SIODŁA

lillid, to dobrze, że dopytałam o jaki olej chodzi 😀😀
Hej, przychodzę z pytaniem.
Siodła Wintec z wymiennymi łękami.
Jakie opinie ma ten system mocowania wymiennych łęków? Kupiłam kiedyś siodło uje winteca, ale po rozgrzebaniu go z przodu w celu wymiany łęku, okazało się, że mocowanie łęku jest na jakichś plastikowych "podkładkach", które były połamane...
Zastanawiam się, czy to jakiś powszechny problem/ wada konstrukcyjna ( to plastikowe mocowanie), czy może w nowszych modelach wygląda to inaczej, lub ja miałam niefart trafić na tak zmaltretowane siodło.

Ogólnie szukam dobrze dopasowanego siodła australijskiego, co u nas jest taką egzotyką, że bazując na siodłach używanych jest to wręcz niewykonalne. Znalazłam interesujący model Winteca ( https://wintec-saddles.com/products/wintec-500-stock ), ale obawiam się, że system wymiany łęków to jakiś newralgiczny punkt tych siodeł i wydam kasę, ściągnę je z Australii, a ono mi się rozpęknie.

Przy okazji zapytam, czy mamy jakiegoś przedstawiciela marki, który był by w stanie sprowadzić mi takie siodło?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 kwietnia 2021 09:51
Lata miałam wintecki, w sumie trzy różne modele, nigdy nie miałam problemu z mocowaniem wymiennych lęków, ani z jakością. Nic się nigdy nie połamało, nie miało tendencji by się połamać.
Post został usunięty przez autora
Reyline, a dlaczego aż z Australii..?
Na niemieckime ebayu, masz takie siodło nowe z przesyłką za jakieś 917 eur.

A co do systemu wymiany łęków w tych siodłach, to nigdy nie miałam z tym najmniejszych problemów, a przerzuciłam w życiu już kilka siodeł tej marki.
Witam. Potrzebuje czegoś do utrzymania siodła w dobrym stanie. Mam siodło Fair play pro light czyli zamsz i skora syntetyczna. Juz się pogubilam co mogę na nie użyć, za duży wybór. Poradzcie co na takie siodło? Czy mydło glicerynowe może być? Wiem, ze takie siodło tylko przemywać z brudu, ale czym i czy to wystarczy żeby nie pękalo?
Do syntetyków można nawet używać wody z mydłem. Mi się najlepiej sprawdzają chusteczki nawilżane dla niemowląt, ale z braku i gąbką z wodą daje radę. To niewątpliwy plus syntetyków. Niestety z tym 'zamszem' mam złe doświadczenia i wielokrotnie widziałam go szybko startego i zniszczonego. U siebie na Wintecu mam taki materiał na poduszkach kolanowych, ale mimo lat używania jeszcze się trzyma w super stanie , co akurat uważam za ewenement. Ogólnie materiały syntetyczne dobrej jakości nie powinny pękać i nie trzeba ich jakoś wyjątkowo konserwować.
Muriel, dzieki, chodzi mi głównie o to by po czasie nie pekalo, a zamsz wiem, ze moze sie wycierac, ale to bralam pod uwage, w stajni maja takie same i nikt nic nie robi z nimi i wygladaja dobrze po kilku latach, ja o swoje jednak wole zadbac za wczasu, A to mydlo glicerynowe moze byc do tej skory procz zamszu? Tak wszyscy zachwalaja to mydlo.
Nie bardzo widze sens smarowania plastiku mydlem glicerynowym. Skora syntetyczna to jest tworzywo sztuczne, plastik.
Mydło glicerynowe nie zaszkodzi, ale jak napisała faith - trochę szkoda kasy i zachodu, bo też żadnego pozytywnego skutku nie bedzie.
Mydło nie służy do smarowania a do mycia, więc pozytywny skutek będzie jak najbardziej, bo zostanie zmyty brud.
Tak, mozna go tez zmyc plynem do naczyn za 3.59zl zl i w przypadku plastiku efekt bedzie ten sam 🙂
Ok dzieki za podpowiedzi. Nie wiedzialam,ze tak dziala syntetyk, zielona jestem z tych skor. To w takim razie zobaczymy po czasie jak sie sprawuje moje siodlo.
Cześć, mam problem szukam siodła skokowego na problematyczny grzbiet. Krótki koń, szeroki kręgosłup, stroma łopatka. Aktualnie brak mięśni na plecach co nie ułatwia... klacz w typie Araba, angloaraba. Może ktoś miał styczność z jakaś fajna skokówką, na krótki grzbiet?
Ujezdzeniowke mam 16,5 cała wiec tutaj by musiało być podobnie. Może ktoś z was mógłby coś polecić...😓
Aneczka80, Wiem, że istniały preparaty do szyczenia siodeł Wintec też firmy Wintec (chyba). Podobno konserwują też 🙂

Sasini, Santa Cruz? Może Pessoa...? HDR bym jeszcze ewentualnie sprawdziła... Ewentualnie Wintec skokowy, te panele są takie bardziej płaskie, ale nie jestem pewna czy nie będą za długie...

