Jakie pasze dajecie swoim koniom?

noneczka98 ma 4 lata 😅 może zapytaj dietetyka w hippovecie o radę 😊
charlieeee, O kurde a na tym zdjeciu w zimowej sierści wyglądała bardzo dziecięco 😀 Dietę układał jej dietetyk z Hovelera i tego się trzymam, ale dostaje dosyć dużo jak na moje oko i się bez przerwy wścieka, fakt że to dziecko ale naprawdę jest baaaardzo 'żywa'.
A to sory, bo hippolyt ma podobna nazwę paszy 😅 no wiem, robaki bardzo ja wyniszczyły, widziałam ja na jakimś filmie jak miała 3 lata to wyglądała dojrzalej 😬
Dziękuję za odpowiedzi. Zamówiłam na próbę, zobaczymy co przyjdzie 😅
Mój koń jedzie na granulowanej lucernie Lucie Nuts z Simple System i balanserze tej samej firmy Simple Balance +. Ekonomicznie to nie wychodzi, ale mu bardzo służy w połączeniu z wyspiarskim sianem. Zero wszelakich ziaren i soi w diecie, bo u niego nie ma takiej potrzeby.
To koń dobrze wykorzystujący paszę, pracujący regularnie.
Jestem bardzo ciekawa jak karmienie paszami Simple System będzie u niego działało w połączeniu z naszym rodzimym sianem i pastwiskami🤔.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 kwietnia 2021 16:07
BUCK, Czardasz woah, to ja ani z Velti, ani z rolnetem pod tym kątem żadnego problemu nie miałam. Jedyny problem to to, że mi rolnetowe zalewane zimną wodą nie pęczniały w ogóle, a Velti jednak trochę tak. 😕
ancyk0991
Zamówiłam na spróbowanie. Są już w paczkomacie, ale wypróbuję je dopiero za jakiś czas, bo teraz akurat jestem na wyjeździe 😉 Dam znać jak wyglądają i co moja o nich będzie sądzić (czytaj - zje czy nie 😅 )
Jakiś czas temu pytałam Was o paszę na przytycie kobyłki w sile wieku po kontuzji, która w zimie mocno schudła... w związku z tym że zaczęła chudnąć naprawdę mocno, a powodów zdrowotnych nie było, zaczęłam szukać rozwiązania. Przerobiłam chyba ze trzy worki Nuby Promass i może baba przestała tracić na masie, ale było jej ciężko cokolwiek przybrać. Po zamianie na 300g wysłodkow Beet Pulp na podwieczorek i 1,5 kg Baileys Top Line Conditioning Cubes, już po jednym worku granulatu jest taka różnica 😍 oczywiście nad mięśniami nadal pracujemy, ale może komuś się moje doświadczenie przyda.
IMG_20210428_215808.jpg IMG_20210428_215808.jpg
Macie jakiś patent na podawanie sieczki, ale żeby koń jadł to powoli, tak kilka godzin? żeby można było załadować większą porcję? Coś jak siatka na siano, ale dla sieczki? Chcę podawać sieczkę z traw, gdzie producent pisze, że nie ma limitu dziennego. Niestety wiem, że siana nie będzie wystarczająco przez jakiś czas, stąd taki wspomagacz.
A sieczka w kostce? Taka sprasowana? Np https://www.gnl.pl/sieczka-w-kostce-st-hippolyt-prealpin-compact.html
Można to zawiesić np, żeby za szybko sobie z tym nie poradził.
espana, testowałam dokładnie te kostki, wrzucałam je do wiadra zawieszonego na boksie, ale feler jest taki, że to się strasznie pyli. Jak koń obgryzie to dookoła to reszty nie tyka bo taki miał zostaje i dużo idzie tego na zmarnowanie. Fajna jest sieczka Dengie z traw, ale znowu to koń wyjada w kilka minut całe wiadro i chciałabym to jakoś spowolnić.
Mindgame, nie lepiej byłoby Ci pojechać i kupić gdzieś ze 20-30 kostek siana i pakować? Znam ból pensjonatowania konia i niedoborów siana, współczuję. :/
Sivrite, najlepiej by było, ale czasem opór materii jest taki, że prostych rzeczy nie przeskoczysz....
Mindgame, wieeem. Dlatego jestem już w siódmej stajni. -_-
Zmien pensjonat, to co opisujesz to patologia 😮 Jesli faktycznie nie mozna zadawac nawet wlasnego siana to serio, szkoda konia.
No to podwójna siatka z drobnym oczkiem i może jakaś sianokiszonka np https://eggersmann.com.pl/wszystkie-produkty/307-sianokiszonka-goldengrass-natural-meadow-mix-20-kg-.html
Tylko czy skoro oszczędzają na sianie nie będą go dawać mniej lub wcale jak zobaczą, że dokarmiasz :/
Post został usunięty przez autora
espana, tak, zawsze jest to ryzyko. Obecny pensjonat mam super. Jak siana jest mało to leci informacja do właścicielki i prostuje stajennych 😉

