Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Lov   all my life is changin' every day.
19 maja 2021 21:38
Moon, ja w razie co od Ciebie wezmę 😎
goska123 Ja jako jeden z posiłków mojej mieszam wysłodki (3-4 duże garście), lucernę (3 garście), ziółka, trochę meszu i owsa - fajnie się u nas sprawdza 😉 Myślę, że spokojnie można popróbować z otrębami i resztą. Ja musiałam trochę czasu potestować proporcję i ilość, bo jak było czegoś za dużo / mało, to wybrzydzała i się wypinała. No ale moja to wyjątkowo wybredna bestia 😉
Moon u nas to samo, tydzień kucynka na sieczce Dengie i teraz bunt, jeść nie chce w ogóle nawet wymieszanej z pycha paszą. 😩 mam nadzieje, ze to chwilowe i może okres pastwiskowy tak na nią działa bo nigdy nic nie wybrzydzała...
Moon daj znać jak ta sieczka, może bym spróbowała na młodym.
anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2021 07:42
Moon, 54 zł za 12 kg? to niby tanio?. Porównując sieczkę np. hartoga, albo equifirsta jest to biomasa :/ Spróbowałam raz i dziękuję.
Otworzylam prolinen - wersja olejowana, wyglada 100x lepiej niz dengie...
anetakajper, mówisz o Polskim Złobie?

faith, o prosze, może przetestuje. O Prolinen mam bardzo złe zdanie, bo to jedyna firma, na której pasze mój koń się wypiął tak totalnie. A Ed jest do dzisiaj praktycznie wszystkożerny. To i jedno musli z Epony, więc im też podziękowałam.
anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2021 08:34
xxagaxx, tak, o Polskim Żłobie
xxagaxx kurde no ja tez nie bylam przekonana, ale wyrwalam dosc promocyjnie 2 worki pl digest i jeden dengie healthy tummy - no i kurde bez porownania... Duzo mniej drobne i mniej pylace to pro linen. Teraz wzielam olejowana lucerne i tez wyglada spoko, jak lucerna a nie mial. Dengie byla owszem miekka, ale no serio, dla mnie za drobna, nie wiem co tam bylo do zucia..

A - sieczki pl sa w smarcie na allegro, dla mnie spory plus.
Moon   #kulistyzajebisty
20 maja 2021 08:50
anetakajper, wyszło mi ze 2 worki to ~100zl z kodem rabatowym za 25kg.
Dengie jest 20kg a płaciłam z tego co pamiętam 106zl, i to jeszcze jakaś promka była. Normalnie widzę ze w okolicach 115zl. więc dla mnie spoko cena Polskiego Żłoba. Jeśli Kulisty raczy ją jeść i będzie serio tak fajna jak ją opisują to „biere w ciemno” 😉

lov, tak pomyślałam jak tylko kliknęłam „zamów”😂👌
faith, ja daje Dengie Alfa A Oil Molases free, ładnie pachnie i naprawdę moje konie wcinają, ale fakt że jest dość drobna. Ale może spróbuję przy jakiejś okazji Prolinen, mają je chyba 3 sklepy w okolicy

Moon, polski żłob też mnie kusił, ale te pasze coś mi składem nie do końca, stąd i do sieczek póki co tak z rezerwą.
A ja mam jeszcze pytanie z innej beczki. Czy ktoś zamawiał ten olej lniany? https://allegro.pl/oferta/olej-lniany-5l-10489247677

Myślę czy jest sens spróbować. Mam też opcję dostania trochę droższego oleju lnianego, ale za to świeżo zlanego. Tylko, że specjalnie musiałabym po niego kawałek jechać. Stąd dylemat 😉
Ja, byl spoko.
To jest olej z Ardexu. Mar-Rol sprzedaje pod swoją marką. Kupowałam nie raz, bez zastrzeżeń.
faith, espana Dzięki dziewczyny, chyba wypróbuję w takim razie.
aguchaka, też kupowałam i był ok 😉
Właśnie go skarmiam i jest w porządku.
To zamawiam w takim razie. Bo szczerze mówią, nie chciało mi się specjalnie jechać kilkadziesiąt km po sam kanister oleju 😉 No ale czego się nie zrobi dla kopytnych jak trzeba...
Zaczęłam ostatnio karmić pasza z Hippolyta oraz mebio, powiedzcie mi gdzie zamawiać żeby nie płacić tyle za przesyłkę? Chyba ze gdzies stacjonarnie można odebrać? Okolice Poznania
Lullaby, - Pegaz na Woli ma chyba ich paszę 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

21 maja 2021 14:36
Mebio w Pegazie jest, jest też w Bruge w Swadzimiu i na pewno w Filfeed możesz zamówić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 maja 2021 16:15
Teli, nie wiem czy filfeed ma jeszcze Hippolyta, bo ostatnio głównie Eggersmana u nich widzę
lullaby trok w Mosinie jeśli to ta okolica Poznania też ma 🙂
Bardzo dziękuje Dziewczyny!
Moon   #kulistyzajebisty
21 maja 2021 20:01
Przyszła sieczka z Polskiego Żłoba. Express wysyłka, w dodatku free, więc spory plus.
Jaśnie Książę raczył ją wciągnąć, więc liczę ze nie wypnie się po połowie worka 😤 - zrobiłam fotki, No jak dla mnie jeszcze większy plus - fotka w pudle białym jest z dołu worka, a nie widać wcale pyłu, ani go nie czuć w rękach. Ładnie pachnie, nie jakoś intensywnie, nie jest ubita i sprasowana jak Dengie czy Hippolyt w worku. Raczej luźna jak Sukces. Kulisty póki co daje okejkę, oby tak pozostało 😅
53827D74-2782-4354-AE5A-52CA3E6807D2.jpeg 53827D74-2782-4354-AE5A-52CA3E6807D2.jpeg
5DBF9C6E-6EE4-4801-9274-B6F99F3D1626.jpeg 5DBF9C6E-6EE4-4801-9274-B6F99F3D1626.jpeg
Lullaby, Pegaz stacjonarnie nie ma Hippolyta, tylko przez stronę. Filfeed także nie zajmuje się już Hippolytem.
W Swadzimiu powinni Ci ściągnąć, tylko musisz chyba zamówić bo na stanie mało co mają.
Najszybciej dostaniesz w Troku w Mosinie
Moon, a która to sieczka? Fiber, to jest to?

Garaż mam zawalony dodatkami i suplami i muszę te moje dwa boroki w końcu ustawić na jedno stałe żareło, bo pójdę z torbami...
Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2021 07:17
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2021 14:22
Szukam sieczki, bez lucerny(!) i melasy. Kupiłam tą: AGROBS PreAlpin Aspero, ale ona jest bardzo miękka i drobna :/ Leczymy wrzody, szukam sieczki twardej, ostrej, z dużymi źdźbłami, która mi sprawi ze koń się porządnie zaślini jedząc.
zembria, zobacz baileysa ultra grass, dla mnie ta sieczka jest właśnie twarda i ostra
BUCK   buttermilk buckskin
26 maja 2021 14:27
zembria 🙂 bez melasy, twarda, ostra, duże źdźbła, wymaga żucia - brzmi jak słoma.... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się