Słuchajcie, da się "rozmiękczyć" grubą, starą skórę?
Kupiłam siodło. Stan super, jakość wojenna. Najstarsi masztalerze powiedzieliby "Noo! Drzewiej tylko takie siodła były, nie jakieś tam miętkie...".
Władowałam sporo smaru (siodło pije, to nie plastik), ale może tu prędzej olej miałby lepsze zastosowanie?
Albo po prostu to siodło już takie zostanie. 🙂
Sankaritarina, własnie była dzisiaj u mnie Pani od pasowania siodeł i poleciła Stubben lub Kieffer. Problem w tym że na rynku prawie same stare modele... więc trzeba polować.

A co do grubej skóry to po prostu namoczyć w oleju. Moja znajoma co jeździ west tak robi z całym sprzętem jak kupi nowy.
Wpadam tutaj z pytaniem:
Jakie macie doświadczenia ze sklepem x-horse? Rozważam wzięcie używanego siodła do przymiarki od nich. Czy wszystko sprawnie działa i nie nadzieje się na firmę, która potem miesiącami zwraca kaucję za siodło? 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2021 07:40
Alaska, Ja nie brałam przez sklep, ale od ich pasowacza Sebastiana Szeląga i nie było żadnych problemów. Przyjechał z kilkoma modelami, pomierzyliśmy, pojeździliśmy, finalnie nic nie wzięliśmy, ale doświadczenia jeśli chodzi o obsługę mam dobre.
Sasini - mam podobnego konia, nieźle leżał wszechstronny albiony style i był dość kompaktowy.
Podobnie jak Olq szukałabym w siodłach brytyjskich. U nich sporo koni to coby i mają siodła pasujące na takie okrągłe konie. Ja dla swojego 7/8 araba mam siodło Barnsby, a ujeżdżeniówkę Albiona. Nie znam Twojego konia, więc szanuję podpowiedź Stubbena lub Kieffera, ale jeśli to typowy arabski lub pochodny grzbiet to nie wierzę, że to dobry wybór.
olq, kurcze jednak wolałabym skokówkę :/ ale obadam dzięki

Właśnie to nie jest typowo arabski grzbiet, bo kłąb jest mocno wystający. Krótki grzbiet jak arab ale kłąb jak folblut w typie U, a nie V 🤣 Dlatego żadne siodło o którym mówisz w typie "na okrągłe konie" raczej nie siądzie. Bo wiem co masz na myśli, araby przeważnie "nie mają" kłębu, a tu mam złożony problem...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 maja 2021 19:08
Może Ikonic, mają łęki w U. Mi fajnie spasowali model horse ball na konia z folblucim, ale krótkim i szerokim grzbietem. Mamy tam niewiele miejsca na siodło jak się okazało.
Aleks, hm ciekawe, wygląda sensownie chociaż przekracza "lekko" mój budżet 😅
no i nie widzę 16,5, a 17 to takie drobne ryzyko
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 maja 2021 20:40
Ja mam 17 z tego modelu, mniejszych nie robią. Weszło idealnie, ale 17,5 byłoby już za długie. Może coś z innych modeli udałoby się dobrać ? Mają bardzo fajny serwis i pasowaczy. Dysponują modelami testowymi. Ja chciałam akurat konkretnie ten model, ale jest możliwość żeby sprawdzić i inne.
Koszt nowego Ikonica jest duży, jest jednak już trochę używanych w korzystniejszych cenach.
Drugie moje siodło na tego konia to hb winner. Jednak zamawiałam je konkretnie pod tego konia i mój tyłek w rozmiarze 16,5.
Aleks, Dziękuję bardzo za polecenie, na pewno mocno rozważę te opcję 💗
Sasini - albiony przewidują sporo miejsca na kłąb 😉
Sasini ja mam właśnie taką arabkę wykłębioną jak żyrafa w U, a do tego szeroką jak beczka. Mamy siodło wspomnanej tu marki Barnsby.
Post został usunięty przez autora
Witam, mam nadzieje ze w dobrym wątku pisze.

Jak to wygląda z wysyłaniem siodeł na przymiarkę.

Sprzedaje siodło, wysłałam je do przymiarki uprzednio osobę kupującą informując że od momentu odbioru siodła daje na nią 48h, jeśli po tym czasie nie dostanę żadnej informacji odnośnie przebiegu przymiarki - siodło uważam za sprzedane.

Załóżmy siodło do kupującego dotarło w poniedziałek o godz. 12 (widnieje na śledzeniu paczki kurierskiej - sprzedaż za pobraniem), zatem środa: godzina 12, mija czas przymiarki.
Równiez w środe dostaję informacje ok. 9, że niby siodło dopiero dziś dotarło... Co się kompletnie nie pokrywa z zapisem kurierskim, i według tego co ustaliłam o tej 12 powinnam siodło uznać za sprzedane.

Jak byście rozwiązali tą sytuacje?

Mam innych chętnych na sprzedaż siodła i takie przetrzymywanie go w zupełności mi się nie podoba - ponieważ daje określony czas na przymiarkę - zapis rozmów jest, a wbrew pozorom siodło jak każdy inny sprzedający chcę sprzedać.

Najlepiej mieć takie rzeczy ustalone czarno na białym w mailu albo komunikatorze. Takie ustalenia są wiążące.
Ja bym jeszcze zrobiła tak, że jak widzę, że przyszło powiadomienie od kuriera, że siodło odebrane to piszę do kupującego z prośbą o potwierdzenie, że siodło dotarło. Wtedy masz podkładkę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się