... ślub :) ...

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2021 09:36
xxagaxx, płaciliśmy tylko zadatek przed, nawet ostatnio znalazłam przy porządkach kartkę - sala kosztowała nas 9 tys. a zadatek to było 1500 zł. Resztę płaciliśmy na następny dzień po weselu.
Nie podpisałabym takie umowy z płatnością przed, zwłaszcza praktycznie rok wcześniej. Nie wiadomo co się wydarzy - mogą się pojawić jakieś okoliczności nieprzewidziane i nie będą mogli zorganizować wesela.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 09:40
My będziemy płacić 2 dni po weselu, płaciliśmy tylko zadatek. Konkretne menu i zakres alko, które będą determinować nam ostateczną cenę będziemy ustalać pewnie z miesiąc przed (póki co oczywiście mamy widełki 😉 )
safie no właśnie wiem, co prawda to naprawdę fajne miejsce, dali radę przez pandemię, u nas kwota będzie większa bo to sala, jedzenie, nocleg.

smartini i tak mówi mi większość, ze płacili po.. dla mnie płatność w tym roku to jakiś żart i nie wiem czy nie będę zaraz na nowo szukać miejsca ;/
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 11:28
Jeśli Wam zależy na tym miejscu to ja bym przedyskutowała z prawnikiem tą umowę. Da się takie rzeczy spisać tak, żeby oddali Wam pieniądze jeśli okaże się, że nie mogą wypełnić umowy, nawet z %. Ryzyko jest jeśli miejsce zbankrutuje, wtedy pewnie ciężko, żeby oddali kasę 🙄
smartini ja po prostu nie chce ich sponsorować, nie wiem jakie zakupy muszą zrobić na rok do przodu. Już sobie nagrabili na samym poczatku, bo nie chcieli się zgodzić na mój termin, próbowali wcisnąć inne, jak napiałam ze nie, dziękuję to się cudownie znalazł termin.
Miejsce jest super, ale ja nie jestem z tych osób co mają wymarzony ślub i tonę gości. Także coś innego ogarnę.
Bałam się że może to ja się nie znam i tak się zachowują wszystkie domy weselne, pensjonaty czy hotele.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 11:37
a nie no, jak już jakieś problemy komunikacyjne były to bym się nie pakowała. Miejsc jest mnóstwo, na pewno coś znajdziecie 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2021 11:46
smartini, kasa kasą, ale mogą odstawić jakiś cyrk przed samym ślubem i wtedy szukanie miejsca na szybko .... lepiej od razu znaleźć miejsce, gdzie nie ma od razu jakiś problemów dziwnych.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 maja 2021 12:19
My płaciliśmy na prawie 2 lata przed 2tys. Ostateczna kwotę 2tyg przed ślubem.
My płaciliśmy zadatek po rezerwacji terminu, jakieś 1000 zł, reszta albo w dniu ślubu albo jakoś po.
smartini to nie sa problemy komunikacyjne, to jest próba wciśnięcia gorszych, mniej chodliwych dat w nadziei ze się zgodzisz :P

efeemeryda
zaliczka czy zadatek to norma, ale właśnie nie ze na tyle przed całość.

safie ja mam manie i prawie nigdy nie płacę przed (nawet za zawody płace po konkursie :P) o ile się da. Jeszcze z nimi negocjuje, jak się nie zgodzą to trudno.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 12:30
No dla mnie to problem, jakiśtam :P
napisałam, że można spróbować z prawnikiem bo nie pisałaś wcześniej że coś jest 'nie teges'. Jak miejsce ma renomę, pewne zasady do których ma odpowiednią umowę i komuś zależy to wiele można a nic nie pisałaś, żeby coś było z nimi nie tak. No ale jak coś nie grało od samego początku to wiadomo, że nie ma co.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2021 14:01
Wpadam po prośbie 🙏

Żarty się skończyły, muszę wybrać buty
myślę nad tymi lub tymi
czy któraś z Was stamtąd zamawiała ?? Martwi mnie, że tylko 14 dni na zwrot, a ja przymiarkę sukni mam dopiero w połowie czerwca.
Ewentualnie znacie może jakieś miejsce we Wrocławiu gdzie mogłabym takie buty przymierzyć stacjonarnie ? (sprawdziłam już visione i nie ma nic 😭 )
efeemeryda   no fate but what we make.
15 czerwca 2021 07:40
Pozwolę sobie podbić wątek 🙂

Jak Wam idą przygotowania ?
Czy ktoś tez bierze ślub 14.08.2021 ?

