Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-araba/o/355985/?kodkm=10&lokalizacja=5&sortowanie=0

Chciałabym zobaczyć zdjęcie tego araaba chodzącego konkursy do 160cm... Chyba się komuś 1 wcisnęło przypadkiem. Swoją drogą "Potrafi bryknąć na jeździe lub ponieść, ale nie robi tego zbyt często." też fajne, miło z jego strony, że nie korzysta nadmiernie z tej niezwykłej umiejętności 🙂
1 przypadkiem z przodu i jedno zero do ceny chyba też :p
Co to może być za patent? Bo nie mam pomysłu
https://www.olx.pl/d/oferta/kon-olimp-CID103-IDEmUzh.html#49396cd47d
może kopie lewą nogą ? pierwszy raz widzę taki patent.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 maja 2021 12:13
Przecież to żaden patent, tylko się linka ciągnie za koniem i akurat tak niefortunnie się pokryła z tylną nogą na zdjęciu, że wygląda jakby była do niej uwiązana ...
Aleks, faktycznie. Ale po co taka obroża z linką?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 maja 2021 12:55
To jest zwykła obroża dla koni, mi wygląda na taką do transportu, ale można też na takiej (lub lżejszej, ta do transportu jest zazwyczaj solidna i na zdjęciu widać wzmocnienia taśmy parcianej) po prostu prowadzać konie. Myślę, że się nie ma co doszukiwać sensacji.
Choć to średnio bezpieczne bo jak sobie tyłem nadepnie tę linkę to może być zonk.
Może być, widocznie z racji peselu ja już ślepa jestem, bo myślałam że ma prawy tył uwiązany do tego🤣
uszatkowa   Insta: kingaielif
04 maja 2021 20:23
Od czasu gdy szukałam jakiś miesiąc temu konia i wchodziłam na różne grupy sprzedażowe, notorycznie widzę tego typu posty na swojej tablicy na fb 😉
Screenshot_20210504_202131.jpg Screenshot_20210504_202131.jpg
Sporo jest też takich typu:
6-9 lat
165 cm bądź więcej
ZDROWY
łatwy
chodzący konkursy 110 lub wyżej (z możliwościami na więcej)
do wygrywania

I teraz pojawia się budżet średnio między 40 a 70 tys. zł.
Dla mnie normalne obecnie ceny sa niezmiennie zadziwiajace :p

Tony ogloszen "13 lat, nigdy nie startowal, ale ma potencjal, 160cm, dla doswiadczonego jezdzca, w terenie plochliwy, lykawy" i cena €10-15.000 🤷 i sorry, ze dwa lata temu to ludzie bez mala doplacali, zeby takich koni sie pozbyc xd
kokosnuss, obecnie jest deficyt koni na rynku. Sprzeda się wszystko, także jeśli koń coś sobą przedstawia to już kosztuje relatywnie sporo.
Klami, wiem, wiem, popyt i podaz 😉

Rozumiem tez, czemu ludzie taki szrot za relatywnie duza kase wystawiaja - no bo zwyczajnie moga i pewnie jeszcze sie sprzeda. Ale mnie to i tak troche dziwi, ze przeskok cenowy w stosunku do zeszlego roku jest tak ogromny.
https://www.olx.pl/oferta/skora-konska-CID767-IDG8uKO.html

Czy tylko mnie to brzydzi? 🤢 Do czego taka skóra?
Jako skóra, nie brzydzi mnie. Ale dlaczego ona wygląda tak jakby była wygnieciona? 🙄
🤢 Do czego taka skóra?
jabooshko, takie krowie można kupić w Ikei, ludzie używają tego jako dywan na podłogę lub ozdobna mata na ścianę, uzasadnienia użycia nie ma żadnego poza wizualnym ( komuś do wystroju wnętrza pasuje...). Taką końską skórę tylko licowaną, czyli inaczej wyprawioną, bez włosów po zewnętrznej stronie używa się do szycia np. sprzętu jeździeckiego, torebek, butów, pasków itp.
Jestem rekonstruktorem historycznym, mnie ten widok nie szokuje, ot taki no waste w wersji reenactment 😉
rudziczek   Małe i duże.
08 maja 2021 21:56
Cena chyba dlatego taka wysoka, że to już prawie antyk...
Screenshot_20210508-215550.png Screenshot_20210508-215550.png
https://www.olx.pl/d/oferta/walach-andaluz-cruzado-CID103-IDJNu55.html#c06472e45c

