Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 maja 2021 03:15
Wal na priv, odwaliłam przeprowadzkę na 100 km, a rok później na 400 km 😉 i kilka mniejszych wcześniej.
keirashara, przejrzeć wszystko w miarę gruntownie przed przeprowadzką i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy.
Pakując pisać na kartonach co w nich jest i nie tylko na górze, ale też z boku. I najlepiej nie tylko pomieszczenie, ale dokładniej. Można ponumerować kartony i na kartce napisać, co w którym jest. Przydaje się to bardzo, jeśli nie ma możliwości rozpakować się szybko.
Pakować tak, żeby dało się to unieść.
Zaopatrzyć się w dużą ilość materiałów do pakowania - kartony, gazety, folia, taśma klejąca itp, czasem ludzie oddają kartony po przeprowadzce.
Wynająć busa na dzień-dwa.
Kup duże worki na śmieci, są idealne do pakowania ubrań, przenosi się je łatwiej niż kartony. I koniecznie, tak jak pisze Briliante ponumeruj każdy pakunek. Na nowym miejscu sprawdzisz i będziesz mieć pewność, że niczego nie zgubiłaś.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 maja 2021 10:07
Głupie pytanie. Jak rozmrozić zamrażarke bez jeziora pod lodówką? Musze rozmrozic mały zamrażalnik wbudowany w górnej części lodowki i poza postawieniem wiadra/miski i recznikow kończą mi się pomysły jak tu nie utopić kuchni. Wiem że sporo wody poleci po ściankach a nie w miskę. Może ktoś ma jakiś lepszy sposób?
majek   zwykle sobie żartuję
05 maja 2021 11:15
keirashara, z tego co piszesz wyglada na to, ze jestes swietnie przygotowana. Ja sie przeprowadzalam na raz spod Warszawy do Londynu z dwojka malych dzieci. Fakt, ze na tamten moment nie potrzebowalismy brac ze soba agd itp, ale wielki komputer grafika plus monitory juz tak. Wszystko weszlo do auta. Ciuchy pakowalam w worki foliowe i odkurzaczem odsysalam powietrze, gabarytowo zmniejsza sie zwykle do 1/3, ale jak mozesz upakowac wiecej, to sie robia kilogramy.
Polecam takze wysylanie sobie samemu paczek kurierem (przerobione nie raz)
majek   zwykle sobie żartuję
05 maja 2021 11:15
Post został usunięty przez autora
majek, - ooooo! Te paczki kurierem to zaczepisty pomysł, dzięki 😁

Niby jestem przygotowana, ale jednak mam mega stres, bo jednak mamy w ciul gratów i ciuchów (i to takich, że serio nie bardzo mam co wywalić, próbowałam w ten weekend 🙄😉, do tego spora dawkę delikatnych rzeczy, koty, których nie mam komu podrzucić, no i konia, którego też nie jestem w stanie zostawić bez opieki na więcej niż dwa dni. Odległość sprawia, że dwa kursy to absolutny maks w jeden dzień, no i chciałabym je jak najbardziej ograniczyć ze względu na koszty. Więc wszystko musi być na maksa precyzyjnie ogarnięte 😅
Zamówiłam otręby ryżowe przez Allegro do paczkomatu. Paczka gdzieś utknęła, ostatni status to „wysłana z oddziału” 4 maja po 22. Gdzie dzwonić/pisać, do Inpostu, sprzedawcy czy Allegro?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 maja 2021 07:17
flygirl, InPost
W razie problemow że sprzedającym allegro całkiem nieźle pomaga
Jak masz nr paczki to InPost, ale sprzedajacego tez poinformuj. Kiedys nie dostalam ani maila ani smsa i paczka z paczkomatu wrocila do nadawcy.
Chyba czytają re-voltę, bo magicznie rano zmieniła status na wydana do doręczenia.😂 Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, dziekuję.🌷
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 maja 2021 13:35
Czy jest tu ktoś ogarniający fanpage na FB?
Mam problem bo z d.py zniknęły mi na stronie recenzje... Próbuje je przywrócić ale za każdym razem gdy klikam włącz a potem od Świerz to one znikają i nie ma widocznej tej zakładki na stronie głównej 🙁 pomocy, ktoś coś?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2021 14:30
Dawaj na priv, najlepiej na fb, wieczorem spróbuje pomoc.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 09:37
Kupuję kota dla partnera na odległość i musimy zapłacić część kwoty żeby go zarezerwować. Czy powinna być najpierw umowa a potem ta opłata czy na odwrót?
Nie chcę się dać zrobić w balona, nie znam hodowcy, wydaje się ok ale nie wiem jakie realnie mam zabezpieczenie wpłaconej kwoty jeśli kasa pójdzie i nagle bedzie cisza?
donkeyboy, to zależy w jakim kraju, bo w PL masz znaczenie słów zadatek, a zaliczka, a w UK to już nie jest takie oczwiste.
Najbezpieczniej jest podpisać umowę i wpłacić część kwoty, bo w umowie masz zapisy regulujące: co jak kotek padnie przed odbiorem, co jak będzie chory, co jak Wy zrezugnejecie z różnych powodów itp.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 11:17
<b>donkeyboy,</b> to zależy w jakim kraju, bo w PL masz znaczenie słów zadatek, a zaliczka, a w UK to już nie jest takie oczwiste.<br>
Najbezpieczniej jest podpisać umowę i wpłacić część kwoty, bo w umowie masz zapisy regulujące: co jak kotek padnie przed odbiorem, co jak będzie chory, co jak Wy zrezugnejecie z różnych powodów itp.

