Koronawirus

Mam pytanko, u mnie jest dość dziwna sytuacja... 15 kwietnia zaszczepił się mój ojciec, tego samego dnia wieczorem czuj się już źle.. Gorączka dreszcze. Gorączka trwała już dość długo i lekarz w końcu wysłał go na test, i niestety pozytywny... Jak to teraz będzie z jego szczepionką? I co w sumie ze mną, jak na razie nie mam objawów.. Niby 3 maja mój rocznik może już się zapisywać na terminy, tylko ja do 8 maja jestem na kwarantannie...
Ja dzisiaj zaszczepiona, no cóż ten punkt szczepień na Skłodowskiej organizację olał, kolejka ogromna, podzielona godzinowo, o jakimkolwiek dystansie nie było mowy, mało stolików żeby wpienić ankietę, do tego wysokie i małe, a pisanie na murze, czy kolanie, to nie fajna sprawa ( nie każdy ma możliwość wydrukowania sobie tego w domu) Rękę trochę czuję, wzięłam paracetamol, i zobaczymy co dalej.
vissenna   Turecki niewolnik
27 kwietnia 2021 23:03
Jakis czas temu nasz byly naczelny frumowy foliarz spamowal ludzi filmem "Spowiedz ratownika".
Wlasnie znalazlam calkiem sprawny debunk tego filmu:
Ja w ogóle nie otwierałam linków od tego człowieka, wystarczyły mi jego wypowiedzi. Szkoda czasu.
Mam termin szczepienia! 5go maja Pfizer 🙂 przed wakacjami bede po 2giej dawce, ufffff
Majac do wyboru Astre lub Johnsona zaraz obok miejsca zamieszkania, szukałybyscie w dalszych odleglosciach, zeby dostac Pfizera lub Moderne? Czy brały co dają bliko?
Ja właśnie dzwoniłam zarejestrować siebie i męża (oboje rocznik 91) - mnie zapisali na dzisiaj, jego system nie puścił. W smsie zwrotnym z przychodni mam informację, że zapisali mnie na Astrę, ale na infolinii pani poinformowała, że mają też Modernę i nią zostanę zaszczepiona.
eloise., Jeżeli bym się decydowała na szczepienie w ogóle to już raczej pfizerem, u mnie juz kilka osób z rodziny zaszczepione i zadnych dolegliwości po, w rodzinie mojego chłopa zaszczepieni rodzice astrą i po każdej dawce dzień/dwa wyjęte z życiorysu (plus w niektórych krajach wycofali ze szczepień. No nie wiem, osobiście bym nie tknęła)
U mnie Astra zaszczepionych okolo 15 osob rodzina + znajomi, jedna koleżanka tylko miala noc wyjętą z życia, ale nad ranem po paracetamolu przeszło od razu.
Tak się zastanawiam nad tym wszystkim obserwując znajomych ok 30 latków.
Ja wzięłam w końcu J&J. Termin praktycznie na już, zaraz obok mojego domu. Ale dla porównania znajomi czy bliscy czy z pracy wpadli w jakiś szał poszukiwania Pfizera/Moderny i sa w stanie jechac nawet 400km dalej, żeby tylko je dostać. Nie wiem czy to już wariactwo, czy może ze mną coś nie tak..
Ja mam szczepienie 11.05 Pfizerem. Miałam do wyboru jeszcze 8.05 Astrą, ale stwierdziłam, że wolę Pfizera bo będę szybciej po drugiej dawce. J&J w ogóle na liście nie widziałam. Szukałam jak najszybszych terminów w mazowieckim, bez preferencji co do szczepionki.
Ja się zapisałam na dzisiaj na phizera 😀 Onet mnie uświadomił że pozwolili szybciej tym, co zgłosili chęć w styczniu. Także idę po mego czipa, może będę miała 5G 😀

Kolega idzie w innym mieście na J&J jakoś w połowie maja.
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2021 10:40
Koleżanka czatowała do 00 : 01 wczoraj i się zapisała na dziś :P
Ja na luzaku, weszłam i mam termin na 6.05 w moim mieście, Pfizerem. Mogłam 2.05 Astrą, ale mam w planach majówkowanie, więc akurat 8-)

