Siodła syntetyczne a skórzane

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
17 marca 2021 08:58
Czy do winteca pasują łęki z innej firmy? Jeżeli tak to z jakiej?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
19 marca 2021 13:39
trochę nietypowe pytanie. Czy robiła ktoś miarkę wintec ? Może ma ktoś jakiś odrysowany szablon?
Witam. Ja mam pytanie trochę inne. Klacz, która wspoldzierzawie się ozrebila. Wiec na pewien czas muszę zmienić konia i pytanie czy jeśli siodło będzie pasować to czy można używać jednego siodła na dwóch koniach? Czy siodło nie zmieni swoich "ustawień" z poprzedniego konia? Bo potem wracam na konia pierwszego. Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi.
trochę nietypowe pytanie. Czy robiła ktoś miarkę wintec ? Może ma ktoś jakiś odrysowany szablon?
gracja03,

Podbijam pytanie, może ma.ktoś miarkę i mógłby odrysować? A może za czekoladę czy coś innego pożyczyć w Lublinie, okolicach?

Mam dwa łęki, czarny i czerwony. Jak zakładam siodło z czarnym to wydaje się na styk, może ciasnawo. Natomiast system Cair po chwili jazdy osiada jakby, siodło mniej odstaje od konia i już nie wiem jaki łęk dobrać 🙂 Obawiam się, że po założeniu szerszego jak pojeżdżę siodło osiądzie i zbliży się za bardzo do kłębu.

Kolejny temat - czy stosujecie podkladki pod Winteci? Jeśli tak, to jakie? Właśnie to osiadanie siodła mnie zastanawia, w sensie nie umiem jeszcze ocenić czy coś pod siodło trzeba dodać - świeżo osiodłany koń ma w siodle bardziej jakby napompowane te poduszki, nie ma tam sensu dodawać jeszcze czegoś, ale po czasie układa się i może coś warto by było? Może to przyzwyczajenia do podkładek i jakoś ich brak psychicznie mi szkodzi :P Nie chodzi o podkładki korekcyjne, zwykłe baranki czy podkładki typu Kavalkade KavalTop.
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 10:07
mtc Po tym co piszesz, ja bym założyła szerszy łęk z grubym barankiem, np. Mattes. Ogólnie pod siodła nie na wełnie, w mojej opinii, powinno się jeszcze zakładać podkładkę- jakoś lżej mi wtedy na duszy.
ushia   It's a kind o'magic
10 maja 2021 15:28
mtc, skoro masz dwa leki, to wez je "luzem" i poloz na grzbiecie w miejscu gdzie wypadaja ramiona terlicy - zobaczysz który lepiej pasuje do konia

jezeli cair Ci mocno siada, to po pierwsze sprawdz szczelnosc wkladek
po drugie, sprawdz ogolny balans siodla, bo szerokosc leku to tylko pierwszy krok przy dopasowniu
po trzecie - moze byc taki problem, ze wintec ma dosc waskie siodla i pomimo ze rozmiar leku, czyli kat pod jakim opada zgadza sie z katem pod jakim obapadaja konskie plecy, to jest za ciasno pomiedzy ramionami terlicy. Nie wiem czy jasno to opisalam - jak zestawisz dwa patyki pod jakims katem wzgledem siebie, to mozesz je albo rozchylic - zmieniajac kat albo odsunac od siebie pozostawiajac kata tem sam - i wlasnie bywa ze potrzebne by bylo takie rozsuniecie, ktorego z oczywistych wzgledow w siodle nie zrobisz - wtedy ewentualnie mozna oszukac odsuwajac podkladka cale siodlo wyzej od grzbietu
po czwarte - prawda taka, ze winteki najlepiej pracuja z czarnym lekiem, wyjsciowym, przy szerszych lubia opasc na przod

