Siatka na siano - z małymi oczkami

Widze, ze polecana jest siatka z busse pare stron wczesniej i sie nad nia zastanawiam, tylko troche ma spore oczka. Takze czy polecacie jakas siatke 2,5x2,5? (oprocz piece of hay) Czy po prostu brac najtansza, bo i tak rozwali? :P Mialam jakas tanioche z bodajze yorka czy cos, taka kolorowa, to wg mnie za szybko ja rozwalal.
Jak siatka ma być na chwilę to brać najtańszą. Jak ma posłużyć lata to na pewno nie brać tych sklepowych kolorowych yorków i podobnych tylko celować w firmy robiące siatki. Ta siatka z busse ma dla mnie dwie wady - ma supełki i jest zrobiona z twardego, sztywnego sznurka. Po za tym jest super pakowna i łatwo się w nią ładuje. Moje konie za nią nie przepadały. Zdecydowanie wolą miękkie, materiałowe i bez supełkowe siatki. Mimo że mają mniejsze oczka niż ta z busse.
No wolalabym zeby zniosla szarpanie :P Oprocz piece of hay jest jeszcze cos rownie trwalego? Totalnie nie jestem na czasie z siatkami.
HipoShop. Jak dla mnie lepsze bo:
- mają inny system mocowania - karabinczyki, nie wiąże się mnostwa suplow, tylko przekłada i gotowe
- dno z dziurkami - siatka jest i tak sztywna, a kurz wylatuje, jak popada to nie namaka
- więcej kolorów 😀
- ogólnie trwalsze jakieś (mam i te i te)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 kwietnia 2021 10:34
A te materiałowe siatki zimą i jesienią nie robią się takie paskudnie wilgotne? Nie nabierają wody? Bo ja sobie za to bardzo Busse chwalę, że nie nasiąkają.
Muchozol ja żadnych supłów nie wiążę, karabińczykiem normalnie łapię. Na poprzedniej stronie są moje zdjęcia jak to wygląda.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 kwietnia 2021 10:45
A ja mam pytanie siatkowe, ale trochę z innej beczki 🙂. Co robicie z siatkami, które mają dziury, ale nie chce się Wam ich łatać ? Wywalacie ?
Bo jeśli tak, chętnie przygarnę 🙂 (mam nadzieję, że mnie Mod nie pogoni za tego posta 😉 ). Mamy stado kóz, które w testowaniu siatek są super skuteczne 😉. Mój mąż siatki łata, z resztą te dla koni też, no i mniej plastiku leci na śmietnik.
Od lat używamy siatek Busse. Te materiałowe widziałam i nawet się zastanawiałam, obawiam się jednak, że na dworze zawilgnął/zamokną (niektóre siatki wieszam nie pod dachem). Kolejna wątpliwość to siatko-torba na siano dla kóz, na zdjęciu ładnie wygląda, ale w życiu ... mamy kozy tyle lat, że wiem, że jak taka siatka nie wisi to się na niej leży, siaka, ubija stópkami, ale się z niej nie je ....
zembria nie jest zle, ale czasem susze. Nie namaka prawie nic siatka 3 mm - HipoShop takie oferuje, trwalsze niż 5 mm z PoH. Przynajmniej u mnie.
Aleks ja oddaję - zawsze znajdzie się ktoś do przygarniecia.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
27 kwietnia 2021 08:47
Siatka na balot firmy horze mają trochę nietypowe rozmiary 1 np 225/300 metry a 2 ma wymiary 175/225 cm wystepują pod nazwą "Siatka na siano Multifeeder" szukam rozwiązania na bałagan orzy belach 🙂 Będę wdzieczna za wszelkie rady.
Od Siebie polecam do przykrywania bel na padoku folie do przykrywania stołu na allegro znalazłam 2 na 2 (ja na noc przykrywam).
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 kwietnia 2021 10:46