I u mnie z panelu możliwości były opcje J&J...
Ja się zapisałam na dzisiaj na phizera 😀 Onet mnie uświadomił że pozwolili szybciej tym, co zgłosili chęć w styczniu. Także idę po mego czipa, może będę miała 5G 😀 <br>
<br>

xxagaxx, 5G uaktywnia się dopiero po drugiej dawce.
Ja i większość znajomych po Pfizerze bez objawów żadnych. Mnie łapka bolała mocno w drugiej dobie od szczepienia. Dzisiaj, 4 dni po - jest totalnie OK. Z 5G czekam na druga dawkę. Za to widzę w 3D (ale to chyba dlatego, że zmieniłam szkła kontaktowe na mocniejsze 😉 )
efeemeryda   no fate but what we make.
28 kwietnia 2021 12:35
Ja jestem bardzo zadowolona z astry bo wychodzę z założenia, ze wszelkie objawy to oznaka walki organizmu, który coś tworzy. Natomiast niestety zarówno pfizer jak i moderna to szczepionki, które bardzo łatwo zneutralizować w procesie transportu itp. stad nie wiadomo czy osoby bez objawow żadnych po - nie dostały po prostu placebo.
Może przesadzam, ale tak to sobie tłumacze 😀
Gdybym jeszcze nie była szczepiona to brałabym co dają 😀
Śmieszne trochę te zapisy. Ja się zapisywałam na początku kwietnia i były terminy tylko od 10 maja. Ci, którzy zapisują się teraz mają terminy na już. Czyli teoretycznie starsze osoby, które umawiały się wcześniej będą zaszczepione później, jeśli nie wydzwaniały na infolinię, żeby poszukać wcześniejszego terminu. Przez internet trzeba zrezygnować z już posiadanego terminu, żeby zobaczyć, czy są inne opcje, więc taka ruletka.
Majac do wyboru Astre lub Johnsona zaraz obok miejsca zamieszkania, szukałybyscie w dalszych odleglosciach, zeby dostac Pfizera lub Moderne? Czy brały co dają bliko?
eloise.,

Co do J&J nie mam zdania, ale Astry bym nie wybrała z dwóch powodów: podawanej skuteczności i tego, że tak długo czeka się na drugą dawkę. Im dłuższa przetrwa, tym większe szansa, że coś wypadnie, a człowiek jest związany odległym terminem drugiej dawki.
Jeja, zapisywanie na to szczepienie to jak gra w ruletkę 😀 Co chwila odświeżałam i odświeżałam i udało mi się zapisać na Modernę na 5.05 😅 Z głowy będzie!
Dzisiaj miałam pierwsze szczepienie.
Sprawnie, szybko. Kłuli mnie minutę po wyznaczonym czasie.
Czuję się zaczipowana.
Myślą jedynie.... otwieram lodówkę
Na większe korzyści muszę chyba poczekać aż mi przy drugim szczepieniu oprogramowanie wgrają.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 kwietnia 2021 16:24
Nie ma co czatować o 24, bo się wszyscy zapisują na raz, terminy wychodzą, a rano lub przed południem okazuje się, że terminy są i nie trzeba ani długo czekać, ani daleko jechać.

W poniedziałek jak otworzyli terminy dla 40+ to o 11 zapisałam brata na szczepienie na dzisiaj (całe 3 dni oczekiwania), w szpitalu, na Pfizera.
Dziś koleżanka o północy wyrwała jedynie szczepienie 18 maja, Pfizerem w Strzeline (40km od miejsca zamieszkania), a w południe przepisała się na 8 maja do szpitala niemal pod domem i również Pfizerem 😉

Od 1 maja kosmetyczki i fryzjerzy wracają do pracy, mam już cały miesiąc rozpisany 😅
Z czystej ciekawości - jeżeli już nie jestem ubezpieczona na NFZ to mozna po prostu zapłacić i sie zaszczepić czy pora na nieubezpieczonych bedzie dopiero jak firmy zaczną sprzedawać szczepionki? 🤔
może ktoś już sprawdzał 😉

bo zakładam ze szczepionki za free przy zapisach maja zwiazek z ubezpieczeniem?
Ja jestem zniesmaczona, nic nie otwieram myślą, nawet telewizor nie chce mi się włączyć tylko muszę pilotem, może trafiłam na wybrakowanego Pfizera🤒. Wczoraj ręka bolała, dzisiaj mniej, jestem ogólnie taka nijaka, ale większych sensacji nie ma. Druga dawka 1 .06.
busch   Mad god's blessing.
28 kwietnia 2021 17:57
Ja mam pytanie co do drugiej strony kwestionariusza przed szczepieniem, "pytania dotyczące stanu zdrowia". Napisane jest że odpowiedź TAK lub NIE WIEM wymaga dodatkowego wyjaśnienia przez lekarza. Jak to wygląda w praktyce? W punkcie jest jakiś lekarz, z którym się to omawia? Czy trzeba mieć kwit od swojego lekarza prowadzącego?

