Stajnie w Warszawie i okolicach

Infantil - byłam kiedyś oglądać Całowanie - konie były grube, zadbane i wydawały się zadowolone, a wkoło super czysto.
Dzięki za odpowiedzi - niestety i tak nie mają miejsc 🙁
tuch,
Jesli Koczargi i full siana to pewnie masz na mysli JF Ranch, sam się nad tą stajnią zastanawiałem w zeszłym roku, stajnia naprawdę fajną, siana full, duzo ruchu i pewnie gdyby nie nagla zmiana miejsca zamieszkania na 2 stronę wisły, to bym tam mojego łacha postawił.
Co do wyjazdu do lasu to ostatnio słyszłem, ze własciciel zamknął wyjazd do lasu i o tej porze roku, jak popada to nie ma jak wyjechac bo jedyna droga, która została jest cała w koleinach i zalana tak ze ponoć błoto po pachy, a w zime to już w w ogole nie ma szans na wyjechanie, bo na tej jedynej drodze prowadzącej do lasu są mega śliskie koleiny i jest ponoc niebezpiecznie, takze wyjazdy w teren tylko w lato, wiec słabo trochę...
Hej, poszukuję pensjonatu z dobrym dojazdem z Ursynowa (Natolin), tak pół godzinki Max. Nie interesują mnie złote klami, tylko dobre warunki dla konia. Mile widziane padoki z możliwością wydzielenia kwatery (mogę nawet sama sobie taśmę kupić), hala caloroczna, ewentualnie rozkładana tylko na zimę i plac z kompletem przeszkód. Stajnia może być zarówno murowana jak i angielska, karmienie 2-3 razy dziennie z możliwością podawania suplementow i pasz od właściciela.
Cena tak do 1200-1300 max.

Czy ktoś wie co się aktualnie dzieje w stajni Powsin? Jakiś kontakt do właściciela? Cena pensjonatu?
Kochani potrzebuję dośc pilnie Waszej pomocy.
Co nieco znalazłam przez lupkę ale czuję niedosyt 😉
Wracam z koniem do Polski w okolice Warszawy i w duzej mierze muszę sie oprzec na opiniach ludzi, bo gdzies konia muszę wstawić, a nie chcę osoby która mi pomaga cos ogarnac wysyłać do dziesiątek stajni na rekonesans wiec robię wstępny przesiew 🙂
Potrzebuję informacji na temat poniższych stajni

Stajnia Zielonki
JF Ranch
Zaborów
Kobra Park
Stajnia Mandra
KJ Klaudyn
Stanisławow
Mariew
KJ Truskaw
Stajnia w Koczargach Pani Justyny Milej i ta która jest obok (nie pamietam jak sie nazywa jakas Szkoła..)

Co mnie interesuje to przede wszystkim jak jest z opieką, podawaniem suplementów, karmieniem, zwracaniem uwagi na konia jesli mnie nie bedzie przez kilkanaście dni, jak jest faktycznie z trawą, sianem, padokowaniem i bezpieczeństwem? Czy wlasciciele sa z tych bardziej czy mniej komunikatywnych i do dogadania, nie robiących większych problemów czy mozna z nimi normalnie rozmawiac czy uciekają od jakichkolwiek rozmów?
Jednym słowem jaka jest obecna rzeczywistość od strony pensjonariusza 😉

Może być na Priv 😉
Dzień dobry wszystkim,

Szukam stajni w okolicach Warszawy dla dwuletniego ogierka. Obdzwoniłam już sporo, i prawie wszystkie nie przyjmują ogierów. Tylko „ogier” to określenie trochę na wyrost dla mojego chłopaka 🤔 On jest z tych spokojnych ras, może chodzić z grupą wałachów, z drzwiami nie wyjdzie, tylko babeczek trzeba pilnować...

Potrzebuję tak na prawdę czystej, rzetelnej, bezpiecznej stajni, może być mała, kameralna. Żadnych wodotrysków, wielkich ujeżdżalni, przeszkód, solariów nie potrzeba, z infrastruktury to przydałby się kryty lonżownik, żeby na łeb nie padało, ale bez dachu też damy radę.
Padok koniecznie. Edit: bez błota, bo pędzle i wysokie skłonności do grudy.
Karmienie specjalną karmą, bez owsa.

Jakby był zaprzyjaźniony trener/trenerka oraz kowal, weterynarz, to też bym chętnie skorzystała.

Chłopak musi zachować kulki aż do czwartego roku życia ze względu na rozwój fizyczny, taki mankament😪

Będę go trenować dla siebie pod rekreację, żadnych zawodów, skoki też odpadają (ze względu na konia).