pod cair teoretycznie nie ma co dawac podkladek, w praktyce to jak kto lubi albo jak sie siodlo rownowazy
Siesiepy   Ponczek bez rączek
13 maja 2021 11:24
Cześć ludziska. Powoli rozglądam się za siodłem, bo wiecie, dzień dziecka, urodziny się zbliżają, to i będę w stanie coś wyłuskać na ten jakże poważny zakup. Już w sumie pytałam się kilka razy, ale teraz to nabiera "mocy urzędowej" faktycznie i zaczynam mieć jakieś swoje typy. Ten wątek wydaje mi się aktualnie najrozsądniejszy, choć nie wszystkie to syntetyki. Interesują mnie Wasze doświadczenia i odczucia.

Szukam czegoś co nie będzie na pewno ujeżdżeniówką ani o profilu ujeżdżeniowym. Myśle sobie, że raczej wszechstronne/wszechstronne o profilu skokowym lub ew. skokowe. Cenie sobie, jak siodło jednak mnie trzyma, a skakać nic poza pierdo-rekreacyjnymi skokami w porywie do 120cm w szeregu pewnie nie skoczę. Przynajmniej nie na razie, a w przyszłości to się coś kupi, jak będzie potrzeba. Chciałabym siodło wzmagające pewność siebie, bo trochę straumatyzowana jestem i boidupa. Lubię duże klocki z przodu i klocki z tyłu - w przypadku możliwości zmiany klocków, problemu niet, najwyżej sobie dokupię. Wymagam systemu wymiennych łęków i to mój priorytet.

Moje aktualne typy to:
-Tekna club,
-Wintec 2000/pro jump, 500 jump - nie wiem w sumie jeszcze jakie,
-Norton pro jump (znalazłam coś takiego ostatnio, może warto rozważyć?),
- Henri de Rivel, z wyglądu trochę jak skokoko-crossowe,
-Premier Equine Harlington GP;

Ktoś coś jest w stanie o tych siodłach trochę opowiedzieć?
Wysłałam Ci priv o Premier Equine - na razie nie jest za bardzo przetestowane przeze mnie, więc opisałam tylko moje wizualne wrażenia 🙂
Witam. Zastanawiam się nad kupnem siodła Wintec
https://sklep.bergo.pl/winteclite-ap-saddle-lekkie-siodlo-wszechstronne-ogolnouzytkowe-24h-31651

Zastanawiam się czy to siodło będzie dobre dla wykłębionego konia. Czy ktoś posiada do siodło? Wady zalety tego siodła?
Może ktoś poleca inne siodło z wymiennymi łękami?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 maja 2021 15:47
gaba987 raczej nikt Ci tu nie odpowie na pytanie czy będzie pasować na wykłębionego konia. Łęk to wierzchołek góry lodowej.
Ja miałam ten model siodła w wersji D'Lux
https://konik.com.pl/siodlo-wintec-lite-dlux
Użytkowałam go kilka lat. Jeśli chodzi o wykonanie (model D'Lux), jakość materiału, i wszelkie tego typu aspekty, to bez zastrzeżeń. Łęki są w kształcie litery V, wszystkie. Różnią się tylko nachyleniem (kątem) ramion.
Wstaw zdjęcia grzbietu i najlepiej siodła na grzbiecie, tak jak dziewczyny w tym wątku wstawiają. To może ktoś coś doradzi, albo odradzi. Bez zobaczenia grzbietu konia i siodła na nim to wróżenie z fusów.
Jeśli szukasz syntetyka to Epona i hybrydy (skórzano -syntetyczne) robi Ikonic. Bates to to samo to Wintec (w sensie kształtu łęków).
Aleks, puki co szukam opini. Na chwilę obecną koń jeszcze tyje, bo kupiłam szkielet a nie konia. Daje jej jeszcze miesiąc do kupna siodła, zależy mi najbardziej nad możliwością zmiany całego siodła bez rozprówania go u rymarza. Dlatego myślałam o wintecu, dlatego że ma wymienne wszystko i do dopchania wszystko. Myślałam że znajdę opinie osób które wykłębionego konie mają i jak sobie z tym radzą. Jak będę już miała siodło to dam znać 😊 jedyne co mogę zrobić to podesłać zdjęcie konia
DSC_0303.JPG DSC_0303.JPG
DSC_0315.JPG DSC_0315.JPG

