Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

caroline zdaje mi sie, ze gracja miala na mysli to, co znajduje sie POD kulbaka, te podkladke. nie zmienia to faktu, ze sadze, ze jest to kwestja wylacznie estetyki....
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 16:01
katija, byc może 😉 ale to nie zmienia tego co napisałam - moim zdaniem nie ma się czego czepiac w użytym rzędzie, bo koniowi krzywda się nie dzieje.
a to pod kulbaka, to - o ile dobrze pamiętam - nie "podkładka" a oryginalny czaprak (filc+skóra - a przynajmniej takie widywałam i wydaje mi sie, ze własnie to widze na zdjęciu)
i tym bardziej nie widze w tym nic złego.

poza tym, skoro o "deskach" mowa. to z czego są terlice np. Pfiffów? nie z drewna przypadkiem?
chociaz lepsze to niż to z czego rzekomo (bo pewnosci nie mam 😉) są terlice ratomek - metal lub drewno tak wzmocnione metalem, ze mozna to smialo nazwac samym metalem 😉
a mi sie zdaje, ze to moze byc oryginalny czaprak od tego zestawu  😉. gacja stare dobre filcaki tez nie wygladaja ladnie i wygodnie ani miekko, a pomimo to uwazam, ze zaden czaprak z "nowoczesnych" im nie dorownuje..... nawet nowe filcaki  😉


tez tak mysle  😉
Lena, zobacz 5 postów wyżej 😉


o sorry, nie doczytałam
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 20:13
[quote author=gracja03 link=topic=190.msg296988#msg296988 date=1247577504]
ale to co pod siodłem to wygląda jak płyta/deska chyba niezbyt komfortowe dla konia, może nic zadziwiającego ale mało estetyczne i zachęcające.

kurde, nie wytrzymam... nie wiesz nawet o czym piszesz, ale WIESZ oczywiście DUUUUUUZO LEPIEJ.
to nie są zadne płyty ani deski! to jest ławka - i jest jak najbardziej komfortowa - jest podszyta, wyprofilowana i moim zdaniem w tym siodle temu koniowi jest wygodniej niż w wiekszosci siodeł jakie mu zapewne w przyszlosci beda ludziska na grzbiet zakładać - czy to zwykle terlicówki czy nawet i bezterlicowe czy inne "nowoczesne" wynalazki.

tylko dlatego, ze TY czegoś nie znasz, nie widzialas, nie rozumiesz, nie oznacza automatycznie, ze jest w tym cokolwiek złego.
[/quote]

czytaj ze zrozumieniem i nie bulwersuj się, to źle wpływa na cerę
napisałam wyraźnie "to co pod siodłem " ale gdybyś nadal miała wątpliwości to chodzi o ten mało estetyczny "pad" pod ławkami (niech już będzie po twojemu)
ale proszę , następnym razem przeczytaj dwa razy zanim strzelisz gafę , to nie  w twoim typie
a wracając do ogłoszenia to dla mnie jest zadziwiające bo koń razem z rządem nie wygląda ciekawie, ale to tylko moje zdanie i macie prawo mieć inne
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 21:11
Mi ten pseudo czaprak wygląda z wierzchu jak stara skóra (najpierw sporo używana, a potem przez lata przesuszona i sztywna ).

Hej a wytłumaczycie o co biega z tym Bejc ?
Sprzedeam pilnie siodło skokowe firmy Bejc Kapril Sprowadzone z Australi CENA 4.500 do negocjacji w B.Dobrym stanie

Wiwiana   szaman fanatyk
14 lipca 2009 21:16
To dopiero jest zgroza....

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53663,6577431,Kon_komunijny.html

Lama, 14 lat: - Na komunię dostałam konia nazwanego moim imieniem. W domu go raczej trzymać nie można, więc zadłużyłam całą rodzinę, trzymając go w hotelu dla koni. Pewnego dnia zrzucił mnie z siodła i pokopał, więc go sprzedaliśmy. Finansowo przynosił tylko straty.

