Koronawirus

busch   Mad god's blessing.
06 maja 2021 12:02
Ja po pierwszej dawce Pfizera miałam bardzo bolesne ramię po wkłuciu, ból jakoś 8/10 przy ruszaniu ręką, ale bez ruszania nie bolało. Tak było pierwszego dnia. Drugiego ból przy ruszaniu jakieś 4/10, dziś trzeci dzień, ból oceniam na 1/10. Poza bólem ręki nie miałam innych objawów.
Mój Pfizer zafundował mi po pierwszej dawcę ból ramienia mniej więcej przez pół dnia. Po drugiej bolało trochę więcej i trochę dłużej, ale ani pierwszy ani drugi nie był jakiś nadmierny i w niczym nie przeszkadzał.
Wczoraj dostałam pierwszą dawkę Pfizera, dzisiaj od rana boli mnie ramię dość mocno, nie mogę podnieść ręki maksymalnie w górę. Czuję się tak sobie - trochę słabo, trochę niedobrze trochę spać 😁 chyba mam lekko podniesioną temperaturę, ale może z 37.5 max, nie mam termometru.
Samo szczepienie super sprawnie i szybko, druga dawka w połowie czerwca - 5 tyg przerwa.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 maja 2021 14:51
Wczoraj dostałam pierwszą dawkę Pfizera, dzisiaj od rana boli mnie ramię dość mocno, nie mogę podnieść ręki maksymalnie w górę. Czuję się tak sobie - trochę słabo, trochę niedobrze trochę spać 😁 chyba mam lekko podniesioną temperaturę, ale może z 37.5 max, nie mam termometru.<br>
Samo szczepienie super sprawnie i szybko, druga dawka w połowie czerwca - 5 tyg przerwa.

kolebka, to tak jak u mnie, tyle, że nie miałam ani gorączki ani stanu podgorączkowego, ale za to bolała mnie głowa na drugi dzień. Drugą dawkę rozpisali mi po 6 tygodniach.
<br>
<b>kolebka,</b> to tak jak u mnie, tyle, że nie miałam ani gorączki ani stanu podgorączkowego, ale za to bolała mnie głowa na drugi dzień. Drugą dawkę rozpisali mi po 6 tygodniach.

martva,

Noo u mnie jest tak se, chwilę czuję się lepiej, za chwilę słabiej itp
No cóż, zrobię sobie poniedziałek na wolniejszych obrotach, pójdę wcześniej spać. Mam nadzieję, że jutro juz będzie lepiej.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 maja 2021 09:28
Wczoraj miałam pierwszą dawke Astry, do wieczora było ok ale już noc miałam ciężką. Dreszcze, mega bóle mięśni i stawów, walenie serca, rano temperatura, kończyny jakieś takie wiotkie, bezwładne. Czuje się jakbym tydzień ostro balangowała 😁 nawet przebyty jesienią covid mnie tak nie przeczołgał.
busch   Mad god's blessing.
11 maja 2021 18:43
<br>
<b>safie,</b> <br>
Skierowanie dostaniesz do 10 maja 😉

JARA,

Skąd masz takie info? Mam ozdrowieńców w rodzinie, jest po 10 maja i nie mają opcji zapisania się 👀
busch, ja jestem ozdrowieńcem i już się zapisałam na szczepienie. A w sumie dopiero co skończyłam izolację.
busch   Mad god's blessing.
11 maja 2021 19:07
Kayraa, jak się zapisałaś?
busch, przez portal pacjenta, ale myślę że można też dzwonić na tą infolinię.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 19:23
Ja nadal nie mam skierowania 👀
Myślałam, że jak skracają czas szczepienia dla ozdrowieńców to i skierowanie się pojawi.
A ja już serio bardzo chcę sie zaszczepić 🙁
Słuchajcie, czy ktoś z Was miał sytuację, w której udało się zmienić termin drugiej dawki? Wiem, że oficjalnie nie ma takiej opcji, ale może jakoś się da?
Tata wziął pierwszą dawkę Astry i drugi termin wypadł mu w samym środku zapłaconego wyjazdu... Oczywiście ogarnął to jak wychodził z przychodni, ale pomyślał, że na luzie się przełoży o te 4 dni do przodu - a tu zonk- podobno nie ma przewidzianej takiej możliwości 😐 Ja rozumiem, że system itp ale ludziom wypadają też poważniejsze rzeczy niż wyjazd... Co się w takich wypadkach robi? Znalazłam tylko info, że przepada szczepienie- serio?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 19:35
Atamanka, niech dzwoni do punktu. Teraz skracają terminy. Niby oficjalnie zaszczepieni pierwsza dawką są według harmonogramu wcześniejszego szczepieni (przed 15.05), ale może jak miło zagada to dadzą radę przesunąć 🙂
safie w sensie do punktu tego takiego dostępnego dla wszystkich, bez zapisów czy do przychodni w której była pierwsza dawka? Tam powiedzieli, że nie bo nie mają możliwości zmiany terminu w systemie...
Kurcze, ja miałam przed zachorowaniem już skierowanie to może dlatego mogę teraz się zapisać. W TV wczoraj mówili, że to ma być od 17 maja? Albo to był znowu jakiś fake... Ale gdybym nie miała tego skierowania z portalu, próbowałabym na infolinię.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2021 20:01
Atamanka, niech po 15 czy 17 spróbuje (kiedy ta decyzja o krótszych terminach wchodzi w życie).