Zaczyna dopadać mnie stres...
Ja jak się okazuje jestem 3 lata po ślubie, ale zapomnieliśmy o rocznicy i dodatkowo myśleliśmy, że 2 🤣

efeemeryda, nie pomogę, bo niczym się nie stresowałam. Ślub zaczęłam załatwiać w lutym na 30 maja, bo na pomysł ślubu mój mąż wpadł w styczniu, do dziś nie wiem po co to komu, nie widzę żadnej różnicy przed a po, ale impreza fajna, więc okazja spoktać się i pobawić.

Sukienka z internetu zamówiona, więc bez przymiarek, ale wyszła idealna na mnie.
Buty polecam kupić takie żeby sobie jeszcze je gdzieś potem ubrać jakby co.
Mi udało się kupić na eobuwie naprawdę takie, że wyglądają jak normalne buty, które można ubrać na codzień, jeśli ktoś lubi obcasy, jakaś firma Roman Polański.
Ogólnie bardzo polecam dla osób, które szukają miejsca ośrodek Jakbubus koło Namysłowa ( Osadkowski), bo udało się to super zoorganizować, noclegi w fajnej cenie, standard wysoki, super jedzenie i obsługa. Ślub mieliśmy w parku ogrodowym , pięknie zadbanym w starodrzewiu, ale jest kilka możliwości, bo można też w chacie nad stawem, pod lasem.
Można sobie samemu wybrać miejsce, zależnie od ilości gości, więc i kameralnie i z rozmachem, jak kto woli.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 czerwca 2021 10:30
Ja z butami też nie pomogę bo planuję jakiś ładny sandał (kolorowy!) na ceremonię i obiad a potem jakieś vansy czy inne wygodne (i znowu kolorowe :P) butki na parkiet
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 czerwca 2021 10:33
Fajny patent proponowała firma La Boda, można było za 50 zł potem sobie u nich buty przemalować na dowolny kolor 🙂 Ja od 7 lat planuję to zrobić i nadal mi nie wyszło, ale można 😉
Perlica, Luz, my od 7 lat właśnie nie "obeszliśmy" żadnej rocznicy, bo nie udało nam się zapamiętać, że to "ten" dzień już 😅
Ja wczoraj kupiłam buty, ślub za 3 tygodnie. Kupiłam takie do tańca, wyglądają na prawdę bardzo zgrabnie + nie są białe, więc będę mogła jeszcze gdzieś założyć 🙂
zembria, uff to dobrze, że nie jesteśmy sami, bo wzburzenie mojej babci, że o tym zapomnieliśmy sięgnęło zenitu 🙂

W sumie małżeństwo się przydaje do powiedzenia mój mąż, żona, bo w sumie głupio mówić chłopak jak mój mąż starszy o 12lat 😂

little_girl, no właśnie jakie mam kremowe, w jakby róż wpadające, więc w sumie dobrze się kombinują z dżinsami klasycznymi na codzień.
<b>zembria,</b> uff to dobrze, że nie jesteśmy sami, bo wzburzenie mojej babci, że o tym zapomnieliśmy sięgnęło zenitu 🙂<br>
Perlica, hehe, my też sklerotycy. Ostatnio sprawdzałam na obrączce czy to 27-my był i okazało się że 26-ty 🤣🤣
efeemeryda, gdzie macie ślub i wesele?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2021 10:42
yegua, My "dla ułatwienia" braliśmy ślub w 10 rocznicę "związku" ... nie pomogło 😅
efeemeryda   no fate but what we make.
18 czerwca 2021 12:06
Dzięki za wszystkie odpowiedzi 🙂