Mam pewien dylemat. Powoli przymierzam się do zakupu siatki na balot z Piece of Hay. Baloty mam standardowe, 120x120, jednak posiadam już siatkę "na balot 120cm" z Your Lucky Farm. I powiem wam, że wcisnąć w to nawet balot owinięty jeszcze folią, to dwugodzinna, naprawdę niezła siłownia, nie wspominając o wsadzaniu rozpieczętowanego. A i tak się nie dopina góra worka! Mam głębokie obawy, że podobnie będzie z Piece Of Hay i rozważam czy nie lepiej wziąć 130cm. Z drugiej strony... Może się okazać że będzie za wielkie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z obiema firmami lub miał sytuację taką jak moja? Ktoś może coś powiedzieć o rozmiarze siatki 120? Może ta z YLF jakoś się nie wiem, zbiegła? 🤔
Ja na baloty 120 biorę właśnie 130.
Mam jedną 120 i jej zakładanie to porażka. 130 zakładam bez problemu i nie są dożo za duże, ot troszkę luźniejsze. Mam z obu wymienionych firm.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 kwietnia 2021 13:41
Iskra de Baleron, dzięki za info. 💕 Tego właśnie potrzebowałam, żeby się znowu nie wkopać. Jak jakościowo Your Lucky Farm do Piece Of Hay? Pytałam się chyba kiedyś o to, ale zapomniałam. Na razie zamówiłam dwa worki a siano 120cm z piece of hay, jak nie przedziurawią się mocno do wakacji to kupię balotową. Żeby była jakoś na wakacje.
Siesiepy, dla mnie są bez różnicy.
Jedna jest obszyta taśmą na szwie a druga nie. Siatka sama w sobie wygląda na identyczną.
Mam jednego konia który w przypływie złości każdą umie przegryźć więc też nie widzę różnicy 😉
Siesiepy, Witam 🙂 szyję siatki na siano, na każdy wymiar. Siatka np. na balot 120 cm ma taki zapas, żeby można było wygodnie założyć. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana, lub chciała porozmawiać, zapraszam do kontaktu 🙂
781 721 781
Pozdrawiam, Agnieszka
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 kwietnia 2021 19:43
Czy ktoś pierze siatko na baloty w pralniach? Czy w ogóle przyjmują? Mam dość ręcznego prania 🙄
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 maja 2021 10:34
Usagi   Unikalne ciasteczko
14 maja 2021 16:02
Cześć! Przekopałam wątek, ale nie znalazłam za dużo o torbach na siano: jak sprawdzają się wam takie torby w boksie, w codziennym użytku? Jakie oczka siatki wybrać dla konia z dużym pyskiem, bez doświadczenia z siatkami, 4x4 czy zacząć od 8cm ❓❓
Siesiepy   Ponczek bez rączek
14 maja 2021 19:07
Usagi, dla konia który nie miał nigdy doświadczenia z siatkami, brałabym na początek 8cm. To może wystarczyć do początkowej frustracji, uwierz. 🙂 Jak zacznie sobie radzić wzorcowo, dokup na 4cm. Jak miałam klacz w boksie, to tylko na siatkach na siano (jak je odkryłam), koń ma zajęcie na długi czas. Teraz mam siatki na padoku i mistrzostwo świata. Wyliczyłam że dwa konie wyjadają mi taką siatkę w około 5h. A to 120cm worek z piece of hay. Dam dwie na dzień, dwie na noc i trawa w ciągu dnia (na ten moment) i konie szczęśliwe, najedzone, z sianem dostępnym non-stop.
To ja jestem wyrodna matka, bo mój na start dostał 3,5 z zamysłem "a se radź". No i bez problemu :P Frustracji nie było, pobał się siatki, a potem kminił jak żreć. Teraz mam 4x4, bo mi aż tak nie zależy na turbo spowalnianiu i tak wywija tą siatą niemal nad głową, a to dlatego, że wycwanił się, że jak dobrze wyszarpie, to wystaje z dziury wiecheć siana i można ładować więcej do mordy :P
Uważam, że jak koń żarty, to szybko załapie ideę siatki. Nie widziałam jeszcze żadnego problematycznego, a nikt u mnie raczej nie przyzwyczajał, tylko tak jak ja, na pałę.

