Koronawirus

Ja jestem dzień po pierwszej dawce Pfizerem. Oprócz lekkiego bólu w miejscu wkłucia nic mi nie jest. Zdziwiła mnie tylko data drugiej dawki - wybrałam Pfizer ze względu na najmniejszy odstęp między dawkami, a termin drugiej został mi wyznaczony na 5, a nie 3 czy 4 tygodnie później. Troche żal 😐
ekhem bo jak rozumiem krótsze terminy są od dzisiaj. 5 tyg to normalny czas pomiędzy dawkami.
Wg moich informacji Pfizer planowo ma drugą dawkę w odstępie 21 - 42 dni, Moderna 28 - 42, AZ cos tam koło 12 tygodni. Skrócenie tylko zmniejsza te widełki do 35 dni. Ja wiem że nadal jestem w widełkach 😉 ale liczyłam na szybciej. Pytanie do tych już szczepionych - też macie taki odstęp?

Skrócenie chyba ma największe znaczenie dla tych po AZ. I podobno szczepieni przed 17 maja mogą sobie skrócić ten termin drugiej dawki, tylko trzeba wykonać telefon do punktu z takim życzeniem. - to tak tylko btw.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 maja 2021 12:46
Mi się udało dziś skrócić termin Pfizera (z 6 do 5 tygodni), ale tylko dlatego, że zamykają u nas największy punkt szczepień i chcą jak najszybciej zaszczepić drugą dawką jak największą liczbę osób przed jego zamknięciem.
ekhem, ja miałam 1 dawkę Pfizera 13/05, druga równo po 5 tygodniach. Wszystkich znajomych tak zapisywali, pewnie jakby dzwonić i pilnować to by się udało wstrzelić szybciej. Koleżanka po AZ 12 tygodni.
martva, zamykają Netto Arenę??
To dlatego mi smsem zmienili termin... mojemu TŻ też. Da się tam jakoś dodzwonić i coś ponegocjować??!! TŻ zmienili termin szczepienia na środek długiego weekendu, a mieliśmy wyjechać i lipa 🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 maja 2021 14:16
Tak, bodajże do 16 czerwca będą tam szczepić, a zwijać wszystko do końca miesiąca. Szczepienia przenoszą do szpitala na Pomorzanach.

Jak najbardziej zadzwoń, idą na rękę generalnie (509 368 430, 690 455 048, 91 48 38 673). Przy czym lojalnie ostrzegam, nie jest to najłatwiejsze zadanie i wymaga "kilku" prób 😉
busch   Mad god's blessing.
17 maja 2021 18:08
ekhem, ja mam odstęp 30 dni, wygląda na to że nie ma żadnej łatwej reguły na zaplanowaną drugą dawkę, co znajomy, to inny przypadek. Może oni przyklepują na podstawie tego, jak im producent akurat tę konkretną dostawę potwierdzi? Cholera wie.

Jak tak piszecie o tym dzwonieniu, żeby przyspieszyć, to kusi mnie też zadzwonić, ale w sumie nie mam żadnego dobrego powodu poza tym, że już strasznie chcę być zaszczepiona 🤣. Komuś się udało 2 dawkę pfizera przyspieszyć tak o, z dupy? Nie wiem czy jest sens dzwonić i zawracać gitarę poważnym ludziom 😅

Busch ja będę próbować jutro przekładać Pfizera szybciej. Mam na na 2 czerwca. Dam znać czy się udało. Tez nie mam powodu innego niż, chce być już w pełni zaszczepiona
busch   Mad god's blessing.
17 maja 2021 19:08
xxagaxx, oo dzięki, chętnie się dowiem czy Ci się udało. Chyba nawet to samo miasto, dobrze kojarzę że Ty jesteś z Trójmiasta?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2021 19:41
Mam skierowanie 🙂

Pfizer, AZ i Moderna w mojej okolicy praktycznie od ręki - w moim mieście tylko AZ, ale sąsiednie już spoko. J&J najbliżej w Wiśle
JJ ma opóźnienia w dostawach, także chyba lepiej iść w co innego.
Mówili w radiu o JJ, że nie dojechały.
No nic, ja mam już w piątek, zobaczymy czy będzie czy nie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 maja 2021 09:48
Mnie z J&J chodzi to tylko jeden kontakt z igłą 😂
Zapisałam się na 28go bo mam później kilka dni wolnego.
safie, piona 😀 ja mam dokładnie tą samą motywację do JJ, termin na 27. Oby nie przesunęli i nie zmienili na inną szczepionkę 🙂
Ja się igieł nie boję, a bardziej skutków ubocznych, dlatego jeśli mam być chora po to wolę raz 😉🙈

