PSY

Czy ktoś z Was się spotkał z powikłaniami po sterylce w postaci popuszczania moczu? Najpewniej niestety to nas dotknęło i zastanawiam się jak to teraz będzie wyglądało. Wszystkie inne przyczyny wykluczone, muszę iść do weta po majówce potwierdzić, ale jestem lekko załamana..
aaga84, spokojnie, nie ma co się załamywać. Podajesz suce leki - Propalin (syrop) lub Incurin (tabletki, hormonalny) i przestaje popuszczać.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 maja 2021 09:39
Szukam dobrej jakości suchego żarcia z możliwie małymi i miękkimi kulkami. Chcę go używać do treningu, a mój pies średnio lubi suchą karmę. Możecie coś polecić (poza polskimi firmami, bo do nich nie mam dostępu)?

madmaddie, Ty chyba przerobiłaś dużo marek? Co jest najbardziej miękkie i aromatyczne?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 09:48
U mnie dobrze się sprawdza Simpsons, mixed meat&fish ma niewielkie granulki (trochę mniejsze od tych meat+potato), lekko spłaszczone.
Lotnaa polecam karmę Platinum. Używam jej właśnie treningowo, mam z jagnięciną, ma takie półmiękkie granulki, ale twardsze chyba od półwilgotnej alphy spirit. Psu smakuje 🙂.
Simpsons to sucha karma, granulki faktycznie nieduże, ale nie są półmiękkie/ półwilgotne.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 maja 2021 10:07
O tak, u nas Platinum z jagnięciną świetnie sprawdzało się jako karma na treningi. Tak jak ajstaf jest półwilgotna przy czym ani samodzielnie się nie kruszy na jakieś drobne częsci ani nie ma problemu z przełamaniem jej np. na pół palcami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 maja 2021 10:21
Lotna, w Dojczlandii, bo o ile dobrze pamiętam, tam jesteś? To Platinum zdecydowanie, tylko smak bez kurczaka, bo ten ma najgorszy skład. I simpsons na zooplusie. Ostatnio szukałam tam karmy dla koleżanki i Niemcy mają dziwne uwielbienie dla pasz :P jeszcze Isegrim jest spoczko składowo, granulki też raczej małe, ale nie testowałam.
Plus, ta motywacja na żarcie, to po prostu kwestia treningu. Ale myślę, że Platinum Wam powinno spasować.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 maja 2021 10:25
A tak w ogóle, to byłam w górach, i pies ciągnący właściciela na pasie do góry, gdzie ten pas jest podpięty do obroży, to standard, ale jak zobaczyłam psa na kolcach i pasie to już całkiem zwątpiłam. Mam wrażenie, że ludzie tych psów po prostu nie lubią.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 10:38
madmaddie, ja jak byłam w Adršpach i zobaczyłam obrzydliwie otyłego laba z kolcach prawie spadającego ze stromych schodków to zwątpiłam. Sporo ludzi po prostu nie powinni mieć zwierząt, nie przy braku podstawowej ilości wyobraźni i zdrowego rozsądku
Nie było mnie na rv przez weekend 😐.

Moja sunia w tym momencie ma jakieś 10-11 miesięcy. Spora, 25kg - mieszaniec.

Klatkę wprowadzałam w lutym, najpierw długo stała w mieszkaniu otwarta, były w niej zabawki, w klatce dostawała jeść, w klatce było posłanko. W połowie lutego konsultacja z behawiorystą właśnie w celu wprowadzenia klatki. Zalecenie - dawać zabawek ile się da, wychodzić na czas zabawek, wracać zanim skończy się bawić (np wylizywać Konga), wypuszczać po chwili z klatki. Efekt taki, że młoda nawet jak byłam obok ale już nie miałą zabawki to wpadała w krzyk i panikę.

Później jeszcze podeszłam do tego bardziej na luzie - klatka otwarta i leżymy w otwartej, zamykam ją na 20 minut i robię swoje itd itp. Udało mi się pojechać na zakupy mając psa w klatce i była cisza, więc myślałam że sukces. No to rano do klatki, zabawek pod sufit, kongi kosteczki sreczki - idę do pracy. Po 2 godzinach zaczęło się - pies cały rozdrgany, dyszący, skamle tak że chyba na ulicy było słychać. Próby wyjścia z klatki, no... Nie ciekawie. Wróciłam do domu - wszystko ok, pies siedzi w klatce więc na następny dzień jeszcze jedna próba. Psina przez całe 8 godzin dyszała i trzęsła się, spała po 20 minut i 15 minut wyła/walczyła z klatką i tak w kółko... Poddałam się 😓

Nie wiem jak to ugryźć.

Przez majówkę miałam czas dokładnie zobaczyć jej zachowanie gdy rano pobiegamy, dostanie zabawki itd itp i jej zachowanie gdy jest tylko sikupa i śniadanie - wniosek: zabawki i ruch ją mega pobudzają, to pewne... Dzisiaj została w mieszkaniu bez zabawek (tzn gryzaki leżą, ale one zawsze są). Zobaczymy 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 13:23
a.kaminska, robiłaś z nią jakieś crate games? Jeśli nie to polecam, pokazują psu, że klatka to 'narzędzie' jak każde inne i idą za nim profity. Masz zbudowane jakieś narzędzia komunikacji? Komendę przedłużającą, zwalniającą?

