Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko

konica nie wiem jaki masz limit, ale ja za dużo nie zaryzykuję na konia ze zdjęcia. Akurat wizualnie Never Mind najmniej mi się podoba z czterech, za które wpłaciłam. Jego aukcja kończy się jako ostatnia, więc może nie będę go licytować wcale 😉 Oby 😀
A czysto teoretycznie - czy jest możliwość, że komornik wyda nie tego konia? Czy one wszystkie mają czipy czy coś w tym stylu?
BO kurde przy takiej ilości bałbym się, że coś ktos pomiesza 😅
Ja bym identyfikowała z opisem z paszportu.
Jak dla mnie jest to ryzyko. Nie potrafię tyle wydać pieniędzy na konia z którym chcę jeździć na co dzień. Muszę zobaczyć na żywo to stworzenie. Poza tym licytacja na żywo jest bardziej ekscytująca 😍
Czy ktoś z Was wie jaka jest aktualna cena konia Xenia ?
Moonlight dwulatek po Tjungske 27 000.
Kuźwa, Morning Wind 12 800, ktoś mnie przebił w ostatniej sekundzie, nie zdążyłam przebić 🙁
Kuźwa, Morning Wind 12 800, ktoś mnie przebił w ostatniej sekundzie, nie zdążyłam przebić 🙁
espana, no to jesteśmy dwie! ;/
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2021 10:03
espana, kurde, ale szkoda!
Jeszcze dwa mi zostały, ale tamten to był strzał, poszedł za mniej niż połowę dwulatka.
A wie ktoś może jakie ceny osiągnęły Epos i Borys ZK?
Ok, dałam cenę maksymalną 14 tyś na Neilo i w ostatniej sekundzie kliknęłam. W ostatniej!!!
Ktoś przebił o 300. To musiał być snajper. No nie dało się tego przegrać 🙁
espana, brałam udział w wielu tego typu aukcjach bez snajperów i niestety tak to działa, nie trzeba snajpera. Sekunda jest długa. :P Serwis zawsze uporządkuje Wasze akcje o choćby 0,01 sekundy. Bo rozumiem, że tam ktoś dał więcej? Jeśli dał po Tobie, to wygrał, ale gdyby on sobie założył 14 500 i kliknąłby przed Tobą, to i tak Twojej oferty system by nie uznał. Niestety przy takich aukcjach to już jest tylko fart. I bardzo dobry net.
Zawsze pozostaje takie rzeczy zgłosić, wiecie jak to w naszym kraju jest z czytaniem regulaminów. Może ktoś ustawił jakiegoś snajpera, nie doczytując, że nie wolno.
Tylko ciekawe co w takiej sytuacji? Licytacja od nowa? Nie mam pojęcia.
Ale ciekawa sprawa, widać, trzylatki poszły za połowę ceny dwulatków, możliwe, że tylko dlatego, że trzeba było wpłacać rękojmię 🤔 pewnie gdyby tej rękojmi nie było, to ceny byłyby dużo wyższe 🤷
Tak, ktoś przebił o 300. Ale ja przebiłam aż o 7 400! I moja była w tej chwili najwyższa. Czyli nikt wcześniej nie założył wyższej kwoty.
Czyli ktoś tak jak Ty ustawił sobie cenę wcześniej i ze stoperem kliknął w ostatniej sekundzie. Po prostu zrobił to ćwierć sekundy po Tobie i dokładnie tak się robi. To nie jest tak, że tylko jedna transakcja na sekundę. Przy niektórych koniach podejrzewam, że tam po 5-10 osób klika w ostatniej sekundzie i po prostu ten, kto da najwyższa cenę, ten wygrywa.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie daje się pełnych kwot. Daje się właśnie trochę wyższe, żeby przebić tych, co dają pełne, bardzo często ktoś daje kwotę typu 14 001 nawet. :P
Ludzie po prostu dają w ostatniej sekundzie tyle, ile są skłonni dać za tego konia i tyle. Uroki aukcji, że musisz sobie umieć postawić poprzeczkę i nie szaleć, ale z drugiej strony nie możesz zaniżać.
No tak właśnie było z Morning Wind, miałam budżet na więcej, tylko czas się skończył 😉
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2021 11:25
Sivrite, ale ten koń co espana licytowała poszedł za 12 800, a espana dawała 14 000
Chyba za późno kliknęła
Tak, nie zdążyłam. To był Morning Wind. Ale Sivrite odnosi się do Neilo, dałam 14 i była to najwyższa oferta.

Ale emocje 😀
NEVER ENDING DREAM - po kontuzji właśnie poszedł za15700 😨
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2021 11:35
espana, chciałam się po emocjonować na swojej i ktoś 10 min przed końcem dał 20 500 ! Dziękuje! koniec emocji :/
Trzynastoletnia kobyła do tego, tylko dobra matka.
No trzeba mieć farta w ostatnich sekundach...
Też czaiłam się przy Morning i właśnie nie udało mi się przebić w ostatniej sekundzie.
Ale za to wczoraj udało mi się złapać 4 latkę - Indianę, za 14500.
Serio? Gratuluję. To aż niewiarygodna cena.
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2021 11:39
Taka nierealna na tych licytacjach 😉
Do tego klacz, 4 lata, więc już chodząca. Jak się to ma do tych dwulatków?
Ona jest niezajeżdżona - była zaźrebianiona i nic z nią nie było robione.
Może to kwestia godziny, jednak koło 8 ludzie się przemieszczają do pracy, ciężko stwierdzić, ale tak przyznam, że patrząc na to co się dzieje, to ciężko uwierzyć.
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2021 11:46
Moja właśnie poszła NGU za 33 450 niezajeżdżona 4 latka, a wczorajsza Majorka zajeżdżona za 32 800
Jeszcze 3 minuty i za pół roku będę jeździć po stadninach państwowych w poszukiwaniu rumaka 😉

Never Mind 17 200, dziękuję, to wszystko. Źle rozegrałam Morning Winda, żal trochę.
espana, mnie też się nie udało :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się