Oficjalny strój na zawodach jeździeckich

Może to zależy od komisji, ale ja każde swoje dotychczasowe zawody jechałam w jasnobrązowym kasku, ciemnobrązowym fraku i czarnych butach i czapsach i nigdy słowa komentarza o tym nie usłyszałam. 😉 Widocznie to mnie bardziej to irytowało niż ich. 😁
Myslę że musieli by być bardzo niemilimi ludzmi żeby na ZT zwrócić Ci uwagę 🙂
Generalnie to i buty i kask /cylinder jeśli nie są czarne to dobiera się do koloru fraka. To frak jest podstawą. Ale ja już widziałam cuda i nieczęsto się ktoś do tego czepia. A już na bank nie na zawodach niższego szczebla 😉 a towarzyskich to już w ogóle...

flygirl, no ale ty akurat byłaś zgodnie z przepisami ubrana -kask w kolorze fraka (odcienie nie mają znaczenia) a buty czarne (w przepisach czarne lub w kolorze fraka) to się nie mieli co czepiać. Prędzej mogliby się czepić braku oficerek bo o ile pamiętam to sztyblety i sztylpy dopuszczone są tylko u dzieci. Ale też widziałam masę osób i nikt się specjalnie nie czepiał.
A faktycznie masz racje. 😀 Jakoś odruchowo założyłam, ze odcienie powinny być przynajmniej podobne, u mnie to spora różnica. Co do butów, to chyba tez o to na ZT nie powinni się czepiać. U nas sporo osób z rekreacji startuje, a nikt nie ma oficerek. Ja osobiście już mam zamówione i w końcu będę mieć wszystko w brązie. 😍 Jeszcze tylko kask do wymiany na ciemniejszy kiedyś i będzie tak jak ma być. 😀
flygirl, nie no ZT to juz bez przesady Na regionie się nie czepiają a co dopiero ZT
Prędzej mogliby się czepić braku oficerek bo o ile pamiętam to sztyblety i sztylpy dopuszczone są tylko u dzieci. Ale też widziałam masę osób i nikt się specjalnie nie czepiał.

Źle pamiętasz. Zgodnie z Załącznikiem nr 3 ro Regulaminu Ujeżdżenia na ZR można jeździć w sztylpach i sztybletach. Kiedyś można było jeździć tylko do N , od C już w oficerkach.
A tak całkiem serio: jak startujecie czytajcie przepisy, bo eliminacja za kolor kasku , czy np. wędzidło "golden wings" na ZR jest bez sensu, przy czym skoro wszyscy mają mieć te same warunki startów i trzymać się tych samych przepisów, to w tym drugim przypadku eliminacja jest niestety oczywista 🙁
_Gaga, nie wiem kiedy powstał ten załącznik ale nie przypominam go sobie w czasach kiedy jeździłam zawody (czyli do 2015/2016). Ale pewnie masz rację.
_Gaga, na jakiej podstawie eliminacja za "golden wings"?
Pytam, bo trochę mnie zaskoczyło w nowych przepisach FEI, że dopuszczalne są wędzidła "loose ring"
ze skrzydełkami osłaniającymi wejście pierścienia.
Te przepisy jeszcze nie obowiązują w Polsce?
A co z zasadą, że czego jeszcze(!) nie ma w PL, czyli "co nie uwzględnione w tych przepisach" to obowiązuje wg FEI?
Gdybyś mogła przyjrzeć się znacząco zmienionym załącznikom  i opisom do nich, i podzielić się swoją opinią, byłabym zobowiązana.
Bo nie wiem co myśleć, mi wychodzi, że one nadal są niespójne.
Oczywiście niekoniecznie w tym wątku.
halo, nie znalazłam nigdzie przepisu dopuszczającego "skrzydełka" o których piszesz. Ani w przepisach PZJ ani FEI nie ma takiego zapisu. Wszekie osłony nadal lądują w "gadżetach" czyli nie są dozwolone. W piśmie obrazkowym również nie ma żadnych dopuszczonych osłonek...
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 lipca 2020 09:52
Dziękuję, szukam brązowego bo lubię ten kolor, ale wiadomo jak jest kiedy mało czasu... 🙂 Natomiast na zawodach skokowych jest bardziej "hulaj dusza"? (Wiadomo, czysto, schludnie i bez neonów, ale tam widzę dużo większą dowolność ubioru).

