Koronawirus

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 maja 2021 13:14
izydorex, sorki!! Pomyliło mi sie😉 tak, to było dalej do Megane 🙂

Tez mi ręce opadają jak słyszę tych antyszczepionkowcow 🙁 niestety niektorzy poza czubek swego nosa nie widza…

aaaa... do mojej opowieści dodam jeszcze, że nikt mi temperatury nie zmierzył 🙂 a była tam rubryczka do wypełnienia, ile się ma stopni w chwili szczepienia 😀
ZK Ban permanentny
02 maja 2021 12:22
Wiadomość od Zdrowego konia.

Trzeba bylo sie zachowywac i myslec, skoro teraz soe teskni za forum...
V.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: NIE
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 maja 2021 12:43
dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz - filozof, który ogłosił się głową państwa
i dalej nawet nie chce mi się sprawdzać. 🤣

Post został usunięty przez autora
mundialowa, Niekoniecznie do lekarza. Wczoraj ja robiłam kwalifikacje, jestem ratownikiem med. Na 84 osoby zdyskwalifikowałam 5.
Sorki nie ogarniam cytowania postów.
Gilliann, wiesz, ponoć w Rzeszowie szczepią wszystkich, jak leci, to się trochę przestraszyłam, że mnie nikt poważnie nie weźmie z moimi obawami 🤣
mundialowa, ja wywaliłam - kobietkę z bólem w klatce piersiowej i dusznością ale to było oczywiste, kobietkę z katarem, faceta z temp 37,6 i małżeństwo które poprzedniego dnia przyjęło leki od dermatologa i źle się czuli po nim. Jestem w miarę ostrożna. Mierzę temperatury i ciśnienia. Siedzę sobie w przychodni, mam 10 osób na godzinę więc bez ciśnienia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2021 11:11
Rejestracja mojego rocznika teoretycznie zaczyna się 9.05., ale ze założyłam konto jak tylko było to możliwe, w sobotę szczepię się Pfizerem 😀 był termin na jutro, ale w godzinach mojej pracy, a mam całodniowe szkolenie. Już mi się nie chce dalej szukać i zmieniać, pasuje mi ta sobota. Jak się rejestrowałam tuż po „otwarciu bram” o północy, to najbliższy termin był na 25. maja i to poza Szczecinem. AstraZeneca dostępna praktycznie od ręki, J&J podobnie, ale mnie interesował Pfizer lub Moderna.
Dzwoniłam do mojego punktu szczepień i mają tylko Pfizera, więc nie będzie zdziwienia na miejscu 🤣
Ponownie dowiadywałam się w punkcie szczepień. Nue zmienią terminu drugiej dawki i koniec. Jedyne co uznają to śmierć lub zwolnienie lekarskie:/
busch   Mad god's blessing.
04 maja 2021 14:43
Ja dziś się szczepiłam pierwszą dawką Pfizera, w punkcie masowych szczepień. Byłam zapisana na konkretną godzinę ale odstałam jakieś pół godziny w kolejce. Na wejściu ochroniarz mierzył z czoła temperaturę, gościu od kwalifikacji nawet nie spojrzał na drugą stronę ankiety gdzie miałam jedno "TAK" 😂

Ziomek szczepiący spojrzał na 2 sekundy na drugą stronę ale bez specjalnego zainteresowania, a ja nawet wzięłam ulotkę leku który biorę na stałe gdyby się czepiali 😅

Druga dawka równo za miesiąc
Ja dziś się szczepiłam pierwszą dawką Pfizera, w punkcie masowych szczepień.
<br>
Druga dawka równo za miesiąc

busch,

Zaciekawiłaś mnie. Jak u nas w pracy szczepili Pfizerem, druga dawka była po 14 dniach. A jak nie wiadomo było, czy dostaniemy Pfizera czy Modernę, druga dawka Moderny była planowana po 21 dniach.

Ciekawa jestem, kto zmienił wytyczne dotyczące tych szczepionek.
A ja dzisiaj weszłam na pacjent.gov od czapy, patrzę i.. jest! Mogłam się zarejestrować (rocznik 97). 11 maja zaszczepię się moderną 😍
trusia, u mnie teraz cała rodzina szczepiła sie pfizerem i druga dawka po 5 tygodniach
Ja dzisiaj miałam pierwszą dawkę Moderny, drugą mi wpisali na 9.06 🙂 Czyli 5 tygodni 🙂
Czy próbował się ktoś rejestrować na szczepienie po przechorowaniu? Właśnie jestem w połowie izolacji i zastanawiam się co później..
Kayraa, dopiero 90 dni po przechorowaniu będziesz miała skierowanie w systemie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 maja 2021 11:08
A ja właśnie po drugiej dawce 😀 Z bani! Zobaczymy na jak długo.
_Gaga, no właśnie mam skierowanie już (zanim zachorowałam to już było), w sumie nie klikałam w nie, być może jest zablokowane...
"The recommended interval between doses is 21 days for Pfizer-BioNTech and 28 days for Moderna; however, up to 42 days between doses is permissible when a delay is unavoidable. https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7011e2.htm
Pomerdało mi się. Ja miałam tak ja zaleca CDC, czyli po 21 dniach, a przy ewentualnej Modernie miało być po 28.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 maja 2021 15:52
U nas Moderna jest dokładnie po 28 dniach.
busch   Mad god's blessing.
05 maja 2021 17:37
Podejrzewam że po prostu próbują wycisnąć jak najwięcej z dostępnego łańcucha dostaw i dlatego przeciągają do "dopuszczalnych" wartości zamiast korzystać z tych "zalecanych"
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 maja 2021 19:04
Ja mam druga dawkę Pfizera przewidzianą równo po 35. dniach...
Zaszczepiona! 1wsza dawka Pfizer, druga za 6 tyg.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 maja 2021 10:36
Ja po pierwszej dawce. W dniu szczepienia bolała mnie dosyć mocno ręka. Drugiego dnia rano czułam się w miarę ok, ale po południu ogarnęło mnie jakieś takie rozbicie i brak mocy. Trzeciego dnia wszystko ok, także nie było jakiejś tragedii. Mój mąż i moja mama nie mieli właściwie żadnych objawów poszczepiennych. Trochę bolały ich ręce w miejscu wkłucia. Wszyscy dostaliśmy Pfizera, druga dawka za 4 tygodnie.
Mi po Pfizerze ręka odpadała w nocy i na drugi dzień, była spuchnięta mocno. Teraz na 3 dzień po miejsce dalej mocno boli ale już normalnie robie coś ręką. Na drugi dzień od rana miałam mocne mdłości a potem ogromny ból głowy. Wzięłam w końcu przeciwbólowe, bo słabo było z wytrzymaniem tego. Na bank nie dałabym rady jechać nigdzie autem więc przesiedziałam w domu i przespałam pół dnia. Dziś już lepiej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 maja 2021 11:50
epk - a w widzisz, mdłości też miałam, tzn może nie jakieś mocne, ale takie niezbyt komfortowe uczucie na żołądku. Drugiego dnia, po południu podczas odpływu mocy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 maja 2021 11:54
U mnie przy pierwszej dawce nic nie było, poza bólem mięśnia w który było wkłucie. Wczoraj rano była druga dawka i nawet mnie już mięsień nie boli. Brak jakiś negatywnych objawów póki co. Pfizer.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się