Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Wizja Mateuszka rozjechała się nieco z rzeczywistością. Liczył, że 75% pracowników zostanie w PPK, a tymczasem wypisało się 77%.

Nowy jego pomysł to wpisać do Konstytucji, że fundusze zgromadzone w PPK są własnością oszczędzającego.  Ja mam jeszcze lepszy pomysł: wpisać do Konstytucji, że pieniądze na moim koncie, samochód, mieszkanie, koń, ubrania w mojej szafie, itd.  – że to wszystko jest moją własnością. Bo jeśli Konstytucja ma gwarantować tylko własność środków w PPK, to automatycznie znaczy, że cala reszta nie jest moja, tylko wspólna do wspierania PiSowyznawców i przekupywania wyborców.   
Litania do obdarzoengo boską aurą Daniela Obajtka
Dariusz Kortko

Nadziejo dla Polski
Nadziejo wszystkich Polaków
Który chcesz po prostu dobra naszego narodu
Którego kapituła nagrody świetnie wybrała
Ktory masz ogromne możliwości
I niezwykłą determinację
I coś takiego, co daje Pan Bóg
Co trudno zdefiniować
Co pozwala Ci mobilizować ludzi
I jednoczyć wokół jakiegoś celu
Który działasz obecnie na terenie Międzymorza
Który potrafisz wszystko wszystkim załatwić
Który zacząłeś od folii
Który jesteś atakowany, i to takimi brudnymi sprawami
Uderzony odgrzewanym kotletem
Człowieku Wolności
Którego nikt nie zastraszy
Który nie zrobi ani kroku w tył
Ktory jest krystalicznie czysty
Który sam się wydałeś w ręce kontrolerów CBA
Który chcesz pokazać, jak bardzo nie masz nic do ukrycia
Który zostałeś dotknięty koprolalią
A nie objawem złej kultury osobistej
Który słyszysz na swój temat kłamstwa
I zmanipulowane informacje
Który nie masz nic do ukrycia
I odpierasz zmasowane ataki
Który uczynisz jeszcze dużo wiecej dla Polski
Plany będą niedługo przedstawione
Naprawdę ambitne, daleko idące
W dalszym ciągu prospołeczne
I prorozwojowe
Nadziejo dla Polski
Nadziejo wszystkich Polaków
Człowieku Wolności
Wkurwia mnie to, wiesz?
Ale co mogę zrobić ...

Wszystkie wersy pochodzą z wypowiedzi prominentych polityków PiS oraz Daniela Obajtka 


Kiedyś był zegarek Nowaka i ośmiorniczki w Sowie, a teraz mamy pana, który przez 12 lat jako wójt zarobił 1,2 mln, a w tym samym czasie zgromadził majątek o wysokości 7 - 8 mln.  
Sekielski zrobił wywiad z Sową o Obajtku: klik. Rany, co za sieć.
To jest działanie mafijne za aprobatą wyborców PiS.

96% wyborców PiS uważa, że nie ma powodu, żeby odwołać Obajtka, tylko co dwudziesty wyborca PiS uważa, że nie jest w porządku, że Obajtek powiększa swój majątek wykorzystując układy polityczne i publiczne pieniądze.  Nie przeszkadzają im sprawki Obajtka, dla nich to swój chłop, nasz człowiek, może i obchodzi prawo, ale robi to w dobrej sprawie, a ponieważ jest zaradny i nasz, znaczy, że dobrze robi. 

Mam wrażenie, że Kaczyński “ma coś takiego, co daje Pan Bóg”, a co wyłącza jego wyborcom jakąś część mózgu, tę odpowiedzialną za samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków. 
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 marca 2021 12:56
trusia to efekt długotrwałej propagandy, żaden dar.
Propaganda, ale dobrze ukierunkowana, skoro ludzie wierzą. To też trzeba umieć.  Kaczyński i spółka potrafią tak zabełtać, że ludzie łykają wszystko jak leci. Nawet na tym forum jedna użytkowniczka szczerze wyznała, że jej w PiSie podoba się wszystko, nawet ich hipokryzja.

Kurski wie, co robi. Jak powiedział Mark Twain “łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani”.