Mamy kogoś kto źle przechodził szczepienie na grypę ? Ja tak, dlatego idąc tym tropem, boję się że mi się powtórzy.
Perlica to tym bardziej wybrałabym Pficer lub Moderne. JJ i AZ jest w starym typie, wiec podobnie jak grypa, na wirusie
xxagaxx, wiem,wiem, ale jak pisałam wyżej nie mam wyboru, a nie będę jeździć do innych miast, bo jestem zbyt leniwa `na to 😁
Pójdę w piątek i zobaczymy czy wogóle będzie JJ, bo w tym samym punkcie mój mąż właśnie ma dziś drugie szczepienie Pfizer. AZ nie zaszczepię na pewno, bo skuteczność na poziomie 67% mnie nie przekonuje całkiem.
No i też nie ma reguły, bo koleżanka moja i ciocia po Pfizer były chore tydzień, w tym 3 dni leżenia plackiem z gorączką 38,5, a są totalnie zdrowe.
A moja mama czy babcia lat 84 śmigała po 2 dawkach, nawet bez bólu ręki.
JJ nie ma skuteczności ok 65%?
busch   Mad god's blessing.
18 maja 2021 15:49
Tak, wszystkie artykuły jakie widziałam podają około 65% dla J&J, astra ma średnio 70%, Pfizer i moderna około 95%. Jak ktoś chce możliwie skutecznego, to J&J zdaje się być najgorszym wyborem...
To jest przeciw zachorowaniu, a dodatkowo chyba wszystkie szczepionki mają chronić niemal w 100% przeciw śmierci i hospitalizacji.
Pfizer --> 69% pierwsza dawka, 91,3% druga dawka, 92% przed ciężkimi objawami
Moderna --> 94,1% po drugiej dawce, ponad 95% przed ciężkimi objawami
Astra --> około 60% po pierwszej dawce, według informacji producenta 76 % po drugiej dawce (niektóre badania wskazują na 82%)
JJ --> 67%, zaś przed ciężkim przebiegiem 85%

Takie dane na oficjalnych stronach medycznych namierzyłam.
magda, plus minus tak.
Mieliśmy wykład godzinny z dr wirusolog z Oxford i były podane właśnie takie %, znacznie wyższe dla Pfizer i Moderna vs wektorowe szczepionki. Co ciekawe z wektorowych 91% skuteczności ma Sputnik wg jej zestawienia.

busch   Mad god's blessing.
18 maja 2021 21:46
Perlica, ja tylko jestem ciekawa na ile ten sputnik ma lipne dane, po Ruskich można się tego spodziewać
Dorzucam się do revoltowych statystyk. Jestem po Modernie. Na razie zapowiada się tylko ten słynny "ból" ręki. Coś jak zakwasy.
Adam mój też tylko na rękę narzekał.
Rodzice ('66) po Pfizerze, zero objawów, w piątek mają drugą dawkę. Teść po Astrze, teściowa po Modernie też zero objawów (~10 lat starsi od moich rodziców)
busch, nie wiem, bo tak słuchałam to niezbyt dokładnie , bo robiłam inne rzeczy w trakcie.
Się okaże 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 maja 2021 23:37
P. po drugiej dawce pfizerem. Czuł się przez moment jakby sobie setę walnął 😅
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 maja 2021 08:07
Moja mama też już po drugiej Pfizera. O ile pierwszą zniosła super (minimalny ból ręki, który szybko minął), tak z drugą już gorzej. Podwyższona temperatura, brak sił, rozbicie i inne grypopodobne objawy.

Tata po dwóch AZ - podobno ani po pierwszej, ani po drugiej nic mu nie dokuczało, ale powiedzmy sobie szczerze - nawet jeśli miał jakieś w miarę delikatne objawy to i tak by się nie przyznał... -.-
Mój M wczoraj 2 dawka Astry. Na ten moment wszystko git. Gorzej bylo po 1 dawce (mial 2 dni po 38 stopni, ale ładnie reagował na paracetamol)
Rodzice 2x Pfizer i dosłownie 0. Nawet ręka ich nie bolała.
Klami, "przed ciężkim przebiegiem" w sensie przed przechorowaniem korony z ciężkimi objawami?
Ja się czaję na J&J, bo panicznie, historycznie boję się szczepień, pobierania krwi, wszelkich igieł. Nic mnie tak nie przerasta jak to. 🙉 Nie spieszy mi się, szczególnie, że ostatnio miałam mnóstwo stresu i jestem bardzo osłabiona, chciałabym to ogarnąć z głową.
Moi rodzice wczoraj po drugiej dawce Pfizera, nie narzekają na nic, jedynie lekki ból ręki. Brat czeka na drugą Modernę, po pierwszej dawce też tylko ból ręki.

Mamy kogoś kto źle przechodził szczepienie na grypę ? Ja tak, dlatego idąc tym tropem, boję się że mi się powtórzy.<br>

Perlica,

Ja. Po szczepieniu na grypę przechorowałam cały sezon wiosenno-letni (a normalnie wgóle nie choruję). Od tej pory na grypę się nie szczepię. Po szczepieniu Pfizerem tylko ból ramienia, po drugiej dawce trochę dłużej niż po pierwszej.

FDA I CDC zatwierdziło Pfizera dla dzieci w wieku 12 - 15, w takich samych dawkach jak dla powyżej 16.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się