"Nie ogarniam jak..."

<br>
<b>Sivrite</b> czy regulamin głosi jakie poglądy powinni mieć użytkownicy forum? <br>

Kokakola, nie, bo on nie dostał bana za poglądy, tylko za obrażanie i wyśmiewanie ludzi, że co za idioci wierzą w "koronaświrusa". Za pisanie lekarzom oddziałów covidowych, że nie powinni leczyć, bo wirusa nie ma i przez to gospodarka stoi. Za kłamstwa, że statystycznie się praktycznie nie da zachorować, a nawet jeśli, to "łatwo się leczy". I tak dalej. Gdybyś poczytała te posty, a nie go broniła na ślepo, bo "to na pewno zmowa", to byś wiedziała, posty są dostępne.
Regulamin ma trzy punkty o kulturze i szacunku i jeden o trollingu. Przeszedł przez wszystkie punkty regulaminu, od upomnienia, moderowania postów, do kilku czasowych banów aż do perma. Na normalnym forum miałby dwa ostrzeżenia i nara. Obrażał ludzi zarówno w wątku koronawirusowym jak i COPD. Ale nie, nie będę Ci szukać cytatów, są dostępne na jego koncie, razem z historią moderacji na czerwono. Nie chce mi się marnować na niego więcej czasu.
Sivrite, no moja droga trochę popłynęłaś.
Ja zadałam proste pytanie, a Ty o banie Zdrowego Konia, i jeszcze ten tekst:

Gdybyś poczytała te posty, a nie go broniła na ślepo, bo "to na pewno zmowa", to byś wiedziała, posty są dostępne.

Czy ja o czymś nie wiem?
Gdzieś broniłam ZK? Gdzieś pisałam o jakiejś "zmowie"?
Nie.
Chciałam się tylko dowiedzieć czy moje poglądy są zgodne z regulaminem forum.
A Ty widzę manipulujesz rzeczywistością.

Ps.
Przeczytałam ostatnie posty ZK i nie widzę w nich nic obraźliwego,
nie uważam też żeby ZK był trollem.
Skoro regulamin nie określa tego, jakie poglądy powinni mieć użytkownicy forum, to ZK ma prawo wyrażać swoje?🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 maja 2021 12:16
kokakola, to może przeczytaj ostatnie posty w tym wątku, bo to już zostało wyjaśnione. Albo coś więcej niż parę ostatnich postów ZK.
Zreszta gdybyś była na miejscu naszych re-voltowych medyczek to pewnie inaczej byś reagowała na jego „rewelacje” o celowym zarażaniu covidem, fałszowaniu kart i pchaniu na respiratory. Rozumiesz, ze pogląd poglądem, ale jak kogoś tym obraza i rzuca fałszywe oskarżenia, to nie może być tolerowane?
Czy tak samo broniłabys mnie (albo jakiegokolwiek innego użytkownika), gdybym zaczęła pisać treści homofobiczne, rasistowskie czy faszystowskie? Przecież to tylko nieszkodliwe POGLĄDY, do których mam prawo i które wolność słowa pozwala mi wyrażać. Czy może byłabyś pierwsza do ocenzurowania tego?
<b>Sivrite,</b> no moja droga trochę popłynęłaś.<br>
Ja zadałam proste pytanie, a Ty o banie Zdrowego Konia, i jeszcze ten tekst:<br>

Kokakola, sorry, mogłam nie zrozumieć, bo to nie ja popłynęłam, tylko Ty odpłynęłaś. Od tematu. I nie dałaś znać. :P Rozmowa jest o konkretnym przypadku, więc zrozumiałam, że pytasz o to, które jego poglądy doprowadziły do bana.

Kurde, jest teraz cała historia w ogóle? Na telefonie nie widzę... W każdym razie według mnie zasługiwał na bana choćby za samo to, jak traktował dwie lekarki z forum, urabiające się po łokcie w czasie pandemii. Sugestiami, że one próbują ludzi mordować, bo mają kasę za trupy, no to sorry.

Btw, historia obrony ZdrowegoKonia eskalowała dziś do argumentu "eksterminacji całych narodów". Także ten.

Nie ogarniam. Nie ogarniam takich porównań w przypadku jakiegoś trolla, który dostał bana na forum jeździeckim. Gadania o cenzurze, komunie, spiskach i obronie przed eksterminacją narodów. Bo ktoś nie może na forum pisać głupot. Oo
to ja skomentuje tylko to ..,, Bo ktoś nie może na forum pisać głupot,,... większe głupoty na tym forum wypisywano, a gdzieś wyżej było coś o szacunku i kulturze ? ...w przypadku jakiegoś trolla...
banik już leci ?🤣
to ja skomentuje tylko to ..,, Bo ktoś nie może na forum pisać głupot,,... większe głupoty na tym forum wypisywano, a gdzieś wyżej było coś o szacunku i kulturze ? ...w przypadku jakiegoś trolla...<br>
banik już leci ?🤣