Perlica, kot jest z Polski 😊

Ustalilismy ze kwota jest zwracana nam jesli hodowca nie dopełni umowy, kot ma mieć także prawa hodowlane i to tez jest uzgodnione. Mam tylko doświadczenie z kupnem konia (a raczej embrio) i wtedy umowe i zasady widzialam przed wplata... ale to troche co innego.

Z kota nie zrezygnujemy, hodowca nam go wyśle do UK jesli z powodow covidowych nie bedziemy mogli dojechać. Raczej po prostu za duzo sie naczytalam scamów gdzie ludzie wplacili zaliczki i hodowca “przepadl” ale w tym wypadku hodowla jest legitna, zarejesteowana w WCF, maja konta na mediach z dobrymi opiniami, mam tez ich wszystkie dane i adres. Wiec chyba to raczej ja niepotrzebnie trzese portkami.

Porozmawialam z innymi wlascicielami kotów i okazuje sie ze to dość normalna praktyka, niektórzy robia umowe przedwstepna. Ale ustalenia jakie mamy mailowo w sumie nia sa - obejrzalam wzor i mam to wszystko na elektronicznym papierze...
donkeyboy, jeśli legalna hodowla z dobrymi opiniami to bym nie panikowała. W sumie to bardziej pasuje do wątku kotów 😁
A jaka rasa? Chwal się 🐈
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 13:34
<b>donkeyboy,</b> jeśli legalna hodowla z dobrymi opiniami to bym nie panikowała. W sumie to bardziej pasuje do wątku kotów 😁<br>
A jaka rasa? Chwal się 🐈

Perlica, wiem ogolnie gdyby to byla moja kasa to bym sie mniej przejmowala ale tlumacze dla partnera i nie chce mu utopić kasy. Swoje stracic to co innego, moge miec wtedy sama do siebie wyrzuty.

Kupujemy kotke syberyjska Neva Masquerade 😍 czailiśmy się od daaaaawna, juz sie nie moge doczekać żeby wziać na wystawe 😂 w UK nie ma duzo NEMek w naszym zwiazku (FIFe) wiec może damy rade wygrać jakieś Best in Variety chociaz 😂
Mam dziwne pytanie - gdzie mogę wyprać albo wyczyścić kołdrę sensoryczną ?
Waży 7kg, więc nie wsadzę jej do zwykłej pralki 🙄 czy takie komercyjne pralnie dysponują pralką o takim wsadzie lub ewentualnie mogą ją doczyścić ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 maja 2021 09:45
Pralnia chemiczna ma pralki o dużej pojemności. Możesz też poszukać miejsca gdzie czyszcza kołdry/pierzyny.
donkeyboy, nawet nie wiedziałam, że taka istnieje.

Zatem powodzenia i pochwali się jak będzie u Was w wątku kocim 😘
Help, czy rezerwacje stolikow sa obowiazkowe w restauracjach w Polsce? Chodzi mi o covidowe przepisy ofc. Internet nie pomaga a dzwonic wstyd z moim biedapolskim 😅
Nie sa 🙂
Ok dzieki 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 maja 2021 13:52
Nie są, ale nie do każdej restauracji wejdziesz „z ulicy”.
Facella, wystarczy mi jakakolwiek 🙂 chcialabym cos zjesc dzisiaj na miescie a trudno rezerwowac z trasy, jak nie wiadomo, kiedy dojade
Jak się szuka trenera personalnego, tak żeby był na tej siłowni na której ma się karnet?
Minęłam dziś przy drodze takie parawany oddzielające zasiewy. O co chodzi?
Dużo tego było, dobre kilkadziesiąt parawanów.
P1690670.jpg P1690670.jpg
little_girl, - zapewne w recepcji siłowni mają kontakty do takich, co u nich działają 😉

Koty włączyły mi kuchenkę i przytopiły rączkę od patelni - w całym mieszkaniu śmierdzi palonym plastikiem i nie idzie tego wywietrzyć od kilku ładnych godzin. Czym mogę to zneutralizować? Dostaję już na głowę od tego smrodu 🙄 Najlepsze jest to, że rączka wizualnie nawet nie ucierpiała za mocno...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 maja 2021 09:00
Teodora, Wygląda jak zasiew testowy, parawany żeby się kwiaty nie przekrzyżowały zapylając.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się