gaba987, priv
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 maja 2021 21:24
gaba987 nie do końca tak jest, że wintec-a można dopasowywać, zmieniać dowolnie w zależności od potrzeb. Jeśli Twój koń będzie potrzebował (z czasem inny kształt i szerokość łęku) to może się okazać, że założenie szerszego łęku w Winteck-u nie zmieni niczego. U nas tak było. Łęk w kształcie V przestał pasować, trzeba było łęku w kształcie U o szerszym łuku, a nie wsadzisz łęku U, lub szerszego łęku w łuku, w przypadku kiedy przewidziane są tylko węższe w łuku kształty V. Jak sobie weźmiesz dwa różne łęki wintecka to zobaczysz, że zmienia się tylko kąt ramion, ale nie zmienia się ich rozstaw. Czasem, jak się koń rozbuduje, potrzeba szerszego rozstawu, a kąt np zostaje ten sam. W takim przypadku nic z Winteckiem już nie ugrasz. Winteck-a sprzedałam bo nie dało się nic już zrobić. Dodatkowo większość wintecków ma system cair to całkowicie właściwie ogranicza zmiany w wypełnieniu (dopchaniu/ujęciu) paneli, a wierz mi manewrowanie wkładkami, które proponuje riser system też nie daje rozwiązań dla wszystkich przypadków. Na Twoim miejscu umówiłabym się w pierwszej kolejności z jakimś saddle fitterem, który podpowie czego szukać.
Ja miałam trzy różne modele wintecków.
Nie są to siodła, które można tak łatwo dopasować do każdego konia jak przedstawia to producent 😉 . Te siodła pasują na niektóre konie, ale nie na wszystkie i nie zawsze da się coś zmienić z czasem 🙂 .
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 maja 2021 21:38
Tutaj wrzuć fotki grzbietu 😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/95/471/

sorry za post pod postem, inaczej nie da się.

Przy okazji to link do dopasowania, nie wiem dlaczego widniej jako do ogłoszeń. Tak czy siak jednak przekierowuje prawidłowo (mam nadzieję, że nie tylko mnie)
Mam fajne syntetyczne siodło, tylko zrobiłam dziurę strzemieniem w siedzisku- jestem dosyć zamaszysta. Jest jakaś nakładka na siedzisko żeby to chronić? Do jazdy i przechowywania. Nie z wełny i nie żelowa, coś cienkiego jak materiał lub zamsz.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
04 lipca 2021 14:27
Czy ktoś miał do czynienia z siodłem Thorowgood walsall? Tzn nie jestem pewna czy to taki model siodła, bo nic mi nie pokazuje... Wygląda trochę jak T4? Może to coś starszego?
Screenshot_20210704_142551_pl.tablica.jpg Screenshot_20210704_142551_pl.tablica.jpg
Czy do Thorowgood T8 pasują łęki od Winteca? Oryginalne w Polsce nie do dostania.
AgaxxNie, Thorowgood ma swoje łęki. Musisz tylko ogarnąć czy krótkie czy długie. Ja kiedyś ogarniałam z https://www.kraemer.de/ a później z niemieckiego olx czyli https://m.ebay-kleinanzeigen.de/ i pewnie przy tym drugim zostanę bo na zwykłym e-Bay to nie kupowałam. A w Polsce może pomóc przy ściągnięciu saddle fitterka Natalia z Gdyni
Czy istnieją jakieś siodła syntetyczne z wąskim twistem ?
Wiem, że Wintec ki szerokie, a jak Thorowgoody, Nortony ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się