jak wygląda Wasz trening?

julka177, na prawdę w Poznaniu (okolicy oczywiście) nie ma porządnej szkółki?
Może podpytaj w lokalnym wątku... w Szczecinie bym Ci doradziła 😉 Poznania od strony rekreacji nie znam niestety 🙁
Może spróbuj u Ani W w Equariusie na Hubach Moraskich ? Albo Gruszczyn ?
gaga w wątku już pytałam i albo ja nie mogę nic znaleźć albo naprawde nie ma. 🙁

whisperer13 w gruszczynie byłam jeździłam z 1,5 miesiąca, było to rok temu i juz na drugiej jeździe skakalam... a nie byłam gotowa i pewnie nadal nie jestem.
A to drugie to nie jest czasem Biały Jednorozec/ Dressage Dream?  Jeśli tak to NO! Byłam i nie chcę wracać 😉
jak często pracujecie z końmi na drążkach/ cavalettkach?
Moon   #kulistyzajebisty
31 marca 2020 09:35
mindgame, najczęściej jak się da 😉
vissenna   Turecki niewolnik
31 marca 2020 09:40
jak często pracujecie z końmi na drążkach/ cavalettkach?


Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, jaki problem chcesz rozwiązać poprzez pracę na nich...
Zastanawiam się czy jazda po drążkach np 3 razy w tygodniu (być może dzień po dniu) to czy nie za duże obciążenie np dla stawów? czy raczej nie ma przeciwwskazań ? Zakładając, że koń jest zdrowy.
Ja nie pracuję w ogóle- bo jeżdżę poza placem z drążkami (czyli przeszkodami u nas akurat).
I koń też progresuje.
Czy za duże obciążenie dzień po dniu? Zależy co na tych drążkach i ile robisz. Chyba nikt nie jeździ drążków dla jeżdżenia drążków, to przecież mają być ćwiczenia z użyciem drążków. albo na uważność, na równowagę, na rytm, na siłę zadu itd, na podnoszenie przodu, na wyprostowanie, na wygięcie - no na wszystko- tylko nie na wszystko na raz.
Witam. Jakie polecacie ćwiczenia dla konia ( z ziemi lub z siodła) na mięśnie brzucha?
zuzia29, nie ma brzucha bez pleców i pleców bez brzucha.
Czyli stara zasada- dobrze jeździć i gimnastykować grzbiet a dół podąży.
Galop w półsiadzie na dłuższych odcinkach, praca w zmianach tempa- dodania, skrócenia, zmiany chodu (w chodzie), czyli np. ze stępa roboczego do wyciągniętego i z powrotem, tak samo w kłusie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się