PSY

smartini, kaczki nie jedliśmy przed puszkami akurat, to w sumie nie wiem jakby było.

Saba ma cenę i skład po prostu wow😀, tylko to chyba jest karma uzupełniająca i musiałabym dawać suple?
Np. jagnięcina
SKŁAD: mięso i podroby jagnięce (100%)

To znaczy, że nie ma wapnia, jodu itp?

Edit: no nie ma, karma kompletna to np. dziczyzna z ziemniakiem czy jeleń.
Dobra, to napiszę i najwyżej spróbuję, bo brzmi bardzo dobrze.

Od dziś testuje Alpha Spirit : królika z bananem, ale puszki 400 gram to też masakra bo tyle opakowań.

A dodam że daję też pół wilgotną rybną alphę i jest bardzo ok.
A Granatę którą zamówiłam na 14 dni to ma składzie twaróg, dlatego pewnie się źle czuł po tym.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 maja 2021 10:14
Jesteś pewna że ta odrobina prosa zaszkodzi?
Raw paleo może? ja wiem, że oni nie mają wyszczególnionego, ale naprawdę super psy trawią. Można zapytać.

Puchy z saby strasznie dziwne. twarde, suche, biegunkogenne
madmaddie, zboża odpadają. Ja mam psa z CP to raz, dwa to rusek, a one zbóż nie trawią wcale, sprawdza się dobrze dieta prosta i mocno tłusta.
Raz miałam puszki z prosem, bo tez nie zauważyłam jakieś z zooplusa bio, no to niestety nie, a osrany borzoj to jest duży problem.

O matko, wiedziałam że coś za tanio i zbyt pięknie by było prawdziwie z tą Sabą😓



madmaddie, o Raw Paleo myślałam tylko to tak samo jak z Alpha, muszę na jedno posiedzenie otworzyć 3 puszki i to nie ekologiczne, ale jak nic nie znajdę to tak zrobię. Już tak jest z aplhą, bo jest po 400 gram tylko.

A John dog?
https://johndog.pl/produkt/karma-mokra-berry-line-jagniecina-z-jezynami/

madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 maja 2021 10:29
Oni mają puchy 800g. Dla mnie to pewnik na wyjazdy, bo mi wtedy pies nie chce suchej, a wiem, że te puszki plus stres to nie będzie sraczka
edit: nie umiem w linki https://www.ceneo.pl/99861071
teraz weszły jeszcze smaki multiproteinowe, mam zamiar zamówić jak wykończę zapasy. U znajomych wrażliwych psów też super.

JD też spoko.

btw. Aura je już balticę jakiś czas, na razie jestem zadowolona. Lubię to jak wyglądają granulki (do treningu fajne), że są takie brudzące i nie nadmuchane. I smakuje, a ona tak średnio z rybami.
madmaddie, ufff, popatrzyłam w innym sklepie i myślałam, że nie ma, a widzę że jest.
To zamówię sobie jagnięcinę i zobaczymy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 maja 2021 10:41
madmaddie, Gru prawie mi się zerzygał na rękę jak mu dałam pierwszą chrupkę Baltici z ręki 🤣😂 śniadaniem pluł tak, że musiałam mu dać resztkę Simpsona, kolację i dzisiejsze śniadanie jakoś przemęczył. Ale jak na psa, który myślałam, że nie posiada w ogóle kubków smakowych to reakcja była... ekspresyjna xD zobaczymy czy się jednak przekona czy się będzie zmuszał, zamówiłam awaryjnie Simpsona jakby mi za kilka dni miał odmówić jedzenia.
Chorizo zachwycony śmierdziuszkiem :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 maja 2021 10:46
smartini, widziałam, śmieszny piesek 😀 u nas na pewno super się trawi i jestem z tego zadowolona bardzo. Fajna propozycja w spoko cenie, jak piesek nie ma kosy z rybami :P
Byłam dziś na badaniach krwi okresowych i wetka też poleciła Raw Paleo.
Mówi że psy na tym bardzo fajnie, a po AS to często jest problem sraczkowy.
No mój miał dziś z rana sraczkę po AS niestety.
smartini, kupiłam smyczkę od Hauka.dog 🙂 Dzięki za radę, sprawdza się dobrze. Dla małego psa ma naprawdę lekkie karabińczyki (nie przekrzywiają szelek). Smycz nie flaczkowata, więc się nie kołtuni jakoś przesadnie nawet przy 7 metrach.