Padaczka  😁 Ale dzięki takim ludziom czasem mam zajęcie 😀😀

Szynszyle - czy szanowni rodzice wiedzą, że do rozmnażania potrzebny jest samiec i samica? Rozdział zwierzaków od stołu i łoża powinien załatwić kwestię.
Ludzie to mają problemy...
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 21:22
napisałam wyraźnie "to co pod siodłem " ale gdybyś nadal miała wątpliwości to chodzi o ten mało estetyczny "pad" pod ławkami (niech już będzie po twojemu)
buhaha, a ja myslałam, ze PO wypowiedzi katiji nie bedziesz drugi raz piła do tego samego. naiwna ja 😵 i równie naiwnie przyjęłam, że piszesz o czymś innym. ponownie - naiwna ja 🤣
masz po raz trzeci - moze doczytasz:
a mi sie zdaje, ze to moze byc oryginalny czaprak od tego zestawu  😉. gacja stare dobre filcaki tez nie wygladaja ladnie i wygodnie ani miekko, a pomimo to uwazam, ze zaden czaprak z "nowoczesnych" im nie dorownuje..... nawet nowe filcaki  😉


a na zakończenie - to jest wątek o zadziwiających ogłoszeniach, a nie o guscie gracji03 😤

Hej a wytłumaczycie o co biega z tym Bejc ?
Sprzedeam pilnie siodło skokowe firmy Bejc Kapril Sprowadzone z Australi CENA 4.500 do negocjacji w B.Dobrym stanie

Bejc jak Bates - taki producent siodeł z Australii :P
Dworcika   Fantasmagoria
14 lipca 2009 21:23
Wiwiana, cały ten artykuł mnie rozwalił już w papierowej wersji "Obcasów". Chciałam nawet ten fragment przepisać... nie wiem czy w wątku komunijnym ktoś tego nie zrobił...
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 21:30
przeszło mi przez myśl Bates. Ale Bejc słyszę pierwszy raz (a może to w tym okresleniu Bejc tkwi sedno zadziwiania ?)
Dworcika   Fantasmagoria
14 lipca 2009 21:33
Może to od bejcy? Takiej do drewna 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 21:51
caroline
masz racje czy jej nie masz zawsze musisz postawić na swoim, no cóż są  ludzie i ......

Mi ten pseudo czaprak wygląda z wierzchu jak stara skóra (najpierw sporo używana, a potem przez lata przesuszona i sztywna ).

ta wersja jest chyba najbardziej prawdopodobna, nie sądzę jednak aby taki stary i zesztywniały pad był wygodny dla konia , nie powodował otarć i nie ugniatał.
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 21:53
aaaa! litości!
skóra jest Z WIERZCHU.
od strony konia jest FILC.
a o filcu pisała KATIJA.

odlot. piszę do ścian 🤣
gracja03 gwarantuje ci, ze ten stary i wysluzony rzad, jest dla konia 1000x lepszy niz sliczne, nowe i czysciutkie zestawy beauty z allegro. moze kielzno mogloby byc inne, bo jednak to jest dla wprawnej reki, ale poza tym sie po prostu czepiasz. szkoda tylko, ze prawdopodobnie wlasciciele tego rzedu nie zdaja sobie sprawy z jego wartosci. a za porzadnego  starego filcaka to bym teraz duzo dala  😉.