Jeśli możecie coś polecić, dajcie znać na priva. Mam budżet 1000 PLN/mies.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 12:05
Aelirenn, Tak z czystej ciekawości co to za rasa? Nigdy się nie spotkałam z potrzebą trzymania jajek tak długo.
Ostatnio nawet gadałam o tym z Sivirte, ale tez zamieniłam słowo z hodowca hucułów. I jest spora grupa ludzi, która uważa, ze koń najlepiej jeśli rozwija sie albo praktycznie od początku jako walach, albo do końca tego najbardziej burzliwego okresu rozwojowego jako ogier. I ze dlatego najlepiej kastrować albo bardzo szybko, albo dopiero koło 4rz. Koń nie umrze jak sie go wytnie wcześniej :p ale niektórym może zależeć żeby dotrzymać konia jako ogiera możliwie długo.
Aelirenn zapraszam. Co prawda do mnie z Warszawy jest ok. 50 km (w zależności od pory dnia, położenia punktu startu względem obwodnicy i wyboru trasy to będzie od ok 1 godz i kwadransa do 2 godzin w jedną stronę - w dni powszednie) i nie mam krytego lonżownika oraz absolutnie nie obiecuję, że się go dorobię w ciągu dwóch lat (w tym roku budujemy stodołę i będzie dobrze, jak ją do końca roku spłacimy - a kryty lonżownik jest z deczka droższy...) - ale miejsca mam za to do upojenia, błota nawet po tygodniowych deszczach nie ma, a ogrodzenia solidne...
To jest koń rasy fryzyjskiej. Zgodnie z tym, co mi pokazywała hodowczyni, żeby mu się dobrze rozbudowały mięśnie klatki piersiowej trzeba poczekać, bo jak za wcześnie się wykastruje, to wyjdzie chuderlak.
Gniadata   my own true love
03 maja 2021 14:59
chcialabym się wstępnie zorientować na temat stajni wolnowybiegowych tak +/- do 50 km od Warszawy. co polecacie?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
03 maja 2021 15:10
Stajnia Boska Wola
Moje młodziaki się tam odchowywały, a i wywiozłam Muchę na emeryturę. Dopóki nie miałam swojej stajni trzymałam tam cała trójkę. Jest 30 ha terenu, głównie pastwisk. Konie mają do dyspozycji lasek, łąki - co chcą. Siano i woda non stop. Siano świetnej jakości podawane w siatkach. Mimo terenu koni jest około 10 sztuk, więc mają naprawdę dużo przestrzeni i nie przejadają trawy.
Gospodarze przemili - czułam się jak w domu. Na miejscu zootechnik i zawsze można liczyć na fachową pomoc. Dojeżdża też świetny kowal. Mieszkałam 130 km dalej i zostawiałam konie na dłuższy czas ze spokojną głową. Jestem znana z czepliwości względem pensjonatów (stałam w kilkunastu), a tu złego słowa nie mogę powiedzieć.
Hej, ktoś trzymał/trzyma konia w stajni Sobiescy w Żyrardowie? Mają bardzo poręczną lokalizację, więc mam zgryz (bo trochę poza budżetem).
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
16 maja 2021 18:43
Kogo polecacie do golenia koni? Stoimy w okolicach Wołomina, może ktoś z tej strony?
rybka   Różowe okulary..
16 maja 2021 20:39
Jakieś opinie o stajni Złotkowskich?
Czy ktoś jeszcze trzymał lub trzyma konia w stajni Boska Wola? 😁😁
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
17 maja 2021 22:40
Ja trzymałam 3 konie.
Wafija - ja bywałam gościnnie u Złotków - zawsze czysto, super karmienie i konie są padokowane do bólu, w sezonie na trawie.
Może nastąpił cud i coś się zmieniło w świecie praskich stajni, więc podpytuję 😉.
Szukam stajni, najchętniej wolnowybiegowej, ale to nie jest konieczność, gdzie:
1. nie oszczędza się na sianie
2. boksy/wiaty sprząta się codziennie
3. są padoki - nie kwaterki, najchętniej cały dzień, ale przeżyję do południa.
4. hala (może być mała) albo duży kryty lonżownik
5. plac nadający się do jazdy (nie kopny piach albo dziury-doły)
6. wyjazd w teren (tereny nadające się do galopu) albo tor do galopu.
7. do 40 km od Wiązownej.

Coś, ktoś? Jest jedno miejsce, które wstępnie mi się spodobało, ale może podrzucicie coś jeszcze do odwiedzenia 😉
rybka   Różowe okulary..
22 maja 2021 18:22
wruda, Stajnia Pod Lasem w Wólce Czernińskiej.
xmuxcax, przejezdzam obok tej stajni jak jade w teren i nigdy nie widzialam zeby ktos tam jezdzil. Z tego co widac z ulicy to maja jakis plac do jazdy, ale raczej bez fajerwerkow. Plus na pewno za to ze las za plotem. Tylko trzeba sie liczyc z tym, ze w lesie duzo ludzi, ale mozna przezyc. O reszcie sie nie wypowiem, bo nie znam
Witam!
Znajoma robi ankietę dla wszystkich pensjonariuszy z okolic Warszawy. Jest to mega ważne dla niej i z góry będziemy wdzięczne za zrobienie jej.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7hYoFARfEQ7VlsulkxNmPTay5otNni_m-NzmsncP5bO1kWw/viewform
Bored of Dreaming , z ciekawości, dlaczego mapka nie uwzględnia południowych okolic Warszawy?
Pewnie ankieta celowana we własną mającą powstać stajnię 😉
Tak, sporo pokrzywdzonych okolic w tej ankiecie ale ‚mój’ rejon się załapał więc się tam ostro wyżaliłam 😀
kamcia665, Są to okolice, które osoba ankietująca myśląc wstępnie nad nową stajnią bierze tylko pod uwagę.
Post został usunięty przez autora
Też wypełniłam ankietę, ale mam co do niej mieszane uczucia. Z jednej strony sensowne pytania, ale też kompletnie od czapy (wg mnie). Np punkt "udogodnienia dla jeźdźca" i pytanie o toaletę. Serio, w 21 wieku pytamy, czy ludzie chcą mieć toaletę w miejscu, gdzie przebywają wiele godzin? Ciekawa jestem, jaka jest opcja - kupanie i sikanie w krzakach? W dodatku w tym punkcie można było wybrać tylko 5 opcji, więc wybór chęci posiadanie kibla blokował wybór czegoś mniej oczywistego a chcianego.

Zdziwiło mnie też umieszczenie solarium w udogodnieniach dla jeźdźca, razem z toaletą, siodlarnią itp. Solarium widziałam jako coś dla konia, ale może nie mam racji, bo nigdy solarium w stajni nie miałam.
trusia, też miałam odczucie, że większość udogodnień w grupie dla jeźdźca to jednak bardziej udogodnienia dla konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się