Fasolka (szybkorosnąca):
Jenkins na smyczy.jpg Jenkins na smyczy.jpg
Gniadata   my own true love
15 maja 2021 23:27
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Takie fajne ujęcie, że nie mogłam się powstrzymać 😍
Ten pies jest cudnie mądry 😇
IMG-20210516-WA0000.jpg IMG-20210516-WA0000.jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2021 16:59
szczenię mi dorasta i coraz mniej w nim szczeniaczka - wizualnie :P
187657569_10215424851013540_3817498736542927044_n.jpeg 187657569_10215424851013540_3817498736542927044_n.jpeg
187984765_10215424851493552_4786416183687519373_n.jpeg 187984765_10215424851493552_4786416183687519373_n.jpeg
Perlica, bardzo klimatyczne foto
To znowu ja! 😀

Melduję, że "wyciszenie" pomaga - nie ma smakołyków, kongów i zabawek na wyjście tylko spokój i jak wracam to moje mieszkanie względnie nie zmienia stanu skupienia 😍.

A teraz przychodzę z kolejnym pytaniem o poradę. Frankie jest na BARFie, nie głodzę jej - dostaje rano i wieczorem, ale to ten typ psa co ma dupę bez dna.

W stajni nie jestem w stanie jej 100% upilnować, bo chodzi albo luzem albo zostaje w boksie - i tu się zaczyna problem, bo młoda namiętnie zjada siano z siatki razem z koniem 🤣. I popycha końską kupą.

O ile do tej pory raczej się tym nie przejmowałam mocno, tak dzisiaj mnie obudziła w nocy na 💩i wypchała z siebie po prostu to siano z kupą, popiskując przy tym 😕. Jakiś sposób na takiego małego podjadacza siana?


PS jak była mała to żarła kamienie i również wychodziły drugą stroną (nie pozwalałam jej na jedzenie kamieni ale nie zawsze upilnowałam).
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 maja 2021 07:52
Kaganiec 🙂
Kaganiec super sprawa, eliminuje wszelkie chęci żarcia starej ryby, padlinki itp 🙈

Wracam z tematem karmy, niestety dzisiaj pies znowu nas obudził chęcią wyjścia w nocy... luźna kupa od wczoraj.
Obecnie je Purizona i muszę przyznać, że jest gorzej niż na Eukanubie, którą jadł wcześniej (a Eukanuba jest przecież gorsza jakościowo).
Co możecie polecić z dobrych karm, ale występującego w mniejszych opakowaniach ? Nie chcę zamawiać od razu worków 12kg, jeśli znowu będzie problem...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 maja 2021 09:01
Kolebka, może petkult albo bemo (nowość, nie próbowałam), albo simpsons. Eukanuba ma skład typu pasza, ale trudno powiedzieć jak z jakością w porównaniu do purizona, który składem jest na poziomie karm za 300zł, a kosztuje 180 :P ale wiele psów ma z nim problem i nie sądzę, żeby to kwestia białka była, bo te same psy np. na Simpsonsie 80/20 mają się świetnie.
Albo Baltica :P
Kolebka moje najrzadziej (1, max 2 x dziennie) i najtwardsze kupy miały tylko po vet expercie ale mokrym - generalnie na mokrych psy się chyba rzadziej wypróżniają - taką mam obserwację - z testowanych ostatnio karm vet expert wychodził pod względem wydalania najlepiej - ale kupowałam tylko monoproteinowe - może to też ma znaczenie
szam, też tak myślę, zrobiła koleżanka fotografując konie na zawodach, a ja nie wiedziałam, że je robi bo z teleobiektywem. Wszędzie paparazzi 😎

Ki.ka, potwierdzam, mój Barfowy teraz na tych puszkach i kupa jest taka jak po Barfie. Niewielka tylko 3 razy dziennie zamiast 2, ale je tego 1600 gram vs 1200 Barfa.

a.kaminska, mój też spożywa tony końskich kup😝 ale trochę zaburzoną mikrobiotę.
Puszki są na pewno lepsze dla psa, ale a) nie mam miejsca b) ilość śmierci mnie przerasta plus wieczny smród (jestem wege, każde mięso mi śmierdzi) c) Jerry na puszkach miał miękkie kupy, biegunki też sie zdarzały