hmmm ja mam moze cos nie tego  🤔wirek: ale w artykule kon komunijny nie wyswietla mi sie nic o koniu ani o szyszylach...  🤔
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 22:05
Katija  fragment o koniach jest na 2 stronie artykułu  🙂 (pod tekstem artykułu są strony do wyboru)
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 22:07
katija nie czepiam się ale pomyśl sama czy stary a nawet bardzo stary przepocony , prawdopodobnie nigdy nie czyszczony filc pod zesztywniałą skórą  może dobrze leżeć i nie powodować urazów? może się mylę , może wy macie rację ale dla mnie nie jest o normalny widok. Nie mam na myśli siodła bo w tym przypadku zgodzę się z tobą ale ten pad jest okropny, zresztą trudno ocenić ile tego filcu zostało pod tą zdrewniałą skórą po tylu latach użytkowania.
gracja03 powieksz sobie zdjecia konia bez rzedu i przyjzyj sie, czy jest gdzies obtary. poza ewidentnym brakiem jakichs tam umiejetnosci i pewnej wiedzy, ten kon wyglada na zadbanego i lubianego jak dla mnie. i wiesz co, widzialam duzo gorsze rzeczy, ktore uchodzily za normalne i nie budzily niczyjego oburzenia. nadal uwazam, ze sie czepiasz.

aha, znalazlam  😡 niech zyje spostrzegawczosc  😉 sa jeszcze dwie strony artykulu...

edit: i skad wniosek, ze nigdy nie czysczony byl ten filc? kon jest czysty, postrugany, nawet nie ma jakiejs strasznie skoltunionej grzywy. uzytkowany jest na nim co najmniej 65-70 letni rzad, w stanie nadajacym sie do uzytku- dla mnie wniosek jest taki, ze ktos o to dbal. i o konia tez dabaja jak potrafia. tam w tej stajnece sa nawet tabliczki na "boksach"  😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 22:21
katija jeżeli uważasz , że wszystko ok to nie zamierzam Cię przekonywać , że jest inaczej. Ja mam inne zdanie i niech tak zostanie bo nie o to tu chodzi aby na siłę udowadniać swoje racje.
Zapomniałaś dodać - intensywnego użytkowania, bo w końcu wiesz, że był użytkowany. A skoro sama przyznajesz, że trudno ocenić, ile tego filcu zostało - czy dużo czy mało - to jaki jest sens w czepianiu się o ten pad, skoro nie znasz jego stanu?
Aquarius ja czy gracja03 ?  👀
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
14 lipca 2009 22:26
do ataku  🏇 🏇 🏇 , no bo jakim prawem ktoś na volcie może mieć inne zdanie niż wy. Strasznie trudno zaakceptować wam poglądy innych.
katija, gracja03. Posta zaczęłam pisać wcześniej 😉.

To ciekawe, voltowicze zawsze mają wspólne zdanie?

Ja przyznaję otwarcie, że Twoje wpisy w tym temacie mnie po prostu drażnią, ale cóż, moja sprawa 😉.
gracja03 ja cie nie atakuje. cudze zdanie poparte sensownym argumentem szanuje dalece. tylko dla mnie, tu nie ma wogole o czy mowic. widzialas zdjecia tego konika? czy widzialas zeby byl gdziekolwiek obtary??
zulu   późne rokokoko
14 lipca 2009 22:57
gracja03 wyluzuj i przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. katija daje bardzo sensowne argumenty.

i widzę po innych wątkach, że wzięło cię na czapraki. Otóż takie filcowe ramotki są świetne dla konia, pod warunkiem, że czyste - a tu nie wskazuje na to, że miałyby być brudne i zapuszczone od spodu, skoro koń czysty, ogłowie zadbane a i panna na nieświeżą nie wygląda.

ja kupiłam sobie ostatnio mattesa, który jest niczym innym jak filcem ubranym w różową bawełnę i obszytym szarą szlajfką. filc kosztował pewnie z 15 zeta, ale różowe obicie już 170  😍 razem prawie dwie stówy, ale satysfakcja z traconych pieniędzy -  bezcenna  😀 😂

