Ja już po drugiej, mój status to "w pełni zaszczepiona" - czyli min. 2 tygodnie po ostatniej dawcę. Nie uaktywnił się! Ale z drugiej strony nie jestem okaleczona, co wg pewnej Indianki z Mazur miało spotkać zaszczepionych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się