Buty już ogarnęłam, na brilu, mam nadzieję, że dadzą radę 😀

Daty my na pewno nie zapomnimy, bo jest dla mnie mega sentymentalna i walczyłam o nią jak lew 😀

yegua
w Dąbrowie Górniczej w Zaciszu, ślub w ogrodzie.
Edit: spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
efeemeryda, ja biore slub 14.08 🙂 Ale u mnie jest totalny luz i zero stresu. Wrecz ulga, ze papierologie mam juz za soba.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
22 czerwca 2021 11:33
Dopisuję się do wątku i procesu przygotowań. Z A. uznaliśmy, że 2023 brzmi nam rozsądnie, więc jeszcze "dużo czasu". Ślub na liście priorytetów wylądował za mieszkaniem i ew. dzieckiem (se komplikujemy, ale cóż) 😅

Tak czytam ostatnie strony i utwierdzam się, że chyba jest sens żeby w tym roku mieć już wybraną i zarezerwowaną salę. Mam wrażenie, że sporo ślubów z 2021 się przesunie mimo wszystko o co najmniej rok.

Jak teraz wyglądają +/- terminy na sale (z noclegiem, "średnie wesele"😉 w okolicy większych miast?
efeemeryda   no fate but what we make.
22 czerwca 2021 11:36
My czekaliśmy prawie 2 lata, rezerwacja w październiku 2019 na sierpień 2021.
Fakt, że Dąbrowa to nie Wrocław, ale niedaleko Katowic 😀
Fakt, faktem, że sobota w środku sezonu to mocno oblegany termin.
Pamiętaj tez, że sala salą, ale problemem bywa tez Dj czy fotograf - zależnie czy Wam na tym zależy czy nie.
Na wymarzonego dj się nie załapaliśmy bo miał terminy na 3 lata w przód.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 czerwca 2021 11:42
My szukaliśmy terminu właśnie pasującemu 'wielkiej trójce' - sala, DJ, foto 😀 i przy oryginalnej dacie i przy przekładaniu. Na szczęście były luzy i się udało, oba terminy rezerwowaliśmy z trochę ponad rocznym wyprzedzeniem. Rozważaliśmy albo czerwiec albo wrzesień więc nie szczyt sezonu ale też nie zima. Ślub w Krakowie, tylko że to nie 'dom weselny', nie ma noclegu na miejscu itd
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
22 czerwca 2021 11:58
Terminu na 2023 nie mamy jeszcze, ale właśnie chcemy wybrać coś pod wielką 3 - fotografa mam "upatrzonego" i będę się kontaktować. Muzyki jeszcze nie ruszaliśmy, będziemy w nadchodzących tygodniach się w te strony kierować.

W zasadzie to chciałabym do końca roku (marzenie do końca września, ale nie wiem czy A. się na tyle zepnie 😂😉 mieć już pewny termin + salę, fotografa i muzykę. Reszta może się dziać powoli.

Ze względów temperaturowych odpada termin czerwiec-sierpień - nie zamierzam się gotować, a udary cieplne mnie lubią 😉Celujemy wiosna-jesień (zima mi też nie przeszkadza, jeszcze jakby była gwarancja ładnej śnieżnej to super! Ale wiadomo jak to wygląda w okolicach Wrocławia...).
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 czerwca 2021 17:00
Szaleństwo :P ale zupełnie spontanicznie zamówiłam sukienkę z Naoko i wstępnie w planie było szycie sukienki ale ojeny, to jest dokładnie takie low-key jakiego potrzebuję 😀 do tego fajne, kolorowe buty, konkret biżuteria, kwiat we włosy i będzie ideolo <3
Później będę mogła ją spokojnie nosić po ślubie a przede wszystkim - MA KIESZENIE!

Później popróbuję różne wiązania na sobie to wrzucę jakieś foto, będę musiała chyba odrobinę dopasować ją w biuście ale zobaczę przy porządnym wiązaniu (trochę za dużo materiału po bokach mam)

https://naoko-store.pl/sukienka-infinity-cynthia
37258-sukienka-infinity-cynthia-sm-2-1.jpeg 37258-sukienka-infinity-cynthia-sm-2-1.jpeg
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 czerwca 2021 18:30
długa, wygodna, z kieszeniami 👌
IMG_20210622_182104.jpg IMG_20210622_182104.jpg
IMG_20210622_182052.jpg IMG_20210622_182052.jpg
smartini, przepiękna 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się