Przy okazji pochwalę siatki z hiposhopu, mam jakąś z dnem z drugiej ręki w ogóle i tfu tfu, bezproblemowa i mocna. Z miesiąc już mam.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
14 maja 2021 21:02
budyń, ja w sumie dwie przyzwyczajam na 4. I jedna z tych dwóch wybitnie jednak potrzebowała. Nie radziła sobie długi czas. Ale tak, konie to zmyślne bestie. Ja znowu mogę piece of hay polecić. Jestem zachwycona na ten moment. Wciąż całe są. 😀
Usagi   Unikalne ciasteczko
15 maja 2021 08:28
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 💐 A nie zauważyłyście częstszych napięć u koni np. w szyi/ plecach przy stałym jedzeniu z siatek czy to raczej Urban legend?

i tak wywija tą siatą niemal nad głową, a to dlatego, że wycwanił się, że jak dobrze wyszarpie, to wystaje z dziury wiecheć siana i można ładować więcej do mordy
budyń to ta siatka nie ma raczej z Twoim koniem łatwego życia :p a koń jaki spryciarz 😉
Muchozol, Właśnie zastanawiam się nad siatką z HipoShopu, jak z wysyłką i czasem realizacji zamówienia?
Ta mi wpadła w oko:
https://hiposhop.pl/pl/p/Siatka-na-siano-z-boczkami-w-wesole-kaktusy/195
😝
A no i na pierwszą siatkę lepiej wziąć większy rozmiar czy mniejszy (koń w pensjonacie, chciałabym, żeby siana w siatce starczyło na jak najwięcej czasu)
BUCK   buttermilk buckskin
26 sierpnia 2021 08:30
Usagi mój zimnokrwisty dostał od razu 3,5 x 4 i bez najmniejszego problemu zaczął wyciągać 🙂
Czy siatka busse square pro też daje radę jak busse professional?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 grudnia 2021 08:43
Dostanę gdzieś siatkę na balot z dużymi oczkami? Najchętniej nie "szmacianą".
BUCK   buttermilk buckskin
17 grudnia 2021 12:30
Usagi konio miał właśnie fizjo i zostały wykryte napięcia ocenione jako właśnie od-siatkowe. Fizjoterapeutka podpowiedziała, iż można spowalniać, minimalizować powstawanie napięć przewieszając regularnie siatkę na drugą stronę boksu, co ja zamierzam wprowadzić w życie bo z siatki nie zrezygnuję, bo spowolnione wyżeranie siana jest mega ważne 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
17 grudnia 2021 21:23
Ja właśnie bojąc się napięć w szyi kupiłam torbę na siano z pieceofhay z której koń je z opuszczoną głową. Oczka są na tyle małe, że nie włoży nogi. Na razie się sprawdza.
BUCK, jak przełożenie siatki na drugą stronę boksu zmniejsza napięcia w szyi? Twój koń musi wyginać w jedną stronę głowę, żeby jeść z siatki? Czy chodzi o coś innego?
342297.jpg 342297.jpg
342296.jpg 342296.jpg
Usagi   Unikalne ciasteczko
17 grudnia 2021 23:27
BUCK, dzięki, że to napisałaś 🌷My właśnie też czekamy na naszą fizjoterapeutkę. Do wizyty fizjo będę pewnie zostawiać pół na pół porcji siana w siatce i luzem.

Generalnie u nas się super sprawdza ta siatka, mam w końcu pewność, że koń cały czas ma dostęp do siana.

uszatkowa, fajna ta torba, też w sumie wcześniej o niej myślałam 😀
uszatkowa   Insta: kingaielif
18 grudnia 2021 09:40
moja dostaje siano luzem w ciągu dnia, na noc właśnie do siatki żeby na dłużej jej starczyło.
U nas wyszły napięcia prawdopodobnie też od siatki. Przewiesilam na srodek. Konisko zjada siano z której strony ma ochotę, z góry, z dołu. Jak mu wygodniej.
IMG_20211205_165135.jpg IMG_20211205_165135.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
18 grudnia 2021 23:06
uszatkowa dokładnie właśnie konio stoi nie centralnie i na środku siatki, tylko lekko bokiem, zatem założenie jest takie, że jeśli będzie miał siatkę dokładnie przewieszoną o 180 stopni to że w podobnym "lekko bokiem" będzie niejako równoważył to co wypracowywuje na tą obecną stronę 🙂 zobaczymy czy ten schemat u niego się sprawdzi 🙂

- a ta torba to ile mieści ? bo wygląda na niedużą.....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się