Blucha, jeśli zapłacę za to jednym ostrzeżeniem z puli 10 (jestem prawie pewna, że było ich więcej w przypadku ZdrowegoKonia), to zostaje mi jeszcze 9, drugie tyle moderowanych wiadomości i kilka czasowych banów. Worth it, poproszę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 11:30
blucha, ZK działał na szkodę społeczeństwa publikując ogromne ilości Fake News.
haha Strzyga powtórze za Menage z wątku COPD, robił dokładnie to samo co nasz rząd a jego jakos nikt nie banuje 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 18:02
blucha, co to jest w ogóle za argument?
<b>blucha,</b> co to jest w ogóle za argument?
Strzyga, jak się dowiesz, to mnie oświeć, bo ja też nie rozumiem. "W punkt" podobno, ale nie wiem jaki, bo ten argument nawet nie stał obok logicznego, a z radością został przywleczony do drugiego wątku, żeby dalej eskalować jego bezsensowność 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 18:47
Sivrite, żeby to zrozumieć pewnie trzeba obejrzeć dobie film na youtubie i „poszukać w necie” 🤣
Strzyga, ok, idę szukać tych filmów. Bez żółtych napisów się nie liczą, nie? 😂
Visenna już polecała ZdrowemuKoniowi "Krótki film o prawdzie i fałszu" SciFuna przed banem, ale widocznie brak żółtych napisów ludzi zniechęca. 😕
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 18:59
Sivrite, co ciekawe ZK ma już nowe konto, jak każdy szanujący się troll 😀
Strzyga, zauważyłam. I dla mnie jest to tylko kolejny argument za uznaniem takiej osoby za trolla. Dostaje kolejne ostrzeżenia i bany. Ma cały Internet na założenie swojej strony czy forum (są darmowe fora, można sobie zrobić własne). Może sobie założyć Fanpage na Facebooku. A nie, Facebook też banuje za fake newsy, peszeg. 😂
Ale nie, będzie siedział na końskim forum i wciskał swoje wynurzenia grupie odbiorców licznej, jak widownia w kinie w dobie pandemii. To jest forum bardzo wąskiej grupy społecznej, on tu siedzi i produkuje się do kilku osób, więc nie jest to żadna próba zbawienia ludzkości, tylko właśnie stricte trolling. Wkurw...nie kilku/nastu/dziesięciu osób dla zabawy. Przez lata.
Jeśli ktoś go broni przed "oskarżeniami", że jest trollem, to znaczy, że jedynym znanym mu "trollem" jest ten zielony z bajek dla dzieci albo z Harry'ego Pottera. Bo ZdrowyKoń to jest wręcz sztandarowy przykład trollingu w Internecie. Ludzie go tu nie chcą, ale wróci, zamiast sobie z ludźmi prywatnie pogadać, nie, będzie mendził. Dostał bana, ale zrobi nowe konto, żeby dalej mendzić. Nie pamiętam już dokładnie, ile miał ignorów, ale kojarzę, że chyba ponad 60? To się serio było trzeba postarać. Przynajmniej trofeum dla pierwszego (takie mam wrażenie?), regularnie korzystającego z forum użytkownika, który dostał bana na stałe wygrał uczciwie i o hektar, gratulacje.
Ja się tak nieśmiało zapytam.
A to nie Strzyga miała 60 ignorów? 🤔
A to nie Strzyga miała 60 ignorów? 🤔<br>
Kokakola, też możliwe. 😂 Ale pamiętam, że zrobiłam sobie kiedyś z nudów rundę po forum, żeby sprawdzić i ZdrowyKoń miał swoją własną ligę. Ligę niżej był Smok, który już sobie chyba odpuścił forumowanie i Halo. A potem reszta stawki. Ale mogłam się nie doklikać do jakichś pretendentów do tytułu. 😂 Koniec końców jednak Koń zdeklasował rywali. Ostatnie okrążenie pod flagą pandemii było jego. 😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 maja 2021 20:19
Ja się tak nieśmiało zapytam.<br>
A to nie Strzyga miała 60 ignorów? 🤔<br>