Po drugie - nie robić z tego żadnych scen. Żadnej masy zabaweczek i cudów na kiju, klatka to nie wydarzenie 😉 No ale po takich doświadczeniach to do zamykania jeszcze długa drga.

Gdzie masz w mieszkaniu klatkę?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 maja 2021 13:45
Dzięki wielkie dziewczyny! Wypróbujemy do Platinum 🙂 🙂

madmaddie, wiem, że to kwestia treningu, i sporo żarcia na to schodzi, dlatego wolę jej dawać pełnowartościową karmę a nie jakieś smaczki.

BTW, macie jakiś pomysł jak wypracować na motywację na zabawki u psa, który w ogóle nie rozumie konceptu zabawy nimi? Żadne piłki, pluszaki, piszczałki, freesbe, no nic jej nie rusza 🤦 Nie mam pomysłu już, jak to ugryźć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 13:50
Lotnaa, udać się do Pauli Gumińskiej albo dla jakiegoś ogarniętego frisbowca na zajęcia z motywacji ;D
Najpierw trzeba odpowiednio zdiagnozować czemu psa zabawki nie interesują a potem pokazać, że jednak są warte zainteresowania. We frisbee popęd łupu i motywacja na zabawkę są jakby najważniejsze, dobry trener będzie miał pełną gamę rozwiązań 😉

Są też online kursy lub opcje konsultacji ale no nie ma to jak spotkanie face2face także jeśli tylko jest możliwość to warto
a.kaminska, poszukaj na YT crate games, myślę, że to Ci pomoże.
Lotnaa, mi się mega sprawdza półwilgotny Eden
smartini, klatka stała w centrum mieszkania, przy kanapie w salonie (mam małą kawalerkę). Aktualnie klatka została po wielkanocy u moich rodziców, bo musiałam dać nam odetchnąć od tej sprawy (męczyło to i mnie i psa, a sama klatka jest ogromna 😀😉.

Dzisiaj ogarnę crate games i lecę po klatkę robić kolejne podejście. Zastanawiam się tylko czy zostawić ją odkrytą tak jak była czy może "po nowemu" wstawić ją z przykrytymi ścianami
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 14:56
Psy często wolą przykryte / lekko zaciemnione klatki więc może to pomoże ale nie jest konieczne. I jeśli jesteś w stanie, to postaw ją w spokojniejszym miejscu, gdzie nikt nie przechodzi w tę i z powrotem itp 🙂
No i robiąc crate games rób też inne rzeczy, niech to będzie element fajnego treningu a nie 'o jeny znowu ćwiczymy to straszne coś' 😉 i ty przede wszystkim miej spokojne nastawienie, psy doskonale wiedzą co jest dla właściciela stresujące i trudne, trzeba to ukryć :P
Także dużo sukcesów, dużo żarełka i dużo spokoju
a.kaminska, i na spokojnie - lepiej mniej niż za dużo, nawet jak ci się wydaje, że super idzie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 maja 2021 19:02
epk, a nie chce się psu bardziej po nim pić?

Lotna, ja teraz mam opakowanie fitmina purity semi moist. Jest naprawdę ekstra, ale nie wiem czy go u siebie dostaniesz. Mocno też pachnie. Tak mi się jeszcze przypomniało 😀

<b>madmaddie,</b> ja jak byłam w Adršpach i zobaczyłam obrzydliwie otyłego laba z kolcach prawie spadającego ze stromych schodków to zwątpiłam. Sporo ludzi po prostu nie powinni mieć zwierząt, nie przy braku podstawowej ilości wyobraźni i zdrowego rozsądku
smartini, no i ja się zawsze zastanawiam PO CO im ten pies.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2021 19:09
madmaddie, pewnie 'bo zawsze w domu był piesek' czy 'to tak fajnie jak ktoś się cieszy jak wracasz do domu' 🙄
madmaddie, nie zauważyłam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 maja 2021 18:03
Rozważam zakup derek dla owczarków na takie pogody jak w zeszły weekned 😉
Tzn chodzi mi o coś raczej budżetowego co po prostu nie przemoknie w 20 minut 😀 ot zwykła "plandeka" przeciwdeszczówka
Ma ktoś coś z caballa dla psów?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 maja 2021 10:03
Czy zna ktos jakies shiby inu na tyle dobrze, by opowiedziec cos o nich, charakterze, opiece, wlascicielstwie?
Becia23, Ja mam 2 na osiedlu, jeden szczeka jak opętany non stop, tak że idzie zwariować. Jeszcze ma jazgotliwy głos do tego. Jest to suczka,
A drugi piesek u innych właścicieli jest zrównoważony i całkiem normalny, odważny, grzeczny.