Wiem że przy moim konkretnym schorzeniu jest rekomendacja, by się szczepić, ale kwitu raczej nie zdążę zrobić...
drabcio, w przypadku szczepienia na Covid nie ma znaczenia ubezpieczenie, wszyscy mogą za darmo się zaszczepić. Tak samo leczenie Covid - dla osób nieubezpieczonych tez jest darmowe.
busch, jest lekarz, ale - przynajmniej tu, gdzie szczepili się wszyscy moi znajomi i rodzina - nie ma z nim jakiejś większej rozmowy i nic nikomu nie polecał/odradzał. Raczej na zasadzie "robisz to na własne ryzyko". Z tego względu zrezygnowałam z zaproponowanego telefonicznie terminu na dzisiaj i umówiłam się online na późniejszy termin, z pewną dawką Moderny (bo telefonicznie zostałam zapewniona o Modernie, a w smsie potwierdzającym była Astra), a w międzyczasie skonsultuję się ze swoim pulmonologiem.
busch   Mad god's blessing.
28 kwietnia 2021 19:10
Ok, dzięki za info. Ale on może np. odrzucić ze szczepienia jeśli na tej drugiej stronie będzie co innego niż NIE? Czy nie wnikają?
busch, słyszałam o różnych praktykach.
Mnie lekarka nie badała, ale wypytała o różne sprawy, przeczytała ankietę, wyjaśniłyśmy ktoryś punkt, zapisała moje leki.
Rodziców lekarze badali, jedno z nich było nawet osłuchane, gardło obejrzane.
A od kolegi lekarz wziął ankietę, wrzucił na kupkę, o nic nie pytał, w 30 sekund było po szczepieniu.
Czyli reguły sobie, a życie sobie.

Co do objawów po – ze dwie z bezpośrednio znanych mi osób po Pfizerze miały objawy, mniejszą lub większą gorączkę, zmęczenie. Loteria.

drabcio, wystarczy PESEL, nie trzeba ubezpieczenia, sprawdzone w najbliższym otoczeniu.
wow nieźle - miłe zaskoczenie 😉 (ostatnio musialam sie tłumaczyc z wizyty ponad 5 lat temu na NFZ gdy nie bylam objeta ubezpieczeniem i chcieli ściągnąć 200 zł) więc szok!
dzięki za odpowiedź dziewczyny!
co prawda nadal rozważam czy chce ale miło wiedzieć ze mam wybór 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 kwietnia 2021 22:54
Z tymi zapisami na konkretną szczepionkę, to trzeba uważać i nie ma się co cieszyć, że ma się Pfizer'a czy Astrę. Mój mąż miał wbitego Pfizer'a, dzwonił kilkukrotnie, żeby sprawdzić, czy jest dostępny wcześniejszy termin (najpierw miał 26 maja, potem 15, a finalnie udało się przepisać na 5) i za każdym razem pani na infolinii informowała, że wbita w skierowanie nazwa szczepionki nie gwarantuje, że nią będzie zaszczepiony, ponieważ "jest pan z rocznika, który może dostać każdą". Tak więc mając wbitego Pfizer'a można dostać Astrę, Modernę czy J&J.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2021 06:26
Wystarczy zadzwonić do przychodni i zapytać. Wiele placówek posiada tylko Pfizera.
busch, najpierw wchodzisz na kwalifikacje do lekarza, który na podstawie ankiety/poszerzenia wywiadu/ew badania fiz podbija zgodę na zaszczepienie. Jeśli ktoś jest młoda, zdrową osobą to kwalifikacja idzie szybko. W przypadku seniorów z kilometrową listą rozpoznań i leków idzie dużo wolniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się