Podróże

Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 lutego 2021 21:34
galopada_, ale przecież w Austrii wszystko jest zamknięte w pizdu. Wyciągi niby działają, ale tylko dla Austriaków (obecnie trzeba mieć przy sobie aktualne wyniki testu, by z nich korzystać), hotele zamknięte, a Tyrol odcięty od reszty kraju. Nie wiem jak Słowacja, Czechy też zamykają granice. Włosi mieli dziś otwierać część kurortów, ale w weekend dowiedzieli się, że nie mogą. W całej Europie to chyba tylko w Szwajcarii można pojeździć na legalu, może w Norwegii. No i w Polsce, tu żadne mutacje nie straszne  😁
galopada_   małoPolskie ;)
15 lutego 2021 21:48
Lotnaa, celujemy w Szwajcarię, chcieliśmy jechać przez Austrię i ewentualnie jakby nie wyszło to się ratować Austrią ale nie dowiadywalismy się jeszcze jak wygląda sytuacja.  🙄
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 lutego 2021 21:50
Nie wiem jak jest teraz z tranzytem, chyba trzeba mieć jakiś dowód rezerwacji noclegu w Szwajcarii, nie zgłębiałam sytuacji.
galopada_   małoPolskie ;)
15 lutego 2021 21:51
Lotnaa, dzięki. My wyszczepieni, testy też machniemy przed wyjazdem. Będziemy szukać doklanych info :kwiatek:
Nie wiem czy się coś zmieniło, ale dopiero co można było do Szwajcarii normalnie przez Niemce jechać, granice mają otwarte w CH. No a po kraju to już sobie można jeździć.
Do szwajcarii mozna bez problemu dojechac.
Przy tranzycie wiekszoac krajow  nie wymaga posiadania negatywnych testow.
Austriacy czasem lubia sie czepiac, ale maksimum to musialam wypelnic im papiery na granicy do przejazdu (w zeszlym roku w marcu, bo w grudniu nic nie bylo, nawet nikogo na granicy).

Podziwiam, ze na 3-4 dni chce wam sie samochodem tak daleko wybjerac.
Warunki narciarskie sa swietne w tym roku 🙂
Hotele dzialaja, restauracje tylko dla gosci hotelowych. Albo na wynos.
Na stokach tak samo, albo zamkniete albo w ograniczonym zakresie na wynos.
Na wszystkich wyciagach obowiazuje zakrywanie nosa i ust (maseczka albo buffy)
galopada_   małoPolskie ;)
16 lutego 2021 17:19
corsunia36, muszę jechać GDZIEKOLWIEK bo mnie rozniesie. Miał być Meksyk/Dominikana na dwa tygodnie ale kilka spraw się nie spięło 😵
Rozumiem, to byl taki pozytywny podziw 🙂
Zreszta tak piekna zima tutaj, te az szkoda nie skorzystac
galopada_   małoPolskie ;)
04 marca 2021 13:58
Dla niezdecydowanych w temacie wyjazdu na narty do Szwajcarii - polecam  😍 może to nie planowany wstępnie Meksyk czy Dominikana ale nos i tak opalony  😂 Stoki nieźle przygotowane, ale nam już przygrzewalo mocno także popołudniu robiło się wesoło. Obostrzenia mniejsze niż w Pl, cześć ludzi na ulicach i sklepach bez maseczek (co mnie mocno zszokowało, myślałam że to standard i tego pilnują). Na stokach w sumie wymóg zasłaniania nosa i ust tylko w kolejkach do bramek.
W obie strony przejechalismy tranzytem przez Niemcy i Austrię bez najmniejszych problemów.

galopada_, To przez Czechy w ogóle nie jechaliście? 🙂

galopada_   małoPolskie ;)
04 marca 2021 14:14
galopada_, nie 🙂 przelobowaliśmy Czechy  😂 czasowo wyszło niecałą godzinę dłużej, ale problemów mniej 😉
galopada_, Mówisz 🙂 😀

Latał ktoś gdzieś ostatnio? Lata coś w ogóle? 😁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 marca 2021 18:17
Czartery śmigają. Normalne loty też.
galopada_   małoPolskie ;)
04 marca 2021 18:25
Sankaritarina, pod koniec marca celujemy w Maderę bo się powoli otwierają na turystykę. Niestety w Europie jest aktualnie niewiele kierunków turystycznych (chociaż mój research jest sprzed miesiąca). Znajomi maja gdzieś na dniach lecieć na Maltę. Hiszpania na pewno z testem pcr  👀

Marzył mi się wypad do Skandynawii ale aktualnie bez szans  😵

Aaa. Od groma jest Eguptu na wakacje.pl. aż ciężko mi było szukać tego co mnie interesowało 😉
Ja od 5 lutego siedzę na Gozo i jest cudnie  💘
Ja od 2 tygodni na Zanzibarze i bardzo polecam 🙂 upierdliwe jest robienie testów ale vibe wyspy wynagradza trudy
Malta o tyle wygodnie ze test możesz zrobić po przylocie za darmo i taki sam przed powrotem do PL (sama nie sprawdzałam jeszcze).
W Norwegii stoki narciarskie byly i sa caly czas otwarte, ale nie ma serwowania alkoholu w okolicznych restauracjach i hotelach, wiec stoki dla amatorow nart tylko  😁. Do NO nie mozna wjechac nie majac norweskiego numeru personalnego, i kilku wyjatkow.
Ale zapowiadaja otwieranie Norwegii na zagranice od drugiej polowy maja.
galopada_   małoPolskie ;)
05 marca 2021 11:20
Naboo, miód na me serce 😍
galopada_   małoPolskie ;)
12 marca 2021 19:37
Hotel zaklepany. Odliczam dni do wylotu na Maderę  💃
galopada, i jak wrażenia z Madery?