Wiecie, niby tylko ZT, ale nie chcę się "narazić i stresować", a nawet takimi małymi rzeczami potrafię się dorobić zwarć w mózgu 😁

A z chęcią poczytam to o co pytała halo dot. kiełzn. Z tego co czytam tutaj (FEI 2020; str. 41, 3.1.1) to taki np. poponcini by przeszedł (chodzi o te gumowe ograniczenia przed kółkiem wędzidłowym)?
Viridila, to nadal jest osłona, nie tulejka
To jest tulejka:
[Img]https://sites.create-cdn.net/siteimages/34/2/9/342926/15/7/2/15723792/500x375.JPG?1502794344[/img]
To nadal jest rodzaj ślinianek:

To też:
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 lipca 2020 10:18
_Gaga, dziękuję za rozjaśnienie 🙂 W zasadzie nie spotkałam się z tulejką w wędzidłach bezpośrednio, dlatego pierwsze co mi przyszło do głowy to te ślinianki (czy to plastikowe, czy metalowe "skrzydełka"😉. Zastanawiam się czym różni się tulejka od oliwki (poza tym, że kółko wędzidłowe w tulejce jest ruchome) - chyba do wątku o kiełznach z tym pójdę i poszukam 😀
Viridila, w oliwce nie masz loose rings, czyli kółka się nie kręcą. W tulejce się kręcą.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 lipca 2020 10:31
_Gaga, to właśnie napisałam - czy coś jeszcze je różni poza ruchomością/nieruchomością kółka. Tj. są konie co na oliwkę napierają mocniej, więc czy np. tulejka też je do tego zachęca. Nie wiem, tak rozważam różnicę w działaniu i to dla jakiego konia jest tulejka (choć to też, zależy od osobnika często). Ale to już off top chyba 😡
Odgrzebuję: czy jasnoszare bryczesy są dopuszczalne w konkursach skokowych?
Karmelita, nie. Dozwolone są białe lub jasno beżowe
_Gaga, już wiem, ale bardzo dziękuje za odpowiedz 🙂
_Gaga,
Masz rację i nie masz jednocześnie.
Projekty były ciut inne, ostatecznie skończyło się na tym:
Art. 428.
3.1.1 Snaffle bits may be used with loose ring, D-Ring, and Eggbutt and hanging cheeks. Single or
double jointed snaffles may also be used with upper or lower cheeks, hanging cheeks, full
cheeks or Fulmer cheeks. Loose rings may have a sleeve fitted around part of the ring.

I teraz: jest li skrzydełko rękawem/tuleją? Oba rodzaje kiełzna są opisywane jako "winged".
Ale jeśli przyjąć, że skrzydełko jest jednocześnie ślinianką, to faktycznie.
Rzecz dyskusyjna, ale jasne, że ostatnie słowo mają ustalenia PZJ, jak zawsze.
Czy możecie mi polecić spinkę do włosów z dużą siatką? Mam naprawdę sporo włosów, do tego jeszcze zapuszczam, mam obecnie do połowy pleców. Wczoraj na zawodach umarła moja spinka, ale już i tak zapinałam ją na słowo honoru, bo ledwo w tą siatke wciskałam włosy... ktoś może coś polecić?
xxagaxx, też chętnie usłyszę, bo moja nowa poległa przy pierwszym założeniu...strzelają mi spinki.

Jaki numerek startowy polecacie? Te zwykłe okrągłe szybko mi się niszczą- pęka plastik przy zmianie numerków i potem karteczki z numerami wypadają :/
Miałam ten sam problem, bo włosy mam do pasa prawie. Jedyne sensowne rozwiązanie u mnie to była siatka bez spinki( taka duża drobniutka, jak ktoś ma mało włosów to można ją założyć jak czepek na głowę). Startuję tak już dwa sezony i jest to super rozwiązanie na każdą ilość włosów ( choć oczywiście nie tak ładne jak ze spinką/kokardą). Ja po prostu owijam nią zrobiony koczek i nie jest to może super piękne, ale zgodne z przepisami.😉
Widziałam takie siatki z ozdobną gumką. Myślałam, żeby taką wypróbować.
savil, D+A właśnie chyba takową zamówie, boję się tylko czy to się nie rozwali? Mi się koczki mało trzymają bo ten mój ogrom włosów mam wycieniowany.

Ale kupiłam na szybko spinkę z Horse Trade i powiem wam że nie jest idealnie, ale zapakowałam włosy 😀
Gillian   four letter word
18 listopada 2022 16:46
Potrzebuję pomocy:-) jak wypada rozmiarówka fraków Pikeur? Czy osoba z zacnym cycem ma szansę się w jakiś zmieścić czy raczej producent przewidział tylko szczupłych ludzi na Ziemii?
Gillian,
Jak dla mnie nie ma szansy. Mam frak ( i nie tylko frak) z tej firmy i one są raczej dopasowane. Mam miseczkę B i jestem szczupła, choć nie chuda i mieszczę się idealnie. Gdybym miała większy biust lub przytyła już byłby problem.
Ja się nie zgodzę, bo moje 75C spokojnie wchodzi w frak 36 😉 Gorzej chwilowo z brzuchem, no ale kupiłam go ponad 10kg temu, więc cudów nie ma.
Dodatkowo mam szerokie ramiona, a Pikeur oraz Animo to jedyne fraki, które na mnie wyglądają.
Gillian   four letter word
18 listopada 2022 19:20
No dobra ale ja mam w biuście 115 cm 😐 75M… 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się