kokosnuss, to tylko na 2 tyg przetrwania 😉
sorki, że post pod postem ale nie da się już edytować...

jak koń na co dzień nie jest sianokiszonki to trzeba ją jakoś stopniowo wprowadzać?
Najlepiej tak, jak każdą paszę 😉 Nie masz może swojej przyczepy, żeby tam siano zmagazynować na ten okres?
Kiedyś też widziałam podobne kostki jak ma Hipovet, ale chyba z Hartoga, może one byłyby mniej pyliste.
anetakajper   Dolata i spółka
30 kwietnia 2021 07:14
W wynikach wyszedł mi bardzo niski poziom glukozy, czy mam się tym martwić czy może krew była już stara i wynik zafałszowało? reszta ok, jedynie magnez nisko. Daje mu paszę energetyczną
anetakajper, mnie wet przy niskiej glukozie powiedział że to nic l, próbka długo jechała i tyle. Żeby się nie przejmować bo coś tam zjadło coś tam 😉

keirashara dzięki! Zamówiłam te kostki 🙂 mają jeszcze fajny podajnik do tego, ale na razie sobie odpuszczę 😉
anetakajper, jeśli badanie nie było robione specjalnie w tym kierunku (czyli koniecznie z zachowaniem określonej pory, czasu dostawy krwi itd.) to ten wynik jest do zapomnienia.
sorki, że post pod postem ale nie da się już edytować...<br>
<br>
jak koń na co dzień nie jest sianokiszonki to trzeba ją jakoś stopniowo wprowadzać?

mindgame,
mój koń nigdy nie jadł sianokiszonki w domu, a jak jeździliśmy do Golejewka na weekendy to tam dostawał sianokiszonkę zamiast siana - od razu w opór. Bez żadnych sensacji.
anetakajper, Jeśli krew nie była pobrana na specjalną probówkę to wynik glukozy jest zupełnie niediagnostyczny tak więc na spokojnie.
espana, moich dwóch + trzeci wrzodowy pod opieką - najzdrowszy, nigdy nie kolkujący (TFU TFU), totalnie żadnych problemów trawiennych całe życie - przy przejściu na sianokiszonkę dostał takiego rozwolnienia, że miał nogi i ogon osr@ne z góry na dół... pomimo początkowego mieszania z sianem - taka reakcja. Pozostała dwójka - w tym wrzodowy - zero sensacji. Zatem wydaje mi się, że reakcja może być różna i warto jednak początkowo mieszać z sianem i obserwować.
można dawać siano i sianokiszonkę razem? w sensie w dzień sianokiszonkę, a na noc w siatce siano? czy to za duże rewolucje?
Można.
espana, dzięki!
Hej
Mam pytanko
Mam klacz która miesiąc temu się oźrebiła i powoli zaczynam z nią prace na lonży ( ma 5 lat ale nie jest jeszcze zajeżdżona ) i jak na razie dostaje musli dla koni hodowlanych i będzie dostawać je do 3 miesiąca laktacji ( mam pasze z Eggersman i tam pisze ze do 3 miesiąca) i zastanawiam się co potem należałoby dawać
Chciałam zapytać czym karmicie swoje klacze po ozrebieniu? ( głównie interesuje mnie jak zmienia sie dieta po tym trzecim miesiącu ) I w jakich ilościach ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się