Edit:

Propagandę godną PRL-u i PZPR-u zaprezentował Mateuszek. Tak jak w PRL-u, gdzie wszystkiemu winni byli rewizjoniści napędzani przez zachód i prywaciarze, tak teraz skutkom pandemii w Polsce winna jest opozycja i prywatna służba zdrowia. Dobry rząd dzielnie walczy, ale przegrywa, bo opozycja i prywatna służba zdrowia rzuca im kłody pod nogi. Czekam, kiedy dowiemy się, że Unia zacznie zrzucać stonkę (tfu, tfu, chciałam napisać, że rozpyla wirusa). 
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2021 23:21
Strasznie silna ta opozycja, że po tylu latach pis mając wszystko nie może sobie z nimi poradzić  🙄
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 marca 2021 23:59
trusia no w 100% się zgadzam. Dla mnie to jest takie pier*olenie o Szopenie ze czasem się zastanawiam kto to łyka. A potem przypominam sobie ze mój własny rodziciel uwielbia PiS. Dokładnie dlatego ze gadają to co chce usłyszeć - hurrr durr wielka BOLZGA, Chrystus narodów, Niemcy nadal nie oddali reparacji a Angole z Francuzami rzucili na nas ulotki w 1939 i chca nas golić jak owce a my się NIE DAMY. I tylko ten taki bełkot w sumie go za tym ciągnie. 500 plus nie pobiera bo dzieci za stare, do 13stki jeszcze mu zostało, wiec realnie rząd daje mu całe nic. Nic, poza tym miodem na uszy, który i tak jest fałszem.
Wliczam sobie sukces na swoje konto bo odwróciłam oboje rodziców od TVPiS, jeszcze żeby tylko szurów na YouTube przestał oglądać to byłoby git XD

safie no właśnie żadna. Wiesz, ja marudze na ten rząd ale zza granicy. Nie głosuje bo nie mieszkam i nie czuje się upoważniona żeby postawić krzyżyk bo takie mam widzimisie bez wglądu na codzienne życie w kraju. Ale tez wiem ze na te decyzje ma wpływ fakt ze nie ma ugrupowania na które bym zagłosowała. Nawet jak jakieś w 70% by pasowało to poprze jakaś bombę typu „wincyj 500+” i dla mnie to jest odwrót bo nie chce żeby to w ogóle istniało.

Chciałabym taka partie „daj mi spokoj” - bo w ostatnich latach coś mi się ciagle PiS z jakimiś kupskami się kreci koło nosa, jak nie trybunał, (nie)wolne sady, Obajtek...  to już bardziej personalnie jak wolność aborcji, zniesienie ulgi abolicyjnej (czyli można już podwójnie opodatkować dochód, wbrew UE), teraz jakiś sondaż był żeby Polacy zarabiający 120k plus rocznie płacili 50% daniny ... jak to nie są nawet takie duże pieniądze jak się mieszka w Waw. Zaraz Mati to podchwyci. A ja chciałabym do tego kraju wrócić, tylko poza rodzina i znajomymi... po co.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 maja 2021 12:12
Jakie macie wrażenia po ogłoszeniu Nowego Ładu?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 maja 2021 12:40
donkeyboy, nie wiem czy taki post kest regulaminowy -> 😂😂😂😂😂😭
Jakie macie wrazenia po ostatnich wydarzeniach? Czeka nas absolutny zakaz aborcji, wiecej trupow na granicy z Bialorusia i wieczne rzady PISu jak Orbana na Wegrzech?

Mam wrazenie ze cofnelam sie do Sredniowiecza.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2021 20:46
ekwan, planujemy emigrację póki możemy :v
Liczę na to, że z powodu inflacji, drożyzny wszystkiego, prosty naród popierający PiS w końcu się zdenerwuje. Liczę że z powodu drożyzny "wszystko pierdolnie" w tym kraju i zrobi się jedno wielkie Kabum.
Tylko wtedy jest szansa by usunąć PiS od władzy.
To co mogę robić, to robię. Zaczęłam uprawiać swoją własną propagandę. 😎 Pacjentka pyta "ojej ... czemu tak drogo?" I odpowiadam "proszę panią, wcześniej było tanio, ale teraz jak PiS zniszczył gospodarkę, to jest drogo a będzie jeszcze drożej". Albo ktoś chce papier na rentę wypełnić. Wypełniam i mówię "ale nie liczyłabym że się uda. ZUS zupełnie nie ma pieniędzy. Państwo jest biedne i nie stać na renty. Tylko kłamią że jest ok a przez PiS jest proszę pana TRAGEDIA". Albo druk do sądu i ktoś chce szybką decyzję "oj.....ale teraz to się zejdzie. Wcześniej się czekało, ale teraz jak PiS zniszczył sądownictwo, to jest 3 razy dłużej" itd
Wyborcy PiS to w większości prości ludzie, nie mający pojęcia o gospodarce, zależnościach, o tym co się tak naprawdę dzieje. Karmieni papką propagandową, którą łykają jak pelikany. Więc do nich trzeba prostym językiem, łopstologicznie. Nie używać wyrazów Trybunał Konstytucyjny bo to dla nich abstrakcja.
Więc sobie tak gadam w pracy i przynajmniej lepiej mi na duszy. Tyle mojego.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 listopada 2021 11:37
tunrida, tzw. krecia robota 😁 Obawiam się tylko a nawet wiem, że co by PIS nie odwalił to ten ciemny lud i tak ich popiera. Ci wyborcy naprawdę wierzą, że wszystko jest winą opozycji, na podwyżki sobie poprostu zasłużyli a inflacja nie istnieje.
Brawo! Krecia robota ale co nam pozostalo na poziomie obywatela. Robmy swoje jak spiewal Młynarski.