Chyba faktycznie kupie mu jakąś monobiałkową, aczkowiek tego Purizona ma z jagnięciną więc nie powinna podrażniać.

dziękuję za tipy, w ogóle tych karm nie znałam 🦄
Tak miejsce na puszki jest problemem, zapach też (no ja akurat niestety uwielbiam zapach mielonki o poranku🙂ale reszta rodziny cierpi) ale puszka akurat się pięknie recyklinguje więc jest lepszym śmieciem od worka z mieszanek mimo że jest ich więcej; ja przeszłam na mokre za doradztwem behawiorysty - psu lękowemu doradziła ze wzgl. na brak węglowodanów - że to może pomóc wyciszyć histeryka. Wcześniej moje psy tylko na suchej były. A raw paleo pachnie obłędnie, niami🤣
Potwierdzam, jak otwieram Raw Paleo to sama mam ochotę 😂
Dziewczyny czy dobrze kojarzę, że któraś z Was miała trzustkowego psa? Jakie doświadczenia w kwestii żywienia? Niestety walczymy teraz z zapaleniem trzustki, prawdopodobnie z powodu przewlekłego zapalenia dwunastnicy na tle alergii pokarmowej lub Giardii, czekamy jeszcze na ostateczną diagnozę.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 maja 2021 22:20
A ja tak wpadnę po dłuższym czasie opisać, że fizjoterapia bardzo nam pomogła 🙂 na początku zaczęłyśmy od magneto, później bieżnia wodna. Dla psa bobra to czysta przyjemność 😉 aktualnie w domu uskutecznia my ćwiczenia fitnesowe i spacery po górkach 😉 zdjęcie wodnego owczarka poniżej
I przy okazji zapytam... Jak zacząć przygodę z agility albo frisbee? Kto w Poznaniu prowadzi takie psio sportowe rzeczy? 😀
IMG_20210427_091328.jpg IMG_20210427_091328.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 maja 2021 22:20
A ja tak wpadnę po dłuższym czasie opisać, że fizjoterapia bardzo nam pomogła 🙂 na początku zaczęłyśmy od magneto, później bieżnia wodna. Dla psa bobra to czysta przyjemność 😉 aktualnie w domu uskutecznia my ćwiczenia fitnesowe i spacery po górkach 😉 zdjęcie wodnego owczarka poniżej
I przy okazji zapytam... Jak zacząć przygodę z agility albo frisbee? Kto w Poznaniu prowadzi takie psio sportowe rzeczy? 😀
IMG_20210427_091328.jpg IMG_20210427_091328.jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 maja 2021 22:46
Pati2012, zdecydowanie z trenerem 😀 w Poznaniu frisbee prowadzi Asia Korbal i Estera Walewska, agility ktoś też na pewno robi, może Ewa podpowie bo ja się nie orientuję
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 maja 2021 22:56
smartini, nie no wiadomo, obowiązkowo z trenerem 😀 bo zupełnie nie wiedziałabym od czego zacząć, całe życie z końmi a tu się okazuje, że bieganie z pieskiem to też mega fun
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 maja 2021 00:21
Pati2012, tak piszę, bo zaskakująco dużo ludzi zaczyna samodzielnie, bo przecież to tylko rzucić, pies łapie, oddaje, end of story 😉
wiadomo, to nie obedience ale przede wszystkim człowiek musi się dużo nauczyć.

Polecam seminaria 😀 prócz tony wiedzy dodatkowo dobrze oddają proporcje, na +-7h nauki człowieka (rzuty, teoria, obserwacja innych sesji) pies wchodzi 2x po 10-15 minut 😅

Ania Pająk Radomska jest mistrzem seminariów, ja zawsze poluję.
Post został usunięty przez autora
Pati2012, fajny ten bobropies

Znalazłam w poniedziałek takiego jegomościa. Nie miałam serca skazywać na dalszą tułaczkę, więc chłopak przystosowuje się do życia z dogełkiem.
IMG_20210522_121900.jpg IMG_20210522_121900.jpg
IMG_20210520_195154.jpg IMG_20210520_195154.jpg
IMG_20210520_194829.jpg IMG_20210520_194829.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się