żeby nie było OT: w tym ogłoszeniu przyczepiłabym się siodłania konia, za blisko jest osiodłany i dziewczyna siedzi mu na łopatce.
gracja03, aż muszę się odezwać. Stwierdziłam  będę siedzieć cicho, ale tu się nie da. Jakie "do ataku"? Jakie "inne zdanie"? Ty wcale nie masz normalnego "innego zdania", tylko upierasz się przy czymś, co sama nawet nie wiesz, czym tak naprawdę jest. Przyczepić się można do tego, że koń jest za blisko osiodłany, w opisie aukcji widnieje "siodło western", ale siodło jest najzupełniej normalne, wraz z tym najprawdopodobniej skórzanym "czaprakiem" podszytym filcem, coś takiego jak TO:

LINK

tyle, że stare, znoszone i używane. Takie czapraki były normalnym, wojskowym wyposażeniem i jakoś nikt nie narzekał, że "niedobre dla konia". I nie, to wcale nie jest "sztywne jak deska".
Za bardzo się czepiasz. Bywają konie w o wiele gorszej kondycji, wyglądzie, w o wiele gorszych rzędach, zajezdżane w wieku 1,5 roku....
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2009 10:01
Bardzo proszę, jesli wstawiacie długie linki, skracajcie je, bo się forum mega rozjezdża
dea   primum non nocere
15 lipca 2009 11:25
...to jeszcze taka wskazówka przy okazji: nie spotkałam sytuacji, kiedy nie można było bez szkody dla linka wywalić parametru "sid", który zwykle jest CHOLERYCZNIE długi, składa się z literek i cyferek, a oznacza ni mniej ni więcej tylko session ID (unikatowy identyfikator sesji danego użytkownika z danego kompa) w celu jakiejś personalizacji (wyświetlmy reklamy, na które ten misiek sie złapie! czy coś w tym stylu). Inaczej mówiąc: bez tego działa.

Dla pewności można wkleić w przeglądarę link wyczyszczony z tego parametru i sprawdzić czy nadal działa. W powyższym przypadku parametr w linku (tu akurat nazywa się topSsid) jest nawet dwa razy. Link po kastracji 😀iabeł: nic nie psuje:
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_32&products_id=1637

Sorki za technicznego offtopa, ale w tym wątku jest dużo linków - może się przyda komuś 🙂
http://www.allegro.pl/item687890261_walach_wlkp_siwy_4_lata.html
zastanawia mnie co jest pod siodłem, a kiełzno tez nie wygląda najlepiej jak i cała reszta.


Przepraszam, że jeszcze wróce do tego ogłoszenia mimo iż już wszystko zostało powiedziane.
Ale miałam taki pad i strasznie załuje , ze trafiła go juz starość i bynajmniej nie ze wzgledu na nadmierne eksploatowanie , a wręcz przeciwnie , leżał leżał i zmarniał, niedługo na nim pojeździłam , bo poprzedni właściciel rzucił na strychu i leżało z 15 lat. Miałabym oryginalniaka  😉. Ten na zdjeciu jest chyba w dobrym  stanie , moze mało estetyczny , ale nie ma porównania do tych kawałków pikowanego badziewia zwanych czaprakami .
Naprawde świetnie sie trzyma , nie jeździ po całym koniu , jest gruby a jednocześnie elastyczny i bardzo bardzo trwały ( jak jest trzymany z dala od mysz ) i pielęgnowany odpowiednio , wtedy przeżyje nas. Do takiej kulbaki tylko taki pad. Czaprak się nie nadaje - do tego w zestawie z taką kulbaką wygląda z leksza śmiesznie.

No to tak tylko od siebie chciałam dorzucić i zaręczyć, ze ładne nie zawsze znaczy dobre. A brzydkie nie znaczy złe. 😉
Sorry, już będę pamietać o tych linkach. Nie pomyślałam, że się tak forum rozjedzie.  😡 Dostałam wiadomość, że mam to poprawić, weszłam, żeby poprawić, ale zobaczyłam, że już ktoś to za mnie poprawił, dziękuję. :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 lipca 2009 19:47
To może nie jest szokujące ani zadziwiające ale jakoś się zniesmaczyłam  🤔
http://www.voltahorse.pl/ogloszenia/viewimage.php?imageID=8413&type=listing
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się