W opisie piaff, pasaż, piruety, cuda wianki. Na filmie mizianie batem i... "piaff". Polecam zobaczyć (2:17).
jestemzlasu, klasyka gatunku, naturalsowe konie zawsze maja w opisie lopatki, lotne, no jakies N/C na bide, a na filmikach rozlatane tuptki na halterkach kursujace po placu jak wolne elektrony 😉
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 09:38
Przynajmniej cena względnie adekwatna, jeśli koń jest zdrowy. Ciekawa jestem tylko autentycznego temperamentu tego konika, bo na filmiku wygląda raczej jak zamuł/poczciwina, a w opisie prawie morderca 😀
Też ciekawa jestem, ale stosunkowo mało ujęć z siodła i normalnej jazdy - krótkie ujęcia głownie na wolcie, więc ciężko ocenić czy taki misiek, przy takiej cenie to może być faktycznie typ elektryczny.
jestemzlasu, ale wiesz, w opisie jest powiedziane, że "zna" te elementy, a nie że potrafi wykonać. Może ktoś mu na youtubie pokazał, to zna 🙈
Z moich obserwacji 90% ludzi, którzy narzekają jakiego mają trudnego konia, po prostu nie umie jeździć. A koń za taką cenę wygląda na fajnego i przede wszystkim mega cierpliwego miśka.
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 09:58
jabooshko Z "normalnej jazdy" to ja tam żadnego ujęcia nie widziałam:P Może być tak, że koń jest rozpuszczony i robi co chce i dlatego ma łatkę elektrycznego. Ale to chyba akurat gorzej, niż koń zwyczajnie pobudliwy. Niestety, ale sznurkoza bez pojęcia potrafi mocno zaburzyć relację człowiek- koń, co potem jest trudne do odrobienia.
maiiaF W takim razie ja też "znam" całe GP 😀
Uwielbiam jak ludzie nazywają piaffem, podskakiwanie w miejscu z wywiniętych dupskiem do góry nie mając zielonego pojęcia jak wyglada ten element. Patrząc na tego konia od pierwszych sekund filmu można stwierdzić ze nie jest w stanie on wykonać tak trudnego elementu. Bo nie ma ku temu rozbudowanych odpowiednich mięśni, nie ma tez skrócenia i postawienia na zadzie. W ogóle to nawet nie jest pole do dyskusji. Jedno wielkie ‚„XD” na ludzi uczących konie sztuczek i nazywających je elementami z wyższego ujeżdżenia.
Poza tym koń ogólnie bardzo ładny i wydaje się przyjazny.
Oczywiście zgadzam się, że koń ładny, wydaje się miły i cena adekwatna. Rozbawił mnie jedynie kontrast między tym co czytamy, a tym co widać. No i piaff mnie powalił na łopatki. Chociaż stęp hiszpański z kopaniem dziur w piachu też trochę.
Perfekcyjne ogloszenie, jakbym kucykonia musiala kiedykolwiek sprzedac to tez walne taki opis 😁👌
IMG-20210512-WA0001.jpg IMG-20210512-WA0001.jpg
Czadowe 😀
Hahaha dobre! 😂
Znalezione na olx, ktoś uzbierał niezłą kolekcję. Zobaczcie z czego są zrobione niektóre ścięgierze wędzideł...
https://www.olx.pl/d/oferta/wedzidla-strzemiona-ostrogi-CID767-IDHk802.html#edbcff9bfa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się