Nie wiem czy to co coś pomoże, bo jak ogień i woda, pewnie jak zawsze zależy kto jak sobie psa wychował.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 maja 2021 16:32
Becia23, na wszystkie które się pojawiły w przychodni wszystkie były je..... agresywne i niegrzeczne 😉 bardzo nie lubię tych miksów i akit bo zdecydowana większość jest "fałszywa" i agresywna
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 maja 2021 16:41
Shiba to nie mix a rasa 🙂 trudna bo to pierwotniak, na pewno nie dla każdego. Kojarzę takie, które robią podstawowe obedience czy frisbee (więc no jakoś tam da się z nimi dogadać i współpracować), kojarzę takie, które są złem wcielonym. Jak to z wieloma rasami 😉

Tu na przykład Inari która faktycznie 'robi rzeczy'

Natomiast jest to całkowicie nie mój typ psa więc nic więcej o nich nie wiem prócz tego, że to indywidualiści i psy jednego właściciela. Will to please jest tam pewnie zerowe w tych pieskach 😉
Pati2012, Akita a Shiba to jednak są różne charaktery. O ile Akity są często agresywne, o tyle Shiby to raczej nie. Prócz moich sąsiedzkich kilka ich spotykam w różnych miejscach gdzie biega mój pies i kojarzę je jako odważne psy rodzinne, mimo że niewielkie.
Mając takiego psa jak mój od razu wiadomo, który osobnik odważny, bo wiele psów się go boi jednak za samą wielkość, a Shiby nigdy.
Te w mojej wiosce są psami rodzinnymi i wychodzą z nimi małe dzieci normalnie na spacer, a że jedna szczekliwa jak pinczerek ...to cóż, pecha mają najbliżsi sąsiedzi jak jest ona na ogródku.

Nie mniej po 2 tygodniowym tour zawodów mogę stwierdzić , że JRT to jednak są najodważniejsze psy, bo ani jeden się nie bał mojego, mało tego niektóre zaczepiały a niektóre samce dokonywały gwałtów 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 maja 2021 17:32
cóż, JRT były hodowane, by brnąć do nory dalej nawet jeśli lis gryzie go po pysku i łapach. Kierunek hodowlany chcąc nie chcąc musiał doprowadzić do przynajmniej częściowego zabicia w nich zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego 😉

warto się czasem zastanowić się do czego rasa była hodowana, wtedy wiele cech i zachowań staje się bardziej oczywista. Dlaczego na przykład oziki często szczypią i podgryzają? Cóż, bez nippingu przy krowie byłoby ciężko pracować, po prostu. Stąd też część populacji ma częściowy ogon lub nie ma go wcale
smartini, w sumie jak to na dużych zawodach skokowych, był przegląd ras.
Był też jeden Aussie, bardzo miły , choć z dystansem do mojego na początku. Były też dwie BC suki, ale raczej wolały swoje towarzystwo niż innych psów.
Była suka pudla dużego z Czech, ale bała się mojego psa całkiem, więc się omijały. Także amstafka z Czech, cały czas na OE, ale super biegała z moim.
No kilka kundelków, które mojego uwielbiały i się z nim super bawiły. Hitem była 12 tygodniowa sunia, malusia, która na widok mojego pierwszy dzień się bała, a od drugiego dnia jak go zobaczyła to leciała do niego piszcząc z radości , skacząc mu do twarzy jak piłka, aż nie wiedział jak się zachować, bo jak się tu bawić z takim maluchem, więc kładł się non stop w sianie żeby ona dosięgała go łatwo 😂
Ogólnie na zawodach to najszczęśliwszy jest pies,bo jak wchodził do pokoju hotelowego drzwiami to myślał że pokój służy tylko do tego żeby przejść przez niego i wyjść tarasem żeby sobie pójść znowu na dwór 😁
Kolejny raz wracam do tematu karm mokrych. Chwilowo musimy być na puszkach i naprawdę nie ma za bardzo co zamówić, żeby była to puszka:
- mięsna
- nie z przewagą podrobów
- monoproteinowa
- 800 gram
- nie zawierała mąki czy ryżu ( po co u licha ktoś do fajnego mięsnego składu dodaje mąkę🙄 np. Escapure?).
Czy coś takiego nie istnieje?
Obecnie na Granata Pet, ale jakoś niezbyt mu to służy( przynajmniej jagnięcina), no i od razu wygląda jak wieszak vs Barf 😭

Ktoś, coś?

Meatlove odpada, bo zawiera proso, nie wiem po co. A linia Pure z kolei jest tylko karmą uzupełniającą, a szukam kompletnej na wyjazdy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 09:37
Meatlove single care z kaczką? Inne smaki mają albo proso albo ryż.

Skład: 80 % mięso kaczki i podroby (40% mięso kaczki, 20% serce kaczki, 20% wątroba kaczki, 20% szyje kaczki), 15 % szarłat, 5 % jabłka, sproszkowane skorupki jaj
(szarłat = amarantus)


Saba ma też duże puszki z dużą zawartością składników pochodzenia zwierzęcego ale nie ma podanych proporcji mięso:podroby więc pewnie musiałabyś do nich napisać i się zapytać. Ale jest na przykład wołowina z marchewką i to cały skład
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się