Mam w czerwcu tydzień urlopu, marzy mi się kilka dni wypoczynku po tyraniu na 2 etaty. Będę raczej interesowała się jakimś last minute, cenowo wiadomo, że najkorzystniejsza Turcja. Na miejscu chciałabym jednak zobaczyć więcej niż hotelowy pokój, to by była tylko baza wypadowa. Jak wygląda podróżowanie (najpewniej po najbliższej okolicy) samotnej kobiety w Turcji? Lubię plaże, ale nie na tydzień, tylko 2-3 dni, resztę czasu lubię spędzać aktywnie.
Pytam orientacyjnie, wolałabym jednak Hiszpanię lub Grecję, ale to wszystko zależy od covidowej sytuacji, gdzie będzie można bez testu (jestem w pełni zaszczepiona, testy to dodatkowe koszty). Zdecydowanie też bym wolała wyjazd na własną rękę, ale partner będzie spokojniejszy, jeśli wybiorę jakieś biuro. Zeszłoroczny samotny wyjazd do Włoch miałam z przygodami i się chłopak będzie znowu stresował 😀
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 maja 2021 11:55
mitery0322, jesli bierzesz all inclusive/hotel to zawsze sa wypady na jedno-dwudniowe wycieczki z hotelu za calkiem spoko kase. Wazne tylko zeby to z jakiegos dobrze ocenianego biura wycieczek bylo bo Turcy pojecie bezpieczenstwa to tak piate przez dziesiate kumaja... z partnerem wybralismy sie np. na konie, w calej grupie w teren tylko ja i przewodnik bylismy doswiadczeni, mnie postawili na tyl zeby zamknac grupe a on byl na poczatku. Moj kon to byl czterolatek po przejsciach, typ pijawka odwagi. Moj facet na arabie po wyscigach...

Aha i cala wycieczka byla w gorach takze tego, bardzo bezpiecznie na klifie xD never again. Tzn mnie to jakos nie bolalo ale fakt ze moj chlop to na koniu siedzial moze dwa razy a reszta grupy to byla rosyjska rodzinka z dziecmi ktore podobno mialy jakies doswiadczenie na lonzy... jedno wielkie iks de. Zwlaszcza ze w pewnym momencie nagle z dupy wyskoczyly jakies quady i konie mialy pelne gacie.

Poza tym bylo fajnie, pojechalismy na quady, splyw w gorach i wypad na lodzi w morze (nurkowanie itd). Najfajniejszy byl splyw zdecydowanie. Cappadocia i te takie termy/solne baseny ... nazwa na P ale nie pamietam. Tez warte wycieczki, ale to dluzsza droga z wybrzeza.

A co do podrozowania samej... hmmm... powiem tak, w hotelu czy na tych wycieczkach nie masz sie o co martwic, no chyba zenujacy podryw to najgorsze co cie moze spotkac (podrozowalam sama na Karaiby i tak bylo). Poza tym to nie polecalabym, trzeba po prostu sie trzymac skupisk ludzi, a i tak ktos moze ci cos ukrasc - polecam te takie paski do biegania gdzie mozesz schowac klucze, kase, paszport i telefon. Jak masz to z przodu pod ubraniem to nikt ci łapy w gacie nie wsadzi zeby co ukraść XD
donkeyboy, dzięki za podpowiedzi, ta Turcja to tak ostatecznie, bo nieszczególnie ciągnie mnie samotny wyjazd tam 😀 najbardziej chyba Włochy lub Grecja, Hiszpanię zostawiam na wrzesień z partnerem, bo mu obiecałam 🤣
donkeyboy Pamukkale 😉
generalnie Turcja teraz to jest doskonały pomysł - waluta poszla ostro w dół i jest turbo tanio za noclegi za tydzien za dwie osoby ok 10 minut od starego centrum Istambułu zapłaciłam w zeszlym roku 250 zl (zwykly pokoj). W knajpie za zarcie dla dwoch osob wychodzilo srednio po 40/50 zl z tym ze bralismy czasami 2/3 rozne kebaby plus te ich pizzuszki. Dla mnie epic. Turystów również bardzo szanuja.
Bischa   TAFC Polska :)
10 maja 2021 17:56
Gdyby ktoś chciał obejrzec moje zdjęcia z Holandii, poczytać jak się tu żyje, to zapraszam na insta @polka_wholandii🙂 Jestem tu ponad tydzień dopiero, więc profil na insta dopiero raczkuje😉
Przyjechałam nie tylko w celach zarobkowych, ale i żeby pozwiedzać.
Szukam jakieś fajnej destynacji na wrześniowy krótki urlop (6dni) - Europa, chętnie jakieś greckie wyspy. Możecie polecić jakieś spokojne miejsce? Mykonos faktycznie jest taki drogi jak piszą w internetach ?
Zakhyntos 🙂 tylko celuj w lekko drozszy hotel, ominiesz 500+, jak zalezy ci na ladnej plazy to np rejony Laganas 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 maja 2021 11:10
Ja Rodos polecam, na 6 dni to tak akurat, żeby wszystko tam zobaczyć i odpocząć na plaży 🙂
ja byłam na rodos juz z 10? 12? lat temu i taką miałam "traumę" że więcej do Grecji nie pojechałam. Umarłam tam z nudów. Natomiast planuje w tym roku we wrześniu stały ląd, Ateny i okolice tez na ok 7-8 dni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się