Tak sie zastanawiam jak to mozliwe ze im cigale nie chce spasc znaczaco poparcie.. skala nepotyzmu i kradziezy publicznych pieniedzy jest niespotykana wczesniej, upadek sluzby zdrowia, dziesiatki tysiecy ofiar pandemii, do tego ta aborcja, inflacja..

Rozumiem ze rozgrywaja sytuacje z migrantami i beda to rozpalac zamiast gasic ale naprawde to jest jedyny powod ze ludzie sie sie do nich caly czas kleja?

Czy moze to jednak media rzadowe im zalatwiaja sprawe???

ekwan, - media i kościół. Sporo ludzi ciągle chodzi i dostaje co tydzień solidną porcje prania mózgu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 listopada 2021 15:47
ekwan,, żeby pis stracił poparcie to musiałaby być alternatywa, a takiej niestety nie widać na horyzoncie.

Jakie macie wrażenia po ogłoszeniu Nowego Ładu?
donkeyboy,

Kolejne zabieranie kasy lepiej zarabiającym i przelewanie jej swojemu elektoratowi. Nie jest to zabieranie bogatym i dawanie biednym, tak robił Robin Hood. Kaczyński pod szyldem Morawieckiego nie jest Robin Hoodem, zabierze każdemu i da tym, dzięki którym zostanie przy żłobie.

A największym ku......em jest zabieranie emerytom, którzy pracowali dłużej, żeby większą emeryturę uciułać. W sprawiedliwym systemie Kaczyńskiego pt. Polski Bezład należy zabrać tym, którzy mają emeryturę od 4,1 - 4,2 tys netto (5 tys brutto), bo jak ktoś ma taką kolosalną emeryturę, znaczy że był cwaniakiem, a cwaniakom nie można cwaniactwa darować.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 listopada 2021 21:36
trusia, o czym piszesz? Szczerze mówiąc nawet się w ten nowy ład nie zagłębiałam.
Słyszałam tylko o wzroście progów podatkowych, a to chyba lepiej?
safie, sorry, ale wszystko jest lepsze niz pis i konfederacja. To co sie teraz dzieje nigdy nie dzialo sie wczesniej. To uraga wszelkim standardom krajow demokratycznych. Nawet nie chce mi sie wymieniac bo tyle tego jest.

Nowe partie wg mnie to ryzyko nie wiadomo skad, nie wiadomo kto, nie wiadomo skad kasa plynie do takich partii. Taki Kukiz np… wprowadzil narodowcow i niewiadomokogo kogo do sejmu, nienawidzil kaczora a dal sie kupic…

Polski lad da korzysci zarabiajacym miedzy 2-4 tys brutto i biednym emerytom. Innym zabierze. Tyle ze inflacja zezre im te zyski. Wiec wszyscy w d dostana.

Sposob wprowadzania i tempo zmian da zarobic wszelkiej masci doradcom podatkowym. Nie wiem kto sie polapie w tym chaosie… chyba o to im chodzi tak naprawde..
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 listopada 2021 07:53
ekwan, ale wyborców nie zbiera się hasłem „oni są gorsi niż my”, a przynajmniej nie na taką skalę, żeby wygrać. Zwłaszcza, że opozycja jest porozbijana.
Można sobie psioczyc, że Kaczyński zły, że PiS zły, ale jednak partia, która chce rządzić powinna mieć na to jakoś konkretny plan, a na razie to nawet w obrębie PO/KO jest rozbicie duże.

Teraz sprawdziłam:
Kwota wolna od podatku z 8000 (mniej niż 700 zł) do 30000 (2 500)
I próg z 85 528 (7 127 zł) wzrósł do 120 000 (10 000)
II próg powyżej 85528 wzrósł powyżej 120 000 zł
Wychodzi mi z tego, że więcej osób zyska chyba, że gdzieś jest haczyk 🤔

Bardzo mnie zawsze zastanawia, że biedni płacą podatki, a bogatym zabiera się kasę.
Zasadniczo osoba zarabiająca 2500 zł jest bardziej obciążona podatkami niż osoba która zarabia 10 000, bo większą cześć swoich dochodów wydaje.
Safie haczyk jest tu że składka zdrowotna nie będzie odliczana od podatku czyli de facto podatki wzrosną o te 9%
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 listopada 2021 11:35
BeAtra, ok. Dzięki, czyli jak zwykle ładnie na papierze 😩
safie, niestety potrzebuja kase do budzetu zeby wszystkim swoim grupom wyborczym wyplacic obiecane pieniadze.

Jakby chcieli biednym pomoc to powinni vat obnizyc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się