kokakola, nie, to raczej ja. Ale chyba nadal nie rozumiesz o co tutaj chodzi…
Facella, nie musi wiedzieć, po co ludziom humor psuć. 😂 Wystarczy, że trollował tych, co trollował. Miejmy nadzieję, że zaraz dostanie kolejnego bana za posiadanie drugiego konta i się problem rozwiąże w końcu. I już nikt nie będzie musiał ogarniać tej sytuacji.
Nie ogarniam matek wrzucających na fejsa zdjęcia czy filmiki z gołymi dziećmi.
Dzisiaj znajoma wrzuciła film z synkiem w wanience,
Chlapiący wodą. Chwilami siusiaka mu widać.
Co za brak wyobraźni. Co za brak szacunku dla własnego dziecka.
Przecież on za trochę pójdzie do przedszkola, do szkoły...a w necie nic nie ginie.
Pedofile tylko czekają na takie okazje. Jak można coś takiego własnemu dziecku zrobić ??
No nie pojmuję 😲
Rozumiem, że rozkoszny, że roześmiany ale czy cały świat ma mu genitalia oglądać ??
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 maja 2021 13:19
szemrana, A później, za kilka lat, te biedne dzieci będą oglądać wypociny matki w sieci. Ja też tego nie ogarniam. Rozumiem radość z bąbelka itd, ale wstawianie miliona zdjęć tegoż, to już jest skrajna nieodpowiedzialność. Nie zdaje sobie taka matka sprawy, że jakiś pedofil może mieć z tego uciechę, a za kilka lat dziecka znajomi będą mieli jeszcze większą, oglądając jego goły tyłek w sieci. Zero prywatności. Dobrze, że jeszcze ludzie nie wrzucają do sieci jak ktoś zrobi kupsko, żeby się ze światem podzielić jego widokiem i konsystencją
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 13:22
Dobrze, że jeszcze ludzie nie wrzucają do sieci jak ktoś zrobi kupsko, żeby się ze światem podzielić jego widokiem i konsystencją
Mozii, dla mnie ten sam wymiar ma wrzucanie do sieci zdjęć swojego talerza z żarciem 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2021 14:47
Kurde, moje talerze z żarciem nie narzekały na naruszanie ich prywatności, ale może powinnam to z nimi przedyskutować…
Uważam, ze robię ładne jedzenie, a ja lubię ładne rzeczy i fotografę…
A7801DF4-4E12-4A9F-A999-F24B69B69615.jpeg A7801DF4-4E12-4A9F-A999-F24B69B69615.jpeg
busch   Mad god's blessing.
04 maja 2021 14:53
<br>
<b>Mozii,</b> dla mnie ten sam wymiar ma wrzucanie do sieci zdjęć swojego talerza z żarciem 😉

zembria, serio? Kupsko tak samo Ci się nie podoba jak jedzenie? Może Twoi znajomi jakieś paskudne jedzenie postują 🤣

Ja rozumiem pogardę na pokolenie ekshibicjonistów ale jedzonko może być ładne, apetyczne, ciekawe, natchnąć do zrobienia samemu czegoś podobnego itd, więc równanie tego z kupą uważam za jakąś absurdalną i niezbyt adekwatną hiperbolę 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 14:56
Pewnie, że może być ładne... tylko po co? tzn. nie kumam kompletnie, jak ktoś (mam parę takich osób na fb) wrzuca co ma na obiad... no kogo to obchodzi? Co innego jak ktoś nie wiem bloga kulinarnego prowadzi, a co innego "o zobacz mam na śniadanie jajecznicę" (emotka padająca na twarz by tu się przydała).
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2021 15:00
zembria, wiesz, bo mogą i chcą. Zawsze można ukrywać posty danej osoby i nie będzie Cię to razić. Ich tablica, dopóki nie publikują rzeczy obrzydliwych, wulgarnych, drastycznych czy naruszających czyjś wizerunek, to nikomu nic do tego. Facebook stał się takim publicznym pamiętnikiem, jakim niegdyś były blogi.
busch   Mad god's blessing.
04 maja 2021 15:01
Wymieniłam wyżej po co... Dla inspiracji, żeby popatrzeć na coś ładnego, albo natchnąć kogoś. Co Twoim zdaniem jest akceptowalną treścią na sociale? Czy w ogóle nic?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 16:32
Może, nie wiem. Ja tego nie ogarniam, zgodnie z tytułem wątku :P
A w sumie w czym ciekawsze jest "patrzcie, bylam jezdzic na koniu po lesie" od "patrzcie, upieklam szarlotke"? I mowie to jako czlowiek niemajacy kont sm poza konskimi forami 😉
busch   Mad god's blessing.
04 maja 2021 17:39
kokosnuss, no dlatego zapytałam co jest akceptowalne na socialach... Bo w sumie niewiele rzeczy w życiu nas spotyka, które są naprawdę niezwykłe 🙃
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 18:17
Ale wolno mi tego nie ogarniać? ;P
Dla mnie jedzenie jest czynnością fizjologiczną jak każda inna, i serio JA tego nie rozumiem, kiedy ktoś wstawia zdjęcie swojego obiadu, czy śniadania, tak o, patrzcie co teraz jem. No jesz, każdy musi jeść. Widzę różnicę, kiedy np. kumpela co nigdy nie gotowała pisze posta, że zrobiła pierwsze w życiu pierogi i jest z siebie dumna jak paw, a kimś kto codziennie prawie wstawia fotę swojego talerza. Nie piszę, że mnie to obrzydza 😉 Piszę, że "where is the point?" i że tego nie kumam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się