kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

ChemiK oriven to właśnie wenlafaksyna. Ja też biorę tabletki z tym lekiem i włosy mi wypadają, bo to jest jeden ze skutków ubocznych przy stosowaniu wenlafaksyny.
Biorę biotynę, skrzyp i cynk i jakoś to ogarnęłam: wypadają trochę mniej.
Najlepiej zmień lek, tak jak napisała Facella.
ChemiK ja też miałam covida w połowie stycznia i od około 2-3 tygodni włosy wychodzą mi garściami. Nigdy wcześniej czegoś takiego u siebie nie widziałam...
U mojej mamy wystąpiło takie samo wypadanie po kilku miesiącach od przechorowania  🤔
Ile czekacie na wynik cytologii?
espana, zazwyczaj około 2 tygodni.
ajstaf robiłam badanie 16-go kwietnia, z reguły wynik był szybciej, ale zgodnie z zasadą uderz w stół wynik pojawił się wczoraj na moim portalu pacjenta 🙂
W wątku "koronowym" nie dostałam odpowiedzi więc może łatwiej tu. Termin szczepienia mam jutro o 15.
Mam boreliozę, dopiero wczoraj się dowiedziałam. "Starą", nie teraz złapaną. A w czwartek mam termin szczepienia. Orientuje się ktoś czy mogę się zaszczepić czy jest to przeciwwskazaniem?
Pytanie z gatunku 'trudne sprawy'
Kilka dni temu zrobił mi się pęcherz pod palcem na stopie od nowych butów, ale nieduży; wczoraj poszłam biegać, nie przeszkadzał mi. W nocy obudził mnie silny i ostry ból, cały palec spuchnięty i pół stopy pulsuje 🙄 nie bardzo mogę zgiąć tego palca, dotyk też boli, chodzi się średnio wygodnie.

Czy to możliwe, że ten pęcherz uciskany po bieganiu wywołał taki silny stan zapalny ? Jakieś pomysły jak to ogarnąć ?
Może zebrała się ropa? Rwanie i pulsowanie wtedy występuje.
Zebrała sie i ropa i krew, bo chyba nabiłam krwiaka przez to bieganie 😑
Na szczęście udało się to przekłuć i wycisnąć (chociaż serio myślałam że mi urwie nogę, taki ból), potrzymałam na tym nadmanganian i w końcu chodzę 😁
Co mogę sobie zapuścić do ropiejących i łzawiących oczu?

Nie wiem, czy coś pyli czy ki czort. Nasila mi się (chyba) w stajni. Wczoraj dodatkowo zatarłam lewe oko brudną rękawiczką, bo cały trening miałam zaropiałe oczy, a kiepsko się najeżdża na przeszkody nie widząc ich 😒 Lewe oko jest teraz w gorszym stanie, ropieje, boli i łzawi.

Czy mogę zapuścić tam Maxitrol? Ew. Tobradex? Myślę, że tam się jakieś bakterie zebrały od tarcia oka 😑
Meise na Twoim miejscu poszłabym jednak do okulisty, bo z oczami nie ma żartów. Możesz mieć zatarte, a możesz mieć coś wbite w gałkę (miałam raz taką sytuację, łzawiło i ropiało, kropiłam byle czym a potem spory stan zapalny).

Tobradex ma steryd, może nasilić objawy więc lepiej to z lekarzem konsultować.
Oba leki mają steryd, więc trzeba wykluczyć uszkodzenie, żeby ci się wrzód nie zrobił.

Tobradex jest łagodniejszy, więc jeśli nie pójdziesz do oklulisty to zaczęłabym od niego.
Maxitrol ostatnio pogorszył akurat u mojej babci i koleżanki konia, choć mój pies znosi go super w razie jak potrzebuje.
Dzięki dziewczyny, wezmę Tobradex chyba, bo jest dramat. Na pewno nie uszkodzenie, oba mi łzawią, ale to zatarte już ropieje na maxa... po prostu brud się tam dostał...

Mojego króla leczę Maxitrolem od dawna w razie potrzeby i uwielbiam te krople. Tylko one mu natychmiast pomagają jak ma stan zapalny, bo królica po raz kolejny wylizała mu oczy.
Czy jeżeli ktoś zrobi sobie test z krwi na alergie pokarmowe – ale potencjalnego alerganu nie jadł od dawna (bardzo dawna) – to wynik może wyjść fałszywie negatywny?
Spam
Teodora, a te testy wogóle są miarodajne kiedykolwiek ?
Słyszałam od lekarzy, że nie bardzo.
Perlica, to były testy zlecone przez alergologa, więc zakładam, że tak.
Znalazłam wczoraj u siebie mikrokleszcza. Oczywiście urwałam mu łeb, bo graniczyło z cudem, żeby takie małe gówienko wyciągnąć w całości.. No i próbowałam ten łeb wydłubać zdezynfekowaną igłą, ale mi się nie udało.
Coś z tym robić, czy organizm sam się pozbędzie ciała obcego?
Tak, sam wylezie 😝
Ale mówisz serio, czy to ironia, bo ta buźka by to sugerowała? 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2021 13:18
Wylezie
Nie, mówię serio, a piszę z kompa, więc niedokładnie te buźki widzę 😀
Meise,
Jeśli została cała główka kleszcza, powinien zająć się tym chirurg. Jak kawałek to jw samo odpadnie z czasem.
Ok, dzięki dziewczyny 🙂 Będę to obserwować, oby wylazło.

Ja masowo łapię kleszcze, ale ten to nie mam pojęcia skąd się wziął... chyba, że po koniu łaził i na mnie przelazł...
Nadepnął na mnie dzisiaj koń i pod paznokciem robi się krwiak, a nad paznokciem mam małą ranę. Popsułam sprawę, bo zamiast od razu obejrzeć stopę pojechałam bryczką do lasu.
Czy coś poza trzymaniem stopy w chłodnej wodzie może mi teraz pomóc?
Nie bardzo chce jechać z taką pierdołą na izbę przyjęć.
Szaaman warto zrobić RTG. Znajoma też myślała, że to nic i dopiero po 3 tyg. poszła na RTG.
Szaaman, dwa razy miałam ściągany paznokieć, bo zbierała się ropa, która nie miała ujścia i rwało tak okrutnie, że pomagało tylko trzymanie nogi do góry, a nie jestem gimnastyczką 😉
szaman ja zazwyczaj w takim przypadku nie robiłam nic, czekałam aż paznokieć sam zejdzie. Wiem że na pogotowiu w takich przypadkach często robią małe dziurki w paznokciu żeby krew miała ujście.
moczenie w sodzie powinno pomóc
Szaaman, ja się dałam nadepnąć drugi raz 😂 Szybki i bardzo bolesny sposób na pozbycie się problemu. Nie biorę odpowiedzialności za efekty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się