Kayraa, tylko na infolinii skierowania nie wystawiają a jedynie rezerwują termin.
Ktoś z was szczepił się jonsonem? Albo wie jak tam ze skutkami ubocznymi innymi niż czip i zasięg 5g? Czy ludziom ręce odpadają (ewentualnie bolą), czy objawy grypowe bywają itp?
efeemeryda   no fate but what we make.
11 maja 2021 22:08
Magda dwie koleżanki z pracy szczepione Johnsonem - u obu intensywne objawy grypowe przez około dobę 🙂
Właśnie się dowiedziałam, że mam boreliozę. "Starą", nie teraz złapaną. A w czwartek mam termin szczepienia. Orientuje się ktoś czy mogę się zaszczepić czy jest to przeciwwskazaniem?
A ja wczoraj już w drodze na szczepienie dowiedziałam się, że nie mają szczepionek i nie wiadomo kiedy będą 😭😭
Ja to się wkurzę chyba i nie zaszczepię, bo nie dość, że mi wyskakuje miejsce szczepienia daleko od domu to jeszcze tylko AZ 😭
Perlica, próbuj dzwonić na infolinię. Często okazuje się, że są inne miejsca i terminy niż te, które się wyświetlają. Poza tym co chwilę coś wskakuje. Ewentualnie możesz dowiedzieć się bezpośrednio w punkcie szczepień, który Cię interesuje. Ja przez ikp zapisalam się na astre, potem przez infolinię zmieniłam termin na dzień później, ale pfeizerem a na końcu zapisałam się bezpośrednio w przychodni za 2 dni.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 maja 2021 20:32
<br>
<b>JARA,</b> <br>
<br>
Skąd masz takie info? Mam ozdrowieńców w rodzinie, jest po 10 maja i nie mają opcji zapisania się 👀

busch, szumnie zapowiadali, że do 10 mają wszystkim wystawiają. Ja miałam już 3 maja I zapisałam się przez portal podatnika. Znajomi swoje pelnoletnie dzieci już 9 maja zapisywali.
Perlica, dawaj na wycieczkę do Kołobrzegu, mam full miejsc na Pfizera 🙂
Perlica, jak patrzyłam tydzień temu, to Pfizera miałam dostępnego na jeden termin w maju i potem druga połowa czerwca, do tego lokalizacje takie mocno niepasujące mi, odpuściłam sobie, bo nie spieszy mi się tak mega bardzo. Weszłam sobie wczoraj i zapisałam się na jutro 😉 także trzeba wchodzić i sprawdzać po prostu.
Perlica, spróbuj sobie anulować termin i zobacz jeszcze raz - mi np. nagle wyskoczyły siechnice, tuż koło wschodniej obwodnicy. Generalnie te terminy i miejsca co chwila się zmieniają.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 maja 2021 22:09
Perlica, AZ nie taka zła jak ją malują, jestem cała, żywa i zadowolona po drugiej dawce 😁
Gilliann, już pędzę 😁
epk, ja się nie zapisałam jeszcze, bo ciężko mi dogodzić 😀
efeemeryda, znając mnie to pewnie umrę czy coś 🙃 raz po szczepieniu na grypę prawie umarłam, od tego czasu się nie szczepiłam już na nic.

Wchodziłam kilka razy i prawda, że są różne terminy i to się zmienia, ale póki co nic koło domu.
No nic będę śledzić.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 maja 2021 10:36
Miał ktoś z was tzw:”covid-Arm” po Modernie? Jak długo to schodzi? Wlasnie należę do tych 0,8 % .0245627520171E+34;
Gienia-Pigwa, a co to jest? że ręka boli czy co?

Sprawdzam terminy i mogę do Siedlca 😁 lub Lubina 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się